IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

    Vladimir Karolev‏ @KarolevVladimir 20 hпреди 20 часа




    @rab1_kick Идва голяма сделка, малък дял от ПИБ ще бъде продаден на някой от световните гиганти )) Това става, ама яко реагира акцията

    0 replies 0 ретуита 1 харесват






    ако това се случи ще е интересно Интересно кой би влязал с много пари и без контрол в ПИБ ?

    Коментар


    • Ами дано. Откога чакам нещо такова да се случи. Ама някак ми е трудно да вярвам на някакви случайни туитове.
      Мненията ми не са препоръка за търговия.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
        Мисля че Туитър е общодостъпен!
        Vladimir Karolev‏ @KarolevVladimir 20 hпреди 20 часа




        @rab1_kick Идва голяма сделка, малък дял от ПИБ ще бъде продаден на някой от световните гиганти )) Това става, ама яко реагира акцията

        0 replies 0 ретуита 1 харесват







        Коментар


        • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

          Е шервай го с нас де тоз туит
          Мисля че Туитър е общодостъпен!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
            Май зад пушека има и огън... Владо Каролев с интересен туит от вчера

            Може да видим BV много по-рано и от най-смелите ми очаквания
            Е шервай го с нас де тоз туит

            Коментар


            • Както посочих 4,94 е цел. Ceterus paribus, следващото ниво е 7,34.... Което не е невъзможно, ако се има в предвид P/BV.


              Цитат на деня: The gods cannot help those who don't seize opportunities.

              Коментар


              • Май зад пушека има и огън... Владо Каролев с интересен туит от вчера

                Може да видим BV много по-рано и от най-смелите ми очаквания

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                  Красота!
                  Тази акция ми направи над 100% доходност дори по-бързо от моите "свръх оптимистични" очаквания
                  Батя, това си е и най растящата хартия от всички !

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                    Красота!
                    Тази акция ми направи над 100% доходност дори по-бързо от моите "свръх оптимистични" очаквания
                    Браво !
                    Макар, че моите ги продадох под 4 не съжалявам - щото имах късмет , че успешно развъртях кеша ...
                    Доста ще се пъна с моите ЦКБ за да те догоня ... макар, че БФБ е пълна с изненади ...
                    Респект пред куража и упоритостта - само ти си знаеш какво ти е струвало.

                    За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от coder Разгледай мнение
                      Банката направо не се удържа, 4,90 се показа вече, предлагането оредя.
                      Красота!
                      Тази акция ми направи над 100% доходност дори по-бързо от моите "свръх оптимистични" очаквания

                      Коментар


                      • Щях да пускам малко кръвчица аз, че ми е неудобно като гледам колко процента е качила акцията в платформата ми, но много лесно става някак... И се отказах.

                        Коментар


                        • Някой, който е продавал, има ли наблюдения, кой е посредникът, който обира позицията?
                          Мненията ми не са препоръка за търговия.

                          Коментар


                          • Банката направо не се удържа, 4,90 се показа вече, предлагането оредя.

                            Коментар


                            • Какъв спред се е отворил тук!
                              Мненията ми не са препоръка за търговия.

                              Коментар


                              • Разбиранията за П/Б на сектора се променят с времето. През периода 2006-2007 за нормално се приемаше 2,5. После се сринаха. ОББ мина около П/Б 1,2. Дали раздуването на разбирането за стойност ще продължи ще покаже времето. Примерно за индустриалните има голяма промяна през последните пет години. През 2011 резултатите на М+Ц бвха доста по-добри от сега, но от тогава цената нарастна в пъти. Отделно важен фактор е растежа. Каква част от него е калкулирана? Според мен тук все още има огромно недоверие и добър дисконт на текущото състояние, камо ли да се ъъргуват очаквания. Доста интересен е паралела с някои растящи компании като примерно трейдинга, където въпроса е каква част от експанзията в Сърбия вече е в цената.
                                Аз си оставам доста голям оптимист за позицията. Понякога е трудно да се определи дали човек има акции защото е оптимист или е оптимист защото има акции. Надявам се личният ми интерес от ръст на позицията да не замъглява преценката ми.
                                Лека и доходна.

                                Коментар

                                Working...
                                X