IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Антъни Хопкинс го е казал добре:

    „Знаете ли, мисля си, че човек не трябва да се притеснява за живота си, а просто трябва да го живее“, пояснява той. „Ние всички ще умрем, а това е чудесен мотиватор!“
    http://www.glasove.com/categories/is...lupost-zabluda

    Коментар


    • Ха-ха, това с четене и размишляване не става


      Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
      Бахти поста,

      Изкукуригахте от четене бе!

      Коментар


      • Ето тука бате Макс може да види какво прави омразният бате Мъск:

        https://twitter.com/cnbc/status/1007...436984331?s=21

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

          О бате Пешо, как върви експеримента с мисленето, ще го бъде ли или не Май върви към преминаване към следващата възможност
          Ей равновестко къде се изгуби бе човек.Стига с тая кинта стана ли милионер?Айде малко по сериозно с форума

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
            Бих казал, че нито чувстваш, нито мислиш. И дори интуицията е по-скоро страничен ефект, отколкото нещо, към което се стремиш.

            Също в никакъв случай не бих го нарекъл солипсизъм. Ако човек изпада в самовглъбяването на солипсизъма значи изпада в порочна практика.

            За мене рационалното обяснение на коаните е (ако изобщо има някакъв смисъл от рационалност при тези неща), че претоварват логичния поток на линеарното мислене с нещо което е абсурдно за логиката, за да прекъснат потока от безсмислен водовъртеж на самовглъбеното “мислене”.
            Бахти поста,

            Изкукуригахте от четене бе!

            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

            Коментар


            • Бих казал, че нито чувстваш, нито мислиш. И дори интуицията е по-скоро страничен ефект, отколкото нещо, към което се стремиш.

              Също в никакъв случай не бих го нарекъл солипсизъм. Ако човек изпада в самовглъбяването на солипсизъма значи изпада в порочна практика.

              За мене рационалното обяснение на коаните е (ако изобщо има някакъв смисъл от рационалност при тези неща), че претоварват логичния поток на линеарното мислене с нещо което е абсурдно за логиката, за да прекъснат потока от безсмислен водовъртеж на самовглъбеното “мислене”.
              Last edited by Money; 14.06.2018, 02:03.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                Е, то конфуцианството директно ти казва какво да правиш, това пък хич не е оферта Иначе в дзен аз мислене изобщо не виждам, мисленето винаги е насочено към бъдещето, а в дзен бъдещето го няма, там идеята е просто да чувстваш, а не да мислиш..
                Малко е мъгляво за какво е идеята. На мен поне ми се струва че е да развиваш интуицията си. Но определено няма и много чувства там.

                Коментар


                • Е, то конфуцианството директно ти казва какво да правиш, това пък хич не е оферта Иначе в дзен аз мислене изобщо не виждам, мисленето винаги е насочено към бъдещето, а в дзен бъдещето го няма, там идеята е просто да чувстваш, а не да мислиш..

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                    Ами не ми пука, просто обяснявам защо дзен глупостите при мен не работят Пък и тази работа с преодоляването на егото ми се струва много източна и създадена специално за да обработва по-будните представители на долните касти/ето че и аз мога да мисля по марксистки/
                    Дзен сам по себе си е всъщност доста приятно упражнение. Там няма преодоляване на егото, едва ли има по-егоистично учение изобщо.Дори и на моята нарцистична природа, солипсизма на дзен идва малко повече. Всъщност единственото което се опитват да преодолеят е рамкирането на мисленото. Голяма част от коаните в дзен са си насочени към разчупване на оковите на нормалното, скучно мислене. Конфуцианството е в много по-голяма степен насочено към обработване на мнозинството.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                      Щото равновестко в съзнанието си е велик инвеститор бичи на борсите кинти купуе еФтини и продава скъпо.В реалността равновестко е киртак дет на борсата са му обрали парите
                      О бате Пешо, как върви експеримента с мисленето, ще го бъде ли или не Май върви към преминаване към следващата възможност

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                        А защо според теб е невъзможно реалността и съзнанието да са едно и също?
                        Тази тактика ми прилича като тази да си заравяме главата в пясъка. Не може да живеем по инерция и да бягаме от проблема, вместо да се сблъскваме с него и да го решаваме.
                        Няма как да е едно и също, това ще означава че желанията на човек са напълно синхронизирани с реалносттта, а това не ми изглежда реално. Човек винаги иска нещо повече.

                        Е да, това е идеята.От едната страна имаш непреодолима сила и от другата страна имаш абсолютно неподвижно препяствие, за къв х..й човек да се навира между тях.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                          Ами аз под грижа, разбирам тези които се опитват да дават наклон в живота на тези за които се грижат-примерно какво и къде да учат децата, докато загрижеността я виждам в тези, които им помагат да учат каквото те искат. Грижа е да даваш директно пари на някой а загриженост да го насърчиш и да му помогнеш да направи пари. В поста на Ив пише "да мислиш за другите" ама как да мислиш е въпроса
                          Добре, че уточняваш, „както разбирам”. Напразно разделяш чак дотам нещата. Полагам ли грижа, според мен пък, означава да правя нужното тъй, щото онзи, за когото съм загрижен, да бъде по-свободен, по-независим и по-силен. От само себе си, и по-здрав и т.н. ... ДОРИ, ПОНЯКОГА, ДА ИЗГЛЕЖДА, ЧЕ ПРЕИГРАВАМ И Т.Н. Дори да ми мрънка, да се сърди и т.н.
                          А как мислиш, /ти, той, тя, то ++/ не е чак толкова важно, колкото, как действаш.
                          Ама може и да греша, примерно..
                          Last edited by Pyramid; 13.06.2018, 17:59.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                            А защо според теб е невъзможно реалността и съзнанието да са едно и също?
                            Тази тактика ми прилича като тази да си заравяме главата в пясъка. Не може да живеем по инерция и да бягаме от проблема, вместо да се сблъскваме с него и да го решаваме.
                            Щото равновестко в съзнанието си е велик инвеститор бичи на борсите кинти купуе еФтини и продава скъпо.В реалността равновестко е киртак дет на борсата са му обрали парите

                            Коментар


                            • Доста Източна е наистина. Дали е създадена да обработва низшите касти, не знам. Тоя принц дето се отказал от короната да не би да е бил внедрен или нещо... Но както виждаш от форума, “визшата” каста е толкова жалка, че по-добре да не си там


                              Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                              Ами не ми пука, просто обяснявам защо дзен глупостите при мен не работят Пък и тази работа с преодоляването на егото ми се струва много източна и създадена специално за да обработва по-будните представители на долните касти/ето че и аз мога да мисля по марксистки/

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                                Ако се мислиш за велик и значим, това е от егото. Ако осъзнаеш, че си нищожен и незначителен, пак е от егото. Двете страни на един и същи медал. Тиквен медал

                                Абе какво ти пука...

                                Ами не ми пука, просто обяснявам защо дзен глупостите при мен не работят Пък и тази работа с преодоляването на егото ми се струва много източна и създадена специално за да обработва по-будните представители на долните касти/ето че и аз мога да мисля по марксистки/

                                Коментар

                                Working...
                                X