IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    Личното ми мнение е че това с високата инфлация, която идва е една огромна глупост. От 2009 се приказва това - вече сме 2013 а още света се опитва да се измъкне от дефлация.

    Аз лично нямам намерение да си губя парите до като чакам някакви несбъдващите се пророчества от хора които всъщност нищо не разбират. Защото до сега не съм видял един свестен икономист да защитава тезата за идващата висока инфлация.

    За последните 5 години една камара народ се набута в балони само че да бил бягал от нещо което го няма. А то какво стана, балоните почнаха да гърмят, инфлация няма, а тези "умни" пари станаха доста по-малко. Но една част от тях още чакат инфлацията.
    И на всичката дефлация (ако отчитаме потреблението на енергия) се противопоставя също толкова силна инфлация че даже го докарва на + ... само че инфлацията има едно голямо предимство - винаги получава още един шанс ;-)
    I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      Личното ми мнение е че това с високата инфлация, която идва е една огромна глупост. От 2009 се приказва това - вече сме 2013 а още света се опитва да се измъкне от дефлация.

      Аз лично нямам намерение да си губя парите до като чакам някакви несбъдващите се пророчества от хора които всъщност нищо не разбират. Защото до сега не съм видял един свестен икономист да защитава тезата за идващата висока инфлация.

      За последните 5 години една камара народ се набута в балони само че да бил бягал от нещо което го няма. А то какво стана, балоните почнаха да гърмят, инфлация няма, а тези "умни" пари станаха доста по-малко. Но една част от тях още чакат инфлацията.
      Да бе, мъка голяма, ние си измисляме пари а цените не скачат, тотална липса на въображение и не можем да насмогнем с въображението....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от noker.bg Разгледай мнение
        Ама то при инфлация цените се покачват правопропорционално. Нещо не разбирам как ще спечелиш?
        Не е така.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
          Целите за инфлация ще бъдат постигнати, за сметка на вложителите, разбира се, това и 5 годишно дете може да го постигне. Опасно е обратното, че тя инфлацията рязко идва, прави балони, и е сигурна като гравитацията, но ние този урок сме го чели, чели..
          Личното ми мнение е че това с високата инфлация, която идва е една огромна глупост. От 2009 се приказва това - вече сме 2013 а още света се опитва да се измъкне от дефлация.

          Аз лично нямам намерение да си губя парите до като чакам някакви несбъдващите се пророчества от хора които всъщност нищо не разбират. Защото до сега не съм видял един свестен икономист да защитава тезата за идващата висока инфлация.

          За последните 5 години една камара народ се набута в балони само че да бил бягал от нещо което го няма. А то какво стана, балоните почнаха да гърмят, инфлация няма, а тези "умни" пари станаха доста по-малко. Но една част от тях още чакат инфлацията.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            Като видя инфлация ще почна да мисля как да печеля от това. Сега не виждам инфлация, така че не виждам защо да купувам нещо, от което може и да спечеля не особено много при това, но само ако се появи нещо което го няма.
            Ама то при инфлация цените се покачват правопропорционално. Нещо не разбирам как ще спечелиш?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              Като видя инфлация ще почна да мисля как да печеля от това. Сега не виждам инфлация, така че не виждам защо да купувам нещо, от което може и да спечеля не особено много при това, но само ако се появи нещо което го няма.
              Целите за инфлация ще бъдат постигнати, за сметка на вложителите, разбира се, това и 5 годишно дете може да го постигне. Опасно е обратното, че тя инфлацията рязко идва, прави балони, и е сигурна като гравитацията, но ние този урок сме го чели, чели..

              Коментар


              • Като видя инфлация ще почна да мисля как да печеля от това. Сега не виждам инфлация, така че не виждам защо да купувам нещо, от което може и да спечеля не особено много при това, но само ако се появи нещо което го няма.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                  Аз лично не харесвам петролни компании - и смятам че ниското им ПЕ е напълно оправдано. Цената на петрола се задържа стабилно висока последните години, но никой не може да гарантира че това ще се запази.
                  Когато изпуши инфлацията - първо там ще идат парите. Парадоксално е при толкова смачкано търсене цената да се задържи в горните 90 на WTI. Петролните компании печелят от това на каква цена продават стоката си. Когато почнат да пращат чекове по пощата както преди време всички ще се юрнат към помпите
                  I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение
                    Струва ми се че най-разбитите пазари като руския например обръщат тренда. Това което се случи при руския пазар напоследък са нива по-ниски от времето на голямата депресия. като P/E. Сега ще го вдигнат лесно пазара с много ниски обеми. Гледам днес листнатите компании в Лондон...На всички, които са слагали стопове ще им прилошее защото няма да могат да купят обемите които са продали. Виждам от 2 до 3 пъти потенциал при много от акциите.
                    аз заложих на MTL тези дни, следя и една бразилска подобна, идеята е за сериозен профит и ще го чакам, пък когато

