IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
    Преди месец мислех, че Матеев е паникьор или апокалиптик, или всяващ паника и ужас, сега ...не знам какво да мисля за този професор, който го изрича пред милиони зрители и го повтаря, за да го чуем добре

    проф. Михаил Константинов
    Под истинска смъртност разбирам починалите, разделено на починалите + оздравелите,
    във Великобритания тази смъртност е 96%, съобщи в "Денят започва с Георги Любенов" проф. Михаил Константинов. Случаите са 3 700, от които 3 600 са починали и 100 са оздравели.
    В Ирландия смъртността е 96%.
    В Нидерландия смъртността е 86%. Този вирус не само е с дълъг инкубационен период, открива се трудно и бавно, но той има удивителна смъртоносна сила, отбеляза проф. Константинов
    И пикът ще е по Великден, не че после няма да има
    Най-опасно ще е по Великден – най-много ще се заразяват, най-много ще умират….така казват всичките математически модели
    ...
    Е, да ще има и други хора умрели от стрес и че ще има много тежки последствия, ще има, но пред перспективата да умреме масово,
    .. няма какво да се съмняваме

    https://bnt1.bnt.bg/bg/a/prof-konsta...mrtonosna-sila
    Съни, нали го обговорихме това. Професорът е от командата по пускане на дезинформация, защото това изчисляване на смъртността е изключително некоректно. То има смисъл само при приключване на епидемията или към края й, когато няма голямо множество заразени, които да не са се изчистили от вируса. В момента повечето от заразените не са сред критичните случаи или умрелите, но интересно защо не ги слагат в сметката, сякаш за тях също е възможно ей сега да се тръшнат. Има и такива случаи, леко преболедуващи изведнъж да се влошат, но те са малко. Така че проф. К-офф направи изключително спекулативно изказване, за да плаши гаргите, та решението за още месец плътна карантина да се приеме без ропот. Дано зад това решение се крият само медицински съображения, защото в някои интерпретации то може да се приема като умишлено съсипване на дребния и средния бизнес, дори като пресиране на гражданското общество и демократичните процедури в подготовка за налагане на безалтернативен режим на управление. Ако си проследявала изявите на проф-ора, би могла да забележиш тенденциозните му позиции по много въпроси. За мен последното му изказване е най-яркото доказателство.
    Last edited by Trakatrak; 05.04.2020, 10:50.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
      Така де Давай по-смело Информирай ни, че Ванга е предсказала, че коронавируса ще се появи първо в българия и после ще го прехвърлят в Китай
      Та нали всеки като теб знае, че господ е българин

      Чичо, да не би да кашляш?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение
        За да пуснете субтитри натиснете настройки и после включете надписите /sorry/
        Чух от няколко места, че българи в България са изкарали болест със същите симптоми още Декември и Януари. Болки в гърдите, тежък задух, не може да направи 5 крачки.
        Аз също вярвам, че нещата не са баш както ни ги набиват. Соросоидчетата са нещо прекалено активни
        .
        Така де Давай по-смело Информирай ни, че Ванга е предсказала, че коронавируса ще се появи първо в българия и после ще го прехвърлят в Китай
        Та нали всеки като теб знае, че господ е българин

        Коментар


        • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
          Нещата са малко по-сложни
          Изменението на броят диагностицирани U(t) за периода t
          също е функция на времето, така че
          при диагностицирани F0 в момента t = 0 ще имаме::

          диагностицирани F(t) = F0 * ( 1 + U(t) ) t

          Задачка за домашно: дефинирайте U(t)

          к.м.н. ст.н.с. инж. Барбарон
          ще го интегрираме или диференцираме сега туй чудо

          Загубихме детската аудитория. Някой ако иска да обяснява. Аз не виждам смисъл
          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

          Коментар


          • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение

            Ясно е като мъгла на Шипка.
            Стига с тези функции. През целия ми живот, само веднъж ми е трябвала висша математика, когато трябваше да намеря някакъв начин да измеря обема на течността в хоризонтален цилиндър с полусферични дъна чрез измерване височината на течността заемаща част от цилиндъра. Така че май напразно съм загубил три семестъра от обучението си. Можеше през това време да играя бридж, щеше да е много по-приятно прекарване.

            Сега на въпроса за Ковида.
            Това видео някой го пусна снощи https://thebulgariantimes.com/%D0%98...7%D0%B5%D0%BD/
            Аз не го изгледах още тогава, щото не съм голям привърженик на "Теория на конспирацията", а си го пуснах днес. И за моя приятна изненада в него нещата с Ковида са обяснени много логично и разбираемо. Дотолкова логично, че стар скептик като мен да им повярва.
            А възможно е и да е лъжа, ама аз да и вярвам, защото отговаря на моите вътрешни представи..... Знае ли някой?
            За да пуснете субтитри натиснете настройки и после включете надписите. /sorry/

            Чух от няколко места, че българи в България са изкарали болест със същите симптоми още Декември и Януари. Болки в гърдите, тежък задух, не може да направи 5 крачки.

