Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

Ами, хвани се ти пожарникар бе , да те видим, как ще се справяш...най-престижната професия в САЩ, ама ганьо я оплюва....
    Изглеждаш много Ентелехентен затуй, да ти обясня пак. И бавно:
    В България, НЕ оплюваме ПРОФЕСИЯТА пожарникар, а един конкретен Калъф, дето е завършил някога, с Божията милост, факултета в Симеоново. И го оплюваме не като пожарникар, ами като Калъф, дето си е въобразил, че е все и вся, т.к., бе спуснат като парашутист на върха на държавата, с помощта на редица чужди служби. Там, този конкретен Калъф, с образ на Тиква, обсеби лостовете за управление и се справя чудесно със задачите, възложени му от господарите му. Кои са тези господари, може да се подосети човек, като Го гледа, пред кого раболепничи и на кого козирува.
    Толкова по въпроса.
    Last edited by Pyramid; 29.10.2020, 10:53.
    Мандрата свършва скоро https://www.indiegogo.com/projects/hteconomizer-energy/x/10896729#/

Коментар

• Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

Аз ти отговорих, понеже имам познати в сферата- има дефицит на кадри и за пожарникари и за полицаи. Говорим за хора на терен не за началници- там дефицит няма

Аз също ти говоря за лекари "на терен" - в Ковид-отделение!

Там началници също няма.

Коментар

• Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение

НЕ си отговорил все още на въпроса: има ли дефицит на "кадри" сред пожарникарите? (сред лекарите има такъв дефицит и ВЕДНАГА биха те взели като доброволец!)

Аз ти отговорих, понеже имам познати в сферата- има дефицит на кадри и за пожарникари и за полицаи. Говорим за хора на терен не за началници- там дефицит няма

Коментар

Ами, хвани се ти пожарникар бе калъф, да те видим, как ще се справяш...най-престижната професия в САЩ, ама ганьо я оплюва....

Виж какво, : аз съм.навит да се хвана пожарникар, при ЕДНО УСЛОВИЕ - ако и ти се хванеш лекар - на първа линия - в ковид-отделение!

Май не схващаш смисъла на "сравнението"?

Не става дума за неглижиране труда на пожарникаря! Я се опомни!

Говоря за това, че трудът на лекар с многогодишна практика НЕ Е съизмерим с този на току-що постъпил на служба пожарникар!

Лекарят е подложен на по-голям риск, особено в настоящата обстановка!

НЕ си отговорил все още на въпроса: има ли дефицит на "кадри" сред пожарникарите? (сред лекарите има такъв дефицит и ВЕДНАГА биха те взели като доброволец!)

Last edited by X_Y; 29.10.2020, 09:01.

Коментар

Ами, хвани се ти пожарникар бе , да те видим, как ще се справяш...най-престижната професия в САЩ, ама ганьо я оплюва....
            +1 Ако искаш да си рискуваш живота за 1000 лева и да си денонощно на работа имам познати пожарникари, ще ти ударят едно рамо и ще те вземат като топъл хляб, за полицай също- свободни места колкото искаш.
            Last edited by X_Y; 29.10.2020, 08:59.

Коментар

... пожарникарите също били пред протестни действия!

Причината: не са съгласни с малкото увеличение на заплатите, което щяло да бъде 10 %.

В момента заплатата (базовата) на един новопостъпващ пожарникар била 975 лв.

......................

Ние се чудим защо в страната нямало лекари!

В същото време, не съм чувал да има липса на пожарникари...
              Ами коментарите оставям на другите. Едно време мислех да ида в предаване по Талавизията и да покажа фишовете си, пазех ги всичките. Или да ги публикувам, нямаше фейсбук и социални мрежи. Сега като казвам колко е мизата в държавни болници толкова е. Пловдив е по-добре, там са на 1200, София може би малко отгоре...за държавен щат говоря. Доходът се формира от доп възнаграждения но я минал 2,5К я не. Без бачкане на две, че и три места не става. И много, всички го правят. Други избират частния сектор. Дерибеите с по 30К и нагоре доход са малко (заплатата и на тях е същата по щат подчертавам) - а другите подчинени а настъпят нещо котето и не изпълняват, а са отлюспени моментално.
              Last edited by bulgarian lev; 29.10.2020, 00:39.
              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

Коментар

Причината: не са съгласни с малкото увеличение на заплатите, което щяло да бъде 10 %.

......................

Last edited by X_Y; 29.10.2020, 08:58.

Коментар

• Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

Не знам, Каврък. Първо ги питай в Испания какво са работили, могат ли сега да работят същото и за какви пари. Имат села, много са се върнали и търсят работа, Бг е тяхна цялата, където искат ще отидат, други ще захванат нещо дребен бизнес, други ще бият по на две места. Работа има, но се научиха да се кумят на 800 лв. Ми че на мен щата ми 2008 беше 790, сега е 990 лв - базова заплата. Представяш ли си колко е мръднал за толкова години - за лекар главен асистент в Държавна болница. Разни пекари и мушмуроци искат 1500 минимум. Ми да бачкат на две места и ще докарат ама ги мързи. Е, тези от Испания не ги мързи, те ще се оправят, имали са дупе, качества и затова са тръгнали навремето. Който мрънка, мрънка и до ден днешен и чака някой да го плесне с 2 бона по челото в Плевен за нискоквалифициран труд.

