IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

    Благодаря за разяснението. Не бях схванал, че е част от оборота. Но отново не разбирам защо това заплашва AM? Те са си ОК, дори AR да не печели много. Просто трябва да бута газ през тръбите. А AR няма друг бизнес.

    Ясно ми е, че това ниво на дивидент при АМ не е устойчиво. Но дори и 50% редукция, пак е много добре.

    Извън спекулативната търговия имам предвид.
    Не разбирам защо си представяш 50% редукция. Защо да не е 3пъти, 4пъти, 5пъти или 123пъти?
    Ако някога имам сделка, която касае тази компания, тя може да бъде с теб например.
    Едно басче, че ще е повече или равно на 4 пъти редукция?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
      Въобще - преди няколко години се появи една изключително иновативна финансова идея.
      Да платиш някому пари в кеш сега - срещу процент от оборота му завинаги.
      Уникална, висша форма на собственост. Получаваш процент от оборота (не от печалбата) без да те касаят рисковете, които обикновено съпровождат бизнеса. Ако си от тарикатската страна на сделката
      През 2016-та го наблюдавах при TECK, когато го закъса с въглищния си бизнес. Но тогава тя продаде overriding royalty interest само в сребърния си бизнес, а незасегнати от това останаха другите и активи. И точно другите асети я извадиха от батака.
      За съжаление при AR, a миналата година и при RRC (друг производител в Апалачите) операцията засяга почти всичките им асети и ще им тежи до гроб.
      Обикновено се случва, когато вече никой кредитор не е склонен да ти отпусне заем.

      А иновативното в идеята е, че по-този начин можеш да събереш пари и изплатиш всичките си дългове.
      И на пръв поглед да не можеш да фалираш (защото нямаш дългове, нали?)
      Но това въобще не отразява високата вероятност да си умреш бавно, мълчаливо и тихо, докато паричните ти потоци изтичат от теб.
      Благодаря за разяснението. Не бях схванал, че е част от оборота. Но отново не разбирам защо това заплашва AM? Те са си ОК, дори AR да не печели много. Просто трябва да бута газ през тръбите. А AR няма друг бизнес.

      Ясно ми е, че това ниво на дивидент при АМ не е устойчиво. Но дори и 50% редукция, пак е много добре.

      Извън спекулативната търговия имам предвид.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

        Не съм съгласен. Малко се повтаря дискусията от преди месец с pibbel за АМ.

        За AR си прав, трябваше им ликвидност и направиха сделката. Обаче AM няма как да бъде заобиколена. Кой идиот ще прави втори газопровод до находището? Т.е. сделката може да не е перфектна за AR, но е просто супер за AM.

        ---

        pipbel , сгоден ли е моментът за бирите?
        Не съм склонен да споря с някой, който публично съжалява, че не е успял да спечели от компания, която е поскъпнала след заявление за фалит.
        Била тя Херц или някоя друга. Какви аргументи бих имал?

        Коментар


        • Въобще - преди няколко години се появи една изключително иновативна финансова идея.
          Да платиш някому пари в кеш сега - срещу процент от оборота му завинаги.
          Уникална, висша форма на собственост. Получаваш процент от оборота (не от печалбата) без да те касаят рисковете, които обикновено съпровождат бизнеса. Ако си от тарикатската страна на сделката
          През 2016-та го наблюдавах при TECK, когато го закъса с въглищния си бизнес. Но тогава тя продаде overriding royalty interest само в сребърния си бизнес, а незасегнати от това останаха другите и активи. И точно другите асети я извадиха от батака.
          За съжаление при AR, a миналата година и при RRC (друг производител в Апалачите) операцията засяга почти всичките им асети и ще им тежи до гроб.
          Обикновено се случва, когато вече никой кредитор не е склонен да ти отпусне заем.

          А иновативното в идеята е, че по-този начин можеш да събереш пари и изплатиш всичките си дългове.
          И на пръв поглед да не можеш да фалираш (защото нямаш дългове, нали?)
          Но това въобще не отразява високата вероятност да си умреш бавно, мълчаливо и тихо, докато паричните ти потоци изтичат от теб.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

            51% профит за нашто фирма не е нищо. При това са ми 15% от портофейла - най-голямата позиция. Взел съм ги с дивидент от 30%. Как да ги продам.

            Тези ги обсъдисхме с теб много подробно по-назад в темата - пренос на гъз. На AR дружката. Корпорация, а не MLP. Ти имаш алергия от тръби, както аз от туризъм.

            Тъпото е, че бях на кръчма и не можах да си пусна поръчките и рейтовете литнаха. Гледах видео от САЩ - неудържими са вече. Моловете пак пълни.

            ---

            В интерес на истината нямам идея кога е хубаво да продавам. В случая става въпрос за акция, в която имам вяра (газ), но която няма да се вдигне над 8 долара. При тези ниски лихви...
            E аз за толкова % профит си шитнах целия TDOC....пак ги имам възстановени на 150$, ма само третинка.
            За продажбите е хубаво да си имаш мислен таргет. И да започнеш постепенно селване преди него, особено при голяма експозиция.
            В твоя случай освен инсайдърските продажби де споменах имаш и огромна позиция ( храбър си, аз нито 1 картон нямам над 4%), както и свръхкупено рси от 72, не че не може и 85 да мине... на твое място не бих се замислил много за поне 1/4, ма ти си знаеш по добре.
            Дивидента не би трябвало да ти влияе на решенията.