            Аз също вярвам, че нещата не са баш както ни ги набиват. Соросоидчетата са нещо прекалено активни.
            Last edited by vikhunter; 05.04.2020, 10:06.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
              Ето че не го схващаш ускорението.
              По 10% на ден за 30 дена при една линейна функция това ти е 0.1 * 30 = 3 т.е. ако почнем с база 1 след 30 дена имаме още три отгоре, та общо 4.

              f(t) = 1 + 0.1 * t , където t е времето измерено като броя дни

              При експоненциалният растеж за същия период правиш 17.45х нагоре.

              f(t) = (1 + 0.1) ^ t
              Нещата са малко по-сложни http://gabgoh.github.io/COVID/index.html
              Изменението на броят диагностицирани U(t) за периода t
              също е функция на времето, така че
              при диагностицирани F0 в момента t = 0 ще имаме::

              диагностицирани F(t) = F0 * ( 1 + U(t) ) t

              Задачка за домашно: дефинирайте U(t)

              к.м.н. ст.н.с. инж. Барбарон
              Last edited by barbaron; 05.04.2020, 10:22.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                И Мъни ползва апроксимационната й формула за сумата на членовете на пргогресията от от да кажем 2о и няколко дни - за случая на виурса дни, В глобален аспект, а не у нас
                Апроксимацията я е получил директно следейки формата на кривата през таблиците
                Говорите за едно и също като краен резултат, Мъни ползва директно формулата за сумата, Ти ползваш някаква прогресия чийто общ вид, не е ясно дали си апроскимирал толкова точно. Сега ясно ли е
                точно така.
                мъни е изгубил връзката на математиката с действителността.
                тея неща не са измислени ей така - и интеграли и диференциали са взети от практиката и имат практическо значение и използване.
                Развитието на епидемията може да се опише сравнително просто с математическа функция. Мога да изпиша 3 стр равенства, свойства. Ама едва ли и 1% ще разберат изобщо нещо. Даже и аз мога да се загубя дет се вика.
                Пуснах и тука математически модел - прост и не особено коректен. Ама за тестово изследване къде сме по кривата могат да се ползват стига да знаеш какво правиш.
                Пуснах и простично обяснение(видео) на процеса на заразяване, как се развива, какъв му е максимума, как и кога затихва.
                И го наблюдаваме във всяка една страна как се движат по кривата. И всички минават по приблизително една и съща крива.
                И накрая да се обясняваме каква е разликата 2 и 2 = 4 и 2*2=4 !?!?!?. Тотално не се разбираме и уважаваме.
                Ама ми прави кеф да се гавря с хора които се мислят за много знаещи а реално са в 1 клас (матейко имам предвид)
                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                Коментар


                • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                  И Мъни ползва апроксимационната й формула за сумата на членовете на пргогресията от от да кажем 2о и няколко дни - за случая на виурса дни, В глобален аспект, а не у нас
                  Апроксимацията я е получил директно следейки формата на кривата през таблиците
                  Говорите за едно и също като краен резултат, Мъни ползва директно формулата за сумата, Ти ползваш някаква прогресия чийто общ вид, не е ясно дали си апроскимирал толкова точно. Сега ясно ли е
                  Ясно е като мъгла на Шипка.
                  Стига с тези функции. През целия ми живот, само веднъж ми е трябвала висша математика, когато трябваше да намеря някакъв начин да измеря обема на течността в хоризонтален цилиндър с полусферични дъна чрез измерване височината на течността заемаща част от цилиндъра. Така че май напразно съм загубил три семестъра от обучението си. Можеше през това време да играя бридж, щеше да е много по-приятно прекарване.

                  Сега на въпроса за Ковида.
                  Това видео някой го пусна снощи https://thebulgariantimes.com/%D0%98...7%D0%B5%D0%BD/
                  Аз не го изгледах още тогава, щото не съм голям привърженик на "Теория на конспирацията", а си го пуснах днес. И за моя приятна изненада в него нещата с Ковида са обяснени много логично и разбираемо. Дотолкова логично, че стар скептик като мен да им повярва.
                  А възможно е и да е лъжа, ама аз да и вярвам, защото отговаря на моите вътрешни представи..... Знае ли някой?
                  Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение
                    И няма да са толкоз тъпи като сегашните. Уин уин както и да го погледнеш.
                    Добра идея даваш Да се премахне карантината само за пРезидента,Нинова, и техните хора
                    Всеки социалист / комунист / патриот без карантина, да отиват да целуват кръстовете в църквите и снимките на путин

