IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от vankel Разгледай мнение
    Виж какви лихви по дълга обслужваме в момента и ги сравни с тези на новите облигации .

    Затова съм написал в пъти .
    Съгласявам се, че ако сравним лихвата на Велчевите облигации, които бяха вече платени с лихвата на нови облигации, които тепърва ще се теглят и ще се плащат от 2016 тататък по купони, може да се стигне до разлика в пъти. Изказването ти обаче звучеше по-общо - като за дългова тежест.

    По дълговата тежест - на фона на задаващи се неотменими нови дефицити, брутната тежест неминуемо ще се увеличи, няма да се намали.

    Грешката е вярна!
    Уважението остава,
    Поздрави

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
      "България постигна най-бързия икономически растеж от две години насам. Икономиката нарасна изненадващо през 2014 г., надхвърляйки прогнозите на правителството, Световната банка, Международния валутен фонд, Европейската комисия и други водещи институции. Това се случва, след като потреблението и създадената от компаниите добавена стойност се повишават в сравнение с година по-рано. Износът също запазва своя принос.
      През миналата година брутният вътрешен продукт (БВП), получен като сума от тримесечните данни, се увеличава с 1,7% спрямо 2013 г."

      Това обаче не мисля, че ще повлияе на борсата... за съжаление.
      Като има растеж, всички се радваме.
      Вярно, че има много аспекти, но не е необходимо да задълбаваме.

      За борсата какво да кажа! Важно е да има инвестиционен рейтинг, защото при липсата на такъв, един значим клас инвеститори въобще не си и правят труда да погледнат за какво иде реч. Поглеждат БФБ - джънк и ... преминават на следващия ред.

      Е, на нас ни се иска хубавите неща да са истински и да има надежда и упование, а не игрички и стъкмистики.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nacheff Разгледай мнение
        Няма такова нещо като "пъти". Ще се отрази за отделни лихвени плащания само с няколко процентни пункта в някакъв бъдещ неясен период. За 16 и 17-та няма бюджети, няма още пазарни лихви и там може само да спекулираме.
        Виж какви лихви по дълга обслужваме в момента и ги сравни с тези на новите облигации .

        Затова съм написал в пъти .

        Коментар


        • Първоначално изпратено от vankel Разгледай мнение
          Орешарски също увеличи моментно дълга с 1.4 милиарда с които погаси Дянковата емисия .
          Новия дълг ще влезе във фискалния резерв с което ще повиши кредитоспособността на бюджета да посреща плащания т.е. ликвидността .
          На втори етап ако адхок погасят старите дългове лихвените разходи по обслужването на задълженията ще намалеят в пъти
          Това води до повишение на доверието в икономиката ни , и връщането на страната на картата на инвеститорите .

          Повтарям парите вече са изхарчени....,тази година....
          Поздрави!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
            това не го пишеш сериозно.....
            дълга се увеличава и задълженията също.... и ще продължава да се увеличава....
            мога да ти кажа ...
            първо ще изгубим арбитража с белене ,после ще плащаме за самолети ,после за саниране ,после за здраве ,после за МВР,после за пенсии ,после за циганите , после нови дългове и пак наново пляс някоя друга бамка.... и накрая ще изгоним борисоф.....ама късно...
            Орешарски също увеличи моментно дълга с 1.4 милиарда с които погаси Дянковата емисия .
            Новия дълг ще влезе във фискалния резерв с което ще повиши кредитоспособността на бюджета да посреща плащания т.е. ликвидността .
            На втори етап ако адхок погасят старите дългове лихвените разходи по обслужването на задълженията ще намалеят в пъти
            Това води до повишение на доверието в икономиката ни , и връщането на страната на картата на инвеститорите .

            Коментар


            • Първоначално изпратено от vankel Разгледай мнение
              Записването на облигациите и погасяването на стари задължения ще намали в пъти разходите по обслужването на дълга .
              Няма такова нещо като "пъти". Ще се отрази за отделни лихвени плащания само с няколко процентни пункта в някакъв бъдещ неясен период. За 16 и 17-та няма бюджети, няма още пазарни лихви и там може само да спекулираме.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nacheff Разгледай мнение
                Standard&Poor's предвижда възможност за последващо повишаване на кредитния рейтинг на България. Условие за това е ефективното противодействие на набелязаните от тях слабости на надзорната дейност в банковия сектор, повишаването на потенциала за икономически растеж, привличането на повече преки чуждестранни инвестиции в търгуемия сектор. Това би могло да стане и ако икономиката на България нараства по-бързо от очакванията на S&P, така че фискалната консолидация да се извърши по-бързо.

                кое би се изтъкнало като мотив за едно такова действие. Иначе всички сме "за".
                "България постигна най-бързия икономически растеж от две години насам. Икономиката нарасна изненадващо през 2014 г., надхвърляйки прогнозите на правителството, Световната банка, Международния валутен фонд, Европейската комисия и други водещи институции. Това се случва, след като потреблението и създадената от компаниите добавена стойност се повишават в сравнение с година по-рано. Износът също запазва своя принос.
                През миналата година брутният вътрешен продукт (БВП), получен като сума от тримесечните данни, се увеличава с 1,7% спрямо 2013 г."

