IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от RInvestor Разгледай мнение
    Кой търсеше растящи компании с ниско P/E?
    APP е с ф. П/Е 13 и добри прогнози за приходи и печалби за по-нататък.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

      Като им стане тясно в САЩ нали виждаш отиват в Япония
      дедо е сейф бет. прекалено сейф. аз съм по-радикално настроен и поемам по-големи рискове от дедо. пък и имам много голяма тех експозиция, а дедо не предлага такава.
      Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

      Коментар


      • Както къртеше в премаркета, така заби носа Но картонът е добър, макар и пенсионерски. Дедо ми харесва, не лети в облаците.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от keizer Разгледай мнение

          Oracle of Omaha: "There remain only a handful of companies in this country capable of truly moving the needle at Berkshire, and they have been endlessly picked over by us and by others," Buffett detailed in his annual letter. "Some we can value; some we can't. And, if we can, they have to be attractively priced. Outside the U.S., there are essentially no candidates that are meaningful options for capital deployment at Berkshire. All in all, we have no possibility of eye-popping performance."
          Като им стане тясно в САЩ нали виждаш отиват в Япония

          Коментар


          • Първоначално изпратено от keizer Разгледай мнение

            Oracle of Omaha: "There remain only a handful of companies in this country capable of truly moving the needle at Berkshire, and they have been endlessly picked over by us and by others," Buffett detailed in his annual letter. "Some we can value; some we can't. And, if we can, they have to be attractively priced. Outside the U.S., there are essentially no candidates that are meaningful options for capital deployment at Berkshire. All in all, we have no possibility of eye-popping performance."
            Все пак продължават да купуват тайна компания вече 2 Q

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение
              Беркшир на дедо кърти!
              Oracle of Omaha: "There remain only a handful of companies in this country capable of truly moving the needle at Berkshire, and they have been endlessly picked over by us and by others," Buffett detailed in his annual letter. "Some we can value; some we can't. And, if we can, they have to be attractively priced. Outside the U.S., there are essentially no candidates that are meaningful options for capital deployment at Berkshire. All in all, we have no possibility of eye-popping performance."
              Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

              Коментар


              • Кой търсеше растящи компании с ниско P/E? KSPI скоро се листна на NASDAQ, преди това на LSI
                Даже и нелош дивидент разпределят. Проблем - все още ниско ликвидни /такива гледам да ги избягвам/ и базирани в Казахстан.
                Предполагам така ще изглежда Шелли, когато се листне на NASDAQ
                Не е препоръка, днес излиза отчета, премаркет изглеждат обещаващо

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                  https://www.officialdata.org/us/stocks/s-p-500/1970

                  това е пазара 1970-1982 година ,виж добре графиката ,преди 1970 година е имало 1 към едно същото избухване + големи бичи настроения ,малко по късно пазара повлиян от стагфлацията почти не мърда чак до 1982 година ,в момента Коланович който по принцип е един от най-добрите стратези говори именно за това ,нарича се сценария на Златокоска ,висока инфлация + анемичен растеж
                  Как нема да има анемичен растеж или спадове след като отдавна хората са казали че спадовете идват когато и последните се предадат и купят върховете

                  Щом хора като теб стояли 20 години на кеш са се пречупили да купят значи от тук на там няма повече на къде

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                    Да,яд ме е че не го купих ,виж му графиката само ,цък,цък плавничко само ъп исторически
                    Някои ще кажат, че е "пенсионерска" хартия, но и за там я взимам. Най-тежката позиция във фонд "Пенсии".

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение
                      Беркшир на дедо кърти!
                      Да,яд ме е че не го купих ,виж му графиката само ,цък,цък плавничко само ъп исторически

                      Коментар


                      • Беркшир на дедо кърти!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от keizer Разгледай мнение

                          Не е само Ринвестор. 50% от портфейлецът ми в акции е в PLTR, META, COOGL i ARKK. I put my money where my mouth is.
                          https://www.officialdata.org/us/stocks/s-p-500/1970

                          това е пазара 1970-1982 година ,виж добре графиката ,преди 1970 година е имало 1 към едно същото избухване + големи бичи настроения ,малко по късно пазара повлиян от стагфлацията почти не мърда чак до 1982 година ,в момента Коланович който по принцип е един от най-добрите стратези говори именно за това ,нарича се сценария на Златокоска ,висока инфлация + анемичен растеж

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Assen123 Разгледай мнение

                            Ако си говорим за цикли аз използвам простичкото правило за 20% за определяне на бул/беър. Текущият вече даде близо 45% в СП 500.

