IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Вижте какво обсъждат ИТ-тата

    "Както и да го въртим, данъците в София са ниски и се държат ниски заради удобството на шепа хора и спекуланти.
    Годишният данък в София би трябвало да е 20% от средната наемна цена в квартала ( 1000 лева наем, 20 процента = 200 лева x 12 = 2400 лева ) за първите 3 жилища. След третото жилище, по 50% от наемната цена. Много, малко. Толкоз. Пратих ви колко са данъците в белите държави.

    Като се съберат тия данъци може и да се оправят нещата в София. Апропо, това че не ми се дават 300 бона не значи, че не мога да си го купя "

    2400лв ДАНЪК имот, над 3 по 6000 ЛЕВА.
    Колко ли ще станат цените?
    Аз съм много по МЕК - само 10% колкото е в момента ДОД. Ама и аз съм за 20% ДОД + 1500лв (колкото е максималната пенсия) необлагаеми

    И ОЩЕ.
    Още нещо, което се изпуска. Не само заради комунални услуги на запад и в САЩ има сравнително високи данъци върху жилищата, а поради факта, че там държавите искат да стимулират инвестиции, които ще дадат допълнителна стойност в тяхната икономика.

    Няма такава развита икономика да е стъпила върху основата строители, IT, рентиери, пазачи и пенсионери
    Last edited by bota156; 27.10.2021, 08:20.
    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

    Коментар


    • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

      Жони тва е ного елитно бе човек наемай.Каква класа каво обзавеждане и на 10 мин от НДК..А Света Троица на 20 и цигани.У Лозенец сал баровци и интелектуалци.....
      Кво му е. Договаряш се да не плащаш наем 1 година и го обзавеждаш - нова кухня, спалня. После в договора че не може да ти го вдига повече от инфлацията и си живееш няколко години докато го амортизираш. Ако иска да те гони - си вземаш кухнята и спалнята и му теглиш много майни на цялата рода. Да те съди ко си няма работа
      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

        Гледай тук какво става. За 1 минимална заплата може да се живее в Долен Лозенец. Тогава къде е резонът да се купи за 50 годишни наема в Гоцето? Как покупката на имот "запазва парите от инфлация", след като директно при покупката подаряваш на продавача и нотариуса половината сума? Инфлацията изяжда по 5% годишно, покупката изяжда 50% в деня на сделката.

        https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...wby&f1=1&fe7=1
        Жони тва е ного елитно бе човек наемай.Каква класа каво обзавеждане и на 10 мин от НДК..А Света Троица на 20 и цигани.У Лозенец сал баровци и интелектуалци.....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от marsianec1 Разгледай мнение
          само да ви споделя, че оня ден звънях на една обява за едно помещение 300 кв. обявиха ми цена от 15 евро кв. без ддс
          помещението стои от 3 години поне .. реших, че акъла им ще се върне обаче се оказва, че повишителите още не могат да свикнат с действителността ще е мътна и кървава
          За кого? За този който не му дреме колко години ще стои празно или за този който спешно се нуждае от 300кв. площ?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от marsianec1 Разгледай мнение
            да питам повишителите ... не помните ли, че преди няколко месеца ви споделях, че брокери с по 500 + имота от всякакъв тип, от офиси, къщи до партаменти и промишлени складови помещения, не могат да дадат ни един под наем ?! тенденцията е яко надолу и ако ковид истерията продължи, тенденцията само може да се затвърди . цените на наемите ще повлекат и цените на имотите . предствям си какво се случва със сгради наети изцяло от софтуерни компании .. някои са платили напред, а сега не влиза никой в сградите, офис сградите стоят с празни бюра ... отвън се вижда . предстоят интересни времена, инфлацията която имаме се преекспонира точно както короната. който се нашие, нашие .. парите ще стават дефицит, а това колко били пълни банките с пари ще е следващия мит, който ще рухне .. фирмената задлъжнялост стои ..
            Да приемем, че е така с отдаваните имоти. Обаче, няма как от това да съди, че ще падат веднага наемите. Обосновката ми се вижда недостатъчна. Ако тези 500+ имота се отдават от 10г. и все са си същите, не е аргумент. Може тези, кото са с хубави характеристики да вървят. За офис сградите - преди бях по-наясно, сега гадая, но дългосрочните договори за наем трябва да се изпълняват, в това време корона кризата може да е отминала, в смисъл, процеса е инерционен при тях.
            Може и изводите ти да са верни, но начина по който си стигнал до тях на мен ми е спорен.
            Аз залагам на понижение на имотите спрямо инфлацията. В цени на квадрат може би ще са горе-долу същите но валутата като се обезцени ще е изяла сегашна цена. Ама не съм пророк. Готов съм за резки или постоянни движения на имотите надолу.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

              Гледай тук какво става. За 1 минимална заплата може да се живее в Долен Лозенец. Тогава къде е резонът да се купи за 50 годишни наема в Гоцето? Как покупката на имот "запазва парите от инфлация", след като директно при покупката подаряваш на продавача и нотариуса половината сума? Инфлацията изяжда по 5% годишно, покупката изяжда 50% в деня на сделката.

              https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...wby&f1=1&fe7=1
              Джони, наблюдавам, че задаваш въпрос на който нямаш логично обяснение - къде е резонът да се купи за 50 годишни наема каквото и да е? Може би опита в живота ти е малък и не си наблюдавал, че не всичко е логично или пък не виждаш цялата картинка и заради това ти се струва такова. В момента нещата са такива с офертите, това, че ти не можеш да си ги обясниш си е твой проблем. Май и преди си писал как няма никаква логика, и ето, за пореден път е така. Замисли се вече, помисли и реши проблема си с неразбирането, нещо бъркаш може би някъде?

