IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

    Селена идваш ли си в БГ или трябва в Испания да ти идваме на гости? Ей така да 'УСПЕЕМ"
    Географията има малко общо с успеха. Успешен ли си някъде си успешен навсякъде . Ние носим със себе си своите собствени качества и с тях изграждаме външния свят. Матеев щеше да е предприемач и в Тимбукту например. Ти щеше да си пак ти и на северния полюс.

    В бг лятос. Нека напече и изпържи гадната гадина.
    Last edited by Selena; 25.05.2020, 16:32.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

      Не съм убедена, че се сравняват. Аз вече не се сравнявам с други човеци. По-скоро сравнявам предишни и сегашни усещания.

      А става дума за материално изражение описанието на Матеев е ок, без частта с пренебрежението към околните. Може ли “главата” да пренедбрегне “левия крак”?
      Селена идваш ли си в БГ или трябва в Испания да ти идваме на гости? Ей така да 'УСПЕЕМ"
      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
        Колко светци и йоги има във форума? Подсети ме за един-двама
        Но светците и йогите също се сравняват с други светци и йоги. А когато няма подходящи, се сравняват със самите себе си - от вчера, от миналия понеделник... Не можем да избягаме от сравнението. Ама пак се отплесваме. По-рано в темата правихме много опити да дефинираме понятието "успех". В последните няколко страници се набляга на финансовия му аспект.
        Не съм убедена, че се сравняват. Аз вече не се сравнявам с други човеци. По-скоро сравнявам предишни и сегашни усещания.

        А става дума за материално изражение описанието на Матеев е ок, без частта с пренебрежението към околните. Може ли “главата” да пренедбрегне “левия крак”?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение
          Външни или въррешни? Един светец или висш йога дали се нуждае от сравнение с някой, за да се чувства добре?
          Колко светци и йоги има във форума? Подсети ме за един-двама
          Но светците и йогите също се сравняват с други светци и йоги. А когато няма подходящи, се сравняват със самите себе си - от вчера, от миналия понеделник... Не можем да избягаме от сравнението. Ама пак се отплесваме. По-рано в темата правихме много опити да дефинираме понятието "успех". В последните няколко страници се набляга на финансовия му аспект.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение
            А Исус Христос дали е успял .

            Според Матев и неговите критерии ако ги приложим за тогава е пълен загубеняк и сбърканяк както и хората от сектата формирала се около него.
            Писали сме едновременно.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
              Ами, определено трябва да има някакви критерии за успех. Та как ще разберем, че сме успели/неуспели ако нямаме база за сравнение? Друг е въпроса, че и тук се търси подтекст някакъв, какъвто Матеев определно не влага. Ако не се налага да се сравняваме с никого, то всички можем да се плацикаме в субективните си представи - колко сме преуспели и прещастливи. Но това очевидно няма да ни направи такива.
              Външни или вътрешни критерии? Един светец или висш йога дали се нуждае от външно материално сравнение с някого, за да се чувства добре?
              Last edited by Selena; 25.05.2020, 16:10.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
                Ако знаеш колко злоба излива непрекъснато в темата за поскъпването на имотите.......патологичен е просто, то и затова болен....
                и това ти е много.
                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                Коментар


                • А Исус Христос дали е успял .

                  Според Матев и неговите критерии ако ги приложим за тогава е пълен загубеняк и сбърканяк както и хората от сектата формирала се около него.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                    Ти си първи в списъка на злобарите, при това си най-злобния от всички, но за да ме обориш, давам ти шанс също като мене да напишеш твоите си 30 точки, които определят твоето щастие. Хайде напъни се и напиши нещо, което ти го имаш, а богатите, умните, учените и властимащите го нямат.

                    Ако знаеш колко злоба излива непрекъснато в темата за поскъпването на имотите.......патологичен е просто, то и затова болен....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение
                      О, да, несъмнено, а какво мислиш за сравняването с околните?
                      Ами, определено трябва да има някакви критерии за успех. Та как ще разберем, че сме успели/неуспели ако нямаме база за сравнение? Друг е въпроса, че и тук се търси подтекст някакъв, какъвто Матеев определно не влага. Ако не се налага да се сравняваме с никого, то всички можем да се плацикаме в субективните си представи - колко сме преуспели и прещастливи. Но това очевидно няма да ни направи такива.
                      Last edited by Ender; 25.05.2020, 16:07.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                        Ти си първи в списъка на злобарите, при това си най-злобния от всички, но за да ме обориш, давам ти шанс също като мене да напишеш твоите си 30 точки, които определят твоето щастие. Хайде напъни се и напиши нещо, което ти го имаш, а богатите, умните, учените и властимащите го нямат.

