IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение


    Вчера надзорният съвет е взел решение за започване на конкретни преговори за заводът а днес директорът го потвърждава на годишното събрание. Немците подобни инвестиции ги правят целенасочено и дългосрочно а не като нас. Дали България или Турция скоро ще стане ясно но с политическата и финансова нестабилност в Турция сега ни е шансът за подобна инвестиция.





    А тук е страшна политическа стабилност.....
    Това къде го четеш в ПИК ли....

    Краде се явно и повсеместно начело с Тиквата...
    Млъквам за не се ядосвам за техните безобразия.....имаме правителство по интереси и назначения и уволнения като ел.табло....
    Ти да не си от тези с къщите за гости и с ясната икономическа перспектива с бъдещето оползотворяване на тези парички в няколко джоба....
    Германците не са толкова тъпи колкото изглеждат.....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

      Не знам защо подхождаш така ....
      Хората са казали ,назначен си на работа след заповед и даже след като получиш първата заплата....
      Иначе Фолсваген си го строим от 2012 г....
      Ние и Белене от 2000 година строим и Южен поток , нефтопровода и самолети купуваме от тогава и т.н. и т.н.
      И какво като го е казал утре Тръптп ще ги удари с мита от 30 % и познай какво ще стане ....
      Ще ни молят да ги купуваме техните коли....както през 2009 .....с 5 до 10 К евро подпорка от Меркел...помниш ли...? А порше ще се бие с Голфа кой кого....
      П.П€ Решението че няма решение....

      Вчера надзорният съвет е взел решение за започване на конкретни преговори за заводът а днес директорът го потвърждава на годишното събрание. Немците подобни инвестиции ги правят целенасочено и дългосрочно а не като нас. Дали България или Турция скоро ще стане ясно но с политическата и финансова нестабилност в Турция сега ни е шансът за подобна инвестиция.






      Коментар


      • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

        Директорът на Фолксваген е казал тази сутрин на годишното събрание че започват конкретни преговори за новият завод а ти пак си пишеш твоите размишления. А дали България или Турция това ще се изясни скоро.
        Не знам защо подхождаш така ....
        Хората са казали ,назначен си на работа след заповед и даже след като получиш първата заплата....
        Иначе Фолсваген си го строим от 2012 г....
        Ние и Белене от 2000 година строим и Южен поток , нефтопровода и самолети купуваме от тогава и т.н. и т.н.
        И какво като го е казал утре Тръптп ще ги удари с мита от 30 % и познай какво ще стане ....
        Ще ни молят да ги купуваме техните коли....както през 2009 .....с 5 до 10 К евро подпорка от Меркел...помниш ли...? А порше ще се бие с Голфа кой кого....
        П.П€ Решението че няма решение....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

          http://news.bnt.bg/bg/a/rabotnitsite...ztochna-evropa

          И нашите медии са писали преди месец....
          Само че в Германия искат заплатите да си запазят ,първо заводите извън германия и при съкращения в германия пълен портфеил каквото и това значи...
          Директорът на Фолксваген е казал тази сутрин на годишното събрание че започват конкретни преговори за новият завод а ти пак си пишеш твоите размишления. А дали България или Турция това ще се изясни скоро.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
            Спартаче, Киро, ето, вие сте типични представители на родните мрънкалници! Не, не казвам, че мнението ви е глупаво, невярно, нерелевантно, нереалистично и т.н. (още повече че чета с уважение вашите творения по различните теми - козвам го без грам ирония!), обаче хайде стига с този негативизъм, а? Стига, не ви ли омръзна - както казваш на един един неуспял човек (хипотетичен пример), че е неуспял, как го стимулираш да стане успял, като само ще му измрънкаш накрая - ето, казах ти, че нищо не става от теб!

            Спарт, ти поне си на ти с историята, що бе аджеба не се поучим от нея, що все с тоя нихилизъм бе, мама му стара? И да не стане този завод (а аз все си мисля, че ще стане), поне сме опитали, пробвали сме да видим какво ще стане, нали? А ако стане, тогава какви изводи ще си направите, щото съм убеден, че пак ще е мрънкане, тип:
            - ама що е в софия, а не в Каспичан
            - тоя Тиквата пак се уреди и взе комисионата
            - абе тия за бунаци ли ни вземат, баси робовладелците - в Чехия им дават 1000 евро заплата, тук ни давата 600 и т.н.

