IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Последните ми коментгари не са мечешки.... Аз си оставам оптимист.... просто разсъждавах.... За щастие компаниите на БФБ, които ще ядат дървото, ако това се случи, са тези от портфейла на Монти..... Е те са с кредити та знае ли се.... кво ще правят синдиците....Мислете и кажете....
    Last edited by brokerandtrader111; 20.03.2015, 14:28.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
      Разбира се че покрай сухото ще изгори и нещо мокро, но е въпрос на справедливост.

      Отделно, ако са толкова читави, надали ще са силно зависими от цедираните си депозити в КТБ
      Отново си прав Батя.... Но ще дам един теоритичен пример - да кажем ти си група имаш 10 млн. депозит и 8 млн. кредит......Направил си вътрешни цесии за 8 и за 2 външни.....Влиза в сила закона.....Синдиците скачат.... не се знае какво ще каже съда.... Но може да каже от 10 млн. депозит получил си вече 100 хил. евра, но ми дължиш 8 ......., какво се случва с бизнеса ..... В този сличай си на минус 9.8 млн. лв., а банката ти е давала кредити, защото ти вътре си имал депозити......И в крайна сметка взимаш 100 хил. евро, а оставаш да дължиш 8 и гориш с 10 млн. лв.

      Справедливо ли е в този случай.....
      Last edited by brokerandtrader111; 20.03.2015, 14:22.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от brokerandtrader111 Разгледай мнение
        Само незнам с новия законопроект за отмяна на цесиите какво ще се случи по същество..... Дали няма да бъдат ударени читиви предприятия, ако обхване всички... А това зависи от новите синдици......и то временни.... А може ли да има временни синдици, преди откриване на производство по несъстоятелност....
        Разбира се че покрай сухото ще изгори и нещо мокро, но е въпрос на справедливост.

        Отделно, ако са толкова читави, надали ще са силно зависими от цедираните си депозити в КТБ

        Коментар


        • Първоначално изпратено от onakilev Разгледай мнение
          Прочети малко практика на Международните/Европейски съдилища.
          ПС: Гражданското право е от Римско време.
          Изчел съм я ...... И кво... като стане каша, чакай........И после бил си прав....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от brokerandtrader111 Разгледай мнение
            Само незнам с новия законопроект за отмяна на цесиите какво ще се случи по същество.....
            Прочети малко практика на Международните/Европейски съдилища.
            ПС: Гражданското право е от Римско време.
            Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

            Коментар


            • Само незнам с новия законопроект за отмяна на цесиите какво ще се случи по същество..... Дали няма да бъдат ударени читиви предприятия, ако обхване всички... А това зависи от новите синдици......и то временни.... А може ли да има временни синдици, преди откриване на производство по несъстоятелност....
              Last edited by brokerandtrader111; 20.03.2015, 13:56.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
                По отношение на емитирания дълг

                1. Половината от него отива за замяна на дълг с падеж след няколко месеца. Заменяме го с дълг с падеж 12.56 години и средна годишна лихва 2.66%
                2. Увеличаваме със сигурност средния матуритет на целия дълг, защото до сега не е емитиран дълг със срок над 10 години, а този целия е със среден срок 12 години и половина
                3. Цялата емисия почти покрива възможността на правителството да емитира дълг за годината и ако това се спази предстоящите падежи на ДЦК през годината ще вкарат допълнителна ликвидност в страната и това допълнително ще понижи лихвите по депозитите и вероятно и лихвите кредитите
                4. Изпълнението на емисията в останалата и част подсигурява стабилното изпълнение на инвестиционната програма и финансирането на бюджетния дефицит за цялата година и при достатъчна дисциплина от тук нататък няма да има забавени правителствени плащания и ще има бърз старт на инвестиционното строителство и санирането.
                5. Една инфлация в следващите 10 години в рамките на приемливата за ЕЦБ 2% практически ще даде възможност след 12 години една трета от дълга ни да е в реално изражение безлихвен.
                Абсолютно си прав....., а в този период и инфлацията ще е повече.... Нали ще се конвергираме.....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ghettoff Разгледай мнение
                  И аз смятам така. Въпреки, че точно това второто, което си писал ще се случи. Плюс "усвоените" пари. Но нищо, така е по цял свят, такава е системата. Важното е да се спаси държавния фалит, да се запушат временно дупките, а току виж и някоя свежа пара влязла в икономиката.
                  Не само ще влезе а влиза...... опашката от инвеститори за държавната НКИЗ и специално за зона Божурище е огромна..... И все са читави инвеститори....... Ходете на място да видите за какво става въпрос......

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    И аз смятам че това с дълга само по себе си е доста успешен ход. Сега само зависи да не го изхарчат за глупости.
                    И аз смятам така. Въпреки, че точно това второто, което си писал ще се случи. Плюс "усвоените" пари. Но нищо, така е по цял свят, такава е системата. Важното е да се спаси държавния фалит, да се запушат временно дупките, а току виж и някоя свежа пара влязла в икономиката.

                    Коментар


                    • И аз смятам че това с дълга само по себе си е доста успешен ход. Сега само зависи да не го изхарчат за глупости.

                      Коментар


                      • По отношение на емитирания дълг

                        1. Половината от него отива за замяна на дълг с падеж след няколко месеца. Заменяме го с дълг с падеж 12.56 години и средна годишна лихва 2.66%
                        2. Увеличаваме със сигурност средния матуритет на целия дълг, защото до сега не е емитиран дълг със срок над 10 години, а този целия е със среден срок 12 години и половина
                        3. Цялата емисия почти покрива възможността на правителството да емитира дълг за годината и ако това се спази предстоящите падежи на ДЦК през годината ще вкарат допълнителна ликвидност в страната и това допълнително ще понижи лихвите по депозитите и вероятно и лихвите кредитите
                        4. Изпълнението на емисията в останалата и част подсигурява стабилното изпълнение на инвестиционната програма и финансирането на бюджетния дефицит за цялата година и при достатъчна дисциплина от тук нататък няма да има забавени правителствени плащания и ще има бърз старт на инвестиционното строителство и санирането.
                        5. Една инфлация в следващите 10 години в рамките на приемливата за ЕЦБ 2% практически ще даде възможност след 12 години една трета от дълга ни да е в реално изражение безлихвен.
                        Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                          аз не съм казал че е лошо
                          Напротив... Кефя се ...... Въпреки, че понякога съм по рисков и в някоя акция портфейлът ми доближава 60-70%.......

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                            Гледай кво нещо е силата на словото!

                            Батя даде интервю и борсата подскочи.

                            Батя, давай интервюта през ден, ако можеш

                            Ами аз нали говоря, че това на първа страница на Инвестора беше гениален ход. Батя като олицетворение на бичия отбор. Силно, силно. Не бих постъпил по различен начин, ако бях в сходна ситуация в собствения си бизнес. Затова се изкефих. Сега остава ефектът да не е само това, което виждаме, че тогава и майка Тереза не може да спаси бичата агония

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                              Абе ти и Равновесие да нямате милиони акции та ви е толкова трудно излизането
                              Ужасно трудно е даже, в една позиция от Софикс се опитвам да влезна от месеци и не става, в друга такава едва влезнах с 1/2 от желаното и не става дума за чак такива обеми, а за 20-30 000 лв.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от brokerandtrader111 Разгледай мнение
                                Не е лошо интервюто........Даже си е много хубаво.....
                                аз не съм казал че е лошо

                                Коментар

                                Working...
                                X