            Тръбите ти може да не ме кефят, ама не съм алергичен, зер носят ми матр'ял за рафинериите

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

              Фирмата за която AM работи (AR) днес обяви, че е продала бъдещето си за да облекчи настоящето си.
              Първо -това е лоша новина за AR. И второ - не е много скромно от страна на акционерите на AM, да смятат, че парите, които AR днес получи - ще стигнат до тях.
              По някакъв перверзен начин тазгодишния пазар изпада в екстаз от такива новини.
              Не е подходяща за купуване, защото от тук нататък тя винаги ще е по-неконкурентна от пиърите си.
              Не е подходяща и за шортене, докато пазарът не реши да накаже високомерните.
              Не съм съгласен. Малко се повтаря дискусията от преди месец с pibbel за АМ.

              За AR си прав, трябваше им ликвидност и направиха сделката. Обаче AM няма как да бъде заобиколена. Кой идиот ще прави втори газопровод до находището? Т.е. сделката може да не е перфектна за AR, но е просто супер за AM.

              ---

              pipbel , сгоден ли е моментът за бирите?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                Имам лошо предчувствие.....твърде лесно изглежда.. . Перчемлията не е писал скоро...
                Протокол, нагоре сме...петрола на 18 има преглед, Шефа ще прави тези дни двойна презентация,нема сбърка, ЕС го пуснаха и поне до петък сме нагоре...?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                  Имате ли идея защо АМ така изхвърча днес?
                  Фирмата за която AM работи (AR) днес обяви, че е продала бъдещето си за да облекчи настоящето си.
                  Първо -това е лоша новина за AR. И второ - не е много скромно от страна на акционерите на AM, да смятат, че парите, които AR днес получи - ще стигнат до тях.
                  По някакъв перверзен начин тазгодишния пазар изпада в екстаз от такива новини.
                  Не е подходяща за купуване, защото от тук нататък тя винаги ще е по-неконкурентна от пиърите си.
                  Не е подходяща и за шортене, докато пазарът не реши да накаже високомерните.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                    Голямо движение направи Дау днес от 24 600 на 25 800 (+ 1200), достойно за уважение
                    Имам лошо предчувствие.....твърде лесно изглежда.. . Перчемлията не е писал скоро...
                    За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                    Коментар


                    • Имате ли идея защо АМ така изхвърча днес?

                      Коментар


                      • Голямо движение направи Дау днес от 24 600 на 25 800 (+ 1200), достойно за уважение

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                          Погледнах на бързо, без да ги знам. На тия нива инсайдърите са продали към 20% от акциите. Дори и 110млн са продали доста по ниско, на около 4$
                          Ако си направил хубав профит - дали не е време да кешираш поне част от него ?
                          51% профит за нашто фирма не е нищо. При това са ми 15% от портофейла - най-голямата позиция. Взел съм ги с дивидент от 30%. Как да ги продам.

                          Тези ги обсъдисхме с теб много подробно по-назад в темата - пренос на гъз. На AR дружката. Корпорация, а не MLP. Ти имаш алергия от тръби, както аз от туризъм.

                          Тъпото е, че бях на кръчма и не можах да си пусна поръчките и рейтовете литнаха. Гледах видео от САЩ - неудържими са вече. Моловете пак пълни.

                          ---

                          В интерес на истината нямам идея кога е хубаво да продавам. В случая става въпрос за акция, в която имам вяра (газ), но която няма да се вдигне над 8 долара. При тези ниски лихви...
                          Last edited by terziеv; 15.06.2020, 21:49.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                            Don't fight the Fed!
                            Бе не го файтваме Мишо, ама много плитко коригира бе, какво са 7%, нищо....съотв. и нищо не можах да добавя тая корекция. Ще си ги влача още явно 20те % кеш...ма пък и не ме сърбят чак пък толкова...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                              Ахам, баш. АМ днес +19.13%

                              Баси печатницата за пари се оказа това.

                              Ама много ме кефят такива, дето знаят "готините начини", ама са едни потайни.
                              Погледнах на бързо, без да ги знам. На тия нива инсайдърите са продали към 20% от акциите. Дори и 110млн са продали доста по ниско, на около 4$
                              Ако си направил хубав профит - дали не е време да кешираш поне част от него ?

                              Коментар


                              • Дългосрочно казвам. Не сме от едно тесто замесени

                                А и няма нищо потайно, ако видиш назад, вкл. и с предния ми ник за още по-назад

                                Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                                Ахам, баш. АМ днес +19.13%

                                Баси печатницата за пари се оказа това.

                                Ама много ме кефят такива, дето знаят "готините начини", ама са едни потайни.

                                Коментар

                                Working...
                                X