IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение
    Аз ви се чудя как 7 години ,ги чакате тез бикове фондове ,чужденци и все ги няма ,който си отвори платформа на чуждите пазари и до месец е забравил или не гледа почти БфБ ,няма как да дойдат ,но вие си чакайте успехи
    Разбира се че и западните гледаме ама сме чукани и там...
    То не беше финансова ,то ирланска , то гръцка ,то италианска ,то кипърска ,то втора гръцка....то руска , то украйнска ....
    Спомняш ли си че американския долар и швейцарския франк имаха паритет но на 1,2...лв....
    Ако беше само с печатниците.....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
      Тази снимка е много добра нямам съмнение че пак ще стигнем до подобна картинка и на БФБ и то до няколко години. Вече сме две години в мечи пазар и ще е трудно да се убеди масата да инвестира в Български акции. Масата иска да чуе по новините че борсата е скочила с поне 30%-40% преди да се замисли да направи първа крачка. Първо ще почнат плахо с фондове, после може да увеличат малко или директно да купуват акции, и след това може да набият всичко в акции.

      Това звучи наивно в момента но вярвам че ще се случи. Имаме огромни спестявания в България, малко алтернативи за доходна пасивна инвестиция, смешен фрий флоут, БВП ръст очакван 3.5% - 4 % .......................................

      Тази година се надявам да е началото на бичи тренда. Имаме очакван ЕТФ на Софикс до края на годината който ще се търгува на БФБ до колкото разбирам, развитието по СЕЕ-линк и включването ни в нови индекси и продукти, Увеличаване на портфейлите на Българските фондове, нулеви лихви..............

      Успех бикове!

      Fortune favours the bold!
      Аз ви се чудя как 7 години ,ги чакате тез бикове фондове ,чужденци и все ги няма ,който си отвори платформа на чуждите пазари и до месец е забравил или не гледа почти БфБ ,няма как да дойдат ,но вие си чакайте успехи

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
        Добро утро и на теб!


        Здравей Тони,
        Много хубава снимка....
        Това обаче е истината за БФБ и нашата икономиката и политика ...
        Законите в тази страна, икономика ,банки и застрахователи са врата в полето ,където ние оФцете и глупаците изпълняваме свойте задължения а другите гяволите са първи и отстрани и по втория начин....
        така че....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Татко Щърк Разгледай мнение
          Благодаря, nacheff! Но аз точно от това се притеснявам - да не тръгне някой заради добрия ми изказ (ако приемем, че имам такъв) да реши, че на борсата всичко е цветя и рози. Затова все предупреждавам за рискове;
          Посланията ти са ясни, включително и предупрежденията, бъди рахат.

          Одеве прекъснах, а имах желание да пиша разни неща.
          Сега меракът ме е напуснал.

          Прецеждайки всяка дума нека да кажа, че светът е бременен с промени. Има много рискове, дебнат потенциално много опасни, кризисни явления, много проблеми са заметени, замаскирани или замразени, но работят под повърхността.
          Политиките облагодетелстват едни, рушат други активи, фаворизирате едни субекти, буквално унищожават други.

          Различни стойности на набор от променливи биха довели до многообразна палитра от някакви възможни развития.
          Аз не знам накъде ще поемат нещата.
          Масово явление е това незнание и свързаният с него страх.

          Докато не се заявят някакви благоприятни перспективи поне със значителна степен на вероятност от реализиране, говорим за по-голямата картина, няма основание да чакаме сериозни положителни промени и на бфб.
          Не визирам някакви възможни, местни мижави изригвания, които просто ще дадат сгода на определени деятели да пробутат бързо и лукаво шитовете си на онези от снимката.

          дддд е прав, че има положителни локални новини, които не е редно да се игнорират, но ако друсне яко откъм едрите субекти, на бфб ще го усетим мултиплицирано.
          Въпреки приказките си, в проява на безпринципност, оставам в сериозна степен инвестиран в хартия. Размишлявайки съм стигнал до извода, че има хипотези, при които да те заварят с кеш по сметка, също може да е много рисково.

