IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Вълчо-34 Разгледай мнение

    Това, че предстои най-доброто, както и за Бог, си прав!
    Аз като "бог на овцете и агнетата", някак си не мога да стигна до един истински анализ на данните. Дори и сега - 1% от населението, 3 от медици, 4 от съмняващи се. Ама колко са частите на тези в 1100-те? Ако има данни, моля за извинение, че не съм ги срещнал. Това е и през всичките 3 месеца. А има достатъчно умни специалисти, за които това ще е детска занимавка, ама все се увъртат някакви числа, които не винаги са съотносими.
    Вълчо, след много форумни години, вече съм обръгнал пред перспективата да бъда обявен за тъп.
    Не се притеснявам и да си призная, че нещо не разбирам, че някакво обяснение ме обърква или ме вкарва в богата палитра от варианти и още повече неяснотии.

    Горното казвам за да ти благодаря.
    Ти пишеш по начин, който ме кара да се чувствам една идея по-малко тъп.
    Ама това го признавам само на теб и ако може да си остане между нас. Тук в инвестора са все великани, да знаеш
    Хеле пък за мангизите.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

      Изследването в Пловдив.

      Тестове са направени на 1108 души, които са се включили доброволно и са били подбрани по възраст, пол и обществени групи, както и на териториален принцип - равномерно в шестте района на Пловдив.

      Изследването показва, че с коронавируса са се срещали:

      - 1.08% от хората в подбраните домакинства
      - 3% от медицинските лица
      - 4% от участниците, които са пожелали да се изследват сами.


      Много са обаче. На 6 милиона - 1% са 60 000, от тях само 3000 регистрирани. Значи на 1 открит има 20 пропуснати.

      Според мен това е за града. За малките селца и паланки е по-малко. За София, може и да е по-високо.
      това няма НИКАКВА представителност.
      12 положителни случая. при 1100 извадка от 500к без никакъв предишен опит си е стреляне в тъмното по летящ комар със стреличка за дартс
      При под 5% - 55-60 положителни значи НИКОЙ не е образувал антитела - не се е срещал с короната или има имунитет по принцип на клетъчно ниво и няма нужда да образува антитела.
      Мъж няма смисъл да взема противозачатъчни, колкото и да го клецат няма да забременее
      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

      Коментар


      • А ако точността на теста е 90% и да кажем предполагаме че 1% от хората са го минали. Все трябва да тръгнем от някъде, то вероятността с този тест да се открият вярно антитела са грандиозните 8.33%

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

          Поставил си правилните (от моя субективна гледна точка) акценти.

          Губи ми се нещо, все пак.
          .................................................. .......
          Някои от коментарите ми евентуално биха довели до потенциално завишаване на резултатите, други до намаляване.
          Дори и при променен подход и аджъстване на резултати, крайната оценка няма да е различна.
          Не се знае за какво точно става дума, но очевидно най-доброто още предстои.
          Странно ми и леко тъжно, че при първото ми включване по темата призовах на помощ Бога, а и сега за нищо по-добро не се сещам.
          Това, че предстои най-доброто, както и за Бог, си прав!
          Аз като "бог на овцете и агнетата", някак си не мога да стигна до един истински анализ на данните. Дори и сега - 1% от населението, 3 от медици, 4 от съмняващи се. Ама колко са частите на тези в 1100-те? Ако има данни, моля за извинение, че не съм ги срещнал. Това е и през всичките 3 месеца. А има достатъчно умни специалисти, за които това ще е детска занимавка, ама все се увъртат някакви числа, които не винаги са съотносими.
          И това ще мине ...

          Коментар


          • Всъщност новината е че 1% от населението на Пловдив в тестовете си е получило положителен резултат за антитела. Ако пак се включи и възможната грешка при тези тестове. И да кажем че използват някакви тестове само с 2% грешка, ащо допуснем 1% че са се срещали то се получава.
            49.75% 12.34% to 87.44%
            С други думи от тези 1% може би половината са се срещали наистина.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

              Най-големият експеримент вече е направен - 1% заразени при драстични мерки за самоизолация. То и толкова нямаше да има, ако не бяха малоумните действия на нискоинтелигентната част от обществото.

              Сега е в ход следващия експеримент - какво ще се случи, ако разпуснем мерките и оставим хората сами да решават дали ще се самоограничават или не. И живот и здраве след 4 месеца ще получим още една цифра, която със сигурност ще е доста по-висока от предишната.

              Знаейки тези две цифри, ще знаем и какво да правим във всяка една от следващите вълни, каквито предполагам ще има няколко на брой, докато не се открие лекарство за коронавируса. На ваксината не разчитам, защото почти никой няма да си я сложи доброволно. Затова казвам, че трябва да е ефективно лекарство, което всеки да може да си го купи от аптеката, и при първи сиптоми да започне сам да си го гълта без предписание от лекар.

