IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
    Между другото, както казах правя ремонт, дизайнера направи дизайна и ми даде оферти за всичко - от гранитогрес, осветление до мебели и т.н. Почти всички са толко изгладнели, че ми звънкат всяка седмица да поръчвам. По магазините няма жива душа, дори на Каре в Сф след раб време нямаше 1 човек. Хайпа мина, складовете са пълни, а идва глада.
    Има нещо такова. На мен сега ми правят дъбово дюшеме + обшивки за стени и тавани за вилата в Априлци. Местен човек е, преди време го карах да ми прави 80 квадрата паркет - отказа, заринат бил от поръчки, главно от София. Сега за над 300 квадрата общо материал и ме кара да правел и за втората къща. Цехът пълен с материал, изсушен и готов - няма къде да го складира.

    Магазините за плочки, гранитогреси, оникси и пр. са заринати - преди се поръчваше и се чакаше понякога 1 година, сега дават и отстъпки ако вземеш количества, директно отиваш в склада и товариш.
    Last edited by ejonny2376; 21.05.2023, 00:23.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от better

      Ти кой си? Комунист ли си? Кой си ти за да казваш, кой да пише? Живеем в свободна (все още) държава, и имаме право да пишем каквото и колкото си искаме, а ти като свободен гражданин на тази държава си свободен да четеш или да не четеш! С две думи като не ти харесва, не чети! Ако не искаш да виждам моите писания, сложи ме в игнора, защото аз те слагам сега. Сбогом.
      Засегнахме се лично, нищо де, очаквах го. Просто темата се разводнява както много други с неща, които не са по същество, а други са си непрестанно тролене.
      Изкривената ти представа за понятието „комунист” даже няма да коментирам.
      Last edited by Kris_; 20.05.2023, 22:50.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

        Не разбрахме, как дизайнера ти върши цялата работа, ама ти случайно си разбрал, че там, където той поръчва, няма купувачи. Май ти си дизайнера, дизайнер, който мошеничества из форума....
        Това, за което говори бетера е за горната класа няма как да го разбереш, но така се прави масово при това. В най-оборотните фирми търгуващи с качествени(и скъпи) неща свързани с довършителни и обзавеждане огромна част от 'хай-енд' стоките и услугите се поръчват именно от дизайнери, които бачкат за хора с пари (взимат си и комисион от фирмите, но щом не пречи на клиентите..).
        Понеже ти много обичаш да говориш за бедняци и богаташи да ти кажа директно - не е за хора от твоята черга.
        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

          Не разбрахме, как дизайнера ти върши цялата работа, ама ти случайно си разбрал, че там, където той поръчва, няма купувачи. Май ти си дизайнера, дизайнер, който мошеничества из форума....
          Къде съм казал, че той поръчва? Той взема оферти, от плочката до лампата от всяка фирма/магазин и ти връчва папката с офертите - артикул, цена, отстъпка (ако има). Ти поръчваш и плащаш. Вие от небето ли падате?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от kinyalo Разгледай мнение

            Колегата явно си мисли, че с измислици във форумите ще свали цените на имотите.
            Уви, не става така.
            С рекордно ниска безработица и постоянен ръст на доходите, имотите в големите градове ще продължат да растат макар и по-плавно.
            До скоро очаквах някакъв скромен спад заради лихвите, но като гледам май ще го прескочим, освен ако икономическата обстановка не се промени драматично.
            Измислиците са от вас - брокеразите, с поредните нови никове. С драсканици по форумите никой не може да повлияе на цените, които в момента са с 10-15% надолу, сделките също. Това е положението, дали на някой му харесва - няма никакво значение.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

              Дизайнера ми прави интериорния дизайн (вкл вик, ел, обзавеждане и т.н) дава ми офертите, които е подбрал от фирмите (плочки, ел, бани, мебели и т.н), взема си парите и с това неговата част е приключила. Аз поръчвам и плащам всичко! Какво не разбра?
              Не разбрахме, как дизайнера ти върши цялата работа, ама ти случайно си разбрал, че там, където той поръчва, няма купувачи. Май ти си дизайнера, дизайнер, който мошеничества из форума....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от SlonH Разгледай мнение

                И аз правя ремонт и ходя по магазините - за плочки, за материали, за санитария, за врати, за радиатори - навсякъде е пълно от народ! Майсторите ми вече докато ми правят ремонта ги ангажираха до ноември... Ама вие си вервайте на приказките.
                Възможно е, в по-евтините магазини да е така, аз ходя по-скъпите, където няма никой (за ралика отпреди). Аз казвам това, което виждам, за вярата всеки да си вЕрва в квото иска, нЕма лошо.
                Last edited by better; 20.05.2023, 22:24.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                  Нема купувачи, друг пАт, затова насекъде строят като изоглавени. Театрална резидънс, тепърва я почват...
                  Ми няма, по магазините за плочки и мебели няма никой. А аз ги обикалям от 2019 та год и знам кво беше. Строежите не ги гледай, те са започнати преди 1-2-3 год. взели са парите напред и сега ги довършват.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от kinyalo Разгледай мнение

                    Значи работиш с дизайнер, който е събрал офертите, но после всички ти "звънкали" на теб

                    Това за магазините дори няма да го коментирам.

