IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

    като знам как познаваш, очаквам за догодина едни нови 30% нагоре в цените.
    много малко хора ще могат да купуват на тия цени и маса народ ще останат под наем цял живот
    освен ако не наследят някой панел от родителите си или кирпич от дедите си.
    Точно в това ,е същината на нещата. Ти не знаеш нищо ,та камо ли какво аз говоря или познавам, както се изразяваш, с оскъдния си набор думи. Абсолютно нищо.
    А какво кой кога и къде ще наследи, кой къде живее и какво има би трябвало модератора да ти го изтрие със повода ,,Кой какво има на ЛС,,

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Bearfox Разгледай мнение
      Имотите са на своя връх и повече растеж в цените им Почти няма да се наблюдава. Следващата година се очаква да започне понижението на цените им което ще продължи най-малко до поевтиняване до нива 2014 2015 година
      Както е казал поета: "Оно чеканье си требе и търпение до 2029-та"

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Bearfox Разгледай мнение
        Имотите са на своя връх и повече растеж в цените им Почти няма да се наблюдава. Следващата година се очаква да започне понижението на цените им което ще продължи най-малко до поевтиняване до нива 2014 2015 година
        като знам как познаваш, очаквам за догодина едни нови 30% нагоре в цените.
        много малко хора ще могат да купуват на тия цени и маса народ ще останат под наем цял живот
        освен ако не наследят някой панел от родителите си или кирпич от дедите си.
        препоръка е

        Коментар


        • Имотите са на своя връх и повече растеж в цените им Почти няма да се наблюдава. Следващата година се очаква да започне понижението на цените им което ще продължи най-малко до поевтиняване до нива 2014 2015 година

          Коментар


          • Добро утро,

            вчера четох коментари за инвестициите на колегата и приятел Bulgarian lev.

            Той е от малкото хора в темата, които имат пари за инвестиране, а не труднопродаваеми имоти. И е много добър професионалист.

            А иначе и у нас и в ЕС се надува имотен балон. Такъв балон имаше 2004-2008 г, след това 2016 г. до момента.

            Бертрам казва, че човек е активен 40г, от 25г до 65 г. А ако има хубава професия (лекар, адвокат и др.), може да бачка докато може, дори до 80+.

            Аз имам преки наблюдения за жени-комшийки в провинцията, живеят на чист въздух, с обикновена храна, скормно, бачкат лекичко и по малко още от 60-годишни, а сега наближават 90 г.


            Изводите оставям на вас,

            Коментар


            • рубла, но вашите правила би следвало да важат и за вас, нали?
              как преценявате за кой да важат и за кой не, защото е видно, че има сериозни изключения
              и вместо да ме триете с измислени причини, се стегнете и дайте някакъв смислен отговор.
              препоръка е

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Yandox Разгледай мнение

                не те разбрах , но не е за сефте

                да - имам пари за това което си написал
                но имам и трите жилища и гаража който пак си написал ( имам повече всъщност )
                имам и земеделска земя , и койни и метали

                та - не разбрах ти поста
                каза ли нещо , за накъде да вървят кеш потоците
                сега ли да бъде или кога
                или само си пишеш като да те видим че си тук
                хихихихи
                Е как къде да вървят. В акции, коини и злато разбира се. Ти чакаш да ти паднат имотите, продаваш, и с парите купуваш още злато...нали това чакаш? Или не можеш да продадеш, или не ти се продава, или няма какво да продадеш...щипе ти нещо...изчакай още 5 години и ще купиш - пак в окръжния си 20 хил град. . Къв ти е проблема, с един хой три апарта ще хлопнеш.
                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                Коментар


                • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение
                  https://www.investor.bg/po-sveta/453...egioni-338240/

                  Айдяяя, иде и при вазе
                  „Продажбата на земи вече не е устойчив източник на държавни приходи“, заявиха от Capital Economics в петък. „Постепенното прилагане би трябвало да смекчи опасенията, че един данък може да доведе до срив на цените“, се казва още.

                  Продажбата на имоти не е устойчив източник на приходи. Вече куцо кьораво и сакато си купи и ще ви го сложим с 10х данък на безценното

                  В пилотни програми, представени през 2011 г., мегаградовете Шанхай и Чунцин наложиха данък между 0,4% и 1,2% върху собствениците на жилища, но само за тези на луксозни и на втори домове. Досега обаче пилотните програми не бяха разширени към повече градове.

