IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
    Час вече се мъча да си направя списък с най-скъсените златодобивни. Нещо не успявам съвсем, че и някакви съвсем малки ментаци се появяват.

    Мързи ме един по един да ги правя, обаче от по-нормалните при AMRK имаме едни 20%. При търсене в Гугле не виждам някакъв материал да обобщава въпроса.

    Сега, ясно че тези данни не са в реално време... обаче доста асиметрия имаме тука. За лотариен билет ясно, че става. Обаче въпросът е дали не става за нещо повече. От друга страна парите развалят човека.
    ​​​
    Просто не е истина. Цяла сутрин опразвах сметки, гърчих се да търся хубав курс и да прехвърлям в IBKR.
    Click image for larger version

Name:	Screenshot 2024-04-08 185327.jpg
Views:	1
Size:	7.3 КБ
ID:	4171735


    ... а за NEM са просто безобразни цените на опциите и няма да се пречупя на този етап.
    Last edited by terziеv; 08.04.2024, 18:58.

    Коментар


    • Щом и платината отлепи, значи е страшна работата. Според мен ще опитат да изсипят някакъв студен душ като с нафтовия резерв. Не знам какви патрони са им останали обаче.

      ... но това евро как се държи спрямо долара ме съсипва. Последно обменях на 1.083 и си мислех, че съм заковал върха.
      Last edited by terziеv; 08.04.2024, 18:17.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от keizer Разгледай мнение

        Панда ай уреди некой дисконт в алфата! Следващата седмица ми е падежа и ми искат 299 доларес за годишна такса.
        Можеш да получиш про за 90 дни за всеки анализ публикуван, имам го така от почти 7 години вече. айде ето линк за 25% отстъпка за инвестиционната група


        seekingalpha.com/affiliate_link/goldpanda25
        destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

        Коментар


        • Час вече се мъча да си направя списък с най-скъсените златодобивни. Нещо не успявам съвсем, че и някакви съвсем малки ментаци се появяват.

          Мързи ме един по един да ги правя, обаче от по-нормалните при AMRK имаме едни 20%. При търсене в Гугле не виждам някакъв материал да обобщава въпроса.

          Сега, ясно че тези данни не са в реално време... обаче доста асиметрия имаме тука. За лотариен билет ясно, че става. Обаче въпросът е дали не става за нещо повече. От друга страна парите развалят човека.
          ​​​

          Коментар


          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

            Евала. Толкова време се чудех кой плаща. Сега остава да разбера кой плаща за кето хляб.
            Диабетици и хора с проблеми с обмяната. Имена трябват ли ти?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от keizer Разгледай мнение

              Панда ай уреди некой дисконт в алфата! Следващата седмица ми е падежа и ми искат 299 доларес за годишна такса.
              Евала. Толкова време се чудех кой плаща. Сега остава да разбера кой плаща за кето хляб.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                ок да кажем, че мога да спестя всички такси. смятай и фактора време, защото изкарвам към $30 на час от алфата. от друга страна, тази сума бледнее пред грешки като Агрия или удари като Friedman. в кой момент престава на инвеститор да му пука за таксите за преводите? трябва ли да стана милионер за да не си губя времето?
                Панда ай уреди некой дисконт в алфата! Следващата седмица ми е падежа и ми искат 299 доларес за годишна такса.
                Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Д.Петков Разгледай мнение

                  Не съществува БГ банка в която можеш да си отвориш сметка в евро и да не приема SEPA преводи (струва €1), остави ги тия блогове.

                  Ако теглиш/депозираш от/към щатски брокер да кажем три трансфера месечно, това са поне $60 такси, не бих го нарекъл "някое левче" при положение че има много пенсионери с 250лв пенсия. Аз претакам между брокери и някой път се налатат и повече от три трансфера на месец.

                  Никога не съм бил фен на Бъфет, примерът беше че и жена му е същата стока, то за него си се знае че е яко стиснат.

                  EDIT: Но тая Хети Грийн верно изкърти бидето, не бях я чувал. Чак не беше смешно, направо се потресох. Да се стигне до ампутация на крака на сина й, но да не се бръкне за частна клиника, неам думи...
                  ок да кажем, че мога да спестя всички такси. смятай и фактора време, защото изкарвам към $30 на час от алфата. от друга страна, тази сума бледнее пред грешки като Агрия или удари като Friedman. в кой момент престава на инвеститор да му пука за таксите за преводите? трябва ли да стана милионер за да не си губя времето?
                  destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение
                    КЪСООООООО

                    ТОЛКОВА ВИ БЕШЕ ПЕТЪЧНИЯ ПОШЪЛ ОПТИМИЗЪМ

                    абе петъчния ви израелски оптимизъм нещо олаби

                    споко другата седмица ще ви фалирам още по хубавко .

