IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

DAX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nacheff Разгледай мнение
    Сорри, ама не стоя на компа постоянно и диалог с бързи реакции не се получава.

    Субективно и аз мисля, че това е дъното, но това е една позиция, по която няма сигурни неща.
    Прав си, че властта е свързана с банката, дори и сега соффин продължава да е най-големият акционер. Това не трябва да се забравя.
    Говоря за дъно поради причина, че като цяло субстнанцията си е вътре в банката и не намирам, че има нещо важно ново (непознато), което да бъда в основата на някакво продължаващо намаление.
    Има, обаче и ред негативни фактори, които оказаха влияние напоследък:
    - провалиха се плановете за някакво поредно "оптимизиране" на работните места. Планираха около 6000 съкращения. Подробности не знам, но поради някакви основно трудово-правни аспекти, нещата не стават. Няма да се платят тлъсти компенсации, но пък продължават да текат заплати, осигуровки. Тъжната истина е, че сливането с Дрезднер практически още не е напълно завършило.
    - излязоха данни, че на пазара на корабите, където Коба е много здраво експозирана, подобрение може да се очаква едва 2015, но не по-рано от края на 2014, Имало е принципно решение за освобождаване от някои позиции тук, но предлаганите цени са убийствено ниски и не само не може да влезе кеш, ами може да се стигне до преоценки, допълнително провизиране,
    - имотният пазар (също голяма експозиция) продължава да стагнира, за разлика от САЩ,
    - чакаха огромна сделка (нещо с ипотеки или деривативи по повод на недвижимости беше )на острова, от която да влезе свеж кеш, но нещата нещо се протакат. Естествено е, че ще ги притискат докрай. На пазара милост НЯМА.
    - Q1 завърши зле, чакаме изненади от Q2. Няма изгледи да дойдат положителни изненади. По-скоро съм склонен да мисля, че от някъде е изтекла предварителна информация, която е станала основа за намаленията от последните дни. Но това няма как да е изненада. По-скоро тук не се случи един огромен разход за компенсации на освободени служители.
    - скъсителите (тяхната мама) не мирясват
    - не съм много сигурен, но банките от консорциума по увеличението, май имаха задължение по договора, да се освободят от държани акции на Коба (в хипотезата на успешно увеличение, без тяхно задължително изкупуване на незаписана от настоящи акционери емисия) в срок до ???? кроя на юни. Може акцията да е била свръхпродадена за определен период.

    По спомени, ре-сплинтът наистина стана някъде там: 1,14 - 1,16, което даде 11,50 (примерно).
    По отношение на цената на правата съм сигурен, че съм виждал цени между 3,30 и 3,40 парчето, но не съм се интересувал нарочно.
    При това положение, посочената от теб цена от 8,30 е напълно защитима.
    Аз отивам още по-далеч и питам реторично, де!: Какво толкова се е случило, че да се обясни падането от 8,50 на 5,65???!!!
    Не го виждам това нещо!!!
    Което не изключва и да съм доста неинформиран.
    За мен цената тук "трябва да е" минимум 8,50.
    за мен 10 е добре....
    Аз също съм в движение и не мога да намеря достатъчна информация ...защо скочи с 60 цента последния час...
    някой ще я купува ли ... ..

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
      Втора трете над 5,6.....
      За мен 5,5 е дъното ,но третата трета ще я купувам или под 5 или когато тръгне нагоре над 6....
      Коба е банка свързана с Меркел ,сега следват избори .. да видим докъде ще я бутат... ,за мен следва едно качване поне до 7,5 ...скоро ...
      Сорри, ама не стоя на компа постоянно и диалог с бързи реакции не се получава.