                Това обаче не мисля, че ще повлияе на борсата... за съжаление.
                Пътека се прави камък по камък!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от vankel Разгледай мнение
                  Записването на облигациите и погасяването на стари задължения ще намали в пъти разходите по обслужването на дълга .
                  това не го пишеш сериозно.....
                  дълга се увеличава и задълженията също.... и ще продължава да се увеличава....
                  мога да ти кажа ...
                  първо ще изгубим арбитража с белене ,после ще плащаме за самолети ,после за саниране ,после за здраве ,после за МВР,после за пенсии ,после за циганите , после нови дългове и пак наново пляс някоя друга бамка.... и накрая ще изгоним борисоф.....ама късно...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                    След толкова управленски откровени простотии и увеличено задлъжняване следващото най вероятно и логично нещо е отново даунгрейд.
                    В най оптимистичния вариант - запазване.
                    Непредубеденият поглед върху нещата сочи именно в тази посока, както си го казал, а темата би следвало да стане актуална някъде май - юни и то при условие, че междувременно не стане някаква беля върху .... метеното.

                    Доколкото колегата vankel говори принципно смислени неща и определено е информиран, това е индикатор, че поради някакви причини и незнайно на какво основание, въпросът е поставен на масата сега.

                    Ако ставаше дума за някаква европейска служба на бюрократи, отговорът щеше да ми е ясен, както оправиха фондовете за две седмици.
                    Ама, мисля си, че рейтинговите агенции вече доста внимават в картинката.
                    Е, не знам точно колко "доста"!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nacheff Разгледай мнение
                      Знам, че ти няма да си изкривиш душата и не плещиш.

                      Просто след по-малко от три месеца след последната корекция, период пълен със скандали и недонесъл нищо смислено и съществено, повдигането на този въпрос (аз знам, че не ти си го повдигнал), ми стои леко странно.
                      Записването на облигациите и погасяването на стари задължения ще намали в пъти разходите по обслужването на дълга .

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nacheff Разгледай мнение
                        Знам, че ти няма да си изкривиш душата и не плещиш.

                        Просто след по-малко от три месеца след последната корекция, период пълен със скандали и недонесъл нищо смислено и съществено, повдигането на този въпрос (аз знам, че не ти си го повдигнал), ми стои леко странно.
                        След толкова управленски откровени простотии и увеличено задлъжняване следващото най вероятно и логично нещо е отново даунгрейд.
                        В най оптимистичния вариант - запазване.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от vankel Разгледай мнение
                          Като го вдигнат ще разберем как са го обосновали

                          Сещам се за няколко аргумента , но ако ги напиша ще трябва надълго и нашироко да ги обосновавам на Тома Неверници .

                          нема вдигане ,че следващия заем требва по голяма комисионна и повече риск за западните търтей....
                          П.П. днес нищо интересно ,да се надяваме ,че утре индексния ще раздвижи нещата ако не в Софикс, поне в Холдинг Варна и Зрънчо....
                          Last edited by Монти; 19.03.2015, 16:54.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от vankel Разгледай мнение
                            Като го вдигнат ще разберем как са го обосновали

                            Сещам се за няколко аргумента , но ако ги напиша ще трябва надълго и нашироко да ги обосновавам на Тома Неверници .
                            Знам, че ти няма да си изкривиш душата и не плещиш.

                            Просто след по-малко от три месеца след последната корекция, период пълен със скандали и недонесъл нищо смислено и съществено, повдигането на този въпрос (аз знам, че не ти си го повдигнал), ми стои леко странно.

                            Коментар


                            • Като го вдигнат ще разберем как са го обосновали

                              Сещам се за няколко аргумента , но ако ги напиша ще трябва надълго и нашироко да ги обосновавам на Тома Неверници .
                              Last edited by vankel; 19.03.2015, 16:37.

                              Коментар


                              • юни 2014 - Агенцията за кредитен рейтинг Standard&Poor's понижи дългосрочния и краткосрочен кредитен рейтинг на България в чуждестранна и местна валута с една стъпка от 'BBB/A-2' на 'BBB-/A-3' със стабилна перспектива. ...

                                дек 2014 - генцията за кредитен рейтинг Standard&Poor's понижи дългосрочния и краткосрочен кредитен рейтинг на България в чуждестранна и местна валута от 'BBB-/A-3' до ниво 'BB+/B', което е в категорията "боклук".
                                Standard&Poor's предвижда възможност за последващо повишаване на кредитния рейтинг на България. Условие за това е ефективното противодействие на набелязаните от тях слабости на надзорната дейност в банковия сектор, повишаването на потенциала за икономически растеж, привличането на повече преки чуждестранни инвестиции в търгуемия сектор. Това би могло да стане и ако икономиката на България нараства по-бързо от очакванията на S&P, така че фискалната консолидация да се извърши по-бързо.

                                vankel
                                Мисля че скоро ще ни ревизират и рейтинга в инвестиционен .
                                кое би се изтъкнало като мотив за едно такова действие. Иначе всички сме "за".

                                Коментар

                                Working...
                                X