IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Аз дори не знам какво е пре и пост маркет. При мен в моята банка има едно дето се казва аукцион 15 мин пред да отворят борсата и 15 мин след като я затворят. Но не знам как се търгува при тоя аукцион. Помня че веднъж пробвах ама не стана - явно има други правила, които не са ми ясни още. Нямам пари иначе нови инвестиции - трябва да почна да продавам да си връщам заема др седмица

    Коментар


    • Абе не ме слушайте мене, защото... Ето защо:




      Monkey beats man on stock market picks

      Cass Business School puts smart beta and market cap indices to the test
      Click image for larger version

Name:	http---com.ft.imagepublish.prod.s3.amazonaws.com-22cdafc0-98d2-11e2-a853-00144feabdc0.jpg
Views:	1
Size:	41.6 КБ
ID:	3616651




      Even a chimpanzee picking stocks at random could easily beat the US stock market, according to academics at the Cass Business School in London. They calculated 10m “monkey” portfolios to analyse how well smart beta indices and a conventional market capitalisation weighted index compared with an approach based solely on luck.

      The Cass researchers used computers to choose a thousand stocks at random from the thousand largest US companies to build a monkey portfolio. Each pick was given a weight of 0.1 per cent with no limit on how many times the same stock could be chosen.

      This process was repeated 10m times for each year between 1968 and 2011, creating an army of monkey investors.

      “The results were quite shocking,” says Andrew Clare, professor of asset management at Cass.

      An investment of $100 in the US stock market at the start of 1968 would have grown to just under $5,000 by the end of 2011. But half the monkeys generated more than $8,700, a quarter returned more than $9,100 and 10 per cent made more than $9,500.

      “Nearly every monkey beats the performance of the market cap weighted index,” says Prof Clare.


      https://www.ft.com/content/abd15744-...f-00144feabdc0

      Коментар


      • Тоя пич се самоубива след трейдване в Робинхуд и 730К загуби. А Портной вади буквички от едно пликче, реди тикъри и така решава кои акции да купи

        После борсата им била виновна...
        • On Friday, 20-year old Alex Kearns, a Robinhood customer, died by suicide and in a note to his family, cited $730,000 losses on the trading platform.
        https://www.cnbc.com/2020/06/19/robi...r-suicide.html

        Коментар


        • Не че се заяждам, но щеше да е по-интересно да кажеш няколко общи приказки. Защо един дей трейдър ще взима точно SO? Или ти имаш и дивидентна стратегия паралелно с дей трейдинга? И какъв е зорът да се купува SO постмаркет, а не по-рано или в понеделник?

          Също като казваш, че нещо е изгодно, нямам предвид SO, а по принцип, пак не е зле поне с едно изречение от "общи приказки" да кажеш каква е инвестиционната или трейдърска теза


          Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
          Ако имаш пари, купувай SO постмаркет. На цена под 53 е чиста далавера. При мен за жалост удари стоповете на 54,10. Пълна аномалия и уникална сделка е тази цена за подобна 100% сигурна акция с над 4,5% дивидент.

          Аз рискувах с WELL и допълних, защото паниката от коронавируса ми се струва необоснована. Няма да му слагам стопове.

          Коментар


          • Nio (NYSE:NIO) is higher in AH trading after a filing by Tencent discloses the company picked up 1.68M ADRs this month.

            The buying action gives Tencent a 15.1% stake in Nio

            Още не е късно да се хване последният вагон.

            Коментар


            • Ако имаш пари, купувай SO постмаркет. На цена под 53 е чиста далавера. При мен за жалост удари стоповете на 54,10. Пълна аномалия и уникална сделка е тази цена за подобна 100% сигурна акция с над 4,5% дивидент.

              Аз рискувах с WELL и допълних, защото паниката от коронавируса ми се струва необоснована. Няма да му слагам стопове.
              Last edited by terziеv; 19.06.2020, 23:15.

