Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение
    Отговорът на въпроса, за основната разлика в начина на приготвянето на песто /дресинг/ и съхранението му от мъжа и жената - е следният:

Свързан е с последният етап - съхранението на продукта: докато мъжът намери подходящ съд /бурканче/, за съхранение в хладилника, продуктът свършва, с което изчезва необходимостта от съхраняването.

На дамите, вероятно им се отдава да съхранят пестото по-дълго време. Знаят как бързо да открият бурканчето..

Хареса ми думичката "песто"... Вкусът - също.

Значи: нарязаните листа от левурда, настърган кашкавал, печени, белени фъстъци и това - обилно залято със зехтин... Да де, ама още преди това да стане на песто - реших да го опитам... Оказа се, че е готова салата... Крехка, вкусна... Хапнах, но крайната цел беше да излезе от ръцете ми това загадъчно - ястие, ли, подправка, ли - пестото...

И пестото излезе от блендера... Някъде го наричат "витаминна бомба", а аз го определих като добре засищащ /ме/ хранителен продукт... Намазва се върху филийка хляб, върху парче кашкавал... Като не му липсва на човек фантазия и желание да експериментира - нещата се получават /вкл. и със Старопрамен/...

Така, че - готовият продукт може да се разбие /миксира/ и повече, да му се налее още повече зехтин..., варианти...

Коментар

• Оооо, Селена, няма място за забележки. Ако оставим настрана разните клишета за възраст, жабата и гьола, лице .... продава и т.н., човек винаги може да направи нещо повече - да прочете, да види, когато гледа, да чуе, когато слуша и ... мамка му, да отстъпи, дори и на милимунда. Да наречем някого с думата Леля може да има няколко, да не кажа и десет значения. Аз, лично, в тази дума мога да видя само приемливото добродушно-уважително-признателно обръщение. Ако трябва да обидя някоя жена, което просто няма как да се случи, се чудя дали ако икажа Лельо, ще успея да я обидя. Въпрос и на контекст вероятно. Иначе един здрав, изправен и усмихнат човек.... - какво му е. Аз си казвам за мен, че съм дедо - и когато някой тук се обръща към мен така, го приемам като добро отношение. Колкото и да е анонимен този форум. Просто за мен няма значение и мога да се представя по всяко време... Но... не е необходимо. Друго е като вземеш кило домати и ми звъннеш на вратата Който и да е!
      Приказката ни тръгна от разказа за петте ракии. Чудесно написано, при това с непосредствеността на човек, който няма претенции да е върха на перото. И се е харесал от много хора, защото е просмукан с човещина, а както се вижда из тази територия, много, много хора им липсва това усещане - едни да го дарят, други да го получат.
      Хубава вечер!
      (При мен ракия винаги има, не само хапчета....)
      И това ще мине ...

Коментар

• Първоначално изпратено от Вълчо-34 Разгледай мнение

Може би искаше да кажеш СЪРЦЕвината?
        Препечатвам едно мнение на фейсбук абонат. Дамата е 40+ и с много добра реализация във всичките смисли. Тя казва доста верни неща както за вътрешната, така и за външната закостенялост. Мнението не е мое. Ако има “критики” ще ѝ ги предам .

”Не знам какво ми стана днес, че реших да отворя българските новини. Може би имаше нещо в сутрешния летен въздух, което ми напомни за едни безкрайни топли нощи, за бавни майско-юнски сутрини, леко студени, но обещаващи по-късна горещина. Та: в новините от България освен брадясали затлъстели политици, корупционни скандали и безмисмислици от типа коя говорителка с какво я изпратили- с метла или с цветя, една “новина” ме накара да се замисля. В нея се казваше, че в еди коя си болница излекували 75 годишната “леля” еди коя си. Нали всички разбираме НЕВЕРОЯТНАТА нежност и внимание, която бг печатарите (неподходящо в днешното електронно време) са проявили като са нарекли жената “леля”, а не обичайното “баба”.
        И си представих Джейн Фонда. На 84 години. Тези с Нетфликс могат да я гледат в “Book club” (тези с пиратско теглене- айде стига вече!) В него филм Джейн е в компанията на Даян Кийтън- 74 г., Кандис Берген- 74г., Дон Джонсън -70г. и разни други, които са леко по-млади. Тези лели не са. Те са активни, добре облечени, пълни със силикон или не, поддържани жени и мъже. Защо в БГ хората се предават, в момента в който станат на 60? Да, заради пенсията. Обидна история. С нея силикон не можеш да си сложиш. Но живота продължава и с по-малко пари, и без силикон. Не си умрял, докато не си умрял. Не си се обездвижил преди да спреш да ходиш. Не си спрял да пиеш чаша вино с приятелки, преди да се заковеш пред телевизора, от който те облъчват леко замърсени хора, мисли и думи. И някой ви вменява че вече не сте годни за любов, а трябва да седите и да чакате... Годо.