          Инвестиране в акции е много рисково занятие.
          Не препоръчвам никому нищо.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
            Добро утро и на теб!
            Темата е за оптимизма и споделих мнение защо лично аз съм 90% в акции.
            Да определено вълни не идват и всички го знаем, но това са моите аргументи защо ще почнат да идват.
            И 2005-6-2007г. имаше същата корупция и тогава Шиши беше секретар на НДСВ, а Черепа уважаван мажо на БФБ и Енемона новоизгряваща ракета. Така че да изброеното от теб са необходими да се случат неща, но не са те ключа който ще докара парите на бфб а липсата на дохоодоносна алтернатива според мен.
            Вътрешното потребление се ускори(народа отпусна колана), заетоста расте главоломно, особенно в южна България. Хората имат пари макар и да не го усещаме защото все се сравняваме с най-богатите икономики. През 2006-7г. 800лв бяха една доста мазна заплата, която караше хората да мигрират в най-големите градове. Сега вече младите се мръщат на 1000лв, средния осигурителен доход е 2 пъти по-голям от 2007, а в големите градове 2-3-4000лв се срещат все по-често. Е къде ще идат тези пари в поредния комплекс с локви вместо улици, може но докога?
            Ще има и за нас споко!


            Тази снимка е много добра нямам съмнение че пак ще стигнем до подобна картинка и на БФБ и то до няколко години. Вече сме две години в мечи пазар и ще е трудно да се убеди масата да инвестира в Български акции. Масата иска да чуе по новините че борсата е скочила с поне 30%-40% преди да се замисли да направи първа крачка. Първо ще почнат плахо с фондове, после може да увеличат малко или директно да купуват акции, и след това може да набият всичко в акции.

            Това звучи наивно в момента но вярвам че ще се случи. Имаме огромни спестявания в България, малко алтернативи за доходна пасивна инвестиция, смешен фрий флоут, БВП ръст очакван 3.5% - 4 % .......................................

            Тази година се надявам да е началото на бичи тренда. Имаме очакван ЕТФ на Софикс до края на годината който ще се търгува на БФБ до колкото разбирам, развитието по СЕЕ-линк и включването ни в нови индекси и продукти, Увеличаване на портфейлите на Българските фондове, нулеви лихви..............

            Успех бикове!

            Fortune favours the bold!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
              Леле-мале, оле-мале какви чаршафи сте простнали тук
              Хора пишете по-кратки постове!
              Що?
              Аре нека поне през уикенда по-речовитите да се вредят с по един пост.

              Твойто не се губи, утре пак ще си ги лупкаш, отривисто и безцеремонно.
              Сутринта рано почваш със заканите, около обяд всичко живо вече да е на пангара.
              Стягай се, аз се оттеглям

              Коментар


              • Леле-мале, оле-мале какви чаршафи сте простнали тук
                Хора пишете по-кратки постове!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nacheff Разгледай мнение
                  Добре, Тате Щрък!
                  Приятно написано, балансирано, ненатрапчиво.
                  Ти си едно много свежо попълнение, което с начина си на изява също би могло по един специфичен и индиректен начин да допринесе за съживяване на нашата борса.
                  ..................................................
                  Благодаря, nacheff! Но аз точно от това се притеснявам - да не тръгне някой заради добрия ми изказ (ако приемем, че имам такъв) да реши, че на борсата всичко е цветя и рози. Затова все предупреждавам за рискове; затова страхът ми да не се подведе някой води до куп уточнения, което вероятно се възприема като свръхколебливост... а иначе колебания не че си нямам; затова писах наскоро как начетеността и добрият изказ не попречиха на много приятни форумци да изпият горчивата чаша на загубите; затова и в подписа си съм написал, че не искам нищо да препоръчвам. Харесаш някоя акция, споделиш това, някой си я хареса също, аз на другия ден може да харесам друга и да продам първата, а няма как да държа форума в течение за всяка моя сделка каква е, коя е... Освен това, дори и да харесвам и да държа една акция, тя може да падне, както се е случвало много пъти. Затова гледам да съм много внимателен с прогнози, с бодряшкия тон и т.н. Не знам кой от какво се влияе, ама гледам вчера Монти написал най-дългия негов пост, който си спомням да е писал той във форума, може поне писането откъм брой думи да е заразно.

