IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Виехте на умряло за дивидент, който да го реинвестирате в позицията а се Ви нема никъде.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

      разбира се, че ще видим какво ще се случи и затова пишем тук очакванията си за да може след време да видим "кой крив и кой прав"

      към този момент долната част на канала е под 1,35 лв. ......... не повече от 5% вероятност това да се случи в следващите няколко месеца

      не случайно пуснах втората графика по-долу за да могат и кьоравите да видят, че горната граница на канала е преодоляна ........ но за да разбереш какво се случва в момента ще се наложи да вкарам трета графика защото неопитното око не вижда детайлите на голямата графика

      [ATTACH=CONFIG]n3512157[/ATTACH]

      сега вече съвсем ясно виждаш, че от края на март 2019 г. (от червената отвесна черта до днес) цената се движи в много тясна граница от 10 ст. между 1,70 и 1,80 ........ това са цели 7 месеца в които ясно се очертава дъното!!!

      знам, че ще кажеш, че след 7-и септември (ex-dividend day) цената e падала под тази граница (1,70), но не забравяй, че логиката на продавача е че към продажната цена прибавят дивидента и им се получава продажна цена от над 1,70 ........ това е долната граница под която ясно се вижда, че няма продавачи ......... просто никой не продава под 1,70 ........ при 1,70 дивидента от 6 ст. носи 3,5% доходност което е много прилично число и има доста хора които са готови да я получават ....... виждаш, че купувачи има, но вече 2 месеца няма сериозен продавач тук ....... последния голям го оскубах, че дори и дивидент взех

      другото което искам да ти кажа, че в диапазона 1,70 - 1,81 има цели 5 съпротиви които акцията ще преодолее ..... първата съпротива (излизането над канала) вече е преподоляна и остават още 4 ...... мине ли стабилно 1,81 картинката коренно ще се промени заедно със сентимента на кибиците които стискат кеша и не знаят какво да правят

      ще има сериозно иху и яху ........ не веднъж вече казвам, че целта пред ХИМ е 3,60 ...... макар да има доста новобранци които не разбирайки техн.анализ го отричат това не означава, че няма хора които го ползват за вход и изход .......... не ги обвинявам тези зайци, че имат подобно мнение защото самият аз в първите ми години на борсата го отричах така както сега те го правят ......... пак ще натъртя ........ незнанието и непознаването на една материя води единствено до отричането й

      не е препоръка за покупки и продажби на акции на ХИМ ....... притежавам акции!!!
      Кво му обясняваш на това нереализирано брокерче на недвижими имоти.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от strol Разгледай мнение

        Хахаха...Ще видимАз залагам за долната граница на канала 1,40 - 1,50
        разбира се, че ще видим какво ще се случи и затова пишем тук очакванията си за да може след време да видим "кой крив и кой прав"

        към този момент долната част на канала е под 1,35 лв. ......... не повече от 5% вероятност това да се случи в следващите няколко месеца

        не случайно пуснах втората графика по-долу за да могат и кьоравите да видят, че горната граница на канала е преодоляна ........ но за да разбереш какво се случва в момента ще се наложи да вкарам трета графика защото неопитното око не вижда детайлите на голямата графика

        Click image for larger version

Name:	2019-10-26-CHIM.jpg
Views:	2
Size:	77.7 КБ
ID:	3512157


        сега вече съвсем ясно виждаш, че от края на март 2019 г. (от червената отвесна черта до днес) цената се движи в много тясна граница от 10 ст. между 1,70 и 1,80 ........ това са цели 7 месеца в които ясно се очертава дъното!!!

        знам, че ще кажеш, че след 7-и септември (ex-dividend day) цената e падала под тази граница (1,70), но не забравяй, че логиката на продавача е че към продажната цена прибавят дивидента и им се получава продажна цена от над 1,70 ........ това е долната граница под която ясно се вижда, че няма продавачи ......... просто никой не продава под 1,70 ........ при 1,70 дивидента от 6 ст. носи 3,5% доходност което е много прилично число и има доста хора които са готови да я получават ....... виждаш, че купувачи има, но вече 2 месеца няма сериозен продавач тук ....... последния голям го оскубах, че дори и дивидент взех

