IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • [QUOTE=fantasy_gt;n3185824]

    Груец, Батя е стар спекулант и, като комунист на разпит, ще повтаря само онова, което му е изгодно. За него чудене недей да имаш - не е лаик.


    Не ми стана ясно, защо смяташ обидата и личните нападки за аргументи в тази дискусия.

    Коментар


    • Добре бе Груючо, аз съм лаика а ти разбирача, както кажеш! Продължавай да се въртиш около софрата и да философстваш, докато ние заблудените правим екстра доходност!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение



        Имам акции, не препоръчвам каквото и да било, и нямам нищо общо с дребните морски рибки.
        Е, поне с биричката от аватара си не ги ли хапваш

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев;n3185730......

          Все тая, тури му пепел на всичко, ама да ми казват "мастити инвститори" като Батя, дето би следвало поне сайта на БНБ да е прочел, че, цитирам:

          [B
          Увеличението е пожелателно, а не задължително![/B]

          ами не, не считам, че е сериозно, защото това значи, че или Батя е пълен лаик, или е манипулатор! ..............
          ......

          4. Увеличение на капитала от външни източници
          - Банката ще увеличи капитала си до Април 2017 г.

          няма нищо пожелателно, има ясна и точна дефиниция - ще увеличи капитала си до Април 2017 от външни източници. ......
          Груец, Батя е стар спекулант и, като комунист на разпит, ще повтаря само онова, което му е изгодно. За него чудене недей да имаш - не е лаик.

          Въпросът е дали останалите са също толкова опитни, за да излязат в правилния момент? Спекуланти като Батя ще се измъкнат по терлици, докато в същото време разпалено громят "претоплените манджи", а цацата ще продължи да маха радостно с перки, очаквайки розовото бъдеще и огромните печалби, които някой обещава да раздели с тях.

          И да, ПИБ трябва да увеличи капитала си до края на Април 2017.
          И не, това няма как да се случи в този срок.
          И да, БНБ нищо няма да направи по въпроса.

          Имам акции, не препоръчвам каквото и да било, и нямам нищо общо с дребните морски рибки.

          Коментар


          • А иначе, не знам защо някои ги избива на защита на цената на акцията.... т.е. че едва ли не, кой как коментира е единствено с цел да повлияе на цената ?!?

            В крайна сметка тук коментираме показатели, числа, новини и т.н. и се опитваме да намерим или се доближим до истината.

            Така или иначе не мога да не се сещам за една друга банка, дето пращеше от показатели, имаше официално най-ниския процент проблемни кредити (по памет беше около 2-3 %, при средно 20 % за банковата система) и по отчети всичко беше цветя и рози.... та не виждам какво лошо има да се опитваме тук да мислим по числата които виждаме, а не просто да приемаме фанфарите в обясненията .... А пък който иска си инвестира, но пак не виждам проблем да си анализираме ?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение


              + 111

              пп Като допълнение мога да ти разкажа и за БОРОСПОРТ......Но има ли значение.....Акцията си расте, Батя направи кинтите и сега да му мислят камилчетата....
              Отдавна нямам препоръки по позицията....
              Я кажи с 2 думи, че за "Кремиковци" горе-долу знам историята, макар че не помня точните цифри, но този "Бороспорт" май само го чувам...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от marto76 Разгледай мнение
                Еха, колеги отново ли дискусия около ПИБ-чето!

                Да дам и аз една гледна точка, макар, че не претендирам за отлична финансова грамотност и за изчерпателност...

                но понеже държа едни акцийки, аз смятам, че ПИБ или както е по-модерно да се наричат днес - Fibank вече е изградила "подходящо ниво на капиталов буфер"...

                Какво имам предвид ли?

                За да не бъда многословен и да не влизам в излишни според мен дискусии, ще извадя едно цитатче от последната среща с миноритарните акционери, на която не раздаваха сувенирчета и никой не си спести неудобните въпроси... та който разбира ще се досети и сам - ето за тези изречения говоря:

                "...Банката отчита стабилен ръст на реализираната печалба преди данъчно облагане и обезценки, която достига 255 млн. лв. В основата на ръста на печалбата стоят по-ефективното управление на активите и пасивите на банката.

                През 2016 г. Fibank е изградила стабилни капиталови буфери. През годината банката е заделила провизии в размер на 155 млн. лв.

                Реализираната одитирана печалба след данъци и обезценки е в размер на 90.2 млн. лв. Банката отчете и ръст на активите от 2%, достигайки до 8.9 млрд. лв., което отрежда на Първа инвестиционна банка трето място в българската банкова система, след УниКредит Булбанк и Банка ДСК.

                На срещата имаше въпроси относно привличането на стратегически партньор за Fibank, които ръководството на банката ще дискутира на следващата среща.

                А относно прословутото увеличение на капитала от външни източници - мениджмънта на ПИБ беше категоричен на срещата с миноритарите, че това ще се случи, само когато има благоприятни за банката пазарни условия и това няма да се прави на всяка цена!

