IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от d333 Разгледай мнение

    Здраве, Матеев... Здраве пропусна да си пожелаеш.
    На първо време - валериан, глог и мента. Поне не пречи.
    И това ще мине ...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от d333 Разгледай мнение

      Здраве, Матеев... Здраве пропусна да си пожелаеш.
      той работи за безсмъртие, ти здраве ще му пожелаваш
      И тука знае че ще се провали и това не му дава мира.
      Над всичките плебеи властва, спечелил е купища пари и накрая ще нахрани червеите … цъ цъ
      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

        Ти четеш моите постинги както дявола чете евангелието, и после на принципа гузен негонен бяга въображението ти започва бясно да работи и да измисля думи и фрази, които ми ги слагаш в устата, без аз да съм казвал нищо такова. Дори и не съм си помислял нещата, които ти твърдиш, че съм ги казвал.
        В коментарът ти от вчера в 20.47 ч си написал,че наемният работник е втора ръка човек.
        Ако си забравил какво си писал,вземи си го припомни и тогава ме обвинявай,че ти приписвам неща,които не си написал.
        И ти какво очакваш-като обявяваш хората за втора ръка и лузъри,само щото не са богати като теб,да ти ръкопляскат ли?Твоите служители може и да ти позволяват да се държиш така с тях,щото от това им зависи прехраната,ама много си се объркал щом мислиш,че ще се държиш по същия начин и към останалите хора,и те ще си мълчат.
        Това,че си богат не ти дава повече права от останалите хора.
        ​​​​​​
        ​​​​​​
        Last edited by mirodes; 25.05.2020, 13:20.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение


          Какво повече може да поиска човек от този живот?
          Здраве, Матеев... Здраве пропусна да си пожелаеш.

          Коментар


          • 4. По-скоро щастието е в СРАВНЯВАНЕТО С ДРУГИ ХОРА, и в констатирането на ПРЕВЪЗХОДСТВО НАД ТЯХ

            Щастие е да градиш САМ СВОЕТО БЪДЕЩЕ ВЪПРЕКИ МНЕНИЕТО НА ДРУГИТЕ.
            И наркоманите са щастливи.
            Това е комплекс за малоценност, не щастие.
            Аз имам по нова кола - по щастлив съм.
            има по голяма къща - по щастлив съм.
            има пари и мога да не работя - по щастлив съм.
            Ще ме спукаш от смях
            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
              4D, Тебе никой не може да те разбере, ти си неразбран гений..Замисляш ли се , че пишеш не по темата, а какво си чел и тебе те вълнува.. Матеев има основание за гордост, но много фетишизира парите..
              Напротив, аз съм един от хората във форума, който най-малко се интересува от парите като такива. Че аз никога не знам колко пари има в чантичката ми - гледам колко дебело е снопчето, но никога не съм ги броил. Просто като намалеят, добавям още, пак без да броя. Също така аз не знам в магазина нито една стока колко струва. Ако ме попиташ например за цената на хляба - ами наистина не я знам. Етикетите никога не ги гледам - просто пазарувам стоките, избирайки ги по дизайн на опаковката и по качество, доколкото мога да го преценя.

              Нямам мания да трупам пари, както и нямам мания да ги харча. Просто си живея като нормален човек и потреблявам така, както го считам за разумно. Карам хубави леки коли, но GSM-ма ми например не е последна мода. Просто стария си работи и не виждам зор да си купувам нов.

              Занимавам се с бизнес, защото това ми е станало начин на живот и защото ми доставя удоволствие, а не защото ламтя за пари, както се опитват да ме изкарат някои злобари в темата. Няма стрес в това, с което се занимавам, така че ще опровергая и този мит, който се опитват да го пробутват злобарите.

              Като цяло живея си живота така, както на мене ми харесва, и от дългия списък с мечти на всяко едно дете съм изпълнил почти 99%. Като цяло нямам основание да не съм доволен от живота. Спя колкото си искам, събуждам се когато си искам, работя когато си искам, никой не ми е началник, в двора ми чуруликат птичета, а покрай имота ми ромоли рекичка. Въздуха е чист и планински, а изгледа през прозореца е разкошен - дива природа с гори и полянки с всякакви билки и други цветчета.

              Какво повече може да поиска човек от този живот?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение
                Интересно ми е като тези„преуспели„бизнесмени наричат хората на наемен труд лузъри как се отнасят към собствените си служители?По тяхната логика и те са лузъри.Със сигурност не бих искал да съм на тяхно място с такъв шеф.
                В такива случаи се сещам за разказа на Алеко Константинов:„Пази,боже,сляпо да прогледа„.
                Ти четеш моите постинги както дявола чете евангелието, и после на принципа гузен негонен бяга въображението ти започва бясно да работи и да измисля думи и фрази, които ми ги слагаш в устата, без аз да съм казвал нищо такова. Дори и не съм си помислял нещата, които ти твърдиш, че съм ги казвал.

