IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение
    https://www.investor.bg/po-sveta/453...egioni-338240/

    Айдяяя, иде и при вазе
    „Продажбата на земи вече не е устойчив източник на държавни приходи“, заявиха от Capital Economics в петък. „Постепенното прилагане би трябвало да смекчи опасенията, че един данък може да доведе до срив на цените“, се казва още.

    Продажбата на имоти не е устойчив източник на приходи. Вече куцо кьораво и сакато си купи и ще ви го сложим с 10х данък на безценното

    В пилотни програми, представени през 2011 г., мегаградовете Шанхай и Чунцин наложиха данък между 0,4% и 1,2% върху собствениците на жилища, но само за тези на луксозни и на втори домове. Досега обаче пилотните програми не бяха разширени към повече градове.

    Ех ама само за София ще ви клатим, после и в други градове.

    Данъкът ще важи за жилищни и нежилищни имоти, както и за собственици на земя и имоти, но няма да важи за законно притежавани селски земи с прилежащи жилища към тях, казва Синхуа.

    деа на селските имоти НЯМА да вдигат данъците.
    Last edited by bota156; 25.10.2021, 13:27.
    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

      Ми екстра, щом имаш кинти за три жилища и един гараж в Сф набивай ги в акции и хойни и ето ти малко по-финансово обезпечен кръг от инвеститори.
      ПП: земед земя не я включвам с наемите, тя е нежилищен имот.
      не те разбрах , но не е за сефте

      да - имам пари за това което си написал
      но имам и трите жилища и гаража който пак си написал ( имам повече всъщност )
      имам и земеделска земя , и койни и метали

      та - не разбрах ти поста
      каза ли нещо , за накъде да вървят кеш потоците
      сега ли да бъде или кога
      или само си пишеш като да те видим че си тук
      хихихихи

      Коментар


      • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение
        https://www.investor.bg/po-sveta/453...egioni-338240/

        Айдяяя, иде и при вазе
        ти всъщност няма от какво да се притесняваш.

        Last edited by X_Y; 25.10.2021, 13:07.
        препоръка е

        Коментар


        • https://www.investor.bg/po-sveta/453...egioni-338240/

          Айдяяя, иде и при вазе

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Yandox Разгледай мнение

            това ли е
            - един апарт
            - едно студио
            - един гараж


            лошо , много лошо
            хихихи

            с подобен брой активи в имотния сектор
            трудно човек може да се нарече '' инвеститор ''
            или дори ''имотен ''
            това са нормални елементарни и минимални
            притежания за един леко доближаващ се до средното равнище
            живот

            аз говоря за инвестиции в активи за малко по
            финансово обезпечени - затова може би не се разбираме
            в постовете
            хихихихи
            Ми екстра, щом имаш кинти за три жилища и един гараж в Сф набивай ги в акции и хойни и ето ти малко по-финансово обезпечен кръг от инвеститори.
            ПП: земед земя не я включвам с наемите, тя е нежилищен имот.
            Last edited by bulgarian lev; 25.10.2021, 11:13.
            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

            Коментар


            • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

              По-скоро второто. Ще си избие увеличението от следващите купувачи. Все пак, колкото и да е нарастнала себестойността, не е 200 евро/м2. (според мен).
              мисля, че зависи, колко на брой ще са следващите купувачи.
              желая ти успех.
              препоръка е

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                интересно ми е, дали инвеститора ще се опита да ви вдигне цената в движение
                или ще се задоволи с по-малка печалба
                По-скоро второто. Ще си избие увеличението от следващите купувачи. Все пак, колкото и да е нарастнала себестойността, не е 200 евро/м2. (според мен).

                Коментар


                • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

                  В единия инвестиционен проект, където бях купил инвеститора си доставя гранитогрес от Турция.

                  Между другото го продадох апартамента, за 2г и 2 месеца направих 60% печалба. Купих го от обезщетен собственик сравнително евтино и така с получи.

                  Последния апартамент, който договорих февруари и дадох 1000 евро капаро тогава, преди седмица му платих първата вноска. Юли някъде, цените на материалите се вдигнаха и ценоразписа отиде с 200 евро/м2 нагоре а и междувременно го започнаха. Мисля да се отървавам с тази горница, да го продавам веднага, да направя 70% за 2-3 месеца, че ми трябват пари за други начинания. Не го мислех така, исках да го продавам след 1,5 години, когато е пред А16, но нещата са динамични.
                  ​​
                  Оттук нататък не съм оптимист за цените на акциите и имотите. Примерно имотите могат да вървят нагоре колкото е инфлацията или да падат, мое мнение. До декември искам да съм си променил портфейла с главата надолу. Да видим след 2-3 години какво ще се е случило.
                  интересно ми е, дали инвеститора ще се опита да ви вдигне цената в движение
                  или ще се задоволи с по-малка печалба
                  препоръка е

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение

                    Ми да, тия строители да си размърдат малко мозъка.
                    Тука големите местни строителни борси (както и зеленчуковите) се държат от малко на брой хора, които експлоатират пазара.
                    В Турция материалите са със значителна отстъпка, в предвид срутената лира, ниските разходи за производство и задоволителното качество.
                    Строителите да си поръчат оттам, естествено има леки глаболия със логистика, контрагенти и документации.
                    Специално за фаянс, дърво, гипсокартон и желязо турците държат най-ниските цени във Европа, лично наблюдение.
                    В единия инвестиционен проект, където бях купил инвеститора си доставя гранитогрес от Турция.

                    Между другото го продадох апартамента, за 2г и 2 месеца направих 60% печалба. Купих го от обезщетен собственик сравнително евтино и така с получи.