                        Щото аз съм почти сигурен, че НИЩО НЕ МОЖЕШ ДА НАПИШЕШ по причина, че всъщност не знаеш какво е щастие, не знаеш какво е успех, и най-накрая - не знаеш как така да извъртиш нещата, щото ти да си прав, а другите - криви.

                        В резултат на това защитната ти реакция е да започнеш да обиждаш, да се подиграваш, да се заяждаш и да злобееш, защото инече нищо разумно не можеш да измислиш по тематиката на обсъжданията. Огледай се наоколо - винаги го правиш това, и си мислиш, че другите не го забелязват. Да, ама не.

                        Хайде, чакам твоите 30 точки за щастието и успеха в живота .......
                        ИМАМ ЕДНА ЕДИНСТВЕНА ТОЧКА.
                        ГРАДИШ САМ СВОЕТО БЪДЕЩЕ ВЪПРЕКИ МНЕНИЕТО НА ДРУГИТЕ.
                        На прост език ПРАВИШ ТОВА КОЕТО ТИ ХАРЕСВА И МОЖЕШ.
                        Не ми трябват никакви 30, 50, 100. Не ми трябват и 10 точки.
                        САМО ЕДНА. Не ме интересува никаква оценка на който и да е. САМО МОЕТО АЗ важи. Моята оценка.
                        На кой съм се подигравал? Мен никой чужд не ме интересува. Как да завиждам и злобея за нещо което за мен НЕ СЪЩЕСТВУВА.
                        Имам нужда от нещо - питам, наемам, плащам и си продължавам.
                        Като нямам нещо а го искам - гледам кои и КАК го е придобил. Правя като него и го постигам. Няма да откривам топлата вода.
                        Ако не ми се получи, полагам повече усилия според оценката ми за полезността му. Ако пак не става - значи не е моето. Не мога да бъда жена примерно и да искам. Не можеш да имаш всичко
                        Не ме интересува богат ли е, спал ли е, ебал ли е. Интересува ме какво може да върши, какво може да свърши за мене. Ако има идеи, ще ги разуча преценя дали са ми полезни, мога да споря за да стигнем до други идеи, тези …
                        При тебе има черно и бяло - при мен такива категории НЯМА.
                        Никаква злоба нямам към никой. Показвам ти колко си се самозабравил. Ама ти даже и не вдяваш. Това си е твой проблем, боли ма за тебе. Аз се ЗАБАВЛЯВАМ с твоите напъни да се докараш на успял пред другите.
                        ТАКА КРИЕШ ПРОВАЛА СИ - ти не си в душевен мир със себе си. Търсиш успеха вън, признанието в ПАРИ, щастието в точки!?!? То е в главата.
                        УСПЕХА/ЩАСТИЕТО Е ДА постигаш това което желаеш ТИ, не другите какво мислят, как цъкат с език по твой адрес


                        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                          Аз я определям дали е добра в зависимост от отношението й към мен и към децата.Няма как да знам как се държат другите съпруги,а и не съм бил женен преди това.
                          Доходите ги определям в зависимост дали си покривам критериите за щастие-да има достатъчно за семейството,да си позволим курорт всеки месец,ресторанти,други забавления.Изобщо не ме бърка другите колко получават.А и всеки човек има различни разходи.Имам познат с много по-ниска заплата,който заделя пари всеки месец.А ние нищо не спестяваме.Та въпросът е не само колко получаваш,а и колко харчиш.
                          Същото е и с колата-трябва да отговаря на критериите ми.Предпочитам автомобили,които возят меко,затова карам Ситроен с хидравлично окачване.Просторна е,малко харчи и съм доволен.Не бих я сменил за нова по-скъпа,но която вози твърдо или е с малки размери.
                          Ами добре, така да е. Склонен съм обаче да си мисля, че ти си изключение от правилото.

