Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Направих кръгче и си захапах опашката
    Ако стремежът за липса на желания не предполага отказване от тях, значи предполага осъществяването им . Задоволяването им ще е равно на липсата им .
    Тогава, въпросният стремеж добива смисъл и цел, може би И вече не може да мине за глупост Задоволяването на едно, ще поражда следващото, което прави всичко безкрайно ...

Наскоро отново ми се падна късметче , за което изглежда съм абонирана

" Ако съдбата ти хлопне вратата, влез през прозореца! "

Коментар

• Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
      В много култури, пресищането с тантрамизъм се възприема като статус за успех...
      Но и да се абстрахираме от това, най-малкото тантраменето си приятно.
      При определена сила на желанието, не вярвам дори да се доближи човек до пресищане!

Това виждане за успех , звучи лицемерно, почти толко, колкото и първородният грях
      Което незадължително, го прави невярно или вярно
      Готини сънища!

Коментар

• Първоначално изпратено от eta orel Разгледай мнение

По трети начин:
        Тантра е клон на будизма, в който казват, че може да се освободиш от привързаността към желанията си, като им се преситиш.
        Ако са пет, може и да се постигне. Ако са безброй, няма да ти стигне времето , да го осъществиш

пп. Благодаря, за разговорът. Лека.

Коментар

По трети начин:
          Тантра е клон на будизма, в който казват, че може да се освободиш от привързаността към желанията си, като им се преситиш.
          В много култури, пресищането с тантрамизъм се възприема като статус за успех...
          Но и да се абстрахираме от това, най-малкото тантраменето си приятно.

Коментар

• Аре по креватите , че утре не мога да се излюпя, а и сънувам сериал и да не го изпусна

https://m.youtube.com/watch?v=Fc6izYdLhNE

Коментар

• Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение

И що да не? Кво ми е на желанията?
              Какъв е смисълът в това? Един вид - не се раждаш, за да не умреш? Не плуваш, за да не се удавиш? Ок, съзерцанието, ще ми разкрие, по - пълно мойта вселена. Това което съм аз. Така предполагам. Ама ще ме лиши от опознаването на безброй чужди. Пък кой ще ми каже мойта ли ще ми е по - интересна или на околните? Няма да плувам и няма да се удавя, но няма да знам какво е усещането морето да те обгърне, нито, какви емоции предизвиква, нощното плуване, сред планктона, например
              По трети начин:

Коментар

Не те и навивам.
                Споделям какво знам.
                Не съм казала , че го правиш. Опитвам да изцедя знанията които имаш и ще ми влязат в употреба, аз да си стигна до някскви мои. Това не предполага да съм съгласна с всичко или да не споря за нищо

Коментар

Добре, по друг начин: да не се привързваш към желанията (си).
                  И що да не? Кво ми е на желанията?
                  Какъв е смисълът в това? Един вид - не се раждаш, за да не умреш? Не плуваш, за да не се удавиш? Ок, съзерцанието, ще ми разкрие, по - пълно мойта вселена. Това което съм аз. Така предполагам. Ама ще ме лиши от опознаването на безброй чужди. Пък кой ще ми каже мойта ли ще ми е по - интересна или на околните? Няма да плувам и няма да се удавя, но няма да знам какво е усещането морето да те обгърне, нито, какви емоции предизвиква, нощното плуване, сред планктона, например
                  Last edited by Lelq; Вчера, 23:29.

Коментар

Не съм сигурна, че го разбирам, но мога да кажа, че го усещам и от части изживявам. Ама на този етап, който съм, не мога да обясня, дори на себр си с кое в него съм в тотална война и с кое в нирвана Но, на този ми етап, не мисля, че го харесвам
                    Не те и навивам.
                    Споделям какво знам.

Коментар

Съзерцателността за будизма не означава липса на действие.
                      Трудно ми е да го обясня, но може да се спускаш със ски, съзерцавайки.
                      Не съм сигурна, че го разбирам, но мога да кажа, че го усещам и от части изживявам. Ама на този етап, който съм, не мога да обясня, дори на себр си с кое в него съм в тотална война и с кое в нирвана Но, на този ми етап, не мисля, че го харесвам

Коментар

• Добре, по друг начин: да не се привързваш към желанията (си).

Коментар

• Пък човек, ако няма желания, няма и любопитство (щото и то е желание) , тоест за какво му е да е успешен по този начин?! Нямаш ли любопитство не , научаваш. Не учиш ли, не се развиваш . И един от възможните изводи е че само с чисто наблюдение (без желания - вкл. да разбереш, знаеш и т.н. ) не постигаш нищо. Не вегетираш ли, мислейки се за успешен?

Коментар

Не се знае, дали постигнат по този начин успех води до скука или глупост. Собствената статичност не предполага задължително това. Даже според мен дава възможност да се наблюдава, разбира и т.н. много повече. Въпроса обаче е ако всички се обърнем към този път, дали това, че не единицата, а мнозинството го следва, няма да доведе до всемирна скука? Щото в крайна сметка, няма да остане нищи за наблюдение. Като завладее статичността
                            Съзерцателността за будизма не означава липса на действие.
                            Трудно ми е да го обясня, но може да се спускаш със ски, съзерцавайки.

Коментар

• Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

На мен ми звучи по-скоро ката дефиниция на " що е то скука". Маниии, бегай
                              Не се знае, дали постигнат по този начин успех води до скука или глупост. Собствената статичност не предполага задължително това. Даже според мен дава възможност да се наблюдава, разбира и т.н. много повече. Въпроса обаче е ако всички се обърнем към този път, дали това, че не единицата, а мнозинството го следва, няма да доведе до всемирна скука? Щото в крайна сметка, няма да остане нищи за наблюдение. Като завладее статичността

Коментар

Това твърди и будизмът.
                                Само че не го нарича "успех", защото това понятие включва и някаква оценка на желанията, то ест пак ги включва.

Нарича го освобождение, излизане от кръговрата на самсара.

Ако накрая се освободиш и от желанието да нямаш желания, си близък до изхода.

Не казвам, че следвам будизма.
                                От известно време, все си удрям носа в будизма. Май, ще трябва по обстойно да се запозная с него. Но в момента се образовам по - глобално или цялостно (поне така мисля , за сега) и ми е страшно интересно. Особено играта с наученото. Тоест, аз така и уча. Играейки си

Коментар

Working...
                                X