              ​​

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Ever Разгледай мнение

                В този ред на мисли, направо се изсмях на глас на ето тази статия: Заради забавяне на строителството до 2 г. у нас може да има недостиг на офис площи

                https://www.investor.bg/bylgariia/45...loshti-338379/

                Огромната част от софтуерните компании само чакат да им изтекат договорите.
                офис площите се намаляват и персонала работи на ротационен принцип малка част в офиса, а останалото хоум и на периоди се завъртат.
                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • само да ви споделя, че оня ден звънях на една обява за едно помещение 300 кв. обявиха ми цена от 15 евро кв. без ддс
                  помещението стои от 3 години поне .. реших, че акъла им ще се върне обаче се оказва, че повишителите още не могат да свикнат с действителността ще е мътна и кървава
                  действителността е илюзия дължаща се на алкохолен недостиг в кръвта

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от marsianec1 Разгледай мнение
                    да питам повишителите ... не помните ли, че преди няколко месеца ви споделях, че брокери с по 500 + имота от всякакъв тип, от офиси, къщи до партаменти и промишлени складови помещения, не могат да дадат ни един под наем ?! тенденцията е яко надолу и ако ковид истерията продължи, тенденцията само може да се затвърди . цените на наемите ще повлекат и цените на имотите . предствям си какво се случва със сгради наети изцяло от софтуерни компании .. някои са платили напред, а сега не влиза никой в сградите, офис сградите стоят с празни бюра ... отвън се вижда . предстоят интересни времена, инфлацията която имаме се преекспонира точно както короната. който се нашие, нашие .. парите ще стават дефицит, а това колко били пълни банките с пари ще е следващия мит, който ще рухне .. фирмената задлъжнялост стои ..
                    В този ред на мисли, направо се изсмях на глас на ето тази статия: Заради забавяне на строителството до 2 г. у нас може да има недостиг на офис площи

                    https://www.investor.bg/bylgariia/45...loshti-338379/

                    Огромната част от софтуерните компании само чакат да им изтекат договорите.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от marsianec1 Разгледай мнение
                      да питам повишителите ... не помните ли, че преди няколко месеца ви споделях, че брокери с по 500 + имота от всякакъв тип, от офиси, къщи до партаменти и промишлени складови помещения, не могат да дадат ни един под наем ?! тенденцията е яко надолу и ако ковид истерията продължи, тенденцията само може да се затвърди . цените на наемите ще повлекат и цените на имотите . предствям си какво се случва със сгради наети изцяло от софтуерни компании .. някои са платили напред, а сега не влиза никой в сградите, офис сградите стоят с празни бюра ... отвън се вижда . предстоят интересни времена, инфлацията която имаме се преекспонира точно както короната. който се нашие, нашие .. парите ще стават дефицит, а това колко били пълни банките с пари ще е следващия мит, който ще рухне .. фирмената задлъжнялост стои ..
                      Много точно.
                      Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение


                        не знам, може и с приятни спомени да е останал наемателя.
                        за някой конкретен квартал ли имаш наблюдения или си отворил няколко пъти страницата за цяла софия и...така..
                        Който и квартал да отвориш, обявите с редуцирани цени са доста често срещани. А пък не е като и да са качени преди седмица-две.

                        Коментар


                        • да питам повишителите ... не помните ли, че преди няколко месеца ви споделях, че брокери с по 500 + имота от всякакъв тип, от офиси, къщи до партаменти и промишлени складови помещения, не могат да дадат ни един под наем ?! тенденцията е яко надолу и ако ковид истерията продължи, тенденцията само може да се затвърди . цените на наемите ще повлекат и цените на имотите . предствям си какво се случва със сгради наети изцяло от софтуерни компании .. някои са платили напред, а сега не влиза никой в сградите, офис сградите стоят с празни бюра ... отвън се вижда . предстоят интересни времена, инфлацията която имаме се преекспонира точно както короната. който се нашие, нашие .. парите ще стават дефицит, а това колко били пълни банките с пари ще е следващия мит, който ще рухне .. фирмената задлъжнялост стои ..
                          действителността е илюзия дължаща се на алкохолен недостиг в кръвта

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Ever Разгледай мнение

                            Като гледам от колко време висят огромна част от обявите за наем и как им падат цените, оправянето на всеко 5-то число изглежда ще е само приятен спомен.

                            не знам, може и с приятни спомени да е останал наемателя.
                            за някой конкретен квартал ли имаш наблюдения или си отворил няколко пъти страницата за цяла софия и...така..
                            препоръка е

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                              наемателчето е висяло прекалено дълго по форумите да раздава непоискани съвети
                              по непонятни за нему материи и хазяина му го е отпарАл около всяко 5-то число
                              оставил е така кревата следващия наемател да се сеща
                              Като гледам от колко време висят огромна част от обявите за наем и как им падат цените, оправянето на всеко 5-то число изглежда ще е само приятен спомен.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                                не ми се занимава с тъпотии

                                не се взимай толкова на серизно. освен повтарянето за 2029-та ...нищо интересно не правиш и коментираш тук

                                айде не се прави на арменски светец, вече поне 4 човека ми препратиха това което си им писал на ЛС по мой адрес. Ела що ми се заканваш да те преслушам. Ама да не пискаш после.

                                Коментар

                                Working...
                                X