IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

    Ивански, винаги чета мненията ти с удоволствие и ги уважавам, но няколко въпроса:
    1.) Доколко можеш да се довериш на тази "чиста печалба" в отчета ? Защо я нямаше за 2015 г., а след стрес тестовете се появи от нищото ?
    2.) Случайно ли се появи, при положение че има предписание от БНБ за увеличение на капитала (т.е. примерно за да не са набира капитал, ще направят 1 година печалба за да я капитализират);
    3.) Не смяташ ли, че една печалба ще е истинска, ако наистина разпределят част от нея (примерно 30 %) към акционерите ?
    Извинявай, но аргументите са по-скоро емоционални и затова грешни

    1. Явно си на мнение, че една банка с балансова сума от 8мрд не може прави печалба...1 грешка
    2. 2015 е само една година ... 20161, 17 и тн могат да бъдат различни (ако погледнеш статистиката на самата БНБ ще видиш увеличение на печалбата на целия банков сектор)......2 грешка
    3. НЕ...печалба не значи дивидент... 3 грешка

    По повод раъпределението на печалбата има много теории и научни работи. Аз не съм фен на див., особена от компании в динамични и развиващи се пазари. По добре cum div. Ако искаш сигурен доход купи си облигации. Акциите са друг инструмент.

    А за една банка с P/BV<1 разпределянето на печалбата е контрапродуктивно, защото се яде от капитала.
    По-добрата стратегия е да се комулира капитал и когатото P/BV надмине 1 тогава да се мисли за див. А тогава аз ще мисля за друга компания.

    Ето за това аз инвестирам. Не за 3% див.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Иван Давидов Разгледай мнение

      Дори при текущото положение акцията има потенциал за 100% ръст, естествено според това как се развива печалбата. Но дори по 60-70 милиона чиста печалба да правят на година, пак можем да очакваме ръст на акцията от още поне 1-2 лева, докато стигне стабилно ниво.
      Ивански, винаги чета мненията ти с удоволствие и ги уважавам, но няколко въпроса:
      1.) Доколко можеш да се довериш на тази "чиста печалба" в отчета ? Защо я нямаше за 2015 г., а след стрес тестовете се появи от нищото ?
      2.) Случайно ли се появи, при положение че има предписание от БНБ за увеличение на капитала (т.е. примерно за да не са набира капитал, ще направят 1 година печалба за да я капитализират);
      3.) Не смяташ ли, че една печалба ще е истинска, ако наистина разпределят част от нея (примерно 30 %) към акционерите ?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
        За дивиденти казаха ли нещо
        Думите им са: "Все по- близо сме до този момент"
        Ето и моето тълкуване - Тази година все още не (заради нужния капитал и отписванията по AQR-а), но догодина - много вероятно да ви зарадваме и масата скептици изненадаме

        Коментар


        • Аз излязох на 4 лева и не съжалявам. От 2008 я купувам и продавам тая хартия, нито дивидент, нито нищо. Само проблеми и спасявания... Писнаха ми селташките изпълнения на мажоритарните собственици. Аз, ако съм външен инвеститори проучвам... и ако са ми читави посредниците... и с прът няма да я пипна тая банка!
          Не е препоръка!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

            Те ако бяха казали, форума щеше да гръмне Мисля си че евентуални дивиденти може да се очакват едва ако влезе силен чуждестранен миноритар... лично мнение...
            бе какви дивиденти сънувате точно от Цеко... тука нещата са пределно ясни - влезе ли някой нов и голям банката ще засили сериозно позициите си в България. Не забравяйте дупката, която се отвори поради липсата на КТБ. Реално този сектор се покрива от Български банки, които и ПИБ и ЦКБ и Инвеста не са се пръснали от свободна ликвидност, че да покрият на 100% празнината оставена от КТБ. Един сериозен капитал комбиниран с позициите, които имат ПИБ ще доведе до нова мега-банка на хоризонта. Предполагам само Уникредита от вносните ще може да се мери с нея.... да не говорим какво би станало ако уникредит централата решат да продават, че да видим тогава панаир.

            спирам да пиша, че ще да не стане в понеделник да тичам да захранвам сметката

            не е препоръка!
            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
              За дивиденти казаха ли нещо
              Те ако бяха казали, форума щеше да гръмне Мисля си че евентуални дивиденти може да се очакват едва ако влезе силен чуждестранен миноритар... лично мнение...