                    Коментар


                    • Нека позная коя е

                      MOSCOW--The board of Russian oil firm OAO TNK-BP Holding (>> TNK-BP Holding OAO), controlled by state-controlled OAO Rosneft (>> Rosneft' NK OAO), has recommended the company pay no dividends for 2012, TNK-BP said in a statement Thursday, in a move that investors have warned could damp interest in Russian stocks.

                      State-controlled oil giant Rosneft acquired a 95% stake in TNK-BP, Russia's third-largest oil company, on March 21 from BP PLC (>> BP plc) and its partners, a group of Soviet-born tycoons.

                      Minority shareholders in TNK-BP had hoped for a share swap, a large dividend or a buyout on similar terms to the deals, worth a total of $60 billion. But Rosneft Chief Executive Igor Sechin has said there will be no buyout. He said May 23 that dividends will be paid out at 25% of net profit from March 21, when Rosneft's deals to take over TNK-BP closed. The company's previous owners are responsible for any dividends for before that date, he said.

                      Rosneft said Thursday it is setting up a committee to work with minority shareholders.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение
                        Говоря ви за П/Е много под 5 колеги. и съм наясно че доста дълго се търгуват на миски мултипъли. Очакжам да разпорване на мечи задници след 2 седмици когато вдигнат дивидента.
                        Хахаха ПЕ под 5 и ти да му се кефиш означава, че не знаеш нещо, и това нещо е много много важно. Няма безплатни обяди.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
                          Тук се съгласявам с Равновесов. За к'во ми е руски избушеняк като има Тотал (П/Е 7 и дивидент 6%) и Ени (над 6% дивидент)? Шел и БП също са без пари.
                          Една забележка: Ени са компанията с най-добро обновяване на резервите - 147%!!!
                          Говоря ви за П/Е много под 5 колеги. и съм наясно че доста дълго се търгуват на ниски мултипъли. Очаквам разпорване на мечи задници след 2 седмици когато вдигнат дивидента.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
                            Тук се съгласявам с Равновесов. За к'во ми е руски избушеняк като има Тотал (П/Е 7 и дивидент 6%) и Ени (над 6% дивидент)? Шел и БП също са без пари.
                            Една забележка: Ени са компанията с най-добро обновяване на резервите - 147%!!!
                            Аз лично не харесвам петролни компании - и смятам че ниското им ПЕ е напълно оправдано. Цената на петрола се задържа стабилно висока последните години, но никой не може да гарантира че това ще се запази.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              Шеврон се търгува на 10. За какво ми е руска на 5. Като ако руската стане на 10 шеврон ще се търгува на 20. А риска при шеврон е брутално по-нисък.

                              Руските компании ги следя от почти 10 години и винаги са се търгували на солиден дисконт - така че този период от 2 години много къс ми се струва за да имаш дори и минимален шанс

                              А ако набуташ 7 цифрена сума най-много да стане 6 цифрена или още надолу.
                              Тук се съгласявам с Равновесов. За к'во ми е руски избушеняк като има Тотал (П/Е 7 и дивидент 6%) и Ени (над 6% дивидент)? Шел и БП също са без пари.
                              Една забележка: Ени са компанията с най-добро обновяване на резервите - 147%!!!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение
                                Ще си говорим след 2 години койе бил прав. Аз съм съгласен са буда ощетявам много миноритар на компаноя с P/E 5 пъти по ниско отколкото на аналогична американска или британска компания. Ако имах и седмецифрени суми пак щях да ги вложа там.
                                Шеврон се търгува на 10. За какво ми е руска на 5. Като ако руската стане на 10 шеврон ще се търгува на 20. А риска при шеврон е брутално по-нисък.

                                Руските компании ги следя от почти 10 години и винаги са се търгували на солиден дисконт - така че този период от 2 години много къс ми се струва за да имаш дори и минимален шанс

                                А ако набуташ 7 цифрена сума най-много да стане 6 цифрена или още надолу.

                                Коментар

                                Working...
                                X