IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Прави сте момци!
    Добре е да се анализира и преценява, стига да не се изпада в крайности. Щото иначе се изтърва голямата картинка и се пропускат едни трицифрени движения, а после мъката е горчива
    Успешни инвестиции желая!

    Коментар


    • Ние, че нищо няма да разнищим е абсолютно ясно. Ще си правим предположения и в едната и другата посока. Това, което ме интересува мен е да се случи наистина това влизане на чужда банка, най-вече защото хората ще си направят един истински дю дилиджънс и ще сложат реална оценка, на това, колко струва тая банка.
      Мненията ми не са препоръка за търговия.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
        Апокалиптосите атакуват! Явно скоро ще минаваме над 5 лв.
        батя,
        ти си спекулант няма лошо и никой не оспорва, че има хляб. Това, което нищим е по-скоро фундаментален проблем на нашата банкова система. Драмата с КТБ и последващата с мини-драма с ПИБ беше съвсем скоро и ни държи влага. Нормално е да коментираме, защото на тия няколко банки се крепи половината БГ икономика. Едно недобро управление не води само до загуба на пари от акционерите, а до много по-сериозни размествания в цялата ни дръжава и децата ни ще плащат заемите (покрай КТБ).

        не сме апокалиптоси, а напротив - НЕ ИСКАМЕ да идва финансов апокалипсис заради личните амбиции и лакомията на една прослойка от нашето общество.

        успех
        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Апокалиптосите атакуват! Явно скоро ще минаваме над 5 лв.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

            уф, ми много лесно, все едно си от вчера на пазара и не ги знаеш тези неща - давам жокер - виж сделката за Кремиковци. .............
            .

            + 111

            пп Като допълнение мога да ти разкажа и за БОРОСПОРТ......Но има ли значение.....Акцията си расте, Батя направи кинтите и сега да му мислят камилчетата....
            Отдавна нямам препоръки по позицията....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

              Прегледах информацията за сделката с НЕТ1.... Интересно наистина, какво е това кредитиране за 67 млн.лв., при 10 млн.загуба (годишно) последните години и натрупан отрицателен капитал от -64 млн.лв.

              Всъщност по-интересно ми е как се отчитат тези 67 млн.лв. в отчетите и дали са провизирани както трябва...

              Всъщност целта на стрес тестовете бе именно да провери за такива заеми, а след това някои тук обясняват как не трябвало да гледаме резултатите от тях, щото били "дрън-дрън на ЕЦБ-то" и били теоритични хипотези нямаща общо с практиката....

              Ами в тази теротитична ситуация с тези кредити, каква според вас е реалната стойност на тези 67 млн. и как следва да се отразят в ОПР и печалбата ?
              уф, ми много лесно, все едно си от вчера на пазара и не ги знаеш тези неща - давам жокер - виж сделката за Кремиковци. Появява се един кипърец или някое голобрадо момче, дето е станало "милионер със стабилен бизнес" за една нощ, прави се нова фирма от вчера, отпуска се нов кредит за колкото пари трябва (пари сега - бол, не е проблем с финансирането), с което се нулира предишният, който вече няма нужда от провизиране и престава да е лош, защото е погасен, и готово. А после - ми после си е за после, може нов кредит да се отпусне на друг "милионер", може да чакаме като Годо митичния инвеститор, може - абе може много неща, важното е акцията да рипа. Хем по-чисто, хем по-лесно, със затворените очи на БНБ-то е чудесно, мистър Фибанк

              П.С. А някой сезира ли се за туитъра на Каролев, или щом е в социалните мрежи, значи може да си пишеш каквото ти е кеф.
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                сакън да не правиш трафик на конкурентна медия...макар, че с цялото ми уважение капитал не е точно конкурент на инвестора, защото прави много по-сериозни и задълбочени анализи и не ги е страх да захапят неудобни теми.

                иначе с тия кредити на НЕТ1 работата е...по-добре да управляваме отколкото да ликвидираме и отписваме...не знам дали са всички към ПИБ но са си сериозна сума. Заради този им стил на работа от върл фен 2009-та (след схемите с кремиковци основно) им станах критик и си махнах акциите. Банките НЕ СА инвестиционни дружества, но това явно се бърка у нас и регулаторите си затварят очите защото нещата са проформа супер.