              Коментар


              • За дивиденти казаха ли нещо

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                  Аз го разчитам така: "Да, близо сме до подобна сделка, но на този етап не можем да ви кажем нищо конкретно, все пак сме публична компания а това е вътрешна информация. До другата инвеститорска среща сделката ще е вече факт и ще коментираме нейните параметри и перспективите пред ПИБ с новата акционерна структура"


                  берта, ами що не купи между 1 и 2 лв. бе брат!? Не усети ли че тогава е момента!? Когато всички плюват по банката и говорят за национализация след AQR-а! Разбира се че тогава ще е дъното.. няма да е като вземе да показва по 100 млн. нетна печалба и да подготвя влизането на стратегически инвеститор
                  Дори при текущото положение акцията има потенциал за 100% ръст, естествено според това как се развива печалбата. Но дори по 60-70 милиона чиста печалба да правят на година, пак можем да очакваме ръст на акцията от още поне 1-2 лева, докато стигне стабилно ниво.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                    берта, ами що не купи между 1 и 2 лв. бе брат!? Не усети ли че тогава е момента!? Когато всички плюват по банката и говорят за национализация след AQR-а! Разбира се че тогава ще е дъното.. няма да е като вземе да показва по 100 млн. нетна печалба и да подготвя влизането на стратегически инвеститор
                    Прав си, дъното бе относително ясно и дори аз си взех. Е, не точно на дъното, но бях докарал средна 2,30 - 2,40. Тогава обаче си казах "абе защо да ги държа тези? Вярвам им на печалбите, но дори и милиард да направят, пак ще изпишат 990 млн. лоши кредити на техни хора и така форевър". Също така мислех, че никога не биха продали голяма част, тъй като това би било някаква спирачка за горната схема. Поради тези мои размисли, продадох всичко под 3 лв. Е, явно съм сбъркал, но без грешки не може. В момента се чудя дали да не влезна пак, че имам свободен кеш. Типичен пример за моята постъпка е поговорката - "хитрата сврака - с двата крака".
                    Пътека се прави камък по камък!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение

                      Именно де, това имам предвид и аз. Защото иначе просто трябваше да кажат директно "Няма интерес, банката не преговаря/няма намерение и т.н."
                      Аз го разчитам така: "Да, близо сме до подобна сделка, но на този етап не можем да ви кажем нищо конкретно, все пак сме публична компания а това е вътрешна информация. До другата инвеститорска среща сделката ще е вече факт и ще коментираме нейните параметри и перспективите пред ПИБ с новата акционерна структура"


                      берта, ами що не купи между 1 и 2 лв. бе брат!? Не усети ли че тогава е момента!? Когато всички плюват по банката и говорят за национализация след AQR-а! Разбира се че тогава ще е дъното.. няма да е като вземе да показва по 100 млн. нетна печалба и да подготвя влизането на стратегически инвеститор

                      Коментар


                      • ПИБ за мен е чисто спекулантска позиция. Лошо няма просто тук се накачулиха всички не заради фундамента, а заради очакването , че нещо ще се случи..нещо хубаво..

                        сега ми е скъпа... на 1-2 кинта е ок за спекулативен вход, но 5 вече ми е много.

                        не е препоръка!
                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                          Има някакъв заявен интерес, но и нищо сигурно !
                          Именно де, това имам предвид и аз. Защото иначе просто трябваше да кажат директно "Няма интерес, банката не преговаря/няма намерение и т.н."
                          Мненията ми не са препоръка за търговия.

                          Коментар


                          • Абе той целия софикс расте само тук братче, голема скука...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение

                              Това не ми звучи, като да отричат, че има нещо... Вие, как го четете? А още по-добре, някой, ходил на срещата, какво може да сподели?

                              Сега виждам, че и Инвесторът е писал:
                              http://www.investor.bg/novini-i-anal...ioneri-236303/
                              На мен ми звучи и в едната и в другата посока ! Има някакъв заявен интерес, но и нищо сигурно !

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Дневник
                                На срещата е имало въпроси за привличането на стратегически партньор за ПИБ, които ръководството на банката ще обсъди на следващата среща, гласи съобщението.
                                Това не ми звучи, като да отричат, че има нещо... Вие, как го четете? А още по-добре, някой, ходил на срещата, какво може да сподели?

                                Сега виждам, че и Инвесторът е писал:
                                http://www.investor.bg/novini-i-anal...ioneri-236303/
                                Last edited by margen; 24.03.2017, 15:53.
                                Мненията ми не са препоръка за търговия.

                                Коментар

                                Working...
                                X