IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • prectical - щото са наивни хора със самочуствие за знания от прочитане и заучаване на материята, дефекта е в образователната система.

    D.Y.F-091066

    Коментар


    • monopola - ако ти напиша че в България всеки ден се раждат по 100 хиляди деца ще повярваш ли, някъде в интернет да го прочетеш ? 200 милиарда оборот на ден, мисли не става така без да се мисли.

      D.Y.F-091066

      Коментар


      • Аз не разбирам как биткойнманяците вярват в тоя оборот и тия цифри. Как гаражна борса със седалище в Белиз си пише оборот 100 милиярда и вие вече хвърчите в небесата. Аз казвам,че на моята борса екселска таблица се въртят тия пари и вие ще повярвате така ли?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от derk Разгледай мнение

          А знаеш ли колко цифри се използват в криптирането - 256, 512 или 1024.
          Това какво значение има?
          Мнението ми е погрешно и води до загуби.

          Коментар


          • С нетърпение чакам да видя дали историята ще се повтори.

            https://www.investor.bg/drugi/128/a/...v-balon-41681/

            Манията по лалетата като пример за финансов балон

            През XVII век в Холандия за кратко време лалетата се превръщат в лускозна стока, а по-късно причиняват масови фалити

            0
            ПРЕПОРЪЧАЙ (22)


            Изразът tulipomania (от англ. tulip-лале и mania-мания) е станал нарицателно за т.н. финансови балони, като терминът произлиза още от ренесансова Холандия.

            Лалето, пренесено в Европа през 16 век от Турция, е предизвикало огромен интерес най-вече в Обединените провинциите (сега Холандия), особено сред по-горните класи в обществото. Интерес, довел до достигането на нечувани равнища на цените тогава.


            Най-ефектните и търсени цветя имали ярки цветове и шарки, като пламък на венчелистчетата, които са били резултат от инфекция със специфичен вирус за лалетата. Разцветките били изключително разнообразни, което допринесло и за голямата рядкост на някои видове. За кратко време лалетата станали луксозна стока и символ на статус в обществото.


            Цените започнали да нарастват с толкова бързи темпове и до такива равнища, че хората продавали земи, животни, скъпоценности, дори и къщите си, за да купуват луковиците на скъпоценното растение.


            През 1623 г. една луковица на известен сорт от растението можела да се изтъргува за 1000 флорина, докато средният годишен доход е бил 150. Продажбата на 40 луковици е отчетена през 1635 г. на цена от 100 000 флорина, а за сравнение, около един тон масло е струвал 100 флорина.


            Лалетата, или по-скоро луковиците им, са били търгувани на повечето стокови борси в холандските градове. Продавали са се луковици, които току-що са били посети, а дори някои, които щели да бъдат засадени в бъдеще (на практика фючърсен контракт).


            Въпреки че със закон още от 1610 г. държавата е определила тези контракти като незаконни и отхвърля прилагането им, това не успява да ограничи активността. Цените не са били реално изражение на стойността на растението, а резултат от масовата еуфория.


            В началото на 1637 г. някои търговци започнали да подозират, че търсенето на толкова надути цени не може да продължава до безкрай. Както се случва винаги, по-благоразумните решили да продадат и приберат печалбите си. Последвал ефектът на доминото, пращащ цените все по-надолу, когато всички се опитвали да продадат, а купувачите ставали все по-малко.
            ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

            Коментар


            • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
              Монопола, за техническата част си прав. С изключение на едно - колкото и изчислитена мощ да избълва хардуерната индустрия - Биткойн сам си регулира трудността, че да изкарва заложеното количество койни. И 1000 пъти да станат по-мощни копачките - все му е тая. Тука спорим единствено за цената, че е хипер мега гига балонизирана. Историята не познава по-тъпанарска пирамида. Вероятно щото повечето не могат да вдянат компютърната част, и почват да боготворят един алгоритъм със средна сложност. Един редови програмист е натоварен на къде по-сложни проекти.
              Спор няма, че блокчейн променя индустрията, това вече е факт. Не знам някой да го е оспорвал.
              А знаеш ли колко цифри се използват в криптирането - 256, 512 или 1024.