                    искам да купувате до дупка . и на чаааветата паричките да вкарате в акциики

                    хяхяхяхях

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tetris12 Разгледай мнение

                      При swift превод може да има банки кореспонденти, които също си слагат техни такси, реално комисионната е възможно да отиде над 20 долара.
                      А, не бе, мен ЦКБ , ме одрусаха с 88лв. за swift превод и ме успокоиха, че таксата била споделена, ама ми дръпнаха 88лв. от сметката.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                        wire transfer за $20 такса го пише и в долари. има опция SEPA transfer в алфата, но бг банките приемат ли го? не сме в списъка

                        https://wise.com/bg/blog/sepa-prevod

                        това да въртя долари през wise, да ги конвертирам в евра и после да се моля да ми пристигнат в бг сметката звучи като прекалено заигравка за няколко долара да спестя. много ми е странно, уж големи инвеститори с 5, 6 и дори 7-цифрени портфейли тук и се чудят как да спестят някое левче
                        Не съществува БГ банка в която можеш да си отвориш сметка в евро и да не приема SEPA преводи (струва €1), остави ги тия блогове.

                        Ако теглиш/депозираш от/към щатски брокер да кажем три трансфера месечно, това са поне $60 такси, не бих го нарекъл "някое левче" при положение че има много пенсионери с 250лв пенсия. Аз претакам между брокери и някой път се налатат и повече от три трансфера на месец.

                        Никога не съм бил фен на Бъфет, примерът беше че и жена му е същата стока, то за него си се знае че е яко стиснат.

                        EDIT: Но тая Хети Грийн верно изкърти бидето, не бях я чувал. Чак не беше смешно, направо се потресох. Да се стигне до ампутация на крака на сина й, но да не се бръкне за частна клиника, неам думи...
                        Last edited by Д.Петков; 06.04.2024, 21:32.

                        Коментар


                        • Така и не купих leaps-ове върху AEM, за което не мога да си простя.

                          Чудя се дали да не продам почти целия пасивен портфейл и да го бухна в NEM. Вече не е безрисково иначе щях да купя опции в парите.

                          Единственото, което ме кара да се замисля е, че продажбата на пасивния ще докара много сериозно данъчно събите. Отделно с обикновените акции евентуалната печалба е сравнително мизерна.
                          ​​​​

                          Коментар


                          • и ако толкова се кефиш на милиардери с психични проблеми, представям ти хети грийн

                            https://www.hobokengirl.com/hetty-gr...treet-hoboken/

                            Despite her wealth, she was known for going to extreme lengths to preserve her fortune. When her son, Ned, suffered a leg injury, Hetty wasted so much in finding a free clinic that Ned’s case became incurable and his leg required amputation. In her old age, Hetty developed a hernia, yet refused the operation, opting to use a stick to press down the swelling. She refused to pay for hot water and carried her unwrapped lunch (a ham sandwich) in the pocket of her dress which she would eat when she wasn’t munching on her favorite snack — onions.

                            She also refused to spend money on an office, and instead squatted amid her financial papers on the floor of the Chemical National Bank at 270 Broadway in Manhattan.

                            destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Д.Петков Разгледай мнение

                              Така е, затова си струва гимнастиката да се финтират тия такси по възможност. Ето че и милиардерите търсят тънката лайсна ха-ха... Жената на Бъфет отказа да си купи кафе за 4 долара, било скъпо
                              глупости

                              https://www.youtube.com/watch?v=JukGECU6mnI

                              тоя е толкова алчен, че първата му жена го напусна. отказвам да идеализирам хора, които поставят парите на първо място
                              destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Д.Петков Разгледай мнение

                                При "wire transfer" в долари винаги има $20 такса SWIFT, без значение в кои държави са банките (Световният сетълмент в щ.долари е SWIFT). Между щатски банки има възможност за ACH трансфери, няма такса SWIFT. Ако алфата могат да ти пратят $ в ACH акаунта на Wise, ги спестяваш тия $20. После си ги конвертираш в евро (курса на Wise е доста по-добър от банковия) и със SEPA трансвер ти кацат в БГ банката. Става и с https://www.currencyfair.com/ , пак чрез ACH, с тях си изтеглих парите от Tastytrade когато ни биха шута (на БГ клиентите), само че тия не държат пари при тях и всеки входящ ордер трябва да има съответен предварително подготвен изходящ, с крайната дестинация на трансфера. Ползвах ги тогава само веднъж и не платих таксата SWIFT. Не мога да гарантирам че няма промени някакви и още е така.
                                wire transfer за $20 такса го пише и в долари. има опция SEPA transfer в алфата, но бг банките приемат ли го? не сме в списъка

                                https://wise.com/bg/blog/sepa-prevod

                                това да въртя долари през wise, да ги конвертирам в евра и после да се моля да ми пристигнат в бг сметката звучи като прекалено заигравка за няколко долара да спестя. много ми е странно, уж големи инвеститори с 5, 6 и дори 7-цифрени портфейли тук и се чудят как да спестят някое левче
                                destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                                Коментар

                                Working...
                                X