                            Имаме обаче нов ал тайм хай в СП след като минахме този от Януари 2022. За последните 45 години имаме 5 такива ситуации. В 4 от 5 за да стигнем до следващия връх сме направили движения в рейнджа на +45% до +350% а времево от 350 дни до 2700 дни.

                            Ако миналата година теха и ком сървис движеха пазара отчетливо нагоре в последните 3 месеца имаме доста по балансирано движение в почти всички сектори. Особено отчетливо в консюмър дисрекшънари, индустриален, стейпълс и финансов. В момента над 70% от СП500 са над 200МА, близо 80% от отчетите бият очакванията.

                            И докато новините те оставят с впечатлението че Нвидия с единствената акция, всъщност реалността е че Еуросток 50 от началото на годината бие Насдак по възвръщаемост. Дакс, Цакс, Никей. А да не забравяме че новините пропуснаха някак си Китай където има индикации за формиране на краткосорчно дъно.

                            И като споменаваме Маг7 – прай то еарнигс то гроут ратиото на тия 7 всъщност е по ниско от това на останалите компании в СП500. Алл тайм п/е рейшио е далче от валюейшъните по време на дот ком. Специално Нвидия – ако продължат да увеличават кеш флоу пер шеър със същите темпове изобщо не биха ме учудили да станат номер 1 в Америка по маркет кап. Това което се случва с тях не е по-различно от това което стана с Епъл 2014-2020 с тази разлика че тук става по бързо.

                            Нищо ново под слънцето – пазарите винаги са обожавали компании със солидни нетни маржове - +30% в комбинация с перспективи за растеж и солиден баланс – без значение дали се казват Епъл, Тесла, Хермес, Ново Нордиск или каквото там се сетим.

                            Поздравления на Ринвестор - иска се кохонес да си следваш плана особено когато всеки втори се оптива да те разубеди
                            Не е само Ринвестор. 50% от портфейлецът ми в акции е в PLTR, META, COOGL i ARKK. I put my money where my mouth is.
                            Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                              Къв нов бичи тренд като от една година вече сме в инверсия на кривата на доходност
                              Според различните матуритети , тя е най-дълбката то 1980.М2 растежа пада с рекордни темпове,той нов бичи тренд сънувал "експерта"
                              Лихвите на ФЕД 5.5% , асенчо нов бичи тренд смятал ,че почва

                              Не първи клас,в детската градина си още !
                              И по- добре намали писането,защото след всеки пост показаваш все по-ниско ниво !
                              Ако си говорим за цикли аз използвам простичкото правило за 20% за определяне на бул/беър. Текущият вече даде близо 45% в СП 500.

                              Имаме обаче нов ал тайм хай в СП след като минахме този от Януари 2022. За последните 45 години имаме 5 такива ситуации. В 4 от 5 за да стигнем до следващия връх сме направили движения в рейнджа на +45% до +350% а времево от 350 дни до 2700 дни.

                              Ако миналата година теха и ком сървис движеха пазара отчетливо нагоре в последните 3 месеца имаме доста по балансирано движение в почти всички сектори. Особено отчетливо в консюмър дисрекшънари, индустриален, стейпълс и финансов. В момента над 70% от СП500 са над 200МА, близо 80% от отчетите бият очакванията.

                              И докато новините те оставят с впечатлението че Нвидия с единствената акция, всъщност реалността е че Еуросток 50 от началото на годината бие Насдак по възвръщаемост. Дакс, Цакс, Никей. А да не забравяме че новините пропуснаха някак си Китай където има индикации за формиране на краткосорчно дъно.

                              И като споменаваме Маг7 – прай то еарнигс то гроут ратиото на тия 7 всъщност е по ниско от това на останалите компании в СП500. Алл тайм п/е рейшио е далче от валюейшъните по време на дот ком. Специално Нвидия – ако продължат да увеличават кеш флоу пер шеър със същите темпове изобщо не биха ме учудили да станат номер 1 в Америка по маркет кап. Това което се случва с тях не е по-различно от това което стана с Епъл 2014-2020 с тази разлика че тук става по бързо.

                              Нищо ново под слънцето – пазарите винаги са обожавали компании със солидни нетни маржове - +30% в комбинация с перспективи за растеж и солиден баланс – без значение дали се казват Епъл, Тесла, Хермес, Ново Нордиск или каквото там се сетим.

                              Поздравления на Ринвестор - иска се кохонес да си следваш плана особено когато всеки втори се оптива да те разубеди

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tetris12 Разгледай мнение

                                Ако наистина държиш 170к в кеш знаеш че лека полека покупателната им стойност намалява, поне ги сложи в нещо което покрива инфлацията
                                Като минимум едни 7 годишни румънци с годишна купонна доходност от 6.65% в евраци, както аз съм направил.
                                Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

                                Коментар

                                Working...
                                X