            Ми не става така, пичове, просто не става, така сами се убиваме от злоба и вътрешна ненавист. Стига, не епродуктивно, нека изчакаме поне малко, да видим какво ще стане, пък тогава да си разтягаме локумите, става ли?

            П.С. И очаквам, ако стане, и двамата да напишете по един извинителен мейл и да почнете по-ведро да гледате на живота, може ли
            Самото очакване да дойде някой, да даде 1млрд и да вярваме че ще ни оправи е .... ЖАЛКО
            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

            Коментар


            • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение


              За фактите като говорим:

              През последните месеци и дни сондирахме активно възможните държави, в които можем да построим новия си завод за няколко марки в Европа. Както решихме вчера в Надзорния съвет и Борда на директорите, започваме конкретни преговори с оставащите кандидати и скоро ще имаме решение. Това заяви главният изпълнителен директор на Volkswagen Херберт Дийс в изказването си в рамките на годишното Общо събрание на акционерите на германския концерн в Берлин. Причината за решението е силното търсене на коли от марката Skoda, което е довело до натоварване на заводите на марката от 120%,


              https://www.investor.bg/novini/444/a...zavoda-282202/

              http://news.bnt.bg/bg/a/rabotnitsite...ztochna-evropa

              И нашите медии са писали преди месец....
              Само че в Германия искат заплатите да си запазят ,първо заводите извън германия и при съкращения в германия пълен портфеил каквото и това значи...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                Хайде малко факти от Алемания....
                Немските профсъюзи ,не искат завод извън Германия....щото при криза ще бъдат ударени заводите в Германия.....за сега си издействат права от рода 10 години без съкращения в заводите в Германия и други подобни...
                Какво ще стане ако тръмп удари немските коли..... фолсваген ще бъде също доста силно ударен а при криза ,спомняме си при миналата....

                За фактите като говорим:

                През последните месеци и дни сондирахме активно възможните държави, в които можем да построим новия си завод за няколко марки в Европа. Както решихме вчера в Надзорния съвет и Борда на директорите, започваме конкретни преговори с оставащите кандидати и скоро ще имаме решение. Това заяви главният изпълнителен директор на Volkswagen Херберт Дийс в изказването си в рамките на годишното Общо събрание на акционерите на германския концерн в Берлин. Причината за решението е силното търсене на коли от марката Skoda, което е довело до натоварване на заводите на марката от 120%,


                https://www.investor.bg/novini/444/a...zavoda-282202/


                Коментар


                • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                  Хайде малко факти от Алемания....
                  Немските профсъюзи ,не искат завод извън Германия....щото при криза ще бъдат ударени заводите в Германия.....за сега си издействат права от рода 10 години без съкращения в заводите в Германия и други подобни...
                  Какво ще стане ако тръмп удари немските коли..... фолсваген ще бъде също доста силно ударен а при криза ,спомняме си при миналата....
                  Преди няколко години се срещах с едно шефче - представител на Шкода за България (офисът им е на на гъза на географията до станция Ханку Брат), та той ми обясняваше как наистина Шкода кризата не ги лови, давали средни заплати, но имали хубави бонуси и т.н. Дотогава никога не се бях замислял за Шкода като опция за кола (и сега не ги мисля, хем си търся малък сув), обаче се загледах и запитах някои собственици на нови Шкоди - казаха, че били чудесни и сравнително евтини за екстрите си. Затова и не се учудвам за инвестицията на шкода, пък макар и под шапката на народната кола. ше видим, както казах, не споря, просто ще изчакам да излезе нещо конкретно
                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                    Груйче, ама за журналистикстика си много прав..Нали сме на 111 място, а гербавите комунисти викат, че сме си били много добре..Ама те и за корупцията викаха, че нямало и за къщите викаха, че са фалшиви новини.Крадливи и лъжливи Комунисти брат
                    Когато си прав, не мога да напиша нищо друго, освен един +
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Груйче, ама за журналистикстика си много прав..Нали сме на 111 място, а гербавите комунисти викат, че сме си били много добре..Ама те и за корупцията викаха, че нямало и за къщите викаха, че са фалшиви новини.Крадливи и лъжливи Комунисти брат

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                        Добре, момчета, няма да споря - обикновено, за да го правя, трябва да имам много солидни аргументи, а такива, освен косвени, като онова парцелче в кремиковци, дето ПИБ го отдадоха под наем, нямам. То и вие нямате, освен пак косвени. Ще изчакаме и ще видим

                        Молбата ми беше просто да махнем очилата на черногледството, без да слагаме розовите. Апропо, Кире, източници като факти.бг. сензация.бг, блиц.бг и т.н. не с аособено релевантни - едната от причините за оскотяването на населението у нас е и оскотяването на журналистиката.

