IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

    В общи линии с нищо не съм съгласен. Това е само повърхността, Всяко едно съзнателно действие на човек, а всъщност и несъзнателните такива си имат някаква вътрешна причина. И тази вътрешна причина не е "защото така искам " или "защото така ми харесва" а е причината да иска това, или причината това да му харесва. Условията на живот със сигурност влият, но и те са на повърхността. И тези причини рядко са нещо хубаво, за това хората по принцип не ги и търсят. Причините извират от слабостите на човека, слабостите така както сам той ги вижда. Дори и да не си ги признава. Усещане за загуба на контрол над живота си, усещане на малоценност или слабост, някаква екзистенциална тревожност, дори усещане че времето минава. Вариантите са адски много - и всичките са неприятни - за всички хора. Тези причини пораждат желание човек да направи нещо, да промени нещо, да създаде нещо - тук вече могат да се получат и доста положителни неща. И същите тези причини, които карат човек да си купи мотор, го карат и да търгува по някакъв начин. Нещата които го напрагят вътрешно го напрягат през две три итерации и на пазара. Борсата не е нещо различно от нормалния живот - стреса от загуби или жаждата за печалба идва все от едни места Някаква празнота, някаква слабост дълбоко в съзнание.

    И тъй като хората не са толкова различни - колкото и всеки да си мисли че е уникална снежинка общите им слабости образуват трендове във времето. Самозаблуждения, страхове, еуфория, нарцисизъм или комплекси всичкото избива в един или друг момент в стадно поведение. И за другите това е относително лесно да се види - но човек трябва да го вижда и в себе си. А то е там. даже не се и крие а иска да излезе на повърхността. Ако не го вижда ще се прецака, ще бъде повлиян от груповата психологията. А колкото ще да приказват как на пазара всички печелят това не е вярно малко на брой печелят прилични проценти, много на брой губят яко. Дори и да не е абсолютно, губят спрямо алтернативата да инвестират пасивно в индекси.
    ОК

    А от къде идва вътрешната причина? как установява човек слабостите си? Как се получават чувствата които изпитва човек за които говориш?


    И един въпрос на който не искам да ми отговаряш.

    След като си установил че малко хора печелят на борсата...което е абсолютно вярно. Кои са тези малко на брой хора които вземат парите на големия брой хора и печелят много?

    ПС: Не се отказваш обаче от вярванията си от преди Х години че пазара се движи от емоции. Принципен човек си.

    Коментар


    • Това което прави човекът човек е самосъзнанието му. Възможността не само да вижда но и да осъзнава себе си. Така да кажем да прави абстракция на самия себе си, в собственото си съзнание. Тази абстракция може да е лично негова, може и да е приел чужда абстракция. Мисленето само по себе си е пак абстракция на реалността в собственото съзнание. Човек разбира света и намира своето място в него през тези абстракции. И двете неща и абстракцията на собственото му аз и на реалността около него са изцяло под негов контрол. И пак всеки нормален човек разбира че тези абстракции не са реалното му аз или реалния свят. Но това не пречи голяма част от отношението му и към себе си и към реалността да се определят не от реалните такива, а от неговите абстракции. Като иска може да си вгорчи живота като се вкарва в кофти филм, като иска може и да си направи готин филм. Така и така филма е неизбежен и то поради единствената причина че човек е разумен.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

        няма такова нещо като борсово поведение. В борсата нищо не зависи от теб като обикновен човек. Абсолютно нищо. Всяко действие е успешно или неуспешно в резултат на късмет или интуиция .
        Признавам, че не разбирам много от борси, но ако един продава определени акции, а друг ги купува, то от моя гледна точка, двамата са с различно поведение. И е твърде вероятно, единия да е малко по-успешен от другия /в резулат на логика или интуиция/.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

          Човек е това което сам мисли за себе си което пък е в резултат на това какво мислят другите за него. Щото преди да си помисли нещо за себе си човек е получил обратна връзка вече и е под влияние на нея.

          Помисли...върху следния мисловен експеримент...представи си сам човек....родил се, израстнал и живеки сам .

          Какво ще мисли тоя човек за себе си?