                          Аз също съм изключение от правилото, защото когато човек си изпълни всичките точки от списъка, и в един момент осъзнава, че няма за какво повече да живее. И тогава му се налага да си намери нещо ново и авангардно, което да му дава мотивация за живот. И при мене това се оказа ПРЕДИЗВИКАТЕЛСТВОТО - поставяш си някаква трудна и далечна за постигане цел, и започваш лека полека да работиш за нейната реализация. Няма значение дали тази цел ще ти донесе пари или не, както и няма значение дали въобще ще я постигнеш някога или не. Достатъчен е факта, че ежедневно постигаш някакви дребни победи по пътя към великата цел, и тези победи ти дават липсващия адреналин или допамин или каквото там друго химическо се крие зад щастието.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                            Добрият секс май дава окситоцин и донякъде ендорфини .
                            Да. Докосването между двама човека създава окситоцин и при двамата. Няма значени кой е докоснат и кой докосва. Колкото повече окситоцин, толкова повече доверие, колкото повече доверие толкова повече позволяваш на някой друг да те докосне. Става малко цикъл. Права си, че при секс е най-много но дори и при социални контакти и небрежни приятелски разговори пак се генерира нещичко.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                              Ще трябва да напиша един малко по-дълъг пост за да кажа защо написаното от теб би могло да бъде вярно само в частен случай а не по принцип. Приемем ли щастието като биологично равновесие на хормонално ниво, то когато организма ни е налят с хормони, които ни карат да се чувстваме добре сме щастливи. Като ние приписваме щастието на това, което е причинило производството на съответният хормон в тялото. Тази точка която си описал е свърза до някъде със серотонина, но само до някъде и там е уловката. За да получиш серотонин трябва не просто ти да си по-добър от другите, трябва те да го признаят. Хормона се генерира не от твоето превъзходство над другите а от тяхното признание на факта. Така погледнато знанието, че си се справил пъти по-добре от някакви лузъри, които те мразят заради успеха ти не може да ти донесе никакво щастие. Важно е да имаш някаква област в живота където ти си част от общност, която те приема за неин неформален лидер. При това не защото ти искаш така или защото и го налагаш със сила а защото те така искат. Но дори и да разрешиш проблема със серотонина ти остава да си намериш схема за допамин, окситоци, ендрофини .... Списъка е дълъг и интересен. Просто се опитах дълго да ти кажа защо наблюдаването на чуждо нещастие няма как да те направи щастлив, но може да те утеши, че не само ти си провалил. Всички успели хора, които познавам са широко скроени. И колкото и странно да звучи много по-лесно е да получиш признание от друг успял човек от колкото от някой издънил се в живота хейтър.
                              Добрият секс май дава окситоцин и донякъде ендорфини .

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                                Тези критери не противоречат на моите. Просто ги добави в списъка и аз съм съгласен с тях. Признавам си, че успя да измислиш няколко критерия, които не се нуждаят от сравнение с други хора, но повечето ти критерии пак се базират на сравнението, само където си се опитал да го замаскираш. например:

                                - Да си женен за добра съпруга. Как без сравнение ще определиш дали е добра?
                                - Да имаш добри доходи. Как без ставнение ще определиш дали доходите ти са добри?
                                - Да караш хубава кола. Как без сравнение ще определиш дали колата ти е хубава?
                                Аз я определям дали е добра в зависимост от отношението й към мен и към децата.Няма как да знам как се държат другите съпруги,а и не съм бил женен преди това.
                                Доходите ги определям в зависимост дали си покривам критериите за щастие-да има достатъчно за семейството,да си позволим курорт всеки месец,ресторанти,други забавления.Изобщо не ме бърка другите колко получават.А и всеки човек има различни разходи.Имам познат с много по-ниска заплата,който заделя пари всеки месец.А ние нищо не спестяваме.Та въпросът е не само колко получаваш,а и колко харчиш.
                                Същото е и с колата-трябва да отговаря на критериите ми.Предпочитам автомобили,които возят меко,затова карам Ситроен с хидравлично окачване.Просторна е,малко харчи и съм доволен.Не бих я сменил за нова по-скъпа,но която вози твърдо или е с малки размери.
                                Last edited by mirodes; 25.05.2020, 15:17.

                                Коментар

                                Working...
                                X