                Не е случайно, че банките имат лимит за притежаваните НИ и дялове, защото в крайна сметка те въртят нашите пари на смешна лихва и смисъла на целият банков бизнес е друг. .. както и да е отплеснах се.

                не е препоръка към никой
                Прегледах информацията за сделката с НЕТ1.... Интересно наистина, какво е това кредитиране за 67 млн.лв., при 10 млн.загуба (годишно) последните години и натрупан отрицателен капитал от -64 млн.лв.

                Всъщност по-интересно ми е как се отчитат тези 67 млн.лв. в отчетите и дали са провизирани както трябва...

                Всъщност целта на стрес тестовете бе именно да провери за такива заеми, а след това някои тук обясняват как не трябвало да гледаме резултатите от тях, щото били "дрън-дрън на ЕЦБ-то" и били теоритични хипотези нямаща общо с практиката....

                Ами в тази теротитична ситуация с тези кредити, каква според вас е реалната стойност на тези 67 млн. и как следва да се отразят в ОПР и печалбата ?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от orchis Разгледай мнение
                  Виждам че поради някаква странна причина са изтрили линка към статията в Капитал, та с две думи ПИБ купува НЕТ1.
                  Ще се радвам някой да ми обясни какво нередно има да се даде линк с новина по темата ?!?
                  сакън да не правиш трафик на конкурентна медия...макар, че с цялото ми уважение капитал не е точно конкурент на инвестора, защото прави много по-сериозни и задълбочени анализи и не ги е страх да захапят неудобни теми.

                  иначе с тия кредити на НЕТ1 работата е...по-добре да управляваме отколкото да ликвидираме и отписваме...не знам дали са всички към ПИБ но са си сериозна сума. Заради този им стил на работа от върл фен 2009-та (след схемите с кремиковци основно) им станах критик и си махнах акциите. Банките НЕ СА инвестиционни дружества, но това явно се бърка у нас и регулаторите си затварят очите защото нещата са проформа супер.

                  Не е случайно, че банките имат лимит за притежаваните НИ и дялове, защото в крайна сметка те въртят нашите пари на смешна лихва и смисъла на целият банков бизнес е друг. .. както и да е отплеснах се.

                  не е препоръка към никой
                  Last edited by bertram; 03.04.2017, 10:47.
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Виждам че поради някаква странна причина са изтрили линка към статията в Капитал, та с две думи ПИБ купува НЕТ1.
                    Ще се радвам някой да ми обясни какво нередно има да се даде линк с новина по темата ?!?

                    Коментар


                    • ПИБ-а я 'продавахме' и преди, но май очакванията на продавачите и купувачите се разминаха и нещата замряха... после я 'фалирахме' 2 пъти и сега май пак на дневен ред е 'продажбата'

                      дано този път върже! и да има някакво сериозно раздвижване + пиб-а е от системните банки за България и ако е по-стабилна и с по-здрав гръб това ще е в +++ за целият ни банков сектор.

                      не е препоръка
                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • Какво става, отиграва се новината за печелившия кабинет ли?
                        А защо не се отиграва нагоре?
                        The strongest stand last.

                        Коментар



                        • Имам следните забележки, като не се и опитвам да убеждавам, а по скоро да предоставя и моето мнение

                          1. Защо предположение е представено като факт– ..."още по-малко че може да я подобри 10 пъти в рамките на 12 месеца"...: Един от принципите в финансите гласи: "Past performance is not an indicator of future returns, but is a significant factor for Investors". Явно има инвеститори, които инвестират само във вече етаблирани компаниии. Няма лошо, но това НЕ означава, че могат да проецират миналото в бъдещето. Виж Гугъл...

                          А банките
                          в Западна Европа направиха 60% от нивата през юни 2016, въпреки рекапитализирането на Уникредит, Дойче и т.н.

                          2. Ако погледнеш статистиката на БНБ за период от 3-5 години, въпросът би трябвало да бъде защо банката не прави повече от 100-200млн на година, всяка година, а не само 2016, така като и другите банки...

                          Както казах, за мен 2015 поради ред веяи дискутирани тук причини не е бенчмарк, а изключение. Така че очаквам добра 2017 год.

                          3. Дивиденти - тук има съгласие. Моето мнение е. че в момента когато почнат да изплащат дивидент, аз вече ще продавам. Не съм тук да чакам 3% на година.

                          Успех!



                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

                            Няма нищо емоционално, точно обратното....