          Искам да ми отговориш много.
          Нямам идея какво ще си мисли за себе си. Но съм сигурен че има избор какво да мисли за себе си.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

            няма такова нещо като борсово поведение. В борсата нищо не зависи от теб като обикновен човек. Абсолютно нищо. Всяко действие е успешно или неуспешно в резултат на късмет или интуиция .
            Позволявам си да не се съглася по някои точки. На борсата, катонот обикновен човек, зависи поне твоето поведение. В дадени моменти, то може да е както спусък, така и спирачка /с достатъчен ефект/. Не се подценявай.
            Ама късметът и интуицията са наистина важни.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

              Всъщност нещата са елементарни. Цялото възпитание на хората от най-малка възраст е насочено към това да им втълпят, че те са това което другите мислят за тях. Родителите така си осигуряват лесно възпитание, учителите си осигуряват контрол. В последствие обществото продължава този натиск през работа, колеги. Реклами по телевизията, където едва ли не най-големия проблем на някой е че някой друг нямало да хареса нещо в него, всякакви смотани статии и книги за усувършенстване, експлоатиращи несигурността на човека насадена му още от детството.

              А това просто не е вярно. Човек е това което сам мисли за себе си. Като иска може да си върже собственото възприемане за себе си, с това което другите мислят, като иска може да не го прави. Никой не може да му заповядва как да мисли. В това е напълно свободен. За щастие или за съжаление хората сами се връзват. Оковават се в собствените си вериги и дават ключовете на някой друг.

              А човек не е това това което му липсва, а е това което е. И това е най-доброто му аз в този момент. В следващ момент може да е друг, може и да не е. Но пак няма да е това, което му липсва или това, което другите виждат в него. Пак ще си е просто той и пак това как се възприема ще зависи само от него самия. Така че може да се придържа към по-приятната част - да се харесва А и никой няма право да му казва да мисли за себе си по-друг начин.
              Човек е това което сам мисли за себе си което пък е в резултат на това какво мислят другите за него. Щото преди да си помисли нещо за себе си човек е получил обратна връзка вече и е под влияние на нея.

              Помисли...върху следния мисловен експеримент...представи си сам човек....родил се, израстнал и живеки сам .

              Какво ще мисли тоя човек за себе си?

              Искам да ми отговориш много.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение

                Ако конформизъм и агресия са характеристики на определени психотипове, съвместими с пазара /допускам, че има и несъвместими/, то борсовото поведение е предефинирано от психотипа.
                няма такова нещо като борсово поведение. В борсата нищо не зависи от теб като обикновен човек. Абсолютно нищо. Всяко действие е успешно или неуспешно в резултат на късмет или интуиция .

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                  Ами, звучиш ми мрачно и отчаяно, а Животът е прекрасен.
                  Аз отдавна си знам слабостите. Трудно могат да ме изненадат. Това не е мрачност, да не говорим пък за отчаяние, напротив човек се освобождава като това което му е стояло в подсъзнанието излезе навън. Иначе то пак си сттои там, но не е под контрол

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                    Ами да...това е...живота.
                    +110

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от П.Ф.Изеров Разгледай мнение
                      Нека разкажа за моите последни успехи.
                      Снощи си направих вкусен пастет от телешки черен дроб. Предишният опит беше неуспешен. Следващият ми опит ще е с гъши дроб.

                      Оня ден имах технически проблем в работата, открих го в един спукан маркуч (става въпрос за вакуум), написах в допълнение към дневника да се внимава с това.

                      Продължава успеха ми да говоря с хората, които харесвам, така, че да ни е на сърце и да се почти обичаме.

                      ​​​
                      Ами да...това е...живота.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                        Не те разбирам Но то не е и за първи път.
                        Ами, звучиш ми мрачно и отчаяно, а Животът е прекрасен.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                          Всъщност нещата са елементарни. Цялото възпитание на хората от най-малка възраст е насочено към това да им втълпят, че те са това което другите мислят за тях. Родителите така си осигуряват лесно възпитание, учителите си осигуряват контрол. В последствие обществото продължава този натиск през работа, колеги. Реклами по телевизията, където едва ли не най-големия проблем на някой е че някой друг нямало да хареса нещо в него, всякакви смотани статии и книги за усувършенстване, експлоатиращи несигурността на човека насадена му още от детството.