И в този смисъл- носете си новите дрехи, момичета и момчета на по над 60 години. Все още ставате. Правете си косите, ноктите, правете гимнастика. Както в този филм се разказва- прочетете “50 нюанса сиво”- може и нещо друго да изкочи.
        А лично възнамерявам на 74 г., по почина на майка ми и нейните приятелки, да съм наконтена, с бели дрехи, със слънчеви очила, с модерни обувки и чанта...
        “Леля” няма да ставам, предупреждавам и заплашвам със съд всички начинаещи журналисти, които ще пишат, когато моето време дойде. “

Коментар

• Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

В конкретния случай се боя, че дърветата не подлежат на ашладисване поради изтекъл срок на годност на дървесината .

Най-страшното нещо е да се закостенее.
          Бързо съобразяваш...

Коментар

• Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

....................................... поради изтекъл срок на годност на дървесината .

Може би искаше да кажеш СЪРЦЕвината?
            И това ще мине ...

Коментар

• Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение
              Испанската поговорка: "не искай круши от брезата!" - според мен - не е проверена (по стара българска традиция!), Селена!

Дядо ми (лека му пръст), ме е учил - както да подрязвам плодни дръвчета, да извършвам пензиране, също така и да ашладисвам... Той беше правил тази операция и с една
              В конкретния случай се боя, че дърветата не подлежат на ашладисване поради изтекъл срок на годност на дървесината .

Коментар

• (реже ми мненията)...

... тези опити дядо е правил с круша, смс сочни, сладки и едри плодове, които наричаше "присади"...

Коментар

• Испанската поговорка: "не искай круши от брезата!" - според мен - не е проверена (по стара българска традиция!), Селена!

Дядо ми (лека му пръст), ме е учил - както да подрязвам плодни дръвчета, да извършвам пензиране, също така и да ашладисвам... Той беше правил тази операция и с една

Коментар

• Не само комплексар а вече и трол.. И то голям..

Коментар

• Не само комплексар а вече и трол..

Коментар

• Не, спомних си, че върнах на Кирчо комплимента му за моето комплексарство, така че имаше лично.
                        Но мисля, че доста обосновано го направих.

Коментар

• Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                          Селена , някои хора се държат като Бай Ганю в операта и то с големи претенции без покритие..Харесва ми, че си толкова позитивна и умна..Да си жива и здрава..
                          ти продължавай да ни радваш другото са досадни подробности. Някои работи самият живот ме научи да ги подминавам.

Коментар

• Селена , някои хора се държат като Бай Ганю в операта и то с големи претенции без покритие..Харесва ми, че си толкова позитивна и умна..Да си жива и здрава..

Коментар

• Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                              За някои хора само те каквото пишат е литература..Интересно защо никой не го харесва , а този непрофесионален разказ е прочетен, харесван и препоръчван от хиляди..И това да не признаваш социалните мрежи за фактор в 21 век е най малкото липса на информация и глупост..Всъщност кои сте Вие за да давате оценка за литература..То се знае, че простият човек като не разбира нещо и не го знае започва да го отрича..Едни анонимни никове със явни комплекси за избивани..Моля дайте нещо написано от Вас за да оценим таланта Ви.. Наистина много изпростя форума и се напълни с комплексари..
                              Що си хабиш енергията? Има една готина испанска поговорка: Не искай круши от брезата

Благодаря, че го откри и постна разказът имам предвид.

Коментар

• За някои хора само те каквото пишат е литература..Интересно защо никой не го харесва , а този непрофесионален разказ е прочетен, харесван и препоръчван от хиляди..И това да не признаваш социалните мрежи за фактор в 21 век е най малкото липса на информация и глупост..Всъщност кои сте Вие за да давате оценка за литература..То се знае, че простият човек като не разбира нещо и не го знае започва да го отрича..Едни анонимни никове със явни комплекси за избивани..Моля дайте нещо написано от Вас за да оценим таланта Ви.. Наистина много изпростя форума и се напълни с комплексари..
                                Last edited by Kiro; 29.05.2020, 11:42.

Коментар

Working...
                                X