IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

DAX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
    16 го няма на моята графика ...но 18 го има
    Успех !
    Фенските ми пристрастия са за Шел...иначе чакаме петък ли ,-,?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

      Мислим в една посока. Shell - освен нисък дълг, никога не намалят дивидента, преструктурират - продават рафинерии, ще изграждат огромен соларен парк сега и целят до години да се превърнат в най - големият производител на екетричество в света, в много от бензиностанциите си слагат зарядни колонки за ел. коли, мислят за бъдещето, имат и добър мениджмънт. Петролът не е толкова модерен, шистовата революция в САЩ спомогна за свръхпредлагане и нива от 100 долара/барел са повече от мираж.

      В момента цената на газта е супер ниска, това се отразява на Shell като топ играч в LNG сектора, пренасочват и доставки, които бяха за Китай, отделно петролът може да продъни 50, намалиха обратното изкупуване на акции и текущото тримесечие се очаква да е най - слабото от години. Мисля си за цени около 16, графично много ми прилича на ситуацията от 2015-2016?
      16 го няма на моята графика ...но 18 го има
      Успех !
      За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
        Като такива оглеждам Total и Shell ...освен , че са пребити отвсякъде имат и неголям дълг ...
        Коя бихте избрали ???
        Мислим в една посока. Shell - освен нисък дълг, никога не намалят дивидента, преструктурират - продават рафинерии, ще изграждат огромен соларен парк сега и целят до години да се превърнат в най - големият производител на екетричество в света, в много от бензиностанциите си слагат зарядни колонки за ел. коли, мислят за бъдещето, имат и добър мениджмънт. Петролът не е толкова модерен, шистовата революция в САЩ спомогна за свръхпредлагане и нива от 100 долара/барел са повече от мираж.

        В момента цената на газта е супер ниска, това се отразява на Shell като топ играч в LNG сектора, пренасочват и доставки, които бяха за Китай, отделно петролът може да продъни 50, намалиха обратното изкупуване на акции и текущото тримесечие се очаква да е най - слабото от години. Мисля си за цени около 16, графично много ми прилича на ситуацията от 2015-2016?
        Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

        Коментар




        • Myles McCormick
          24 minutes ago

          Closure of Italian parts plant to hit production at carmaker
          FCA Joe Miller reports from Frankfurt:

          Italian auto-supplier MTA has warned that production lines at Fiat Chrysler (FCA) subsidiaries will be forced to a standstill, after it closed its main plant, in the northern town of Codogno, at the request of the country's health ministry.

          If its 600 employees were not allowed to return to work at the electronics factory within days, the company cautioned, “all the other FCA plants in Europe and those of Renault, BMW and Peugeot will close too”.

          MTA’s statement marks the first forecast of a shutdown at the domestic sites of a large German carmaker. Volkswagen, Daimler and BMW, all of which rely heavily on profits made in China, have repeatedly insisted that the full impact of the Coronavirus outbreak on its supply chains were not fully known, due to the complexity of its procurement contracts.

          Responding to MTA’s notice, a BMW spokeswoman said there was “currently no impact on the security of supply”. “Our purchasing experts are monitoring the situation,” she added.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

            Гледам немските форуми очакват в близките месеци под 10 К ДАХ.....Така че нещата не са розови и за колите и за самолетите и за банките а и за туристите и бановете ......само храните и лекарствата май ще са добре..?
            Още един lockdown в голям град на ЕС и Дакса е тотал.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение
              Точно в такива случаи е добре в портфолиото да има солидни и стабилни финансово компании, които са с дълга история на неревизирани низходящо дивиденти. Нека носят 5-6 или повече %-а доходност, пък капиталовата печалба ще дойде след време и тя.
              Като такива оглеждам Total и Shell ...освен , че са пребити отвсякъде имат и неголям дълг ...
              Коя бихте избрали ???
              За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                Гледам немските форуми очакват в близките месеци под 10 К ДАХ.....Така че нещата не са розови и за колите и за самолетите и за банките а и за туристите и бановете ......само храните и лекарствата май ще са добре..?
                Под 10 000 е твърде апокалиптично за тази година, няма да се допусне, корекция от 30%, догодина чак най - рано. Ще се отопли времето, до лятото ще е отшумяла психозата. Китай го овладява, пика премина, така че не се съмнявам за успеха в борбата на Италия или някоя друга бяла държава.

                Да, умните пари сега ходят към дефанзивни и нециклични сектори, лекарствата в случая с предимство, едни антибиотик, от други ваксина евентуално. Също облачните технологии, AI, социални мрежи и т.н.

                Каквото и да е, не смятам, че идва краят на света и хвърлянето панически на акциите не е добър ход за никой, единствено при липса на кеш и нужда от пари, а и в такъв вариант първо се продава нещо, от което човек е на печалба. Виждали сме не един срив на пазара, дългосрочният инвеститор, който вярва в компаниите си, винаги трумфира. Точно в такива случаи е добре в портфолиото да има солидни и стабилни финансово компании, които са с дълга история на неревизирани низходящо дивиденти. Нека носят 5-6 или повече %-а доходност, пък капиталовата печалба ще дойде след време и тя.
                Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

                  LHA и WHA може и по - долу. Луфтханза таргет 10, но може и да ревизирам низходящо, според как се развие вируса до ранна пролет и началото на отпускарския сезон, при Wirecard само обясни от какво зависи основното движение. TUI става също интересна, следа фалита на Thomas Cook е със сериозен потенциал, ако не се провали летния сезон.
                  Гледам немските форуми очакват в близките месеци под 10 К ДАХ.....Така че нещата не са розови и за колите и за самолетите и за банките а и за туристите и бановете ......само храните и лекарствата май ще са добре..?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                    Протокол, що така ги оставяш да ръждясват......