                          А това просто не е вярно. Човек е това което сам мисли за себе си. Като иска може да си върже собственото възприемане за себе си, с това което другите мислят, като иска може да не го прави. Никой не може да му заповядва как да мисли. В това е напълно свободен. За щастие или за съжаление хората сами се връзват. Оковават се в собствените си вериги и дават ключовете на някой друг.
                          Действителността е групово създадена реалност /което вероятно е валидно и за борсата /. И през по-голямата част от времето си на този свят, поради едни или други причини, се опитваме да отговорим на очакванията на обществото, вместо да бъдем себе си и да живеем нашия си живот. Може да звучи парадоксално, но в определен момент, желанията и дори мечтите ни, в по-голяма степен се явяват дериват на социума, а не на същността ни.

                          А човек не е това това което му липсва, а е това което е. И това е най-доброто му аз в този момент. В следващ момент може да е друг, може и да не е. Но пак няма да е това, което му липсва или това, което другите виждат в него. Пак ще си е просто той и пак това как се възприема ще зависи само от него самия. Така че може да се придържа към по-приятната част - да се харесва А и никой няма право да му казва да мисли за себе си по-друг начин.
                          Ъ-ъъъъ... такова, имаш ли основателна причина, да се изразяваш като ENTP?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                            Като те чета, току се боя за живота ти. Н'дей т'ка, пор фавор.
                            Не те разбирам Но то не е и за първи път.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                              Значи не разбирам това мнение. Не разбирам и затова питам.
                              Значи тая работа със стойността и растежа?
                              Защо отхвърляш тези понятия при положение, че точно те са те докарали до положението до което си в момента. Така можеш да говориш ако си стартирал само с борсите и не си се занимавал с нищо друго. Точно, чрез вярата в понятията стойност и растеж ти си направил парите си с които търгуваш в момента. Или греша?
                              Ами тая работа с пасивното инвестиране? Ти самият нямаш ли пасивни инвестиции? Бизнеси, имоти? Ако нямаш да кажеш, че е лошо, разбирам
                              Ами тази работа с развитието и застоя? Ако някой е спрял да се знаимава с борса и се е отдал да кажем на детето си за някакъв период, това значи ли че е спрял развитието си и е деградирал?
                              Ами ако някой си е казал стоп и е забил на плажа в Гоа да пуши трева и да медитира, вместо да се развива и да прави още пари, това значи ли че е деградирал?
                              Ако сега имаш примерно 100 милиона и ако продължиш така, какво ще е след 10 години? Ще имаш примерно 500 милиона. А може да имаш и нула. Зависи от късмета ти предимно. И каква е разликата между 100 и 500 милиона? Примерно....
                              Щото Алонсо...като говоря за стойност и растеж това е в контекста на пазара. И това го говоря от няколко години...щото преди точно обратното говорех. И аз търсех стойност. И растежа го виждах като се случи...по графиката като тук присъсстващите отчасти. И като търсех стойност и не я виждах...влязах шорт и се набутах. Щото пазара сметна че и стойност има и растеж има. Щото не разбирах пазара. Щото бях наивен...щото си мислех че като купувам акции купувам компания.

                              Сега тея със стойността и растежа много искам да влязат в главата ми...да са в играта с новите ИПО та ..например дропбокс..в която сме и ние... и пак да си поговорим за стойност и растеж. Да скочи едно нещо 30% за 3 дена и т.н...

                              За пасивното инвестиране...пак говоря за пазара. За пасиво инвестиране трябва да се говори когато имаш сериозни пари. А който няма...първо да ги направи...със спекулации, комар или с бизнес или с квото иска...и после да мисли за това.

                              За застоя...не Алонсо...ако си спрял да се занимаваш с бизнес или с квото се занимаваш и можеш да си го позволиш - да се занимаваш с децата си е огромно развитие. Но ако не можеш да си го позовлиш ...няма и да си полезен - дори ще си вреден за децата си ...така че това е застой. Освен ако съпруга/та ти не се грижи за това да можеш да си го позволиш.

                              Ако се е забил на плажа в Гоа ( не го знам къде е това ) и медитира или пуши...или ебе ...е същото като по горното. Ако може да си го позволи...това е развитие ако не ...деградация.

                              За 100 те милиона....всеки сам решава какво иска да прави. Дали да спре и кога да спре...или да продължи. Ако си го докарал до 100 милиона...няма късмет в тая работа. В парите разлика не се търси...това е начин на живот....и къв да е този начин на живот ако носи фън...е ок...ако носи прекалено много стрес - не е ок.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                                Мога да определя, че съм перфектен футболист, ама много трудно да си повярвам


                                Е ти пък избра нещо което може да се определи що годе количествено. Ама избирай си качествени характеристики.

                                Коментар

                                Working...
                                X