IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ако долара продължи да пада - както ми изглежда към момента - всички прогнози отпадат. Промишлеността в САЩ пада заради силния долар. Също както и инфлацията, също както и натиска върху суровините и върху развиващите се пазари. Реално всички сделки от последната година бяха все свързани с очакванията за все по-силен долар. Ако долара почне да отслабва на всичко това може да се каже бай - бай. А днес долара проби първата голяма съпротива. И следващата е на едни 5-6 процента отгоре. Съвсем достатъчно да прати на боклука всякакви прогнози към този момент. А ако пробие и нея и тръгне към 1,20 -1,25 и пазарите ще се намират в един нов свят. Какъв точно предстои да се види.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
      Колкото по-дълго време няма растеж на индустриалния сектор толкова повече се увеличава вероятността от рецесия, според традиционните модели. Аз мисля, че реално вероятността от рецесия е много по-малка. А ако има ще е сравнително лека и кратка. СиП го виждам доста по-нагоре през следващите 3-4 години.

      Да се шорти, ама малко късно ми се вижда за шортене. Може като нищо да падне пак на 1850, може и под 1800. Но под 1750 не вярвам да падне. А може и да варира между 1850 и 1950 месеци наред и после да се качи над 2000.

      А за ГИЛД знаеш какво мисля. Не виждам голям скок на печалбата им, даже напротив. И както казва ravnovesie - ако нещо няма да върви нагоре то ще пада.
      Колко е това доста нагоре? Кажи поне да имаме с кво да ти трием сол на главата.
      И що пък да е късно? Ти самия казваш, че лесно може да слезе към 1700. Аз съм доста убеден, че ще има нов тест на 1800. 2 пъти отскочи вече от това ниво, обикновено 3тия път е пробив Единственото, което ме притеснява е тайминга. Близките седмици или по-късно през годината? Виждам много груба дивергенция на седмична при петрола и скрита такава на СиП-а. Може да се засилим за последно нагоре преди потапяне

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
        Догодина още по голям % ще са, бика доста одъртя,а и рогата му са възтъпи вече...
        А и при продажбите рецесията си е факт не от вчера.

        Съвсем грубо казано мисля си че един портфейл от по 1/3 шорт маркет / лонг гилд (+ няколко други дреболии) / кеш би бил определено благоразумен средносрочно.
        Колкото по-дълго време няма растеж на индустриалния сектор толкова повече се увеличава вероятността от рецесия, според традиционните модели. Аз мисля, че реално вероятността от рецесия е много по-малка. А ако има ще е сравнително лека и кратка. СиП го виждам доста по-нагоре през следващите 3-4 години.

        Да се шорти, ама малко късно ми се вижда за шортене. Може като нищо да падне пак на 1850, може и под 1800. Но под 1750 не вярвам да падне. А може и да варира между 1850 и 1950 месеци наред и после да се качи над 2000.

        А за ГИЛД знаеш какво мисля. Не виждам голям скок на печалбата им, даже напротив. И както казва ravnovesie - ако нещо няма да върви нагоре то ще пада.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
          Изглежда като нещо средно между запалянковщина и страст към хазарта.
          А, добре: успокои ме.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
            Прав си - ама - какво да се прави - такъв съм си. Апропо - когато пазарите вървят нагоре, почти не ги поглеждам. Как мислиш - това нормално ли е - или е финансово извратенство?
            Изглежда като нещо средно между запалянковщина и страст към хазарта.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
              Понякога хората бъркат причината и следствието. Замисли се дали щеше да имаш същите възгледи ако нямаше злато. Дали си си купил злато защото си имал апокалиптични възгледи или си песимист защото сега имаш злато. Понякога хората държат даден актив въпреки, че причините поради които са го купили вече ги няма. Тогава се търсят психологически оправдания. Много опасно е и закотвянето към цената на покупка. Има спекуланти, които вече осем години чакат да видят Зърнени храни на 4,40 за да продадат. Всеки е познавал и е бъркал някъде. Важното е никога да не се инати за грешките си.
              За златото въобще не сме на едно мнение и скоро,много скоро ще разбереш че там си в голяма грешка

