IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Аз мисля, че няма никаква корелация между ДАУ и БФБ..Там достигна рекордни нива, а тук даже не достигна 1000..
    Last edited by Kiro; 20.04.2020, 20:07.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
      Преци, мечтите и надеждите са безплатни, а живота е друго нещо..Да сме живи и здрави да видим..
      Защо да са мечти, казвам, каквото мисля. Ти мислиш, че Дау ще слезе пак под 18500 ли ?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

        Малко съмнително ми изглежда такава безметежна V форма на мечи пазар, ама нейсе - дори и да си права - не виждам как това би се транслирало тук на бфб, корелациите им с дъртия са нищожни.
        Виж ако някой отвън налее 10-20милки при Никиту ще стане друга работата, ама шансовете за това са....
        Никак дори не са нищожни дългосрочните корелции, Ако Старият Дау продължава да драпа нагоре, няма как и тук да останат цените на по номинал за хима и други от сорта

        ps. А Всяка разпродажба на късия фонд на Никиту, ще генерира нови покупки на артии
        Last edited by precakanoto; 20.04.2020, 19:57.

        Коментар


        • Преци, мечтите и надеждите са безплатни, а живота е друго нещо..Да сме живи и здрави да видим..

          Коментар


          • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

            Кире, ако с карантина 0,5, то без карантина 0,3. Малко зависи от нас. Оптимистичното е, че старият Дау май удари дъното при 18500 и не мисли да се връща под него, Така ми изглежда на мен, имайки предвид началната фаза на "опашката"-C (със или без фундамент)
            Малко съмнително ми изглежда такава безметежна V форма на мечи пазар, ама нейсе - дори и да си права - не виждам как това би се транслирало тук на бфб, корелациите им с дъртия са нищожни.
            Виж ако някой отвън налее 10-20милки при Никиту ще стане друга работата, ама шансовете за това са....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
              Седмица карантина е равна на 0.5-0.7 % спад на БВП...

              И ако Франция вече отдели фискален пакет за подкрепа на икономиката, равен на 4.55% от БВП, Германия- равен на 4% от БВП, а Италия равен на 2 % от БВП, у нас икономическата подкрепа е скъперническа и бюрократична- реалистично е около 1.45% от БВП (1 млрд.лв. за схемата 60/40 и 700 млн.лв. за Българска банка за развитие), като вероятно голямата част ще остане неусвоена...
              Кире, ако с карантина 0,5, то без карантина 0,3. Малко зависи от нас. Оптимистичното е, че старият Дау май удари дъното при 18500 и не мисли да се връща под него, Така ми изглежда на мен, имайки предвид началната фаза на "опашката"-C (със или без фундамент)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение

                Един съвет EV/EBITDA е показател който елиминира многото недостатъци на P/E ...
                В какви границите (подценена компания/балон)може да се приеме съотношението EV/EBITDA

                Коментар


                • Седмица карантина е равна на 0.5-0.7 % спад на БВП...

                  И ако Франция вече отдели фискален пакет за подкрепа на икономиката, равен на 4.55% от БВП, Германия- равен на 4% от БВП, а Италия равен на 2 % от БВП, у нас икономическата подкрепа е скъперническа и бюрократична- реалистично е около 1.45% от БВП (1 млрд.лв. за схемата 60/40 и 700 млн.лв. за Българска банка за развитие), като вероятно голямата част ще остане неусвоена...

                  Коментар


                  • Банкеръ Инвеститорите пак се присламчиха към долара

                    След като се "поразходиха" сред финансовите активи, пазарните играчи отново заложиха на сигурно и насочиха парите си към щатския долар - най-реномираното засега убежище при кризи.....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Legioner Разгледай мнение
                      Искам да попитам по опитните колеги, какъв е смисъла да се взима под предвид пазарната стойност на акции с нереално P/E.
                      Чувам сега се разшумяло че ПИБ правили предложение за увеличение на капитала с 8 лв на акция при 2.32 пазарна. При P/E от 1.86 е ясно че тази цена от 2.32 е нереално ниска. На другата крайност е Чайкафарма с P/E 340.
                      Аз ползвам един прост критерии, според който при P/E под 10 компанията е подценена, а при над 20 е балон.
                      Тук идва моя въпрос при P/E от 1.8 и 340 дали могат да се взимат насериозно и какъв е смисъла от борсовата цена при положение, че е ясно че тази компания не струва толкова.
                      Един съвет EV/EBITDA е показател който елиминира многото недостатъци на P/E ...
                      Last edited by X_Y; 20.04.2020, 10:34.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от lalka 75 Разгледай мнение

                        Поне от миналата криза си се объркал
                        И сега ги омазваш посоките. Хиперинфлация при нулева лихва чувал ли си такова явление
                        Виждам, че ги разбираш нещата. Не мога и да ти ги коментирам дори...

                        Успех!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от див осорляк Разгледай мнение

                          бе и аз това се питах ама си викам че и аз не съм разбрал
                          инфлация при валутен борд нещо не ми ясно
                          Борда пази от класическа национална обезценка на валутата и от там - инфлация!
                          Не виждам как пази Борда, от обезценка на валутата, към която си вързан и като следствие инфлация!

                          Като си купиш един тайвански телевизор ти го плащаш в долар, конвертира ти се цената в евро спрямо курс eur/usd, после имаш фиксиран в лев!
                          Без значение каква стойност би имала националната ти валута без Борд, към момента инфлацията ти се определя от евровата такава!
                          Ако нашата страна в настоящата гиганстка криза, обаче застане на ръба, дефлационните процеси ще отстъпят пред вътрешна стагфлация, където държавата през дългове ще раздава и харчи към определени субекти, независимо, че една друга голяма част, ще бъдат без доходи и ще натискат към дефлация. Стагфлацията при субектите с ресурс ще наделее по всяка вероятност, над останалите!

                          Няма да навлизам в детайли, защото Еврото ще се срине, защото това малко хора го вярват и като цяло е безмислено да се коментира, затова и няма да го коментираме!

                          Така или иначе, дори и да оцелее Еврото, което аз лично не го вярвам, но да речем 95% от хората го вярват. Да приемем, че така ще стане! То тогава от сегашната дупка и фалиралата цяла Южна Европа, едва ли те могат да излезнат поне без повишение на инфлация там до едно 5-8%, в идните години. Дори и текущата инфлация в БГ спрямо Еврозоната е Х2,5. От тази гледна точка дори и без никакъв апокалипсис, през постепенен debasement на валутата Евро, в БГ инфлацията логично би била в Турския диапазон от 8-15% годишно, на официална база! Реалната винаги е малко повече. Именно затова съм дал примера с Турция. Аз лично съм застъпник на апокалиптичния сценарий, но за всички, които са масата и не могат да приемат нещо подобно, би следвало да разгледат умереният сценарий с debasement и плавна обезценка за 5-6 години при стагфлираща среда, в целя така наречен, Запад!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                            Може и дефлация да е било... по някой път ги бъркам...
                            Поне от миналата криза си се объркал
                            И сега ги омазваш посоките. Хиперинфлация при нулева лихва чувал ли си такова явление

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от lalka 75 Разгледай мнение
                              Каква инфлация бе младеж, сигурен ли си, че не е дефлация, Май са ти разместени представите
                              Може и дефлация да е било... по някой път ги бъркам...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от lalka 75 Разгледай мнение
                                Каква инфлация бе младеж, сигурен ли си, че не е дефлация, Май са ти разместени представите
                                бе и аз това се питах ама си викам че и аз не съм разбрал
                                инфлация при валутен борд нещо не ми ясно

                                Коментар

                                Working...
                                X