                Last edited by X_Y; 25.05.2020, 12:29.

                Коментар


                • Не знам защо толкова много започнахте да свързвате успеха с парите. Да, те са един от елементите, но има и още много. НАй-големият конфликт не е между бедни и богати, а между ИМАЩИ и НЯМАЩИ.

                  1. Имаш ли власт или не
                  2. Имаш ли някакво лидерство или не
                  3. Имаш ли високо образование или не
                  4. Имаш ли научни титли или не
                  5. Имаш ли ръковдна длъжност или не
                  6. Имаш ли хубава жена или не
                  7. Имаш ли деца или не
                  8. Имаш ли просторно жиличе или не
                  9. Жилището в престижен квартал ли е или не
                  10. Имаш ли луксозна, престижна и мощна лека кола или не
                  11. Колата в семейството ти една ли е, или са много - за всеки +1-2 резервни
                  12. Имаш ли вила или не
                  13. Вилата в престижен район ли е или не
                  14. Водиш ли семейството си на екскурзии в чужбина или не
                  15. Ходил ли си на круизи или не
                  16. Работодател ли си или си наемен работник
                  17. Събуждаш ли се сутрин в колкото часа си искаш, или се будиш с часовник, за да не закъснееш за работа
                  18. Ходиш ли на работа когато си искаш, или трябва да ходиш всеки работен ден, за да не те уволнят
                  19. Излизаш ли в отпуска когато си поискаш, или трябва да искаш разрешение от работодателя за определени дати
                  20. На работа ти ли си началника или тебе те командва някой, който според защитната реакция на мозъка ти е по-глупав от тебе
                  21. Когато ходиш в магазина, купуваш ли най-качественото, без да гледаш цените, или цените са определящи за това какво ще пазаруваш
                  22. Винаги ли купуваш нови леки коли, или избираш втора и трета ръка, без екстри, защото друго не можеш да си позволиш
                  23. Имаш ли винаги в чантичката си поне една пачка стотачки или парите ри се събират в малко снопче в задния джоб
                  24. Имаш ли няколко златни и платинени кредитни карти, или се задоволяваш с обикновена дебитна
                  25. Като ходиш на ресторант, избираш ли най-качествените храни, или пак първо гледаш цените
                  26. Когато ходиш в командировка, избираш ли винаги 5-звездни хотели, или търсиш някой по-евтин 3-звезден в крайните квартали
                  27. В хотела апартамент ли си вземаш, или обикновена стаичка от по-евтините
                  28. В къщи имаш ли си стая за собствен кабинет, или компютъра ти е заврян на табуретка зад вратата в хола
                  29. В къщи говори ли се за икономия на пари, или просто всеки си харчи колкото си иска и за каквото сметне, че е добре
                  30. Имаш ли поне 100 кв.м. жилищна площ на член от семейството
                  31. Налага ли ти се да се съобразяваш с някого, или винаги всички се съобразяват с тебе

                  Мога да продължа още много със стотици други точки, но и тези са достатъчни човек да си извади следните изводи:
                  1. Удоволствието в живота и въобще щастието се състои от стотици дребни парченца, които като трошички човек ги събира всеки божи ден.
                  2. Достатъчна е една единствена горчива частица от дългия списък, за да стане човек нещастен за целия ден
                  3. Както се вижда в списъка, щастието наистина не е само в парите
                  4. По-скоро щастието е в СРАВНЯВАНЕТО С ДРУГИ ХОРА, и в констатирането на ПРЕВЪЗХОДСТВО НАД ТЯХ

                  Тоест има теория на относителноста и при успеха (щастието) съгласно която те пристигат само тогава, когато човек наблюдава чуждото нещастие. Тоест всеки гледа в паничката на другите хора, и ако с нещо е по-добър, започва да се чувства щастлив. Ако е по-зле, чувства се нещастен.

                  А една малка част от нещастните хора освен всичко друго са и големи злобари, защото не могат да сдържат в себе си дивата завист, която ги е обзела. И именно те започват да измислят теориите, че властимащите били крадци, богатите били мошеници, хората с красиви жени били курвари и рогоносци, началника им бил по-глупав, в гарсонера се живеело по-добре, другите били изпадали в стрес и прочее простотии, плод само и единствено на един болен мозък, който като защитна реакция се опитва да оправдае сам себе си, че се е провалил в този живот.

