IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

    По принцип и аз мисля като теб.

    Въпросните разходи бяха наложителни, защото покрива течеше много и тръбата също и щяха да направят проблеми у нас за хиляди левове.

    А за освежаването реших да платя на своя глава и да стане хубаво.

    Мисля повечето хора да ги поздравявам с половин уста и избирателно. Те по входовете и за 5 лв го правят на въпрос и се разправят, правят номера на дребно. Касиерките си пробутват лични бележки и фактури.
    Покрива е обща част и всички солидарно отговарят. Можеш да заведеш дело срещу ЕС за възстановяване на разходи.
    Въпросът е принципен!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

      Направи добро изяж ла*но!

      Следващият път ще знаеш. .... слад, като съседите са боклуци нищо извънредно не се плаща, особено самосиндикално.
      Плащаш си месечните такси и си кротуваш. Тъпо е, но за да не те цакат, това е.
      Хващам се на бас, че всички си мислят- изклатихме го баламурника, като има пари да плаща.
      По принцип и аз мисля като теб.

      Въпросните разходи бяха наложителни, защото покрива течеше много и тръбата също и щяха да направят проблеми у нас за хиляди левове.

      А за освежаването реших да платя на своя глава и да стане хубаво.

      Мисля повечето хора да ги поздравявам с половин уста и избирателно. Те по входовете и за 5 лв го правят на въпрос и се разправят, правят номера на дребно. Касиерките си пробутват лични бележки и фактури.
      Last edited by Evgo; 19.04.2023, 17:25.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение
        Вчера имаше събрание на входа ми.

        Аз съм платил следните сметки за общите части

        - 700 лв несъбрани при основен ремонт на покрива и платени от мен

        - 400 лв за боядисване на общите части

        - 200 лв за 2 PVC дъски

        - 200 лв за спукана тръба на парното и ремонта й

        И аз си поисках да ми се приспаднат от таксите само последните 200 лв. Първо се разправях с касиерката и домоуправителката, а после се гласува и всички гласуваха против, дори хората под мен, чиито стени аз спасих от наводняване.

        Няма такава наглост! Парите не са ми проблем, въпросът е принципен и морален.

        Проблемът е, че тръбата е в един безстопанствен апартамент и трябвало да си искам парите от собствениците, не от входа.
        Ами в случая са си прави хората. Търси си парите от съседа. Имал си пари дал си. Такъв е живота в кофтор. Купи си къща, няма да имаш такива проблеми.
        Last edited by Конан-Варварина; 19.04.2023, 17:32.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

          Важното е док, да може да я носиш без ръце ;-)
          Не можах да се сдържа
          На къси разстояния може и да мога. Хахаха. Голем лаф!
          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение
            Вчера имаше събрание на входа ми.

            Аз съм платил следните сметки за общите части

            - 700 лв несъбрани при основен ремонт на покрива и платени от мен

            - 400 лв за боядисване на общите части

            - 200 лв за 2 PVC дъски

            - 200 лв за спукана тръба на парното и ремонта й

            И аз си поисках да ми се приспаднат от таксите само последните 200 лв. Първо се разправях с касиерката и домоуправителката, а после се гласува и всички гласуваха против, дори хората под мен, чиито стени аз спасих от наводняване.

            Няма такава наглост! Парите не са ми проблем, въпросът е принципен и морален.

            Проблемът е, че тръбата е в един безстопанствен апартамент и трябвало да си искам парите от собствениците, не от входа.
            Направи добро изяж ла*но!

            Следващият път ще знаеш. .... слад, като съседите са боклуци нищо извънредно не се плаща, особено самосиндикално.
            Плащаш си месечните такси и си кротуваш. Тъпо е, но за да не те цакат, това е.
            Хващам се на бас, че всички си мислят- изклатихме го баламурника, като има пари да плаща.

            Коментар


            • Вчера имаше събрание на входа ми.

              Аз съм платил следните сметки за общите части

              - 700 лв несъбрани при основен ремонт на покрива и платени от мен

              - 400 лв за боядисване на общите части

              - 200 лв за 2 PVC дъски

              - 200 лв за спукана тръба на парното и ремонта й

              И аз си поисках да ми се приспаднат от таксите само последните 200 лв. Първо се разправях с касиерката и домоуправителката, а после се гласува и всички гласуваха против, дори хората под мен, чиито стени аз спасих от наводняване.

