IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от gogi69006 Разгледай мнение
    А кога ще ги зададеш, и ще ги зададеш ли изпбщо - въпрос на стил, и на риск. Идеята на стоп-лоса е да органичи загубите, или когато си на печалба - да не пада под определено ниво. НО когато пазара отвори с гап - не те спасява...както и при много резки движения
    Явно затова беше написано че не винаги сработва
    Преди джулиуса беше писал че задава stop лосове явно когато цената стигне някакво ниво слага стоп лос за да ограничи загубата така го разбирам

    Коментар


    • Първоначално изпратено от gogi69006 Разгледай мнение
      Това са два различни инструмента - стоп-лос и тейк-профит. Идеята им е различна.
      При положение че акцията е купена на цена X ти да кажем си сметнал цена y която те устройва ,обикновенно каква поръчка се използва за продажба би следвало да е sell с цена фиксирана в ордера поне така е написано в платформата

      Коментар


      • А кога ще ги зададеш, и ще ги зададеш ли изпбщо - въпрос на стил, и на риск. Идеята на стоп-лоса е да органичи загубите, или когато си на печалба - да не пада под определено ниво. НО когато пазара отвори с гап - не те спасява...както и при много резки движения

        Коментар


        • Това са два различни инструмента - стоп-лос и тейк-профит. Идеята им е различна.

          Коментар


          • Имам един тънък въпрос .
            При покупка на акция ,веднага ли задавате ордер за изход или изчаквате да мине време някакво ?
            Ако е за продажба при скок на цената кой тип ордер задавате понеже досега аз ги продавах като стигнеха някаква цена или процент който ме устрйва ,или когато цената стигне некакво ниво слагате стоп за да затвори когато падне под нея ?
            Общо взето кой ордер се използва най често при продажба с цел някаква печалба ?Питам не заради друго ,защото прочетох че не винаги ордерите се затваряи на тази цена ,за Интерактив става въпрос .

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Майстора233 Разгледай мнение

              Не
              прав беше някой каза че на 12,03 почва краша а то всичко нагоре

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pazderkov Разгледай мнение
                А какво ви е мнението за Lufthansa?
                Мен ми се вижда твърде ниска цената и в момента, въпреки обстоятелствата със стачките и очакващото се увеличение на заплатите на персонала.
                Нищо в Европа. Само в УСА. Там е истината. Разгледай тамошните авиокомпании.
                Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

                Коментар


                • Аз някога като ви казвах да инвестирате в Nvidia не слушахте... сега е късно малко. Не че няма да се качва още, но просто няма много на къде.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от RInvestor Разгледай мнение

                    Фундаментално има причини да расте, но графиката изглежда просто ужасно точно сега
                    Фундаментално това е гробище за пари.По добре ги дарете в някой дом.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pazderkov Разгледай мнение
                      А какво ви е мнението за Lufthansa?
                      Мен ми се вижда твърде ниска цената и в момента, въпреки обстоятелствата със стачките и очакващото се увеличение на заплатите на персонала.
                      Фундаментално има причини да расте, но графиката изглежда просто ужасно точно сега

                      Коментар


                      • https://m.investing.com/news/stock-m...ing-on-3332457

                        Mega бикът на Тесла намалява дела си в компанията !
                        Теслата май май стагнира нещо..

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pazderkov Разгледай мнение
                          А какво ви е мнението за Lufthansa?
                          Мен ми се вижда твърде ниска цената и в момента, въпреки обстоятелствата със стачките и очакващото се увеличение на заплатите на персонала.
                          Ако искаш пари купувай Меркадо Либре тъкмо тръгна нагоре виж отчетите без аналог.Амазон на Латинска Америка ,смаза и Costco,разпродаде се заради еднократни данъци ,иначе няма грешка.Няма и конкуренция вече над 20 години защото никой не иска да припари в Латинска Америка,в момента таргета е малко над 2000 долара .
                          J.P Morgan,Barclays,Bank of Amerika ,Wedbush securities ,всичко е рейтинг Buy

                          Коментар


                          • А какво ви е мнението за Lufthansa?
                            Мен ми се вижда твърде ниска цената и в момента, въпреки обстоятелствата със стачките и очакващото се увеличение на заплатите на персонала.

                            Коментар


                            • Robinhood, след последния отчет почнаха да ми влизат в сметките за една стабилна ракета за 2024.
                              Може да разгледате като растежен вариант.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
                                Бг данък дивидент е 5% и при СИДДО се самооблагаш до 5%, ако са ти удържали над 5% не доплащаш нищо.
                                Така е, но ако са ти удържали 26.375% (което се случва при повечето немски компании), можеш да си поискаш разликата, т.е. 11.375%.

                                Коментар

                                Working...
                                X