                  Коментар


                  • Интересно ми е като тези„преуспели„бизнесмени наричат хората на наемен труд лузъри как се отнасят към собствените си служители?По тяхната логика и те са лузъри.Със сигурност не бих искал да съм на тяхно място с такъв шеф.
                    В такива случаи се сещам за разказа на Алеко Константинов:„Пази,боже,сляпо да прогледа„.
                    Last edited by mirodes; 25.05.2020, 12:15.

                    Коментар


                    • 4D, Тебе никой не може да те разбере, ти си неразбран гений..Замисляш ли се , че пишеш не по темата, а какво си чел и тебе те вълнува.. Матеев има основание за гордост, но много фетишизира парите..

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                        4Д, ти пак пусна празната си философия..Ако имаш 1-2 милиона, може и по- малко или ренти , акции и се случи криза не можеш да работиш, разболееш се..Ако получиш инсулт или инфаркт и си на легло дълго време, за какъв контрол на живота си сам говориш..Ако преживееш катастрофа и с години се лекуваш..Личи си , че не си икономист- резервите са важни, както за хората , така и за държавите.. Това за контрола над другите е заболяване и можеш да го имаш и без да си богат..
                        Според мен не си способен да ме разбереш, защото никога няма да опиташ. Ясно е, че е добре да има резерви. Къде съм писал, че е лошо? Аз казах, че сигурността не може да идва от тях защото всичко външно от нас може да бъде отнето или загубено по всяко време. Но никой не може да ти отнеме това което е в теб и това което си ти. Когато осъзнаеш това ще успееш да се придвижиш над второ ниво по пирамидата на Маслоу. До тогава ще се опитваш да контролираш света, околните, дори да ги наказваш за неправилно мислене. Когато намериш сигурността в себе си ще заживееш в хармония а не в конфликт с околните и ще можеш да минеш към едно по-високо ниво. Успех.

                        Коментар


                        • 4Д, ти пак пусна празната си философия..Ако имаш 1-2 милиона, може и по- малко или ренти , акции и се случи криза не можеш да работиш, разболееш се..Ако получиш инсулт или инфаркт и си на легло дълго време, за какъв контрол на живота си сам говориш..Ако преживееш катастрофа и с години се лекуваш..Личи си , че не си икономист- резервите са важни, както за хората , така и за държавите.. Това за контрола над другите е заболяване и можеш да го имаш и без да си богат..
                          Last edited by Kiro; 25.05.2020, 10:13.

                          Коментар


                          • матейко,
                            Щастието не се измерва с ПАРИ.
                            ЦИГАНИТЕ СА ПО ЩАСТЛИВИ ОТ БЪЛГАРИТЕ!
                            Твоята си теория си е само твоя и се базира на пари. Описал си добре механизма за трупане на пари. В моите очи това е жалко.
                            Винаги съм имал повече пари отколкото ми трябват. Нищо че може да имам 10-1000 пъти по малко от тебе.
                            За да се развивам ми трябват минимално количество пари.
                            Имал съм контакти със стотици "мутри", на всички съм се смял с глас, а като ми кажат "знаеш ли кой съм аз" съм се заливал от смях. Половината за луд са ме мислили. Те са термити дето трупат купчини с боклуци (и хартийки), аз съм волна птица. И аз имам много боклуци - и не се гордея с това
                            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                            Коментар


                            • Парите не могат да дадат сигурност. Сигурност дават уменията ти да вадиш пари. Примера с печалбите от тотото и спортистите е красноречив. Първите са придобили пари без умения и не са постигнали сигурност. Вторите са загубили уменията си поради биологични причини, а не са успели да развият други. Тук идва и важният извод. Всеки който вярва, че сигурността му идва от нещо извън него самият, парите са частен случай, води жалък живот на постоянен страх и постепенно развива някаква мания за контрол върху околните. Може да ти бъде отнето поради стечения на обстоятелствата всичко външно, но никой не може да ти отнеме това, което си.

                              Коментар


                              • Парите са важни, но те не са всичко..Парите изискват контрол и психически устои..Колко много случаи има на хора , които са спечелили милиони от лотариите , похарчват ги и са нещастни..А колко много велики спортисти и артисти, певци с талант са умирали в мизерия и дългове след като похарчват богатствата си- алкохол, наркотици, жени, хазарт..Има и много богати хора, които имат много пари, а живеят със стандарта на средни американци..Главната роля на парите е, че дават сигурност за бъдещето и ти позволяват да финансираш плановете си..Те не могат да ти подсигурят щастие, семейство творческо одоволетворение..Има и хора, които са се отказали от парите и суетата и са станали аскети или са се отдали на благотворителност..Свят широк, хора всякакви..

                                Коментар

                                Working...
                                X