                  Причината да се регистрирам обаче е една - чета и мисля за нещата, а почти нямам с кого да ги споделям. Аз съм сам с мислите си и с онова, което чета. Имах потребност да изведа навън нещата, които си мисля. Работя съвсем различни неща, не мисля, че съм лишен от интересни и приятни хора, с които ме среща животът, но от борса в моите кръгове занимания никой на практика не се интересува. А аз не бих тръгнал да агитирам никого. Да споделя на някой, който не се интересува от борса, е наистина скучно. По-скоро имам приятели, които просто държат на мен и се интересуват от мен. Те ме питат, но заради това, че държат на мен и защото всеки близък човек се радва, когато другият прави нещо, което му харесва, а всъщност приятелите ми не ги вълнува искрено темата. Просто наистина сферите ми на работа, и на хобита, са в съвсем друга посока от борсата. Някога имах по-материални занимания откъм работа, но това не е за мен и се махнах, оставяйки настрана възможността за много добра кариера. Сега работя за много по-малко пари и все ме питат защо избрах така. Може би съм сбъркал. Но това беше моят път, сега продължавам да вървя по него. Според мен човек трябва да работи нещо, заради това да води социален живот, ако работата му е предизвикателство и най-вече, за да бъде полезен на другите, а не да пилее онова, което му е дадено за себе си само... Имам предвид да не разхищава лични качества, а да споделя себе си със света. Ако легнеш като търтей само да си харчиш някакви пари, това ми се струва ужасно... бих се притеснил да разбера например, че получавам огромно наследство от неизвестен досега за мен чичо отвъд Океана. Ще има опасност да се отпусна и залинея, смятам, че поднесените на тепсия пари са голям риск за развитието на човека, но може за някого да не важи това. Важно за мен поне е как живея, а не толкова какво имам. Но това е дълга тема.

                  Може да прозвучи странно, след като съм на БФБ и то изцяло в акции (кеш настрана почти нямам), но истината е, че не ме впечатляват хора, които се интересуват най-вече от материалното си състояние...
                  Поздрави, nacheff

                  Снимката, качена от Тони, е наистина култова. И аз за Батя се сетих първо... особено ако овцИте имаха и лакти . Ох, много неща ми се иска да напиша и там по темата, подхваната от винаги позитивния форумец Тони (бях го споменал още в едни от най-първите си коментари във форума), ама ще стане роман, та засега се удържам. Ще опитам занапред да бъда по-лаконичен, наистина ще опитам.

                  И нека кажа пак - имам акции на БФБ. Възможно е да греша за нещо или за всичко. Препоръки нямам никакви за нищо.
                  Мненията ми не са препоръка за вземането на каквито и да било инвестиционни решения!

                  Коментар


                  • Големият въпрос към твоя коментар всъщност е следният – реализираната загуба или пропуснатата печалба боли повече.
                    При липса на ликвидност? Първото е цяло чудо, второто е само илюзия.

                    Коментар


                    • Добре, Тате Щрък!
                      Приятно написано, балансирано, ненатрапчиво.
                      Ти си едно много свежо попълнение, което с начина си на изява също би могло по един специфичен и индиректен начин да допринесе за съживяване на нашата борса.

                      Не ме подозирай в някакво нездраво изхвърляне.
                      Визирам естествен интерес и любопитство от страна на хора, които нямат никаква представа от финанси, акции, борса. Къде, ако не тук във форума биха опитали да се потопят неформално в тази тематика, да тестват температурата и настроенията. И тук идва едно голямо "НО" ... пападайки на ежедневните ни делнични писания и неповторимите ни отношения, болшинството биха избягали с ужас. Първо, непосветеният нищо няма да разбере, а и не без основание ще бъде наплашен.

                      Тони, снимката долу е хитова!
                      На това му се вика тесен вход и блъскане с лакти
                      Изпрати я на лични на Батята, че да бъде още по-убедителен в съжденията си и непресъхващия оптимизъм.

                      Нямам време, че почва формулата, а аз съм смахнат фен! Нали знаете, ние мъжете за ужас на по-добрата половина на човечеството никога не порастваме и все ни избива на игра с камиончета!
                      Само две думи буквално по твоята оптимистична теза. Имаш някакво основание, само дето ми прави впечатление, че повечете оптимистично насроени и здраво инвестирани колеги специално на бфб, не обръщат внимание и почти не говорят за изключително деликатната тема за световния бизнес цикъл. Рискуваме да се получи прилика с един наш бивш премиер, който през 2008 г. убедено твърдеше, че това не било наш проблем.
                      Лошото е, че ние можем само да спекулираме и предполагаме, какво и кога евентуално би се случило там. Специфичните, безпрецедентни като размер и нямащи подходящ аналог в световната история мерки на ЦБ (само частен слаучай в Япония, която в момента стои доста зле), до такава степен са изкривили картината, че е изключително трудно да се направят смислени и адекватни предположения за предстоящи развития.
                      Те са неизбежни!

