IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
    Сега ще видите какво ще стане със "скъпата" Дисней

    За да разберете че освен че си играят с нас и с психиката ни няма нищо друго.
    Горещо препоръчвам лечебна марихуана или поне валериан на три часа.

    Като нямате топки, 'що инвестирате в акции?!?
    При това по върховете на пазара. После конспирации имало - продавали големите, за да купели с пет долара по-ниско, мишкуняци, баби-спекулантки, ...
    А като растяха акциите няма конспирация, нали? Тцъ-тцъ-тцъ ...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
      Какво: "баба"? Баба йелън ли е казала нещо пак да я вземат рогатите?

      Слузта пак отиде на червено, проклетадае.
      Tи понеже не спикваш инглиш - да ти преведем, накратко - рече че е гълъбица до незнайно кога....
      Затуй може тия дни да има малко зеленко, ма после - пак нанадоле.

      Коментар


      • И с биотехнологиите какво ще стане

        И с биотехнологиите какво ще стане това което ви казах

        Коментар


        • Сега ще видите какво ще стане със "скъпата" Дисней

          Сега ще видите какво ще стане със "скъпата" Дисней

          За да разберете че освен че си играят с нас и с психиката ни няма нищо друго.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
            Теоретично си прав. На практика обаче зависи от рисковата премия която пазара в конкретния момент дава за носенето на специфичен риск. Нищо не пречи в даден момент Дисни да е с по-висок Шарп от Гилиъд.
            Рисковата премия е пряко свързана с коефициентите на търговия. Високи коефициенти ниска рискова премия. Но ако това е съчетано и с нисък специфичен риск и висок пазарен риск си е рецепта за губене на пари. Единственото което оправдава подобно съчетание са ниските лихвени проценти. Но те няма да са вечни.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка Разгледай мнение
              Кажете сега баба как ви се стори. На мен ми се струва, че зеленкото ще преобладава, а Март ще има "решихме да поизчакаме малко".
              Какво: "баба"? Баба йелън ли е казала нещо пак да я вземат рогатите?

              Слузта пак отиде на червено, проклетадае.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                Което пък противоречи с нормалната финансова теория. Ако се инвестира с цел избягване на специфичния риск реално има голяма вероятност да се инвестира подоптимално. Всъщност да се цели сигурност, но да се постига липса на доходност. Като при това се носи целия пазарен риск. Т.е. този тип инвестиции сами по себе си са глупави.
                Теоретично си прав. На практика обаче зависи от рисковата премия която пазара в конкретния момент дава за носенето на специфичен риск. Нищо не пречи в даден момент Дисни да е с по-висок Шарп от Гилиъд.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                  Бетата е само един от факторите и е тотално погрешно само по нея да се определя риска. В случая имам предвид специфичният риск за компанията, а не пазарният.
                  Което пък противоречи с нормалната финансова теория. Ако се инвестира с цел избягване на специфичния риск реално има голяма вероятност да се инвестира подоптимално. Всъщност да се цели сигурност, но да се постига липса на доходност. Като при това се носи целия пазарен риск. Т.е. този тип инвестиции сами по себе си са глупави.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                    По-ниски проценти или по-нисък рисков коефициент? Което трябва да е бетата. Интересно, че Дисни имат доста висока бета...

                    (Не че аз се водя по бетата при определяне на риска.)
                    Бетата е само един от факторите и е тотално погрешно само по нея да се определя риска. В случая имам предвид специфичният риск за компанията, а не пазарният.

                    Коментар


                    • Кажете сега баба как ви се стори. На мен ми се струва, че зеленкото ще преобладава, а Март ще има "решихме да поизчакаме малко".

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                        Не гледай единствено мултипълите, тук основното предимство са много по-предсказуемите резултати и парични потоци, оттам и се дисконтира с по-ниски %.
                        По-ниски проценти или по-нисък рисков коефициент? Което трябва да е бетата. Интересно, че Дисни имат доста висока бета...

                        (Не че аз се водя по бетата при определяне на риска.)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                          Има начин.

                          Star Wars години наред беше по забравен заради тромавия Лукас Филмс. Дисней бъди убеден ще го експлотират това до дупка...докато ни писне и не кажем...хайде пак ли стар уорс.... Дисней имат уникален брант и както забелязваш тематичните им паркове и магазини заедно с бестселаръте растат постоянно. Във филмовата индустрия Дисней е Епъл. Да не говорим че е орентиран главно към децата което винаги е освен печелившо и много устойчиво години наред. Няма дете дето не знае Снежната кралица и да не иска нещо милионите неща с този брант. И така ще е занапред.

                          Съвсем нормално е по старите им бизнеси като телевизионната мрежа да дават назад постепенно но това притеснение е повече на книга от колкото ако гледаме реалните резултати и цената на компанията в момента а тя е че е да не кажа силна дума но много евтина.


                          Приказките са за пред публиката за да може да свалят дисней и по малко нормални инвеститори да си я купят сега . След някой месец като удари пак 120 тогава всички ще се сетят що не купих а тогава може би трябва да продават.
                          Много евтина не е, но сега под $90 започва да ме интригува.

                          Аз така и не мога да разбера защо хората не се радват, когато качествените компании падат до по-приемливи цени.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                            Определено мисля че ти е силна думата.
                            Търгува си се на мултипълите на маркета, а те са всичко друго, но не и скромни дори в момента.
                            Например на фор ре е 40-50% по скъпа от 4те големи биотеха ( от гилда над двойно), а нито им е на моута и полезността, нито на ръстовия потенциал.
                            Аз лично над 50-60$ не бих я пипнал, еле че и не е "мой тип" и не я виждам дори и за уочлиста си.
                            Не гледай единствено мултипълите, тук основното предимство са много по-предсказуемите резултати и парични потоци, оттам и се дисконтира с по-ниски %.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                              ако гледаме реалните резултати и цената на компанията в момента а тя е че е да не кажа силна дума но много евтина.
                              .
                              Определено мисля че ти е силна думата.
                              Търгува си се на мултипълите на маркета, а те са всичко друго, но не и скромни дори в момента.
                              Например на фор ре е 40-50% по скъпа от 4те големи биотеха ( от гилда над двойно), а нито им е на моута и полезността, нито на ръстовия потенциал.
                              Аз лично над 50-60$ не бих я пипнал, еле че и не е "мой тип" и не я виждам дори и за уочлиста си.

                              Коментар


                              • Има начин

                                Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                                Кабеларката на Дисни. Star Wars хубаво, ама те няма как всяка година да правят по един епизод, който да чупи рекорди.
                                Има начин.

                                Star Wars години наред беше по забравен заради тромавия Лукас Филмс. Дисней бъди убеден ще го експлотират това до дупка...докато ни писне и не кажем...хайде пак ли стар уорс.... Дисней имат уникален брант и както забелязваш тематичните им паркове и магазини заедно с бестселаръте растат постоянно. Във филмовата индустрия Дисней е Епъл. Да не говорим че е орентиран главно към децата което винаги е освен печелившо и много устойчиво години наред. Няма дете дето не знае Снежната кралица и да не иска нещо милионите неща с този брант. И така ще е занапред.

                                Съвсем нормално е по старите им бизнеси като телевизионната мрежа да дават назад постепенно но това притеснение е повече на книга от колкото ако гледаме реалните резултати и цената на компанията в момента а тя е че е да не кажа силна дума но много евтина.

                                Приказките са за пред публиката за да може да свалят дисней и по малко нормални инвеститори да си я купят сега . След някой месец като удари пак 120 тогава всички ще се сетят що не купих а тогава може би трябва да продават.

                                Коментар

                                Working...
                                X