                            1. Никога не съм казвал, че "една банка с 8 млрд. не може да прави печалба".... но след като засягаш темата, казвам че това че една банка има "Х" милиарда активи, не означава че задължително е на печалба, още по-малко че може да я подобри 10 пъти в рамките на 12 месеца..... справка в момента в Западна Европа ! Апропо - проблемите в основата на западните банки, са точно в проблемни активи, които бяха измерени при тамошните стрес-тестове... не че вземат по-малко лихви от кредити, отколкото дават за депозити....;

                            2. Реално точно това визирам - моля те сравни с колко е скочила печалбата на Банковия сектор в България за 2016 г. спрямо 2015 г. След това виж темпа на промяна на печалбата на ПИБ спрямо 2015 г.... не ти ли изглежда странно да има толкова огромна разлика, при положените че всички работят в една среда.... и айде недей сега казва, че Моята банка работи в пъти по-качествено от останалите....

                            3. С това, че печалбата не е дивидент вече съм съгласен. Но е тема на друг разговор, всеки има собствен прочит на нещата. Мисълта ми беше, че доколкото няма да разпределят дивидент, може да си направят печалбата и на 5 и на 100 млн..... Не твърдя, че печалба значи дивидент....
                            +1

                            Коментар


                            • Като миноритрен акционер, за мен не е важно дали мога да се доверя на резултатите на банката. Нито един от колегите в този форум не реализира печалба от основната дейност на банката. Всички печелим/губим от движението на акцията на пазара. Обикновено (но не винаги) това движение корелира с резултатите от основния бизнес и точно това наблюдаваме през последните месеци - провизиите намаляха, има шанс да намалеят и още повече, междувременно банката показва добра печалба и съответно акцията върви нагоре. Дали резултатите са реални, а не някаква счетоводна еквилибристика - не знам. Знам само, че от края на 2015-та купувам акции на ПИБ и към днешна дата това е втората най-добра инвестиция в живота ми. Дано преценя правилно и кога да продам!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Qino Разгледай мнение

                                Извинявай, но аргументите са по-скоро емоционални и затова грешни

                                1. Явно си на мнение, че една банка с балансова сума от 8мрд не може прави печалба...1 грешка
                                2. 2015 е само една година ... 20161, 17 и тн могат да бъдат различни (ако погледнеш статистиката на самата БНБ ще видиш увеличение на печалбата на целия банков сектор)......2 грешка
                                3. НЕ...печалба не значи дивидент... 3 грешка

                                По повод раъпределението на печалбата има много теории и научни работи. Аз не съм фен на див., особена от компании в динамични и развиващи се пазари. По добре cum div. Ако искаш сигурен доход купи си облигации. Акциите са друг инструмент.

                                А за една банка с P/BV<1 разпределянето на печалбата е контрапродуктивно, защото се яде от капитала.
                                По-добрата стратегия е да се комулира капитал и когатото P/BV надмине 1 тогава да се мисли за див. А тогава аз ще мисля за друга компания.

                                Ето за това аз инвестирам. Не за 3% див.
                                Няма нищо емоционално, точно обратното....

                                1. Никога не съм казвал, че "една банка с 8 млрд. не може да прави печалба".... но след като засягаш темата, казвам че това че една банка има "Х" милиарда активи, не означава че задължително е на печалба, още по-малко че може да я подобри 10 пъти в рамките на 12 месеца..... справка в момента в Западна Европа ! Апропо - проблемите в основата на западните банки, са точно в проблемни активи, които бяха измерени при тамошните стрес-тестове... не че вземат по-малко лихви от кредити, отколкото дават за депозити....;

                                2. Реално точно това визирам - моля те сравни с колко е скочила печалбата на Банковия сектор в България за 2016 г. спрямо 2015 г. След това виж темпа на промяна на печалбата на ПИБ спрямо 2015 г.... не ти ли изглежда странно да има толкова огромна разлика, при положените че всички работят в една среда.... и айде недей сега казва, че Моята банка работи в пъти по-качествено от останалите....

                                3. С това, че печалбата не е дивидент вече съм съгласен. Но е тема на друг разговор, всеки има собствен прочит на нещата. Мисълта ми беше, че доколкото няма да разпределят дивидент, може да си направят печалбата и на 5 и на 100 млн..... Не твърдя, че печалба значи дивидент....

                                Коментар

                                Working...
                                X