                      Хвърляйте и повече погледи на темите нюсе и дакс, там също е голяма шарения, но някак хоризонтът става по-широк при вземане предвид и на аргументите на колегите, които не се изявяват тук
                      Поздрави

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                        Защо ще си ходиш, това е тъпо съждение? Просто не слагай всичко в БФБ и готово, рискувай само част от кинтите, като не си сигурен Пак си гледай бораста и каквото очакваш да разбереш за живота от нея, ама с по-малък залог и няма да се терзаеш дори и да загубиш
                        pepe123, далеч не твърдя, че произвеждам остри съждения. Вероятно някои, повечето или всички са с ъгъл по-голям от 90 градуса.

                        Колкото по-малко рискуваш, толкова по-малко можеш да загубиш... но и толкова по-малко можеш да спечелиш. И обратно. Къде е балансът... сложен въпрос. . Всъщност какво значи риск и сигурност също е дълга тема. В живота нищо сигурно няма, по мое скромно мнение. Ама нищо. Човек предполага, Господ разполага. Мисля, че е здравословно по-често да осъзнаваме собствената си човешка малозначителност, помага да не се възгордяваме, и за мен се отнася, разбира се, най-вече за мен, понеже аз го пиша.
                        .
                        Големият въпрос към твоя коментар всъщност е следният – реализираната загуба или пропуснатата печалба боли повече.

                        Нека цитирам Костолани за нещо, което е в по-друг контекст може би, но пак става въпрос за съотношение загуба-печалба: „Двете най-тежки неща на борсата са да приемеш загуба и да не реализираш малка печалба. Най-тежко е обаче да имаш самостоятелно мнение, да правиш противоположното на това, което прави мнозинството.“

                        А за второто изречение – не знам дали е тежко, за мен да си инакомислещ е предизвикателство, нямам предвид само борсата.

                        Има и още нещо във връзка с написаното от теб, pepe123 – по мое скромно мнение, опитът, който се придобива, не е един и същ ако играеш с 500лв. или с 50 000лв. Емоциите при едната и при другата сума са съвсем различни, а оттам и опитът. Сумите са произволни, нямам за цел да назовавам размера на портфейла си тук.

                        Поздрави!

                        Имам акции на БФБ. Борсата е рисковано занимание и далеч не смятам, че е за всеки. Но ако някой проявява интерес да инвестира, то ще споделя моето схващане (което е казвано от хиляди преди мен), че на борсата човек трябва да инвестира само толкова, колкото е готов да загуби, в никакъв случай повече. Възможно е да бъркам за нещо или за всичко, така че мненията ми не са препоръка за вземане на инвестиционни решения.
                        Last edited by Татко Щърк; 16.05.2016, 09:57.
                        Мненията ми не са препоръка за вземането на каквито и да било инвестиционни решения!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от DutyFree Разгледай мнение
                          Хора, Вие говорите за КАПИТАЛОВ ПАЗАР, НО УВИ ТУКА НЯМАМЕ ТАКЪВ, ЗАЩО СЕ ЗАБЛУЖДАВАТЕ, ТАКА!!!??????

                          Не съм аз само на това мнение, още магистрали се строят, кога ли ще дойде ред на КАПИТАЛОВИЯ ПАЗАР!!! В малка отворена икономика!!???

                          Така си е !!!

                          Коментар


                          • Хора, Вие говорите за КАПИТАЛОВ ПАЗАР, НО УВИ ТУКА НЯМАМЕ ТАКЪВ, ЗАЩО СЕ ЗАБЛУЖДАВАТЕ, ТАКА!!!??????

                            Не съм аз само на това мнение, още магистрали се строят, кога ли ще дойде ред на КАПИТАЛОВИЯ ПАЗАР!!! В малка отворена икономика!!???

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                              Според мен големите пари може да дойдат само от големи чужди инвеститори и фондове, но трябва да се променят много неща. Старите кучета много добре помнят какви пари се наливаха на борсата и какви обороти имаше.
                              Те панически избягаха ти върви ги връщай сега.Те нито могат да си купят накуп
                              нужната бройка,нито могат да продадат когато им трябват пари.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                                Айде и аз да драсна няколко реда

                                Защо си мислите, че тези с депозитите ще насочат парите към борсата? Това не са рискови играчи като нас Щом досега не са инвестирали в акции, защо да го правят сега??? Та те дори не знаят, че имаме фондова борса. Е, може да инвестират през взаимните фондове, но се съмнявам имайки предвид доходността която са постигнали. Другият проблем е, че са много малко дружествата, в които човек си струва да инвестира. Аз самият в момента имам кеш който се чудя къде да набия
                                То е достатъчно 1% да се насочат към борсата

                                Коментар

                                Working...
                                X