              Коментар


              • Не искам да те разочаровам, но само 24-часовия оборот за последното денонощие е 944 222 BTC

                Коментар


                • Крипто-маниаците са доста наивни хора. На биткойна пазарната капитализация била 250 милиарда... аз мога да ти кажа как да стане 500 милиарда - десетина китайци трябва сто пъти да си прехвърлят 100 биткойна от единия джоб в другия на цена 30000 в продължение на месец и готово. Може и до там да го докарат, няма да се изненадам.
                  Преди време стотина биткойна се печатаха на ден само с една видеокарта за 500 лева.
                  Деветдесет милиарда виртуален оборот с карта за 500 лева...
                  ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                  Коментар


                  • Ма обясни ми бе сладур И ми покажи къде го пишело това, че явно не разбирам Какво разбираш ти от фючърси бре, тук се излагаш като пълен лалЕджия, тръгнал да обяснява. Давай, чакам да ми покажеш за последния коин след 2 години.

                    Коментар


                    • monopola - ти си зле, чудя се как е възможно :-) може да ти е полезно но помисли защо последния койн ще бъде изкопан след 2 години. Там пише но ако мислиш а не само да четеш. То е написано и ще ти извади очите.И разчитай на собствения си ум, тези локуми за компетентност са излишни. Ти мисли, написах фютчърсите са много лоша новина за койните а псевдомаркета ги отчита наобратно.
                      Last edited by supertrader; 09.12.2017, 22:52.
                      D.Y.F-091066

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от innergy Разгледай мнение

                        Имаш ли идея колко трябва да платиш на някоя борса, за да те листне и какви обороти трябва да правиш, за да не те делне още на първата седмица? Или.. е така, дали сме на 4-та и ще плещим глупости по цял ден, да набираме кликове за Инвестора?
                        Ти имаш ли идея, колко плати да те листнат, или нещо си принципно несъгласен с някой мой пост?

                        Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
                          Тия капитализации са супер измислени. Начи напечатваш си 100 милиарда койнчета. Пускаш ги на борсата...
                          Имаш ли идея колко трябва да платиш на някоя борса, за да те листне и какви обороти трябва да правиш, за да не те делне още на първата седмица? Или.. е така, дали сме на 4-та и ще плещим глупости по цял ден, да набираме кликове за Инвестора?

                          Коментар


                          • Фрости, на теб специално много искам да ти пиша точно както си трябва, ама няма да е редно На биткоина в момента пазарната му капитализация е 250 милиарда, за последния месец обема търговия е за 200 милиарди, но ти дуднеш как някой въртял два биткоина. Направо си се чудя днес, че не успявам да ви изтърпя скодоумията

                            Коментар


                            • Капитализацията на койните е абсолютно куха, тъй като пазара на криптоси не е много ликвиден и няма достатъчно участници на него. Днес може да е 100 милиарда, а утре да стане нула. Тъй като пазарът е фиктивен, не са нужни нито много пари, нито много койни за да се правят "манипулации" с цената.
                              ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                                ...
                                Започвам да се питам, когато крипто-пирамидата изгърми и се разпадне, дали това няма да предизвика криза и да повлече и реалната финансова система. Според мен няма да е зле ако банките направят изявление, че нямат и не държат експозиции в измислени койни, за да са спокойни вложителите за спестяванията си.
                                Тия капитализации са супер измислени. Начи напечатваш си 100 милиарда койнчета. Пускаш ги на борсата. Правиш фиктивна покупко-продажба между 2 свои портфейла, да речем за 20 цента бройката, И хоп - вече си на върха в coinmarketcap.
                                Рипълите май бяха първите, дето се усетиха. Вече повечето алткойни се опитват да направят същата мошенгия.
                                Тия капитализации не струват и милиардна от обявеното.
                                Ма да купуват шараните кески, че ще свършат!
                                Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                                Коментар

                                Working...
                                X