IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
    От 2012 съм на БФБ тоест не съм чакал толкова дълго За Американски/Английски фондове съм убеден че ще вкарат по някой долар в регионален продукт, за БФБ е ясно че няма как при тази ликвидност но пък в края на бичи тренд при по висока ликвидност кой знае Абе и те не гледаш към БФБ пък четеш форума

    Я сподели три акции които в Момента са атрактивни на запад и да ги видим след 6 месеца Ако ти стиска че и други са споделяли и сега като гледам са гризнали дръвцето.
    Gamesa Endesa OHL Red Elektrica Acerinox dori i Santander
    На вън може ги купиш и продадеш през ,няколко дена а тук зор ,ще има и на входа и на изхода
    Затова ,не си заслужава времето и нервите на БфБ
    Но успех на всички Софикс ви го каза трябва кинти
    Last edited by lobos; 15.05.2016, 20:42.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
      ...
      Борса се вдига с пари, а не с мечти.
      Според мен борсата се вдига с компании, ама каквато борсата, такива и компаниите
      Единствената ми препоръка: Консумирайте алкохолни напитки в умерени количества

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
        Така е за съжаление.....
        То сега ги няма и оптимистите друго си беше ПЕПИ да запали валяка да мачка

        Коментар


        • Защо не искате да проумеете, че сами не можем да направим нищо? Ние сме малки играчи. Без чужди инвеститори нищо не става и това е видно за всички.
          Борса се вдига с пари, а не с мечти.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение
            Аз ви се чудя как 7 години ,ги чакате тез бикове фондове ,чужденци и все ги няма ,който си отвори платформа на чуждите пазари и до месец е забравил или не гледа почти БфБ ,няма как да дойдат ,но вие си чакайте успехи
            От 2012 съм на БФБ тоест не съм чакал толкова дълго За Американски/Английски фондове съм убеден че ще вкарат по някой долар в регионален продукт, за БФБ е ясно че няма как при тази ликвидност но пък в края на бичи тренд при по висока ликвидност кой знае Абе и те не гледаш към БФБ пък четеш форума

            Я сподели три акции които в Момента са атрактивни на запад и да ги видим след 6 месеца Ако ти стиска че и други са споделяли и сега като гледам са гризнали дръвцето.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение
              Поне има движение а на БфБ може да поспиш и ,нищо няма си изтървал
              На БфБ има движение и то почти винаги когато някой напуска кораба
              Така е за съжаление.....

              Коментар


              • В този форум има много умни к*пелета и за това е удоволствие за мен да го чета ежедневно!!!
                Момчета снимката я краднах от ФБ на Мъро или на някой друг не помня. Това са оФце които непрекъснато са минавали през една врата, но интересното е че вече НЯМА ограда и овцете пак се бутат да минат през вратата, защото само това си знаят и не виждат че няма ограда. Бъдете здрави и търпеливи, вярвам че скоро ще открият живот и на БФБ тези овчици и ще търсят храна и на нашето пасище !!!

                Last edited by tony1975; 15.05.2016, 20:14.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                  Разбира се че и западните гледаме ама сме чукани и там...
                  То не беше финансова ,то ирланска , то гръцка ,то италианска ,то кипърска ,то втора гръцка....то руска , то украйнска ....
                  Спомняш ли си че американския долар и швейцарския франк имаха паритет но на 1,2...лв....
                  Ако беше само с печатниците.....
                  Поне има движение а на БфБ може да поспиш и ,нищо няма си изтървал
                  На БфБ има движение и то почти винаги когато някой напуска кораба

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение
                    Аз ви се чудя как 7 години ,ги чакате тез бикове фондове ,чужденци и все ги няма ,който си отвори платформа на чуждите пазари и до месец е забравил или не гледа почти БфБ ,няма как да дойдат ,но вие си чакайте успехи
                    Разбира се че и западните гледаме ама сме чукани и там...
                    То не беше финансова ,то ирланска , то гръцка ,то италианска ,то кипърска ,то втора гръцка....то руска , то украйнска ....
                    Спомняш ли си че американския долар и швейцарския франк имаха паритет но на 1,2...лв....
                    Ако беше само с печатниците.....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
                      Тази снимка е много добра нямам съмнение че пак ще стигнем до подобна картинка и на БФБ и то до няколко години. Вече сме две години в мечи пазар и ще е трудно да се убеди масата да инвестира в Български акции. Масата иска да чуе по новините че борсата е скочила с поне 30%-40% преди да се замисли да направи първа крачка. Първо ще почнат плахо с фондове, после може да увеличат малко или директно да купуват акции, и след това може да набият всичко в акции.

                      Това звучи наивно в момента но вярвам че ще се случи. Имаме огромни спестявания в България, малко алтернативи за доходна пасивна инвестиция, смешен фрий флоут, БВП ръст очакван 3.5% - 4 % .......................................

                      Тази година се надявам да е началото на бичи тренда. Имаме очакван ЕТФ на Софикс до края на годината който ще се търгува на БФБ до колкото разбирам, развитието по СЕЕ-линк и включването ни в нови индекси и продукти, Увеличаване на портфейлите на Българските фондове, нулеви лихви..............

                      Успех бикове!