        другото което искам да ти кажа, че в диапазона 1,70 - 1,81 има цели 5 съпротиви които акцията ще преодолее ..... първата съпротива (излизането над канала) вече е преподоляна и остават още 4 ...... мине ли стабилно 1,81 картинката коренно ще се промени заедно със сентимента на кибиците които стискат кеша и не знаят какво да правят

        ще има сериозно иху и яху ........ не веднъж вече казвам, че целта пред ХИМ е 3,60 ...... макар да има доста новобранци които не разбирайки техн.анализ го отричат това не означава, че няма хора които го ползват за вход и изход .......... не ги обвинявам тези зайци, че имат подобно мнение защото самият аз в първите ми години на борсата го отричах така както сега те го правят ......... пак ще натъртя ........ незнанието и непознаването на една материя води единствено до отричането й

        не е препоръка за покупки и продажби на акции на ХИМ ....... притежавам акции!!!
        fuск the bеаr - give me the bееr

        Коментар


        • Първоначално изпратено от strol Разгледай мнение

          Хахаха...Ще видимАз залагам за долната граница на канала 1,40 - 1,50
          1.80-90 ще се движи през декември. Да видим кой ще познае

          Коментар


          • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение
            нарочно пускам по-голяма графика защото имаме първия сигнал, че низходящият тренд на акцията е пречупен

            не е препоръка ...... имам достатъчно акции на ХИМ

            [ATTACH=CONFIG]n3511905[/ATTACH]
            Хахаха...Ще видимАз залагам за долната граница на канала 1,40 - 1,50

            Коментар


            • Как е? Има ли ДМС?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение
                нарочно пускам по-голяма графика защото имаме първия сигнал, че низходящият тренд на акцията е пречупен

                не е препоръка ...... имам достатъчно акции на ХИМ

                [ATTACH=CONFIG]n3511905[/ATTACH]
                На технически анализ и всякакъв чартизъм на БФБ при тази ниска ликвидност и алогично поведение на всякакви фундаментални макро новини в България и навън, не давам и 10% тежест. Тук акционерите трябва да дават курбан, че запазиха дивидента, понеже ако се бе случило като при "Софарма", 1.30 щеше да е добра цена.

                Като коефициенти няма да говорим колко е подценена акцията, ЦКБ също, ред други компании, но пазарът си има едно на ум и е отразено в цената. Нека подгони пак 20 лв., СОФИКС 2000, но това са приказки от "1001 нощ", на които вече и малките деца не вярват.
                Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                Коментар


                • Предстои брутално рали

                  Коментар


                  • нарочно пускам по-голяма графика защото имаме първия сигнал, че низходящият тренд на акцията е пречупен

                    не е препоръка ...... имам достатъчно акции на ХИМ

                    Click image for larger version

Name:	2019-10-25_000848.jpg
Views:	1
Size:	91.9 КБ
ID:	3511905


                    fuск the bеаr - give me the bееr

                    Коментар


                    • гледам, че първите на които са превели дивидента са пристъпили към покупки ..... знае се, че първите винаги печелят ....... от утре навярно ще има надпревара...

                      а аз чакам колежката АДИ да ми донесе дивидента в найлоново пликче както обеща ....... не си спомням кой беше другия мераклия който искаше да й помага

                      много красива графика ......... цената като мине над 1,80 знаете накъде се отправяме
                      Click image for larger version

Name:	2019-10-25_CHIM.jpg
Views:	1
Size:	40.7 КБ
ID:	3511902

                      Last edited by polki; 25.10.2019, 00:16.
                      fuск the bеаr - give me the bееr

                      Коментар


                      • Честито на печелившите! Цената поема твърдо над 1.70 надявам се скоро и кота 1.80 да атакуваме...

                        Коментар


                        • Тук още от времето на привилегиите, дивидентът се превежда в последния възможен и разрешен от закона момент. Много компании, дори на БФБ, го изплащат дни след ОСА, би било приятно и тук да е така. Компанията не страда от липса на ликвидни средства, също лихвите в банките са никакви и няма особена печалба да се задържа толкова време, позитивен сигнал за всеки ще е, ако се превежда по - бързо.

                          Горният абзац е препоръка към ръководството.
                          Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                          Коментар


                          • Имам! ИП Елана.

                            Коментар


                            • При мен, Карол, още не се виждат.....

                              Коментар


                              • И Карол,ама късно погледнах платформата..Пазара го остявяме за утре.

                                Коментар

                                Working...
                                X