                    Последния апартамент, който договорих февруари и дадох 1000 евро капаро тогава, преди седмица му платих първата вноска. Юли някъде, цените на материалите се вдигнаха и ценоразписа отиде с 200 евро/м2 нагоре а и междувременно го започнаха. Мисля да се отървавам с тази горница, да го продавам веднага, да направя 70% за 2-3 месеца, че ми трябват пари за други начинания. Не го мислех така, исках да го продавам след 1,5 години, когато е пред А16, но нещата са динамични.
                    ​​
                    Оттук нататък не съм оптимист за цените на акциите и имотите. Примерно имотите могат да вървят нагоре колкото е инфлацията или да падат, мое мнение. До декември искам да съм си променил портфейла с главата надолу. Да видим след 2-3 години какво ще се е случило.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                      Хахахахахахаха, ЗАДЕЛЕНИЯ КЕШ губещ срещу всичко останало. Разбрахме тази стратегия, да се разчита на ЗАДЕЛЕН КЕШ. Демек шума, есенни опадащи жълти и червени листа, ТРАГЕДИЯ!
                      Български учени установили, че гладуването помага както за нормализиране на теглото, така и за изплащане на ипотеката!
                      Мда, май гладни години идват, ще забравиш ти хайвера от Лидл.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                        Вече 5 години вземам наем от апарта, втория не отдавам и си го ползвам. Студиото и гаража откакто съм ги купил са под наем директно с наемателите. Даже да паднат цените не продавам. А купувам още. Това е Резюме, в случай че хана ти потръгне най-сетне и изпълзиш от кредита който ти дърпа от дохода та и в среда вече бира не споменаваш да пиеш.
                        това ли е
                        - един апарт
                        - едно студио
                        - един гараж


                        лошо , много лошо
                        хихихи

                        с подобен брой активи в имотния сектор
                        трудно човек може да се нарече '' инвеститор ''
                        или дори ''имотен ''
                        това са нормални елементарни и минимални
                        притежания за един леко доближаващ се до средното равнище
                        живот

                        аз говоря за инвестиции в активи за малко по
                        финансово обезпечени - затова може би не се разбираме
                        в постовете
                        хихихихи

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                          С някои от тези активи които споменаваш така ще оберат парата на стадото че ще гледа в ступор поне 3 десетилетия. .
                          в ступор ще гледат :
                          тези де са набили ВСИЧКО в тугла
                          тези дето са с кредит за близките 25 годинки - щото ''били растели и да взимаме и нии''
                          тези дето изнемогват на 15 число ,ама '' ни хляб иска ни вода - да ни държи парите ''
                          тези дето не са прочели ЕДНА книга по история , икономика , психология и социология
                          тези дето са скочили на покупка 2020 и 2021 , на коптор , на зелено и на панел - 100%

                          а най много ще го отнесат талибаните дето са ''инвестирали'' в ЕДИН актив и са си
                          оставили КЕШ за идните 2-3 месеца само
                          хихихиххи
                          тия в банско не влизат в горните норми
                          те от 2015 гледат в ступор - там цените паднаха ВЕЧЕ със 50%
                          Last edited by Yandox; 25.10.2021, 10:20.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                            Това няма да свърши добре!

                            https://www.segabg.com/hot/category-...elki-na-zeleno

                            p.s.
                            Сетих се за приказката за рома и млякото... то се надигало, надигало...
                            рома викал: "Дай, Боже, Дай, Боже" - и накрая то прекипяло!
                            Ми да, тия строители да си размърдат малко мозъка.
                            Тука големите местни строителни борси (както и зеленчуковите) се държат от малко на брой хора, които експлоатират пазара.
                            В Турция материалите са със значителна отстъпка, в предвид срутената лира, ниските разходи за производство и задоволителното качество.
                            Строителите да си поръчат оттам, естествено има леки глаболия със логистика, контрагенти и документации.
                            Специално за фаянс, дърво, гипсокартон и желязо турците държат най-ниските цени във Европа, лично наблюдение.
                            Last edited by hazard; 25.10.2021, 09:27.

                            Коментар


                            • Това няма да свърши добре!

                              https://www.segabg.com/hot/category-...elki-na-zeleno

                              p.s.
                              Сетих се за приказката за рома и млякото... то се надигало, надигало...
                              рома викал: "Дай, Боже, Дай, Боже" - и накрая то прекипяло!
                              Last edited by Andi11; 25.10.2021, 08:58.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                                Плещиш колкото да не заспиш. Наематели има и сега и то на същия наем. И ще има. Не мисли за цвета на населението.
                                Кви 50 годинЕ, бре, спри уискито че ти не носи ама хич., черпят ли те?. Пиеш уиски на върба в петък.
                                Ти си роб и сега, цял живот на кредит за един кофтор у Солун и един хан.
                                Хаха, дай да не работим като Кретеня та да сме свободни и да нямаме немски господари. Така е, що се завлече там?
                                Southern Comfort, сепциално зарад теб погледнах. Женско малко, ма бива
                                Ще има грънци, мургашите не плащат наем. тая година наемите вече са между 20 и 30% долу, те така и на същия догодина А инфлацията в Б-стан особено не е шега и тепърва се ускорява до приемането на еврото, имате 60% да изравнявате курса. Прав си, кви 50 години - сега са 50, после ще станат повече...

                                Завлякох се на хубаво и сигурно, на твоята възраст вече ще съм немски пенционер Солун е изплатен, до пенция и немския имот ще е - та не ме мисли ти мен, гледай там в 50-те, пардон 70те години докат изплатиш ако изобщо "инвестицията"

                                Коментар

                                Working...
                                X