                  Ех ама само за София ще ви клатим, после и в други градове.

                  Данъкът ще важи за жилищни и нежилищни имоти, както и за собственици на земя и имоти, но няма да важи за законно притежавани селски земи с прилежащи жилища към тях, казва Синхуа.

                  деа на селските имоти НЯМА да вдигат данъците.
                  Last edited by bota156; 25.10.2021, 13:27.
                  Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                    Ми екстра, щом имаш кинти за три жилища и един гараж в Сф набивай ги в акции и хойни и ето ти малко по-финансово обезпечен кръг от инвеститори.
                    ПП: земед земя не я включвам с наемите, тя е нежилищен имот.
                    не те разбрах , но не е за сефте

                    да - имам пари за това което си написал
                    но имам и трите жилища и гаража който пак си написал ( имам повече всъщност )
                    имам и земеделска земя , и койни и метали

                    та - не разбрах ти поста
                    каза ли нещо , за накъде да вървят кеш потоците
                    сега ли да бъде или кога
                    или само си пишеш като да те видим че си тук
                    хихихихи

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение
                      https://www.investor.bg/po-sveta/453...egioni-338240/

                      Айдяяя, иде и при вазе
                      ти всъщност няма от какво да се притесняваш.

                      Last edited by X_Y; 25.10.2021, 13:07.
                      препоръка е

                      Коментар


                      • https://www.investor.bg/po-sveta/453...egioni-338240/

                        Айдяяя, иде и при вазе

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Yandox Разгледай мнение

                          това ли е
                          - един апарт
                          - едно студио
                          - един гараж


                          лошо , много лошо
                          хихихи

                          с подобен брой активи в имотния сектор
                          трудно човек може да се нарече '' инвеститор ''
                          или дори ''имотен ''
                          това са нормални елементарни и минимални
                          притежания за един леко доближаващ се до средното равнище
                          живот

                          аз говоря за инвестиции в активи за малко по
                          финансово обезпечени - затова може би не се разбираме
                          в постовете
                          хихихихи
                          Ми екстра, щом имаш кинти за три жилища и един гараж в Сф набивай ги в акции и хойни и ето ти малко по-финансово обезпечен кръг от инвеститори.
                          ПП: земед земя не я включвам с наемите, тя е нежилищен имот.
                          Last edited by bulgarian lev; 25.10.2021, 11:13.
                          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

                            По-скоро второто. Ще си избие увеличението от следващите купувачи. Все пак, колкото и да е нарастнала себестойността, не е 200 евро/м2. (според мен).
                            мисля, че зависи, колко на брой ще са следващите купувачи.
                            желая ти успех.
                            препоръка е

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                              интересно ми е, дали инвеститора ще се опита да ви вдигне цената в движение
                              или ще се задоволи с по-малка печалба
                              По-скоро второто. Ще си избие увеличението от следващите купувачи. Все пак, колкото и да е нарастнала себестойността, не е 200 евро/м2. (според мен).

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

                                В единия инвестиционен проект, където бях купил инвеститора си доставя гранитогрес от Турция.

                                Между другото го продадох апартамента, за 2г и 2 месеца направих 60% печалба. Купих го от обезщетен собственик сравнително евтино и така с получи.

                                Последния апартамент, който договорих февруари и дадох 1000 евро капаро тогава, преди седмица му платих първата вноска. Юли някъде, цените на материалите се вдигнаха и ценоразписа отиде с 200 евро/м2 нагоре а и междувременно го започнаха. Мисля да се отървавам с тази горница, да го продавам веднага, да направя 70% за 2-3 месеца, че ми трябват пари за други начинания. Не го мислех така, исках да го продавам след 1,5 години, когато е пред А16, но нещата са динамични.
                                ​​
                                Оттук нататък не съм оптимист за цените на акциите и имотите. Примерно имотите могат да вървят нагоре колкото е инфлацията или да падат, мое мнение. До декември искам да съм си променил портфейла с главата надолу. Да видим след 2-3 години какво ще се е случило.
                                интересно ми е, дали инвеститора ще се опита да ви вдигне цената в движение
                                или ще се задоволи с по-малка печалба
                                препоръка е

                                Коментар

                                Working...
                                X