                        Бъдете здрави и успешни, другото наистина е пунта мара
                        Хайде малко факти от Алемания....
                        Немските профсъюзи ,не искат завод извън Германия....щото при криза ще бъдат ударени заводите в Германия.....за сега си издействат права от рода 10 години без съкращения в заводите в Германия и други подобни...
                        Какво ще стане ако тръмп удари немските коли..... фолсваген ще бъде също доста силно ударен а при криза ,спомняме си при миналата....

                        Коментар


                        • Добре, момчета, няма да споря - обикновено, за да го правя, трябва да имам много солидни аргументи, а такива, освен косвени, като онова парцелче в кремиковци, дето ПИБ го отдадоха под наем, нямам. То и вие нямате, освен пак косвени. Ще изчакаме и ще видим

                          Молбата ми беше просто да махнем очилата на черногледството, без да слагаме розовите. Апропо, Кире, източници като факти.бг. сензация.бг, блиц.бг и т.н. не с аособено релевантни - едната от причините за оскотяването на населението у нас е и оскотяването на журналистиката.

                          Бъдете здрави и успешни, другото наистина е пунта мара
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Фолксваген да отлагат каквото си искат..нас ни вълнува Шкода какво ще реши.
                            Р. Плевнелиев

                            МАЛКО СМЯХ..

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                              И очаквам, ако стане,...........
                              Мисля,че не работиш достатъчно с финансова информация и икономически новини,т.е не умееш да четеш между редовете и на тази база да вземаш решения със съответния премерен риск!

                              Аз не очаквам и знам че няма да стане - това ако е черногледство,ОК! Но то си е написано черно на бяло от самите Вагени....

                              В целия прозрачен цирк освен насрещно обещание за "1 млрд" друго не съм прочел. Бих искал да знам как ще приключат делата за 30 млрд.в сащ щото като знам как там се действа е ясно че една 'хеджираща' инвестиция на Изток би изглеждала добре в очите на тези дето "очакват,ако стане...".
                              Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                              Коментар


                              • Груйче, нищо не ми отговори..Казах ти страни с които да сравниш българите , а ти ми пишеш глупости..Там приложими ли са твоите исторически съпоставки..Защо те живеят все по- добре и все мрънкат и искат още..Защо Франция се гордее с гилотината и революциите си..Как да живеем добре , когато сме най- бедни в ЕС и с най- висока смъртност..Стига си писал глупости..Дай факти, че живеем добре сравненно със страните в ЕС..Днес не си в добра форма..Погледни истината в очите..Стига робско самодоволство и летаргия.. Да ти припомня ли за Ръковски, Петлешков и Бенковски..Да те са били богати, но са умрели за народа си за да живее и той добре..

                                И СПРИ ДА НАРИЧАШ МРЪНКАНЕ ЖЕЛАНИЕТО ЗА ПО- ДОБЪР ЖИВОТ НА НАРОДА НИ И ПО- ДОБРО БЪДЕЩЕ ЗА ДЕЦАТА НИ..НЕ МОГА ДА ПОВЯРВАМ, ЧЕ ПИШЕШ, ЧЕ ТРЯБВА ДА СИ ЗНАЕМ МЯСТОТО И ВСЕ ДА СМЕ НАЙ- БЕДНИ И УНИЗЕНИ В ЕС..АБЕ ТИ ДА НЕ СИ ПИЛ ИЛИ ЗА ПАРИ ГИ ПИШЕШ ТЕЗИ ГЛУПОСТИ..

                                ДРУГОТО Е ПРИМИРЕНИЕ И РОБСКО ОВЧЕДУШИЕ..
                                Last edited by Kiro; 14.05.2019, 11:43.

                                Коментар

                                Working...
                                X