IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Намираме се във фаза... secular stability.

    Ето какво пише Оливие Бланшард.

    https://piie.com/blogs/realtime-econ...ed-us-recovery

    Коментар


    • Пип, за мене разумното обяснение на ралито е, че ръстът за догодина, който цитираш е вече в цената.

      А лихвите по 10г. ДЦК могат лесно да скочат на 3%, тъй като идва края на КУ в глобален мащаб.

      Което не изключва още ръст, но според мене ще е по-разумно СИП малко да се поспре.

      Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
      Че 10-11% на сипчо много ли са на фона на тези очаквания. Дори и експанзия на мултипълите няма да има...
      Но за ЕМ съм още по оптимистично настроен.
      Предчувствам как миналогодишния ми флагман edc ще подмине 200 като малка гара...

      Дано има някое по сносно дипче това тримесечие та да добави човек тук таме.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
        Ще правим ли “залагания” за СиП за 31 декември 2018?

        Казвам 2875. Мисля, че всичко над ще бъде извращение.
        няма да слагам пари на прогнозата но казвам 2600

        Коментар


        • Предпазливостта ми в последните две години се отрази на доходността (заедно с някои грешни избора и валутни флуктуации). За миналата година съм постигнал 5%. Въпреки това, фактът че много от качествените компании се търгуват на нереални високи цени ме оставя настрани от по-агресивна игра. Кешът в момента е към 40% при мен. Дали сме постигнали най-накрая формула за постоянна и сигурна доходност от финансовите пазари, времето ще покаже. Ако се погледнат статистики, които са вършели работа в последните 60 години, нищо хубаво не го чака редовия инвеститор. Очакваната доходност от S&P500 за следващите 12 години е отрицателна.



          Тъй като таймингът почти винаги ми изневерява, не ми се пробва да познавам дали/кога ситуацията ще се нормализира. Вероятно и заради това в момента средната цена/печалба на акциите ми е 12,6.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
            Хубав ръст чакаш при СиП хубави цифри ...Но трябва да имаш и backup вариант ..
            Още малко и темата ще заприлича по оптимизъм на тази за койните ...
            Няма лошо - язди коня и скачай преди да рухне ...
            CY 2018 Earnings Growth: 11.8% As of today, the estimated earnings growth rate for the S&P 500 for CY 2018 is 11.8%. If 11.8% is the final growth rate for the year, it will mark the highest annual earnings growth since 2011 (12.7%). It will also mark the first time index has reported double-digit earnings growth since 2011. All eleven sectors are projected to report year-over-year growth in earnings, led by the Energy, Materials, Financials, and Information Technology sectors.
            Че 10-11% на сипчо много ли са на фона на тези очаквания. Дори и експанзия на мултипълите няма да има...
            Но за ЕМ съм още по оптимистично настроен.
            Предчувствам как миналогодишния ми флагман edc ще подмине 200 като малка гара...

            Дано има някое по сносно дипче това тримесечие та да добави човек тук таме.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

              ЧНГ на всички, здрава и спорна !

              Абе Мише, това де си го написал са едни никакви 5% само...много постно бе, едва покрива инфлацията.
              Какви извращения, какви 5 лева, срамота последните лета на булмаркета толкова малко да дава.
              Верно че малко ни поразглези миналата година, дори ултраконсервативния портфейл на малкия близо 12% гледам е снесъл. Да не говорим мойта порция с лостовете над 3пъти по толкова кихна, моментум отдела и той близо 30%.
              Даже и с кеша и шорттърм бондовете (около 38%) като общо близо 18% ми се е качил акаунта в $.
              Пу да не и е уроки на 2017, ма хубавка си беше.
              Надали тая ще е толкова безметежна, ала все пак за мен кота 3000 си е съвсем резонно да дочакаме, сега дали ще е края на годината или преди това - казва ли ти някой. Ке видим...
              Хубав ръст чакаш при СиП хубави цифри ...Но трябва да имаш и backup вариант ..
              Още малко и темата ще заприлича по оптимизъм на тази за койните ...
              Няма лошо - язди коня и скачай преди да рухне ...
              За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                Ще правим ли “залагания” за СиП за 31 декември 2018?

                Казвам 2875. Мисля, че всичко над ще бъде извращение.
                ЧНГ на всички, здрава и спорна !

                Абе Мише, това де си го написал са едни никакви 5% само...много постно бе, едва покрива инфлацията.
                Какви извращения, какви 5 лева, срамота последните лета на булмаркета толкова малко да дава.
                Верно че малко ни поразглези миналата година, дори ултраконсервативния портфейл на малкия близо 12% гледам е снесъл. Да не говорим мойта порция с лостовете над 3пъти по толкова кихна, моментум отдела и той близо 30%.
                Даже и с кеша и шорттърм бондовете (около 38%) като общо близо 18% ми се е качил акаунта в $.
                Пу да не и е уроки на 2017, ма хубавка си беше.
                Надали тая ще е толкова безметежна, ала все пак за мен кота 3000 си е съвсем резонно да дочакаме, сега дали ще е края на годината или преди това - казва ли ти някой. Ке видим...

                Коментар


                • аре еврейчета почвам ви тая година. ще се изпокриете в миши дупки. американско-еврейският мишок 333 се изпокри щото знае какво ще му се случи .

                  кажи ръъъъъъъъъъъст на борсите бе американо еврейски мишок

                  ХЯХЯХЯХЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯ

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                    по-добре да не излиза златната позиция....поне да удържат фронта още някоя и друга годинка, но ще им е трудно преди да изтърват коня.

                    поздрави и на теб!
                    Не мисля, че нещата са толкова страшни. Даже напротив, очаквам плавна нормализация, включително на лихвите и очаквам това да държи цената на златото долу.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

                      ЧНГ, Берти! Много успех и със златото.

                      (Но според мене успехът там ще дойде ако се вземе доста под сегашните нива. 1100, даже под 1000.)
                      по-добре да не излиза златната позиция....поне да удържат фронта още някоя и друга годинка, но ще им е трудно преди да изтърват коня.

                      поздрави и на теб!
                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                        ЧНГ да сте живи и здрави и много успешни!

                        2250
                        ЧНГ, Берти! Много успех и със златото.

                        (Но според мене успехът там ще дойде ако се вземе доста под сегашните нива. 1100, даже под 1000.)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                          Ще правим ли “залагания” за СиП за 31 декември 2018?

                          Казвам 2875. Мисля, че всичко над ще бъде извращение.
                          ЧНГ да сте живи и здрави и много успешни!

                          2250
                          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                          Коментар


                          • HAPPY NEW YEAR 2018

                            Коментар


                            • Ще правим ли “залагания” за СиП за 31 декември 2018?

                              Казвам 2875. Мисля, че всичко над ще бъде извращение.

                              Коментар


                              • A ако гледаме тоя индекс за ширината на пазара как е брейкнал 10% вече над 20г линия на съпротива ( сега е около 565) - бихме могли да бъдем оптимистичнии за акциите и през 2018.

                                http://www.kitco.com/commentaries/20...ric-Index.html

                                Коментар

                                Working...
                                X