                      Fortune favours the bold!
                      Аз ви се чудя как 7 години ,ги чакате тез бикове фондове ,чужденци и все ги няма ,който си отвори платформа на чуждите пазари и до месец е забравил или не гледа почти БфБ ,няма как да дойдат ,но вие си чакайте успехи

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                        Добро утро и на теб!


                        Здравей Тони,
                        Много хубава снимка....
                        Това обаче е истината за БФБ и нашата икономиката и политика ...
                        Законите в тази страна, икономика ,банки и застрахователи са врата в полето ,където ние оФцете и глупаците изпълняваме свойте задължения а другите гяволите са първи и отстрани и по втория начин....
                        така че....

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Татко Щърк Разгледай мнение
                          Благодаря, nacheff! Но аз точно от това се притеснявам - да не тръгне някой заради добрия ми изказ (ако приемем, че имам такъв) да реши, че на борсата всичко е цветя и рози. Затова все предупреждавам за рискове;
                          Посланията ти са ясни, включително и предупрежденията, бъди рахат.

                          Одеве прекъснах, а имах желание да пиша разни неща.
                          Сега меракът ме е напуснал.

                          Прецеждайки всяка дума нека да кажа, че светът е бременен с промени. Има много рискове, дебнат потенциално много опасни, кризисни явления, много проблеми са заметени, замаскирани или замразени, но работят под повърхността.
                          Политиките облагодетелстват едни, рушат други активи, фаворизирате едни субекти, буквално унищожават други.

                          Различни стойности на набор от променливи биха довели до многообразна палитра от някакви възможни развития.
                          Аз не знам накъде ще поемат нещата.
                          Масово явление е това незнание и свързаният с него страх.

                          Докато не се заявят някакви благоприятни перспективи поне със значителна степен на вероятност от реализиране, говорим за по-голямата картина, няма основание да чакаме сериозни положителни промени и на бфб.
                          Не визирам някакви възможни, местни мижави изригвания, които просто ще дадат сгода на определени деятели да пробутат бързо и лукаво шитовете си на онези от снимката.

                          дддд е прав, че има положителни локални новини, които не е редно да се игнорират, но ако друсне яко откъм едрите субекти, на бфб ще го усетим мултиплицирано.
                          Въпреки приказките си, в проява на безпринципност, оставам в сериозна степен инвестиран в хартия. Размишлявайки съм стигнал до извода, че има хипотези, при които да те заварят с кеш по сметка, също може да е много рисково.

                          Инвестиране в акции е много рисково занятие.
                          Не препоръчвам никому нищо.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                            Добро утро и на теб!
                            Темата е за оптимизма и споделих мнение защо лично аз съм 90% в акции.
                            Да определено вълни не идват и всички го знаем, но това са моите аргументи защо ще почнат да идват.
                            И 2005-6-2007г. имаше същата корупция и тогава Шиши беше секретар на НДСВ, а Черепа уважаван мажо на БФБ и Енемона новоизгряваща ракета. Така че да изброеното от теб са необходими да се случат неща, но не са те ключа който ще докара парите на бфб а липсата на дохоодоносна алтернатива според мен.
                            Вътрешното потребление се ускори(народа отпусна колана), заетоста расте главоломно, особенно в южна България. Хората имат пари макар и да не го усещаме защото все се сравняваме с най-богатите икономики. През 2006-7г. 800лв бяха една доста мазна заплата, която караше хората да мигрират в най-големите градове. Сега вече младите се мръщат на 1000лв, средния осигурителен доход е 2 пъти по-голям от 2007, а в големите градове 2-3-4000лв се срещат все по-често. Е къде ще идат тези пари в поредния комплекс с локви вместо улици, може но докога?
                            Ще има и за нас споко!


                            Тази снимка е много добра нямам съмнение че пак ще стигнем до подобна картинка и на БФБ и то до няколко години. Вече сме две години в мечи пазар и ще е трудно да се убеди масата да инвестира в Български акции. Масата иска да чуе по новините че борсата е скочила с поне 30%-40% преди да се замисли да направи първа крачка. Първо ще почнат плахо с фондове, после може да увеличат малко или директно да купуват акции, и след това може да набият всичко в акции.

                            Това звучи наивно в момента но вярвам че ще се случи. Имаме огромни спестявания в България, малко алтернативи за доходна пасивна инвестиция, смешен фрий флоут, БВП ръст очакван 3.5% - 4 % .......................................

                            Тази година се надявам да е началото на бичи тренда. Имаме очакван ЕТФ на Софикс до края на годината който ще се търгува на БФБ до колкото разбирам, развитието по СЕЕ-линк и включването ни в нови индекси и продукти, Увеличаване на портфейлите на Българските фондове, нулеви лихви..............

                            Успех бикове!

                            Fortune favours the bold!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                              Леле-мале, оле-мале какви чаршафи сте простнали тук
                              Хора пишете по-кратки постове!
                              Що?
                              Аре нека поне през уикенда по-речовитите да се вредят с по един пост.

                              Твойто не се губи, утре пак ще си ги лупкаш, отривисто и безцеремонно.
                              Сутринта рано почваш със заканите, около обяд всичко живо вече да е на пангара.
                              Стягай се, аз се оттеглям

                              Коментар


                              • Леле-мале, оле-мале какви чаршафи сте простнали тук
                                Хора пишете по-кратки постове!

                                Коментар

                                Working...
                                X