      Субективно и аз мисля, че това е дъното, но това е една позиция, по която няма сигурни неща.
      Прав си, че властта е свързана с банката, дори и сега соффин продължава да е най-големият акционер. Това не трябва да се забравя.
      Говоря за дъно поради причина, че като цяло субстнанцията си е вътре в банката и не намирам, че има нещо важно ново (непознато), което да бъда в основата на някакво продължаващо намаление.
      Има, обаче и ред негативни фактори, които оказаха влияние напоследък:
      - провалиха се плановете за някакво поредно "оптимизиране" на работните места. Планираха около 6000 съкращения. Подробности не знам, но поради някакви основно трудово-правни аспекти, нещата не стават. Няма да се платят тлъсти компенсации, но пък продължават да текат заплати, осигуровки. Тъжната истина е, че сливането с Дрезднер практически още не е напълно завършило.
      - излязоха данни, че на пазара на корабите, където Коба е много здраво експозирана, подобрение може да се очаква едва 2015, но не по-рано от края на 2014, Имало е принципно решение за освобождаване от някои позиции тук, но предлаганите цени са убийствено ниски и не само не може да влезе кеш, ами може да се стигне до преоценки, допълнително провизиране,
      - имотният пазар (също голяма експозиция) продължава да стагнира, за разлика от САЩ,
      - чакаха огромна сделка (нещо с ипотеки или деривативи по повод на недвижимости беше )на острова, от която да влезе свеж кеш, но нещата нещо се протакат. Естествено е, че ще ги притискат докрай. На пазара милост НЯМА.
      - Q1 завърши зле, чакаме изненади от Q2. Няма изгледи да дойдат положителни изненади. По-скоро съм склонен да мисля, че от някъде е изтекла предварителна информация, която е станала основа за намаленията от последните дни. Но това няма как да е изненада. По-скоро тук не се случи един огромен разход за компенсации на освободени служители.
      - скъсителите (тяхната мама) не мирясват
      - не съм много сигурен, но банките от консорциума по увеличението, май имаха задължение по договора, да се освободят от държани акции на Коба (в хипотезата на успешно увеличение, без тяхно задължително изкупуване на незаписана от настоящи акционери емисия) в срок до ???? кроя на юни. Може акцията да е била свръхпродадена за определен период.

      По спомени, ре-сплинтът наистина стана някъде там: 1,14 - 1,16, което даде 11,50 (примерно).
      По отношение на цената на правата съм сигурен, че съм виждал цени между 3,30 и 3,40 парчето, но не съм се интересувал нарочно.
      При това положение, посочената от теб цена от 8,30 е напълно защитима.
      Аз отивам още по-далеч и питам реторично, де!: Какво толкова се е случило, че да се обясни падането от 8,50 на 5,65???!!!
      Не го виждам това нещо!!!
      Което не изключва и да съм доста неинформиран.
      За мен цената тук "трябва да е" минимум 8,50.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nacheff Разгледай мнение
        Прав е колегата.
        От цената на акцията след ре-сплита 10:1 извадиха цената на правата и така се стигна до цена от 8 и нещо.
        Сметката е била малко "по-сложна" защото 21 права даваха право за купуване на 20 нови.
        Иначе не е допълнително фиксирано съотношение 8 към 1.
        не ме интересува от просто любопитсто...
        цената на Коба ще бъде ориентирана към цената на сплита...до следващата идиотщина на Мартин Благословения...
        Дойче банк преди две години правиха увеличение на 33 евро и вече две години играе в интервали 20-40 но средната е около 33 евро...
        Така че ако си имал акции и изчислиш с правата колко е била в момента на сплита ще имаме един бъдещ ориентир...
        аз съм хванал цената 8,3 но не знам дали е вярна... към 1,14 ...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nacheff Разгледай мнение
          Та, шефанализаторът казал:

          "Обявената от нас през последните дни Къса Вълна е в пълен ход от тази сутрин, която се отнася както за Дакс така и за двойката Евро/ЩД, които губят яко. Изхождаме от убеждението, че това движение надолу още далеч не е приключило".

          Това се отнася за вчера, 03 07 13

          Ама, споко, това не се отнася за Кобата, тя си пада и при растящ и при падащ Дакс
          Имаше и някои случаи, обаче, когато падащият Дакс беше сигнал, че Кобата ще почне да катери.
          Втора трете над 5,6.....
          За мен 5,5 е дъното ,но третата трета ще я купувам или под 5 или когато тръгне нагоре над 6....
          Коба е банка свързана с Меркел ,сега следват избори .. да видим докъде ще я бутат... ,за мен следва едно качване поне до 7,5 ...скоро ...