                След като вече са изградени стабилните капиталови буфери - сигурно около 180-200 млн. лв. по мои скромни изчисления, които естествено може и да не са верни, но гледам отчета, то според мен е изпълнена препоръката на БНБ - та защо им е тогава да привличат и външен източник на всяка цена?!?

                И разбира се - мнението ми е персонално и не е препоръка за нищо.

                Хайде лека вечер от мен и до скоро Дерзайте!
                Кратко и ясно щом една банка поиска помощ от държавата е ясно че нещо не наред а щом са 2 пати смисъл от коментар няма

                Коментар


                • Еха, колеги отново ли дискусия около ПИБ-чето!

                  Да дам и аз една гледна точка, макар, че не претендирам за отлична финансова грамотност и за изчерпателност...

                  но понеже държа едни акцийки, аз смятам, че ПИБ или както е по-модерно да се наричат днес - Fibank вече е изградила "подходящо ниво на капиталов буфер"...

                  Какво имам предвид ли?

                  За да не бъда многословен и да не влизам в излишни според мен дискусии, ще извадя едно цитатче от последната среща с миноритарните акционери, на която не раздаваха сувенирчета и никой не си спести неудобните въпроси... та който разбира ще се досети и сам - ето за тези изречения говоря:

                  "...Банката отчита стабилен ръст на реализираната печалба преди данъчно облагане и обезценки, която достига 255 млн. лв. В основата на ръста на печалбата стоят по-ефективното управление на активите и пасивите на банката.

                  През 2016 г. Fibank е изградила стабилни капиталови буфери. През годината банката е заделила провизии в размер на 155 млн. лв.

                  Реализираната одитирана печалба след данъци и обезценки е в размер на 90.2 млн. лв. Банката отчете и ръст на активите от 2%, достигайки до 8.9 млрд. лв., което отрежда на Първа инвестиционна банка трето място в българската банкова система, след УниКредит Булбанк и Банка ДСК.

                  На срещата имаше въпроси относно привличането на стратегически партньор за Fibank, които ръководството на банката ще дискутира на следващата среща.

                  А относно прословутото увеличение на капитала от външни източници - мениджмънта на ПИБ беше категоричен на срещата с миноритарите, че това ще се случи, само когато има благоприятни за банката пазарни условия и това няма да се прави на всяка цена.

                  И разбира се - мнението ми е персонално и не е препоръка за нищо.

                  Хайде лека вечер от мен и до скоро Дерзайте!
                  Last edited by marto76; 06.04.2017, 20:54.

                  Коментар


                  • И ква е причината Не ?
                    Че два пати не поиска помощ банката ли?

                    Коментар


                    • Ами dddd, те нещата са говорени и писани многократно - вярно е. Всеки си има мнение, моето е пределно ясно, но ако го напиша, ще трябва пак да ме трият, щото някой от фибанката, ще звънне на "независимата медия" и ще се наложи цензура. Не това е важното, не е важно и че се спаси една банка, а не се спаси друга - ма това са претоплени манджи, малко като да кажеш на немците, че онова с евреите било претоплена манджа или пък, че баташкото клане е минало и трябва да се забрави - такива ми ти работи, да не ставам "емоционален". И не, не ние сме емоционалните, тези, дето нямаме, емоционални са тези, дето имат, а са емоционални, защото им се казва истината и единственото им обяснение е: претоплени манджи, глей как си лети акцията. Ми лети, факт, то и магаретата летяха през 2007, както каза един друг "банкер" с химическо образУвание...

                      Все тая, тури му пепел на всичко, ама да ми казват "мастити инвститори" като Батя, дето би следвало поне сайта на БНБ да е прочел, че, цитирам:

                      Увеличението е пожелателно, а не задължително!

                      ами не, не считам, че е сериозно, защото това значи, че или Батя е пълен лаик, или е манипулатор! И за да не съм голословен, хванете поне прочете много сбитият и прикрил толкова много неща резултат от стрес теста, щото тази манджа не само не сте я претопляли, ами даже и не сте я виждали на живо, освен по бодряшките срещи с мениджмънта, на които срещу едно сувенирче не се задават неудобни въпроси. Та да цитирам за последен път БНБ за "пожелателните" неща:


                      С цел отразяване на резултатите от ПКА, ПИБ ще изгради подходящо ниво на своя капиталов буфер.
                      Конкретните мерки за подобрение и за достигане на препоръчания капиталов излишък са официално съгласувани с Българската народна
                      банка.
                      Мерките се състоят от четири ключови дейности:

                      1. Запазване на печалбата
                      - Банката ще използва печалбата си, генерирана от обичайната й дейност

                      2. Намаляване на рисковите експозиции
                      - Банката ще продължи да диверсифицира и намалява риска в своя портфейл

                      3. Продажба на придобити активи
                      - Банката ще интензифицира процеса по продажба на активите, придобити като обезпечение.