              Докато това не се случи, ще продължават да умират хора, за съжаление с по-високи темпове от съществуващите.
              Матеев, много добре си започнал, но веднага се обръщаш към обидните квалификации. Вярно е, ние с теб не сме политици и можем да си позволим малко по-свободен изказ, но е вярно и другото - ние сме неотделима част от този народ и за важното и главното притежаваме сходни или дори идентични личностни и социални характеристики.

              По отношение на т.н. "следващ експеримент". Чудя се какво да кажа. Като те слушам и оставам с особено неуютно чувство, че животът се е изнизал край мен в забързан такт през последните 20-ина дена и съм пропуснал важни обществени събития. Ти се скъса да хвалиш очевидно любимото ти правителство, а сега излиза, че преди две седмици е имало избори и на власт вече са някакви волунтаристични и безотговорни типове, заедно с нов НОЩ, които готвят публично Ауто Да Фе.
              Бъркам ли нещо, не съм ли разбрал?!
              Споделял съм човешки, че вече и на себе си много не вярвам, та постоянно се проверявам чрез външни тестове.

              По отношение на лекарство и ваксина, нямам почти никакво възражение към казаното от теб.
              И аз така ги виждам нещата. Поне така ми се иска!
              Ваксина - не!
              Искам все пак да добавя нещо.
              Доколкото знам (а знам малко), в момента се работи по препарати, които са насочени целево да борят Ковид.
              Когато осъзнах босотата си и пълната си невинност по вирусология, поппрочетох малко и разбрах, че основните видове вируси са в 7 основни групи, 4 от тях са РНК вируси (барабар с грипа и короните), после следват множество подразделения - семейства и др. и накрая са хиляди редови членове.
              Ако има лекарство, което покрива поне 4-те РНК разновидности, да иде човек в аптеката и да се профилактира!
              Ама иначе, как ще стане на практика?!
              При първи симптоми, зарязваш всичко и тръгваш да търсиш тестове, после лекарства и т.н.
              Ти много добре знаеш, че в листовките пише такива ужаси за противопоказания и странични ефекти, че след прочитане ентусиазмът ти се изпарява веднага.
              Трудновато и леко нереалистично ми се вижда.
              Вероятно за теб не е!

              Бързам, нямам време за протокол и дипломация, ако нещо звучи нелюбезно, не това е било намерението ми.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                Tи не се обаждай от коневръза
                500 е горе долу числото около което хазартни типове биха се обзалагали. 1000 е чисто душманство, а за 10000 мисля да информирам комисията по хазарта - имай срам

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                  Изследването в Пловдив.

                  Тестове са направени на 1108 души, които са се включили доброволно и са били подбрани по възраст, пол и обществени групи, както и на териториален принцип - равномерно в шестте района на Пловдив.

                  Изследването показва, че с коронавируса са се срещали:

                  - 1.08% от хората в подбраните домакинства
                  - 3% от медицинските лица
                  - 4% от участниците, които са пожелали да се изследват сами.


                  Много са обаче. На 6 милиона - 1% са 60 000, от тях само 3000 регистрирани. Значи на 1 открит има 20 пропуснати.

                  Според мен това е за града. За малките селца и паланки е по-малко. За София, може и да е по-високо.
                  Поставил си правилните (от моя субективна гледна точка) акценти.

                  Губи ми се нещо, все пак.
                  1. Пропуснал съм в началото, защо беше избран Пловдив за това изследване? Предполагам, че са надделяли аргументи за неговата географска разположеност и че все пак е голям урбанистичен център, макар и твърде далеч от размерите на София.
                  Приоритетът е бил - да се гонят някакви средни, представителни за цялата страна стойности.
                  Наблюденията ми, обаче сочат, че на пловдивчани им се размина твърде леко. Не разполагам със статистика в момента и не съм мотивиран да я търся, работя със спомени.

                  2. Каква е надеждността на използания тест. Истината е, че не знам кой точно тест е избран, но търся някакви допълнителни аргументи за да с и обясня резултата.

                  3. Според мен смесването на изследвания и вкарването в статистически коректната и представителна извадка някакъв допълнителен контингент на хора, които сами са пожелали да бъдат изследвани, е методологически неправилно и изкривява финалния резултат.
                  Доброволността би могла да се обясни със страх, хипохондрия, но и основателни подозрения.

                  Някои от коментарите ми евентуално биха довели до потенциално завишаване на резултатите, други до намаляване.
                  Дори и при променен подход и аджъстване на резултати, крайната оценка няма да е различна.
                  Не се знае за какво точно става дума, но очевидно най-доброто още предстои.
                  Странно ми и леко тъжно, че при първото ми включване по темата призовах на помощ Бога, а и сега за нищо по-добро не се сещам.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
                    Най-големият експеримент вече е направен - 1% заразени при драстични мерки за самоизолация. То и толкова нямаше да има, ако не бяха малоумните действия на нискоинтелигентната част от обществото.