                    За мен Вирекард , Рено , Даимлер , Луфтханза , Коба, Аареалбанк...са интересни този месец ....
                    По скоро ме интересуват таргета на Рено -не по ниско от 27, Вирекард не по ниско от 115 ,Лухтханза не по ниско то 12, Коба не по ниско от 5, Даимлер не по ниско от 35 и Ареалбанк не по ниски от 25.....
                    Някой други виждания?
                    LHA и WHA може и по - долу. Луфтханза таргет 10, но може и да ревизирам низходящо, според как се развие вируса до ранна пролет и началото на отпускарския сезон, при Wirecard само обясни от какво зависи основното движение. TUI става също интересна, следа фалита на Thomas Cook е със сериозен потенциал, ако не се провали летния сезон.
                    Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                      По принцип си прав за колите и самолетите , особенно за скъпите , но ние сме спекуланти и една Вирекард е направо мед за спекула ако одитора даде добър доклад , 200 е на хоризонта ...ако не даде отива на 80.....
                      Аареалбанк дава дивидент над 2,40 евро...там са ми интересите..
                      Представяш ли си ония с хазмат костюмите да се появят в някой голям европейски град и някой евро чиновник да му хрумне да му направи lockdown заради две кихнали бабички. Прецени всички рискове и ползи внимателно. В момента е много по-изгодно да си спекулант отколкото инвеститор.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

                        Защото си ми симатичен. Съвет. Бягай далече краткосрочно от немски акции. Камо ли от колички. Аз си разкарах 18 та всички авто де дялове и сега като погледна съм направил доста разумно. Дори общия пазар да се възстанови там ще е лешш доста по дълго-
                        По принцип си прав за колите и самолетите , особенно за скъпите , но ние сме спекуланти и една Вирекард е направо мед за спекула ако одитора даде добър доклад , 200 е на хоризонта ...ако не даде отива на 80.....
                        Аареалбанк дава дивидент над 2,40 евро...там са ми интересите..

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                          Протокол, що така ги оставяш да ръждясват......

                          За мен Вирекард , Рено , Даимлер , Луфтханза , Коба, Аареалбанк...са интересни този месец ....
                          По скоро ме интересуват таргета на Рено -не по ниско от 27, Вирекард не по ниско от 115 ,Лухтханза не по ниско то 12, Коба не по ниско от 5, Даимлер не по ниско от 35 и Ареалбанк не по ниски от 25.....
                          Някой други виждания?
                          Няма да издържа дълго...но не по-рано от петък... Иначе нямам идея за други освен изброените от теб...Само , че за Луфтханза таргета ми е друг - 8 евро
                          п.с. всъщност се услушвам за Нокиа на 3 евро

                          Last edited by Protokol; 24.02.2020, 20:23.
                          За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                            Протокол, що така ги оставяш да ръждясват......

                            За мен Вирекард , Рено , Даимлер , Луфтханза , Коба, Аареалбанк...са интересни този месец ....
                            По скоро ме интересуват таргета на Рено -не по ниско от 27, Вирекард не по ниско от 115 ,Лухтханза не по ниско то 12, Коба не по ниско от 5, Даимлер не по ниско от 35 и Ареалбанк не по ниски от 25.....
                            Някой други виждания?
                            Защото си ми симатичен. Съвет. Бягай далече краткосрочно от немски акции. Камо ли от колички. Аз си разкарах 18 та всички авто де дялове и сега като погледна съм направил доста разумно. Дори общия пазар да се възстанови там ще е лешш доста по дълго-

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от strol Разгледай мнение

                              Ако може и да е малко преди екс-датата,че като лапнеш дивидента да ти се върже на -30 центаМалииий...големи сте играчи
                              Ти се шегуваш, ама след седмица две Фрау Меркел като нареди да спрат полетите щото имало трима с висока температура един се продрискал и двама кихнали ще видиш ти. Луфтвафе ще ръждясва по летищата. И ще има дръж се Берлин по ZDF . Това вече сериозно тия като нищо ще почнат да прилагат стратегията lockdown и тогава лошо..... Взимай екс дивидента и презимявай самолета.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                                Всъщност да уточня, че ще излезе, че съм медиум - имам 2 хартийки, които не са за продажба в следващите години - Santander и ЦКБ
                                Протокол, що така ги оставяш да ръждясват......

                                За мен Вирекард , Рено , Даимлер , Луфтханза , Коба, Аареалбанк...са интересни този месец ....
                                По скоро ме интересуват таргета на Рено -не по ниско от 27, Вирекард не по ниско от 115 ,Лухтханза не по ниско то 12, Коба не по ниско от 5, Даимлер не по ниско от 35 и Ареалбанк не по ниски от 25.....
                                Някой други виждания?

                                Коментар

                                Working...
                                X