                      4. Увеличение на капитала от външни източници
                      - Банката ще увеличи капитала си до Април 2017 г.

                      няма нищо пожелателно, има ясна и точна дефиниция - ще увеличи капитала си до Април 2017 от външни източници. Кратко и ясно, ама като сте рекли, че БНБ са някави си там пожелателни смешковци, така да е! Както казах, спирам, ще пиша пак на 01.05 или пък по-рано, ако тогава са увеличили вече капитала си с външни източници.
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Г-н Груев, не съм искал да ви обидя. Просто всичко това вече е казано дестки пъти и не вярвам нещо да промени. Аз затова спрях да пиша. По принцип моят тип темперамент са известни с това че са логични и доста често когато дават отговор засягат емоциите на отсрещната страна. Просто когато някой се оплаква от нещо се опитвам да дам отговор а не съчувствие. Примерно ако кажа че обсъждането на увеличение на капитала до 30 април е пълна глупост защото няма как да се случи в тези времеви рамки пак ще обидя някой. Трябва свикване и гласуване на ОСА. Обикновенно притежателите на акции са силно емоционално ангажирани. ПИБ е може би единствената акция където тези които нямат изпитват повече емоции. Даже някои от тях считат, че имат кауза.

                        Коментар


                        • Еееехх, пак се претоплят стари манджи, както дддд правилно отбеляза. Увеличението е пожелателно, а не задължително! Има една много важна реплика, която съвсем "случайно" се пропуска: "при благоприятни пазарни условия". Който както иска да си го тълкува, но за мен като акционер в банката, такива биха били при пазарна оценка на акцията над Р/В.
                          Така че да качим още едни 50%, пък тогава ще дадем на лисанките да си запишат нови акции от лозата

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                            Maa му стара, като почнете да викате на черното бяло и направо откачам - хубаво, направили сте някой лев, направете още много по толкова, никога не завиждам на успели хора, ама това са пълни глупости. За радост, Интернет пази неща, които удобно се забравят, нищо че няха преди само 8 месеца. Ще ти го цитирам отново, а, за да не кажеш, че са спекулации, ще ти кажа, че го копвам директно от сайта на БНБ - по-меродавен сайт от тяхния - ами не знам, ма може и да има. Ето ти го сайта - http://bnb.bg/bnbweb/groups/public/d...ults_a2_bg.pdf

                            А ето ти го и дословно препоръчаното в точка 4 -другите няма да ги коментирам, макар да не виждам развитие и по някои от тях:

                            4. Увеличение на капитала от външни източници:
                            - Банката ще увеличи капитала си до Април 2017 г.


                            "До Април 2017 г." значи много ясно и точно 01.04.2017, но хайде, няма да придиряме и ще чакаме 30.04 и дълголелеяния чуждестранен инвеститор. Или тогава пак ще има вода от девет кладенци, как препоръчките били пунта мара, а БНБ само си правели вятър, щото си нямат друга работа...
                            Чай бе човек той месеца не е свършил още
                            Дай да мине и да си говорим после ако не са го направили кое защо и как. Сега си разтягаме локуми и хипотези.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                              Г-н Груев, всичко което казвате е добре известно на притежателите на акции на ПИБ. За да ги убедите, че грешат и да си продадат акциите е необходимо да им предоставите нова и неизвестана за тях информация. Видимо това не ги е притеснявало и не разбирам защо мислите, че от утре ще си променят мнението.
                              Г-н/г-жо dddd, последното нещо, което някога съм искал да правя, е да убедя някой от притежателите на акции във фибанката да продава, респективно някой от непритежателите да купува! Просто вадя фактите такива, каквито са, без да вкарвам фрази като "Удри, не остана" или "Баси шита, да фалира". ПИБ е системно значима банка за България (няма да правя аналогия с друга също системно значима - да не ме обвините и в този грях сега), спасявана два пъти с моите пари като данъкоплатец, при това доста скрито и покрито, освен инфото, което ги накараха да покажат от ЕК, и това е единственото, което буди интересът ми тук. И ще го буди занапред. А на Вас желая успех и моля, не слизайте до нивото на трол, каквото ниво успяхте да добиете с предишния си пост. Аз спирам до пиша в тази тема до края на месеца - оставям Ви да пирувате на вакханалията, акцията да успее да стигне поне 50% от емисионната си цена, да дойде поне един голям чуждестранен инвеститор и да се надявате на широко затворените очи на БНБ!
                              Успех!
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Г-н Груев, всичко което казвате е добре известно на притежателите на акции на ПИБ. За да ги убедите, че грешат и да си продадат акциите е необходимо да им предоставите нова и неизвестана за тях информация. Видимо това не ги е притеснявало и не разбирам защо мислите, че от утре ще си променят мнението.

                                Коментар

                                Working...
                                X