......................

Коментар

• Прочее, Балониада, ТВОИТЕ смислени теми кои са?
                    Мандрата свършва скоро https://www.indiegogo.com/projects/hteconomizer-energy/x/10896729#/

Коментар

• Първоначално изпратено от Балониада Разгледай мнение
                      Ало успешния, стига флуди и виж да пуснеш тръбата. Щом тръгне, тогава ни наливай акъл. Докато не тръгне, приемаме, че Матеев е по-успешен играч и тарикат и няма защо да се нервиш. Виж колко си изписал, докато тръбата върви към музеен експонат.
                      Матеев е направил повече пари, да. Ама, заедно с някои тук, такава антикампания ни сретнаха за нещо, от което НЕ разбират че, здраве му кажи. Ползвай си приемането за уунегоспеха му и за него, затова. На филийка намажи, 'Апни си...
                      И да ти е сладко. Иначе, ако искаш да кажеш, че трудно се плува срещу течението, категорично, съм съгласен.

Коментар

• Ало успешния, стига флуди и виж да пуснеш тръбата. Щом тръгне, тогава ни наливай акъл. Докато не тръгне, приемаме, че Матеев е по-успешен играч и тарикат и няма защо да се нервиш. Виж колко си изписал, докато тръбата върви към музеен експонат.

Коментар

• Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

Ха ха ха аз кат почнах навремето нахакано попитах главният инженер питах какво ще уча цели шест месеца.После разбрах какво е ужас.Ми то воднохимични режими топлотехническа част наредби закони правилници за безопастност.Чак на четвъртата година се чувствах че съм на мястото си.Беше бясно учене.И до днес е учене но поне не е толко много
                          Ученето е много важна част от успеха но...ДАЛЕЧ НЕ Е ЕДИНСТВЕНА. Трябва си и способности да си задаваш правилните въпроси, в правилния момент и на правилното място и кураж да прескочиш или измениш правилата, когато те се явят пречка. От досегашните ти постове знаем твоите твърдения, че много си знаел. Чудесно, ала доказателствата, които привеждаш, са крайно оскъдни, спорни и не показват другата, действена и креативна част от Петър. Оставаме с впечатленията за един надут, заядлив и почти съвсем празен дърдорко, да ме прощаваш. Следователно, за да си върнем ние, форумците, уважението към теб, следва да се постараеш. На работата си е за работата. ТУК, действат още правила.

Коментар

• Първоначално изпратено от Ricognito Разгледай мнение

Напълно си прав. Всеки иска да си извоюва името на още на първия месец трудов стаж. Ама не става така... И иначе нали затова направиха приоритетни специалности в университетите, които да стимулират чрез стипендии и прочие.. Дали има търсене обаче - не знам.
                            Ха ха ха аз кат почнах навремето нахакано попитах главният инженер питах какво ще уча цели шест месеца.После разбрах какво е ужас.Ми то воднохимични режими топлотехническа част наредби закони правилници за безопастност.Чак на четвъртата година се чувствах че съм на мястото си.Беше бясно учене.И до днес е учене но поне не е толко много

Коментар

Не се притеснявай всичко ще си дойде по местата.Инженерите накрая ще получим признанието което ни се полага...Почакай само да почне стоенето на тъмно и студено.Цели поколения учат за тарикати програмисти адвокати икономисти.Сичко живо меринджей....Оставаме без инженери техници заварчици ел техници водопроводчици строители.Никой не ще да бачка сички младежи искат началници служебна кола телефон лаптоп и 5000 заплата....
                              Напълно си прав. Всеки иска да си извоюва името на още на първия месец трудов стаж. Ама не става така... И иначе нали затова направиха приоритетни специалности в университетите, които да стимулират чрез стипендии и прочие.. Дали има търсене обаче - не знам.

Коментар

Не се притеснявай всичко ще си дойде по местата.Инженерите накрая ще получим признанието което ни се полага...Почакай само да почне стоенето на тъмно и студено.Цели поколения учат за тарикати програмисти адвокати икономисти.Сичко живо меринджей....Оставаме без инженери техници заварчици ел техници водопроводчици строители.Никой не ще да бачка сички младежи искат началници служебна кола телефон лаптоп и 5000 заплата....
                                „Накрая”? Като се изпенсионираме масово? Някога, се борехме в конкуренция 6÷7:1 и казваха, че е олекотено а сега, да ходят да събират всички с успех над (3-) „ -Ама заповядайте, ама молим ви се”... и то, от средното е, няма такъв ужас. В един момент, ти „връщат престижа на професията”, ама си станал вече на 85... България умира.

Коментар

Working...
                                X