IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Martingale Разгледай мнение
    всички анализи които колегите ми дават индикрат спиране на ку4 през септември. Пак съм оптимист но с някой странгъл за гарнитура.
    Аз мисля че QE ще остане под една или друга форма доста дълго. Не мисля че някой мисли за сега сериозно да спира QE.
    Септември е много рано, аз го виждам най-рано септември 2014 (но само ако икономиката е набрала скорост и се движи стабилно напред) нещо което за момента не се наблюдава. Има някакво развитие и растеж но е много слаб и главно се дължи на стимулите в икономиката.
    Така че QE ще остане с нас за дълго.

    Коментар


    • всички анализи които колегите ми дават индикрат спиране на ку4 през септември. Пак съм оптимист но с някой странгъл за гарнитура.

      Коментар


      • На 1596 някъде отварям дълга със стоп към 1585.За да започнем серизна корекция трябва да се опитаме да направим нов връх и да фейлнем(това може да се повтори няколко пъти).1594 е много важна зона, не вярвам да я счупим от пътвия път.
        The stock market is never wrong. Traders are wrong.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Haho333 Разгледай мнение
          Защо мислиш че днес ли утре ще го стигнем?
          Предчувствие нещо?
          Предположенията идват от дьлгогодишен опит и това, че гледам много пазари и индекси. Вьпреки корекцията има много неща, които подсказват, че макар да падаме, нещата не са се обьрнали. Щом е все още булиш пазар, ралито няма да отнеме време.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от XOVER Разгледай мнение
            Дьното се познава само като се задмине. А, кьде ще е това малко божа работа.. Не сме го подминали днес, така че може да има повече.

            Според мен, днес е голям шанс да е дьното, но аз няма да купя днес. Най-рано утре.
            Защо мислиш че днес ли утре ще го стигнем?
            Предчувствие нещо?

            Коментар


            • Дьното се познава само като се задмине. А, кьде ще е това малко божа работа.. Не сме го подминали днес, така че може да има повече.

              Според мен, днес е голям шанс да е дьното, но аз няма да купя днес. Най-рано утре.

              Коментар


              • Ръстът беше прекалено голям, така че по-скоро малко под МА(дневна) 200.

                Коментар


                • Къде е дъното на тази корекция според вас?
                  RandomTrader кво мислиш?
                  Според мен или на 1,600 или на 1,550.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от noker.bg Разгледай мнение
                    Германците два пъти са се парили от световни войни и сега им държи топло. Парен каша духа.
                    Е те и сега ще загубят. Германия и Япония ще си сменят ролите следващото десетилетие. Япония ще дърпа, Германия ще тъне в депресия.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      Страничната жертва от ръста на Япония ще е Германия. И то не за друго а заради идеологията която налагат в ЕЦБ.

                      Към момента САЩ, Великобритания, Корея, Япония, Китай водят валутна война.

                      Европа - основно заради Германия губи войната. И то дори само заради това че не иска да играе.
                      Германците два пъти са се парили от световни войни и сега им държи топло. Парен каша духа.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
                        Hi from USA
                        Trqbvashe da doida tuk da hvana bika za madurite che da trygne rabotata v moqta posoka
                        Kato se pribera shte vi pokaja snimkata kak go doq
                        Бях сигурен, че ти си виновен!!! Приятно изкарване!!!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
                          Знаеш, че те уважавам и не се дърля с теб за нищо, ама тази вечер пишеш глупости.
                          Централните банки са доказали през годините, че не могат да управляват инфлацията. Инлфацията/дефлацията се случват без тяхното съгласие или въпреки техните действия. Единственото което, ЦБ може да направи е да промени основния лихвен процент или да печата пари. Нищо друго! А от там какво ще стане зависи от други фактори свързани най-вече с нагласите на хората, бизнес средата, политиките на правителството... Те обикновено имат ефект, но когато правиш реформи, ефектите се проявяват след 4-5 дори 10 години...ако се проявят.
                          За разлика от тях, политиката на централната банка има само краткотраен ефект и не решава структурни проблеми.
                          А примери за безсилието на централните банки с лопата да ги ринеш. Всички знаем, за инфлацията в САЩ и какво прави Волкър в близкото минало. Вярно, че е инструмент на централната банка, ама резултата е плачевен. Както би казал Схемата "пукккккккккккккк"
                          Та понеже казваш, че квото каже Курода, това ще е, не ми отговори на въпроса защо след като са решавали да излезнат от дефлацията вече 8 пъти, не са успели нито веднъж. А Никея е скачал много пъти след обявяването на подобни намерения и също толкова пъти е умирал.
                          Казвам че днес имат инструментариума за спиране на инфлацията. Една Центарална банка винаги може да спре инфлацията. Въпроса е дали иска да го направи. Защото цената за спиране на инфлацията е доста сериозна, обикновено се свързва с рязко повишаване на безработицата, значителна трансформация на относителните цени, сериозни проблеми за политиците.

                          Пак казвам, никога до сега Япония не е правила подобно нещо. Япония никога не е таргетирала повишаване на инфлацията, никога не е правила подобно по размер количествено увеличение на паричната маса.

                          Коментар


                          • Hi from USA
                            Trqbvashe da doida tuk da hvana bika za madurite che da trygne rabotata v moqta posoka
                            Kato se pribera shte vi pokaja snimkata kak go doq
                            Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              Нищо подобно. Японците никога не са таргетирали инфлация. Когато една централна банка ти казва че ще откара инфлацията от 0 до 2% то тя ще я откара до там.
                              Знаеш, че те уважавам и не се дърля с теб за нищо, ама тази вечер пишеш глупости.
                              Централните банки са доказали през годините, че не могат да управляват инфлацията. Инлфацията/дефлацията се случват без тяхното съгласие или въпреки техните действия. Единственото което, ЦБ може да направи е да промени основния лихвен процент или да печата пари. Нищо друго! А от там какво ще стане зависи от други фактори свързани най-вече с нагласите на хората, бизнес средата, политиките на правителството... Те обикновено имат ефект, но когато правиш реформи, ефектите се проявяват след 4-5 дори 10 години...ако се проявят.
                              За разлика от тях, политиката на централната банка има само краткотраен ефект и не решава структурни проблеми.
                              А примери за безсилието на централните банки с лопата да ги ринеш. Всички знаем, за инфлацията в САЩ и какво прави Волкър в близкото минало. Вярно, че е инструмент на централната банка, ама резултата е плачевен. Както би казал Схемата "пукккккккккккккк"
                              Та понеже казваш, че квото каже Курода, това ще е, не ми отговори на въпроса защо след като са решавали да излезнат от дефлацията вече 8 пъти, не са успели нито веднъж. А Никея е скачал много пъти след обявяването на подобни намерения и също толкова пъти е умирал.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от IvanG Разгледай мнение
                                Е много ясно какво ще се случи - все едно никой не помни 1996-а в България. Икономическите закони важат навсякъде. Или фалираш без предупреждение или печаташ без да спираш..Сега девалвираха йената - цените на всичко вносно вкл; и на бензина скочиха 30% и потреблението естествено че ще спадне..
                                Мисля че бъркаш доста сериозно. 2% инфлация не е 1000% инфлация. А в момента всяка централна банка може да спре инфлацията изключително лесно. то всъщност и в България я спряха буквално за два месеца след 1996 когато поискаха да я спрят.

                                Коментар

                                Working...
                                X