              Коментар


              • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                Понякога хората бъркат причината и следствието. Замисли се дали щеше да имаш същите възгледи ако нямаше злато. Дали си си купил злато защото си имал апокалиптични възгледи или си песимист защото сега имаш злато. Понякога хората държат даден актив въпреки, че причините поради които са го купили вече ги няма. Тогава се търсят психологически оправдания. Много опасно е и закотвянето към цената на покупка. Има спекуланти, които вече осем години чакат да видят Зърнени храни на 4,40 за да продадат. Всеки е познавал и е бъркал някъде. Важното е никога да не се инати за грешките си.
                Що - златцето си е златце - винаги е добре човекът да си има известно количество - било нумизматическо, било прости дукати или напальони.
                При това дукатът или напальонът може да си го ближеш - в зимното и грипозно време е повече от полезно. Все едно ближеш едно малко слънчице.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                  Импе, не мога да разбера нещо. Нали си дългосрочен. Инвестираш за 25 години напред. Тогава какво те интересуват дневните колебания? Гледай си кефа и си свиркай.
                  Прав си - ама - какво да се прави - такъв съм си. Апропо - когато пазарите вървят нагоре, почти не ги поглеждам. Как мислиш - това нормално ли е - или е финансово извратенство?
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                    За Амазон и Уоу-Март донякаде си прав днес прегледах темата.
                    Понякога хората бъркат причината и следствието. Замисли се дали щеше да имаш същите възгледи ако нямаше злато. Дали си си купил злато защото си имал апокалиптични възгледи или си песимист защото сега имаш злато. Понякога хората държат даден актив въпреки, че причините поради които са го купили вече ги няма. Тогава се търсят психологически оправдания. Много опасно е и закотвянето към цената на покупка. Има спекуланти, които вече осем години чакат да видят Зърнени храни на 4,40 за да продадат. Всеки е познавал и е бъркал някъде. Важното е никога да не се инати за грешките си.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                      Импе, не мога да разбера нещо. Нали си дългосрочен. Инвестираш за 25 години напред. Тогава какво те интересуват дневните колебания? Гледай си кефа и си свиркай.
                      За Амазон и Уоу-Март донякаде си прав днес прегледах темата.

                      Коментар


                      • Импе, не мога да разбера нещо. Нали си дългосрочен. Инвестираш за 25 години напред. Тогава какво те интересуват дневните колебания? Гледай си кефа и си свиркай.

                        Коментар


                        • Я - Дау се бие храбро и хладнокръвно: като опитен стар джадай.

                          Надявам се утре и китайските хора да покажат малко смелост: баси - нали все графики гледате - кажете ми петгодишните графики на основните азиатски пазари какво ви говорят?

                          Дано сега и по-младият високотехнологически джадай направи една атака от тия, дето ги умее - та да излезе САЩ съвсем на зелено - аре - има около 28 минути.
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                            На сипчо 10-15% по надоле - не бих имал нищо напротив...
                            Не знам, аз не съм толкова песимистично настроен. По-скоро ще рейнджи в тесни граници и ще е екстра за дейтрейдинг и нищо друго. И като цяло 2016 ще е скучно.
                            Ако СиП-а жмуцне 10-15% и Насдак и Дау няма да са на плюсове, включително биотехите, без значение гилд и целг.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
                              да си брейк-ивън ли ?
                              На сипчо 10-15% по надоле - не бих имал нищо напротив...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                                един портфейл от по 1/3 шорт маркет / лонг гилд (+ няколко други дреболии) / кеш би бил определено благоразумен средносрочно.
                                да си брейк-ивън ли ?

                                Коментар

                                Working...
                                X