IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tetris12 Разгледай мнение

    Ако наистина държиш 170к в кеш знаеш че лека полека покупателната им стойност намалява, поне ги сложи в нещо което покрива инфлацията
    Като минимум едни 7 годишни румънци с годишна купонна доходност от 6.65% в евраци, както аз съм направил.
    Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

      Абе лузър аз имам над 170 000 евра в кеш и още в злато и други активи ,ти толкоз пати не си виждал през целия си жалък животец.
      Палячо!
      Ако наистина държиш 170к в кеш знаеш че лека полека покупателната им стойност намалява, поне ги сложи в нещо което покрива инфлацията

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

        Абе лузър аз имам над 170 000 евра в кеш и още в злато и други активи ,ти толкоз пати не си виждал през целия си жалък животец.
        Палячо!
        Не бъркай левовете с евро

        Също така е важно не какво имаш, а какво лично си спечелил както бизнесмен - има нема 1000лв

        Откраднатите пари и продажбите на наследство не влизат в категорият бизнес

        Коментар


        • Първоначално изпратено от danetha Разгледай мнение
          Не знам за Nvidia,но къде е оня смешник 6000 да покаже доказатества за 40-те му поредни "успешни" сделки за 50 дни

          Той си мисли,че като не пише няколко дена и ще забравим.Чакаме "доказателствата",но имам странното чувство,че такива няма
          Няма какво да чакаш пухи, казах ти избери си благотворителна акция по твой избор дари 1000лв и ще ти пусна разпечатки

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dollarman Разгледай мнение

            Бул маркета, който е 60% пасив инвестинг, е функция на заетоста и 401к плановете които купуват пазара всяка седмица, най-правилният източник за мен е броят и флуктуацията т.нар. full time jobs
            Булмаркета (текущия) се дължи само на програмата на ФЕД с която финансира банките (Bank Term Funding Program). Т.е. с едната ръка ФЕД вдигаше лихвите, а с другата финансира банките под масата. Това започна когато се гътнаха първите две банки, тогава ФЕД започна да им дава заеми срещу всеки трежъри бонд който имат, в кеш 100% номинала без да чакат падежа, макар че текущо бондовете са на загуба 30-40%. Така постигнаха "мекото приземяване" дето баба Йелън се фукаше. Само че тая програма е едногодишна и приключва сега на 12-ти Март, а няма никакви индикации от ФЕД че ще я продължи.

            Това значи, че още преди 12-ти Март банките трябва да си осигурят тонове кеш за да върнат заемите (и си вземат обратно бондовете). Тъй че в началото на Март е краят на партито и се гответе за дълбока корекция у индексите. Като няма кинти - няма NVDA, няма MSFT, всичко на пързалката. А 401(К) е силен фактор да крепи пазара и не допусне тотален срут, но без парите от ФЕД (евтин кредитен ресурс), булмаркетите са мираж. Разбира се ФЕД могат да удължат програмата в последният момент и тогава булмаркета ще си продължи, но според разбирачи това било малко вероятно.
            С две думи, внимавайте в началото на Март.
            Last edited by Д.Петков; 25.02.2024, 00:30.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
              Съгласен с майстора. Кавръков е архитип на вечнния губещ.
              Абе лузър аз имам над 170 000 евра в кеш и още в злато и други активи ,ти толкоз пати не си виждал през целия си жалък животец.
              Палячо!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от dollarman Разгледай мнение

                Бул маркета, който е 60% пасив инвестинг, е функция на заетоста и 401к плановете които купуват пазара всяка седмица, най-правилният източник за мен е броят и флуктуацията т.нар. full time jobs
                вери тру.

                Супер е смешно да показвате "цикли" от времето, кога хората са взимали пенсии. Кой сега има пенсия, дееба?