              Няма такава наглост! Парите не са ми проблем, въпросът е принципен и морален.

              Проблемът е, че тръбата е в един безстопанствен апартамент и трябвало да си искам парите от собствениците, не от входа.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Конан-Варварина

                След още няколко години, да наследиш 1/2 от панелка ще е същото като да наследиш 1/2 от етаж на триетажна къща в ромската махала на Карлово, т.е. непродаваем имот.
                Ако е в София, завеждаш дело за дебла и си осребряваш наследството, или изкупуваш другия дял.

                Въпреки всичко българската провинция е хубава и има мъже с пари и с топки, харесат някой провинциален имот, и го купуват на приемлива цена.

                Хем бившите собственици се отърват, хем той доволен.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                  Преди 15 г един домашен майстор ми търдеше компетентно, че след 10г никой няма да търси панелни апартаменти.

                  И не се оказа прав, защото поскъпнаха почти двойно за кв.м.

                  Има една картинка в социалните мрежи, че човек цял живот гони и преследва парите, а когато ги хване (спечели), вече е време да си ходи.

                  След 15 години панелката ще е милион евраци.
                  Разбира се, ако все още се крепят и не са срутили панелите ...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                    Преди 15 г един домашен майстор ми търдеше компетентно, че след 10г никой няма да търси панелни апартаменти.

                    И не се оказа прав, защото поскъпнаха почти двойно за кв.м.

                    Има една картинка в социалните мрежи, че човек цял живот гони и преследва парите, а когато ги хване (спечели), вече е време да си ходи.

                    Има едно филмче в нета за един дето преди пенсия чака цените на жилищата да паднат, че да купи, а когато купи... (е ти вече го написа)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Конан-Варварина Разгледай мнение

                      Да все още има пазар и за панелки и ЕПК, но в течение на времето търсенето им е логично да затихва. По всичко личи, че тъмните прозорци, май не са толкоз тъмни на колкото им се иска на някои понижители.
                      Преди 15 г един домашен майстор ми търдеше компетентно, че след 10г никой няма да търси панелни апартаменти.

                      И не се оказа прав, защото поскъпнаха почти двойно за кв.м.

                      Има една картинка в социалните мрежи, че човек цял живот гони и преследва парите, а когато ги хване (спечели), вече е време да си ходи.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bulgarian lev

                        Каврък, хубава ли е, бре. Дай я насам малко да мине през месомелачката. Кажи и имам един приятел ще те носи на ръце. Пък аз си знам нататък.
                        Важното е док, да може да я носиш без ръце ;-)
                        Не можах да се сдържа

                        Коментар


                        • Съседите са свръх натоварени с разходите за дома ᐉ Новини от Fakti.bg - Имоти | ФАКТИ.БГ

                          Когато мечката играе при съседите...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                            А имай предвид че все още панелки се купуват и то не евтино. Тоест те са още в оборот.
                            Да все още има пазар и за панелки и ЕПК, но в течение на времето търсенето им е логично да затихва. По всичко личи, че тъмните прозорци, май не са толкоз тъмни на колкото им се иска на някои понижители.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Конан-Варварина Разгледай мнение
                              Важна новина за панелните блокове ᐉ Новини от Fakti.bg - Имоти | ФАКТИ.БГ

                              Нека хипотетично си представим, че панелките са към края на експлоатационния им срок. От статията разбираме, че почти 2млн. българи живеят в панелни кофтори. Въпроса който ме мъчи е: Какво би станало с търсенето и съответно цените на новото и тухленото строителство, ако дори 1/2 от панелкаджиите сега започнат да търсят нормално жилище?

                              Все ми се струва, че панелите и ЕПК са бита карта. Да се инвестира сега в панел или ЕПК е все едно да се купи фабрика на 8ми септ 1944та
                              Ще почнат да инвестират в хотели в Банско

                              Коментар


                              • Цените растат, с изключение на столицата ᐉ Новини от Fakti.bg - Имоти | ФАКТИ.БГ

                                Аман вече от новини за ръстове! Докога?!

                                Коментар

                                Working...
                                X