          Коментар


          • Та, шефанализаторът казал:

            "Обявената от нас през последните дни Къса Вълна е в пълен ход от тази сутрин, която се отнася както за Дакс така и за двойката Евро/ЩД, които губят яко. Изхождаме от убеждението, че това движение надолу още далеч не е приключило".

            Това се отнася за вчера, 03 07 13

            Ама, споко, това не се отнася за Кобата, тя си пада и при растящ и при падащ Дакс
            Имаше и някои случаи, обаче, когато падащият Дакс беше сигнал, че Кобата ще почне да катери.

            Коментар


            • За тези, които разбират немски език

              http://www.wallstreet-online.de/nach...dax-03-07-2013

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                Нещо много тихо на западния фронт...
                Влезнах в Коба на 6,15 ..пък да видим..... една трета..

                Сплита ...доколко разбрах беше към 10 към 1...,
                По късно се е коригирано към 8 към 1 ... така ли....
                Значи при цена 1,15 към 8 и нещо.....
                Прав е колегата.
                От цената на акцията след ре-сплита 10:1 извадиха цената на правата и така се стигна до цена от 8 и нещо.
                Сметката е била малко "по-сложна" защото 21 права даваха право за купуване на 20 нови.
                Иначе не е допълнително фиксирано съотношение 8 към 1.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение
                  Аз удвоих на 5,76. Позицията ми е толкова малка че не ме боли да гледам графики и т.н. Досега съм загубил едни 200 евра само
                  Като почне да пада няма спиране ,после обратното... но важното да излезеш преди да те затисне цената...
                  Мисля ,че до 5 няма стигне...
                  Следващата покупка щеу ми е под 5,5 ако стигне...
                  Аз не бързам... нашшта борса спря ралито исега може да се правя на Нострадамус на ДАХ...:

                  Коментар


                  • [QUOTE=Монти;1059470294]Нещо много тихо на западния фронт...
                    Влезнах в Коба на 6,15 ..пък да видим..... една трета..

                    Сплита ...доколко разбрах беше към 10 към 1...,
                    По късно се е коригирано към 8 към 1 ... така ли....
                    Значи при цена 1,15 към 8 и нещо.....[/QUOTE

                    Аз удвоих на 5,76. Позицията ми е толкова малка че не ме боли да гледам графики и т.н. Досега съм загубил едни 200 евра само

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                      Сплита ...доколко разбрах беше към 10 към 1...,
                      По късно се е коригирано към 8 към 1 ... така ли....
                      Значи при цена 1,15 към 8 и нещо.....
                      10 към 1 си беше. После раздодоха преференциални права за записване.

                      @hemilio: добър ден дочака

                      Коментар


                      • В ЕВРОПА ТЕПЪРВА ЩЕ ИМА ЯДОВЕ.
                        СЕДЯ И СИ ЧАКАМ ДАКСА
                        Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение
                          На 7,1 (или 0.71 преди сплита) бу трябвало да е. Брокера ми даде 20% допълнителни акции от продажбата на права че отворих скромна позиция на 10.
                          Нещо много тихо на западния фронт...
                          Влезнах в Коба на 6,15 ..пък да видим..... една трета..

                          Сплита ...доколко разбрах беше към 10 към 1...,
                          По късно се е коригирано към 8 към 1 ... така ли....
                          Значи при цена 1,15 към 8 и нещо.....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
                            Доста предвидим е Дакс тези дни, не посмяха с – 5% за сесия и това остави доста дребни играчи на пазара, които са на + от движенията. Все пак със сигурност са изкарали от играта тези с плитките стопове, явно са достатъчно като процент.
                            При предвидим пазар, парадоксално, но статистически печалбите са по-ниски.

                            Коментар


                            • Доста предвидим е Дакс тези дни, не посмяха с – 5% за сесия и това остави доста дребни играчи на пазара, които са на + от движенията. Все пак със сигурност са изкарали от играта тези с плитките стопове, явно са достатъчно като процент.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                                Блажиш ли, блажиш ли? Вече у парите трябва да си
                                Не съм още,но съм близо,не съм очквал ,че за толкова кратко време ще сурне 400-450 пункта
                                Бравус

                                Ще си чакам и печалбицата,че много измъчена и дълга позиция стана
                                Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                                Коментар

                                Working...
                                X