              Коментар


              • Да бях си послушала собствения съвет за NIO. Ама вместо това се набутах в Intel, щото си мислех, че ми носи късмет. Явно не и този път. Имате ли идея дали растящият долар има нещо с падащите акции. Аз тотално се закопах днес.

                Коментар


                • Кое е общи приказки и кое са конкретни "идеи" е много относително. Аз предпочитам смислените "общи приказки" пред хаточното споменаване на тикъри на компании. Но това си е моя гледна точка. Всеки има право да пише каквото иска

                  Коментар


                  • Петъчната порция интересни компании са WASH и мексиканските летища OMAB. И двете са силно подценени. В SA пишат, че изтеглянето на продукцията от Китай ще облагодетелства Мексико и съответно транспорта от тази посока. Предвид свързаността на двете икономики, това си остава чисто доларова компания.

                    За сведение NIOто за два дни е +10%.

                    И стига с простотиите. Как пък някои не се замислиха за секунда, че и от най-големия идиот може нещо да се научи. Признавам си, че съм само на тестов акаунт и повтарям, че повечето неща не са ми ясни. Отново призовавам по-напредналите да споделят конкретни идеи, а не общи приказки.

                    Коментар


                    • То че се е дигнало - дигнало се е. Но той в началото на април не е писал, че го взима, нали така? Или греша? И всъщност не е ясно дали не е взел и други работи, които не са се дигнали

                      А и като цяло в тая работа не се отчита риска. Да, тогава изглеждаше, че сме минали дъното. Поне аз така мислих и съм го написал тука. Но това в никакъв случай не гарантираше този скок който се получи. Лично аз не очаквах ново дъно, но и не съм мислил, че ще стане такова рали, при все цялата добавена "ликвидност" от Феда

                      Та взимането на разни шитове с потенциал за голям скок не беше много добра идея, нещата лесно можеха да се развият и по-негативно за малките шитове.

                      Сега мене леко ме е яд, че не взех малко Боинг или Тол Брадърс (TOL), първите като силно подценени с малък шанс да ги оставят да фалират, а вторите голяма компания в строителството, но силно циклична. Но не взех главно защото ми се видя непремерн рискът. То дори и сега в момента не е ясно как ще се развие крехкото възстановяване, камо ли в края на март и началото на април

                      Освен това, играта с дребни суми за забавление е едно, а като инвестираш по-големи суми мисленето е съвсем различно. Това което Терзиев прави с 80% нагоре за други е като 1% нагоре. За трети и по-малко. Дневна волатилност



                      Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                      според мен terziew имаше предвид 80% печалба от как ги е купил, а не за 1 ден. Лесно може да се види как е расла акцията с времето - точно па за такива неща не може да се лъже.
                      Last edited by Money; 19.06.2020, 15:25.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                        Не ми стана ясно какви са ти мотивите да избeреш ABEV пред BUD.
                        баланс шиит

                        Коментар


                        • Не ми стана ясно какви са ти мотивите да избeреш ABEV пред BUD.

                          Коментар


                          • Oбикновено не го правя ( да тичам подир акция), ама ми писна да чакам по долу ABEV..та си открих позиция на 2.60
                            Е сега вече по закона на бай мърфи би трябвало да се сурне , та да я допълваме

                            Лето е веч, бира си требе, а и...

                            During the past 13 years, the highest EV-to-Revenue of Ambev was 28.60. The lowest was 3.20. And the median was 6.10
                            Ambev's EV-to-Revenue for today is 3.18.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
                              "My Brain operates at such a high level that it’s buying stocks I want before I know they exist."
                              Dave Portnoy
                              Също казва: "Warren Buffett is an idiot"

                              Симпатяга е, дрънка глупости, има над милион последователи, коя акция каже че купува, скача с 10% веднага. Типичен пример за тези, на които им спряха спорта/залаганията и се преместиха в през март-април на борсите да спекулират. Сега му е много весело и забавно, ще го видим след няколко месеца, може да е новият гуру.
                              Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                              Коментар


                              • "My Brain operates at such a high level that it’s buying stocks I want before I know they exist."
                                Dave Portnoy

                                Коментар

                                Working...
                                X