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                      ГЕОМЕТРИЧНАТА ПРОГРЕСИЯ Е ЕКСПОНЕНЦИЯЛНА ФУНКЦИЯ!
                      И Мъни ползва апроксимационната й формула за сумата на членовете на пргогресията от от да кажем 2о и няколко дни - за случая на виурса дни, В глобален аспект, а не у нас
                      Апроксимацията я е получил директно следейки формата на кривата през таблиците
                      Говорите за едно и също като краен резултат, Мъни ползва директно формулата за сумата, Ти ползваш някаква прогресия чийто общ вид, не е ясно дали си апроскимирал толкова точно. Сега ясно ли е

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

                        E, не знам... предавам се

                        Щом 4 и 17.45 ти изглеждат еднакво...

                        Ако вземем примерно 100 единици време разликата става още по-брутална. В единия случай 11, а в другия 13 780
                        ГЕОМЕТРИЧНАТА ПРОГРЕСИЯ Е ЕКСПОНЕНЦИЯЛНА ФУНКЦИЯ!
                        СЕГА ЯСНО ЛИ Е
                        както МЕРЕЦЕДЕС е КОЛА.
                        И развитието на епидемията само наподобява такава функция в една малка част от развитието (1/4 макс)
                        Last edited by bota156; 05.04.2020, 09:17.
                        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
                          Т

                          Ти не сващаш.
                          Дневния брой НОВИ диагностицирани расте с 10% - увеличаване на скоростта всеки ден с 10-20%. Тя варира според това къде сме по графиката.
                          Общата бройка е кумулативен сбор - изминати километри.
                          Сега ЯСНО ЛИ Е?
                          Геометрична прогресия и аритметична прогресия правиш ли разлика.
                          В уча се го има. даже си направих бързото тестче - да ти покажа ли сертификата че нямам ни една грешка в теста?
                          E, не знам... предавам се

                          Щом 4 и 17.45 ти изглеждат еднакво...

                          Ако вземем примерно 100 единици време разликата става още по-брутална. В единия случай 11, а в другия 13 780

                          Коментар


                          • Т
                            Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                            Ето че не го схващаш ускорението.

                            По 10% на ден за 30 дена при една линейна функция това ти е 0.1 * 30 = 3 т.е. ако почнем с база 1 след 30 дена имаме още три отгоре, та общо 4.

                            f(y) = 1 + 0.1 * d , където d ти е броя дни


                            При експоненциалният растеж за същия период правиш 17.45х нагоре.

                            f(y) = (1 + 0.1) ^ d




                            Ти не сващаш.
                            Дневния брой НОВИ диагностицирани расте с 10% - увеличаване на скоростта всеки ден с 10-20%. Тя варира според това къде сме по графиката.
                            Общата бройка е кумулативен сбор - изминати километри.
                            Сега ЯСНО ЛИ Е?
                            Геометрична прогресия и аритметична прогресия правиш ли разлика.
                            В уча се го има. даже си направих бързото тестче - да ти покажа ли сертификата че нямам ни една грешка в теста?
                            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от dim11 Разгледай мнение
                              Някой знае ли, кво стана с 1000 та проби на полицаи, доктори и др. на първа линия?
                              Да не се е оказало, че 50% вече сме го изкарали тоя грип.
                              Пък ние още сме по мазетата.
                              Ще цитирам колега.
                              "Как да ти кажа за Франция - почнали са да тестват и в един момент тестваните са били 100% положителни и са спрели да "ги тестват". То просто няма смисъл - само хабиш тестовете от един момент натам."

                              Barbaron да потвърди ако има инфо.
                              Ако се затруднявате с изводите ще ви ги напиша пак
                              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                              Коментар


                              • Ето че не го схващаш ускорението.

                                По 10% на ден за 30 дена при една линейна функция това ти е 0.1 * 30 = 3 т.е. ако почнем с база 1 след 30 дена имаме още три отгоре, та общо 4.

                                f(t) = 1 + 0.1 * t , където t е времето измерено като броя дни


                                При експоненциалният растеж за същия период правиш 17.45х нагоре.

                                f(t) = (1 + 0.1) ^ t




                                Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                                на 1млн са си баш 20% или по 10% на ден.
                                Па и БГ са почти толкова. И тука според мен виновен е тиквата че не дава 2 лв да тества хората.
                                И Занзибар прави повече тестове от нас. Тука само плямпане.
                                Това си е проста геометрична прогресия со коеф 1,1-1,2. Има по 1 ден някъде избухвания.
                                И много лесно се виждат отраженията в мерките които са взети.
                                Last edited by Money; 05.04.2020, 08:21.

                                Коментар

                                Working...
                                X