                    Сега е в ход следващия експеримент - какво ще се случи, ако разпуснем мерките и оставим хората сами да решават дали ще се самоограничават или не. И живот и здраве след 4 месеца ще получим още една цифра, която със сигурност ще е доста по-висока от предишната.

                    Знаейки тези две цифри, ще знаем и какво да правим във всяка една от следващите вълни, каквито предполагам ще има няколко на брой, докато не се открие лекарство за коронавируса. На ваксината не разчитам, защото почти никой няма да си я сложи доброволно. Затова казвам, че трябва да е ефективно лекарство, което всеки да може да си го купи от аптеката, и при първи сиптоми да започне сам да си го гълта без предписание от лекар.

                    Докато това не се случи, ще продължават да умират хора, за съжаление с по-високи темпове от съществуващите.
                    Last edited by Mateev; 15.06.2020, 14:10.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение


                      10000 починали? То никъде няма толкова спрямо населението. С картечница ли ще ги стрелят?
                      Tи не се обаждай от коневръза Тъкмо взех да си оправям малко мнението за теб, и сега искаш да не ми дадеш правото да спечеля бутилка виски - ама ха Ми равновеско така го е написал - да се надяваме, че ще останат 4-цифрено число, т.е. преведено, щото се правиш на улав нарочно, под 10 000 бройки. А и има още 6 месеца и половина - втора вълна, трета, пета, Елиът, Кондратиев, все ще се намери за какво да се хване
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Хахахаха, ако се налага и ще ги гърмят само да има удобна статистика

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                          Искаш ли бас, че случаите у нас ще са под 100 000, а починалите под 10 000 до края на годината

                          10000 починали? То никъде няма толкова спрямо населението. С картечница ли ще ги стрелят?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
                            Изследването в Пловдив.

                            Тестове са направени на 1108 души, които са се включили доброволно и са били подбрани по възраст, пол и обществени групи, както и на териториален принцип - равномерно в шестте района на Пловдив.

                            Изследването показва, че с коронавируса са се срещали:

                            - 1.08% от хората в подбраните домакинства
                            - 3% от медицинските лица
                            - 4% от участниците, които са пожелали да се изследват сами.


                            Много са обаче. На 6 милиона - 1% са 60 000, от тях само 3000 регистрирани. Значи на 1 открит има 20 пропуснати.

                            Според мен това е за града. За малките селца и паланки е по-малко. За София, може и да е по-високо.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                              по-вероятно да е шестциферно число на случайте, да се надяваме че починалите ще са само 4 цифрено
                              Искаш ли бас, че случаите у нас ще са под 100 000, а починалите под 10 000 до края на годината - което и от двете да се случи, от мен имаш бутилка хубаво, пълнолетно уиски или друга напитка от подобен ценови диапазон по твой избор. Ако обаче не се случи, ти ще ми пратиш нещо ирландско или опушено шотландско? Навит ли си? Или пак ще си плямпаме за спорта и ще се измъкнеш тип Матейко, че това било хазарт, пък ти хазарт с човешки животи не правиш и много си се радвал, че не си познал, което не ти е пречило да всяваш паника, докато мислиш за добруването на народонаселението и т.н.
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от baba_meca Разгледай мнение
                                Аз така след една седмица пак да попитам - защо в САЩ не измряха с тия бунтове? Идеална среда за заразяване, Никаква социална дистанция. Минаха 3 седмици, а то заразените/умрелите намаляват:
                                https://www.worldometers.info/coronavirus/country/us/

                                Преди една седмица някой разправяха, че трябвало да минат 21 дни.
                                Ето минаха, защо не мрат по улиците? Защо не карат умрелите в чужбина да ги кремират, понеже моргите в САЩ са задръстени?
                                Кога тулупа Бойко Борисов и щаба ще вземат да си останат вкъщи и никога повече да не се показват? Да си стоят там и да треперят...като Тръмп, е така да се заврат в мишата дупка и да не се появяват павече.
                                Стига пита пък и ти тези политически некоректни въпроси - ама, ха Ти сега какво, искаш да отречеш пр грипчето, което ни удари с "невиждана ярост" ли? Егати хората значи, аз на генералгоджи във всичките Му международни варианти се кланям като на Господ и чета умозаключенията Му като "Отче наш", тук някаква си баба меца ще ми задава тъпи въпроси Ма хай сиктир ма, бабо мецо, тук още си седим в бункерите и не смеем да излезем - страшно е, много е страшно навън. Е, замислих се малко да подкрепя един протест за блек лайвс метър, ма то метър ли е, инч ли е, не се разбра, та затова си останах вкъщи, щото ме е страх. Ся ще си туря една снимка на генералгоджи във фейса, ще изпея три пъти Осанна и ще коленича и богоговея пред плешивата му кратуна

                                П.С. Нормален отговор не чакай, ще има само общи лафове и как чакаме - след 2-3-5 седмици/месеца/години....
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X