                    Подценяваш аудиторията
                    Дизайнера ми прави интериорния дизайн (вкл вик, ел, обзавеждане и т.н) дава ми офертите, които е подбрал от фирмите (плочки, ел, бани, мебели и т.н), взема си парите и с това неговата част е приключила. Аз поръчвам и плащам всичко! Какво не разбра?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                      сиромасите не купуват.
                      в най-добрия случай имат намерение, но като попрегледат обявите
                      и влизат в графата за наемите
                      Ааа, и от време на време изливат болни страдания с големи червени и боулднати букви, как техните несбъднати мечти са балон или направо дирижабъл в цените на имотите. Представи си, някой скъсаняк, който си представя, че розовия домат на пазара, трябва да струва 1,50лв., а той де факто струва 5лв. Той мята къчове и държи, че справедливата му цена е неговата според неговата минимална заплата, но пазарната в действителноста била друга. Подобни скъсаняци, коментират и цени на жълтите павета, макар, че си включват нави на телефона, къде точно се ситуират, на разстояние от овцете, които доят.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                        Не само, че аз няма да продавам, НИКОЙ няма да продава. Това направо ще вкара в ступор понижителите. НИКОЙ няма да им продаде на условията на сиромаси. Къде се е чуло и видяло, сиромаси да диктуват пазар??
                        сиромасите не купуват.
                        в най-добрия случай имат намерение, но като попрегледат обявите
                        и влизат в графата за наемите
                        препоръка е

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                          ако те наболва кръста и усещаш, че мускулите ти са напрегнати, като след фитнес
                          сипи си.
                          ти си актуализирай пзаарната оценка, но няма да продаваш.
                          Не само, че аз няма да продавам, НИКОЙ няма да продава. Това направо ще вкара в ступор понижителите. НИКОЙ няма да им продаде на условията на сиромаси. Къде се е чуло и видяло, сиромаси да диктуват пазар??

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bcon Разгледай мнение
                            Цените по куротите продължават нагоре. Наистина имаме 400% нагоре това лято спрямо предишното на някои места. https://www.capital.bg/biznes/turizu...novini_kapital

                            Няколко цифри от преки наблюдения от морето - aвгуст цените са средно по 50% отгоре на миналото лято по това време в същите хотели за същите стаи. Резервациите се забавиха но пак са 10% повече от предната година. Ще има поне 4-5 милиарда лева повече приходи от туризъм тази година като цяло.

                            Тези 4-5 милиарда са половин стимул от типа Киро-инфлацията. И тези пари ще влязат в икономиката сега, това лято основно. Забравете за успокояване на инфлацията и ниски цени. Това никъде го няма по света точно в този момент. Толкова много туризъм на такива високи цени, почти същите като цяла европа, вече сме космонавти. Печалбите от това ще се изсипят пак в строителство и заплати на персонал, които пък ще завъртят през всичко останало. Подсигурена инфлация имаме за години напред.

                            Имотите грам не са паднали, ама грам! Инвентара стои на рекордно ниски нива. Няма лихвена реакция. Няма и спасение за кеша. Кеша изгоря. Ще се събудите след 3 години без покупателна способност
                            В деня на българската/славянска писменост, ще отвори планетариума в Бургас! Каква е тая моя орисия, на всичките места, където притежавам имоти, да се случват все положителни случки и да ми се качват цените на инвестициите? В случая, поне 100€/м2 за централните места в града, където сме наше превъзходителство
                            https://www.burgas.bg/bg/novini/na-2...rium-na-burgas
                            Last edited by Bailor; 20.05.2023, 21:37.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                              Аз днес ошкурих superfinish на кнауфа. Две стаи на вилата. Хем основно работих с ръцете с виброшлайфа, но се оказа, че след 6 часа работа с прекъсване един обяд и малка почивка около час в рая на земята, къща в подножието на Конявска, до река, сега ме наболва кръста, щото явно не прецених стотиците клякания, сядания и изправяния покрай стените до тавана. Като в рекламата на баумит, видях два-три паяка, които леко се разчекнаха върху шпакловката, а май повече се напрашиха и свиха крачета и самочувствие, като понижител на НИ, след 9-годишен непрестанен и неумолим ръст на цените. След този робски египетски труд, реших да оценя продажната цена на вилата с поне 3€, на м2. Един приземен, 1 и 2 с 50м2 и тавански със скосявания около 35м.2
                              ако те наболва кръста и усещаш, че мускулите ти са напрегнати, като след фитнес
                              сипи си.
                              ти си актуализирай пзаарната оценка, но няма да продаваш.
                              препоръка е

                              Коментар


                              • Цените по куротите продължават нагоре. Наистина имаме 400% нагоре това лято спрямо предишното на някои места. https://www.capital.bg/biznes/turizu...novini_kapital

                                Няколко цифри от преки наблюдения от морето - aвгуст цените са средно по 50% отгоре на миналото лято по това време в същите хотели за същите стаи. Резервациите се забавиха но пак са 10% повече от предната година. Ще има поне 4-5 милиарда лева повече приходи от туризъм тази година като цяло.

                                Тези 4-5 милиарда са половин стимул от типа Киро-инфлацията. И тези пари ще влязат в икономиката сега, това лято основно. Забравете за успокояване на инфлацията и ниски цени. Това никъде го няма по света точно в този момент. Толкова много туризъм на такива високи цени, почти същите като цяла европа, вече сме космонавти. Печалбите от това ще се изсипят пак в строителство и заплати на персонал, които пък ще завъртят през всичко останало. Подсигурена инфлация имаме за години напред.

                                Имотите грам не са паднали, ама грам! Инвентара стои на рекордно ниски нива. Няма лихвена реакция. Няма и спасение за кеша. Кеша изгоря. Ще се събудите след 3 години без покупателна способност

                                Коментар

                                Working...
                                X