                Addendum - гей инвестирането според мен е много повече от 50-60%, както го пишат. Виждал съм отчети на бая уж активни фондове, дето държат половината капитал в гей индекси.
                Last edited by terziеv; 24.02.2024, 21:03.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от RInvestor Разгледай мнение

                  Можеш ли да дадеш повече инфо за циклите, защото явно ги виждаме различно. Някакви източници, които да погледна? Ето на какво стъпвам, прилагам картинка, но съм отворен и за други мнения
                  Ясно , видях чарта на които се облягаш.
                  Карам дълъг ковид , кат се освестим че седнем на лаптопа и постна мойте анализи които съвпадат до известна степен с някой други колеги.
                  Last edited by Майстора233; 24.02.2024, 19:21.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от RInvestor Разгледай мнение

                    Можеш ли да дадеш повече инфо за циклите, защото явно ги виждаме различно. Някакви източници, които да погледна? Ето на какво стъпвам, прилагам картинка, но съм отворен и за други мнения
                    Бул маркета, който е 60% пасив инвестинг, е функция на заетоста и 401к плановете които купуват пазара всяка седмица, най-правилният източник за мен е броят и флуктуацията т.нар. full time jobs

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Майстора233 Разгледай мнение

                      Вече е премислено последният цикъла е 2020 - 2024 , 2025 началото.

                      За крипто последният цикъл 2018-2024.

                      Всичко се подрежда, дори хейтъри и патологични мечки и понижители като Кавръков и Фрости се пречупиха и се набиха у акции и тепърва ще вкарват.
                      Алчниия друг гневен хейтър надъхано купува ПИБ.

                      Кво говори това в края на цикъла , дори и най негативните личности гневът им преминава в алчност и ги треска фомото . Просто перфектен социален индикатор. Все пак да не забравяме че сме с доста ,,стар бичи,, пазар започнал преди 15 години 2009.


                      ПП. Интересното че споменатите колеги по време на дъната и крашовете.
                      Тролят яко примерно в темата Биткойн и на тема политика и могат да се взема за индикатор за дъна.
                      Можеш ли да дадеш повече инфо за циклите, защото явно ги виждаме различно. Някакви източници, които да погледна? Ето на какво стъпвам, прилагам картинка, но съм отворен и за други мнения

                      Коментар


                      • Съгласен с майстора. Кавръков е архитип на вечнния губещ.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от RInvestor Разгледай мнение

                          Споделям мнението на колегата, виж Насдак 1995-2000 и мисли за 2024-2030/33/. Това не значи ,че всичко ще е цветя и рози /кризата 1998/. Накрая ще завършим с пукването на грандиозен балон.
                          Кое е не ясно в поста ми? Нова позиция в COIN от четвъртък, евентуално ще я увеличавам, ако тръгне добре
                          Вече е премислено последният цикъла е 2020 - 2024 , 2025 началото.

                          За крипто последният цикъл 2018-2024.

                          Всичко се подрежда, дори хейтъри и патологични мечки и понижители като Кавръков и Фрости се пречупиха и се набиха у акции и тепърва ще вкарват.
                          Алчниия друг гневен хейтър надъхано купува ПИБ.

                          Кво говори това в края на цикъла , дори и най негативните личности гневът им преминава в алчност и ги треска фомото . Просто перфектен социален индикатор. Все пак да не забравяме че сме с доста ,,стар бичи,, пазар започнал преди 15 години 2009.


                          ПП. Интересното че споменатите колеги по време на дъната и крашовете.
                          Тролят яко примерно в темата Биткойн и на тема политика и могат да се взема за индикатор за дъна.
                          Last edited by Майстора233; 24.02.2024, 17:14.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от dido_yord Разгледай мнение
                            Цената на Nvidia ми прилича на цената на слънчогледовото олио през пролетта на 2022 ;-)

                            Нямам вече! Излязах от позицията ;-)
                            https://markets.businessinsider.com/...cdonald-2024-2

                            В тази статия изключително точно се описва ситуацията с Нвидия,поне за мен е така.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от dollarman Разгледай мнение

                              Не сме ли в 2024 ?
                              Споделям мнението на колегата, виж Насдак 1995-2000 и мисли за 2024-2030/33/. Това не значи ,че всичко ще е цветя и рози /кризата 1998/. Накрая ще завършим с пукването на грандиозен балон.
                              Кое е не ясно в поста ми? Нова позиция в COIN от четвъртък, евентуално ще я увеличавам, ако тръгне добре

                              Коментар


                              • Цената на Nvidia ми прилича на цената на слънчогледовото олио през пролетта на 2022 ;-)

                                Нямам вече! Излязах от позицията ;-)

                                Коментар

                                Working...
                                X