IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Аз мисля, че нафтата расте, защото се очаква недостиг поради предполагаемо ограничаване на добива

    Коментар


    • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

      Невярно - ти можеш

      Обясни ми защо расте нафтата
      Обяснението е много просто, нафтата си има цел....сатанярското 66.6666666 и затова расте без да има особена икономическа логика

      Коментар


      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
        Невярно - ти можеш

        Обясни ми защо расте нафтата
        Last edited by IvelinaJensen; 02.03.2021, 22:48.

        Коментар


        • Nobody Understands the Stock Market

          Коментар


          • Да питам инвеститорите от преди короната такава лудост ли са били пазарите и тогава?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

              Е, да ги бях взел оня ден. Свръх НИ съм. Прекалих: WELL, O, UBA, VTR, AGNC... един кош путове за другите ипотечни. Това за мен е най-подцененият сектор постоянно ми се иска да добавя още и още, ама се въздържам. Oт подобните на твоите предложения, RKT дебнех отблизо, ама и там се отказах, защото явно няма да слезе истински. Въпреки че смятам вдигането на лихвите за невероятно, не мога да заложа на един кон само.
              В момента си гледам поръчката... още си чака на 19.

              Коментар


              • Ако не беше полит риска, щях да набухам половината в китайски нафтови. Малко остана и пускат тръбата. Не е проблем да ги взема и в ХК... обаче си представям как една хубава сутрин ИБ ми ограничава всички трансакции с вражески елементи.

                ---

                и leaps-овете на pfe са все още са на супер ангебот.
                Last edited by terziеv; 02.03.2021, 21:09.

                Коментар


                • Терзо, аз много добре znam, че се купува евтино. Но как да го купя като точно тогава нямам пари, не съм продала на високото, на минус съм и няма какво да продам за да купя евтино. Е сега OMP ми е нагоре ама не ща да го продавам за да купя нещо паднало щото то си продължава нагоре неясно защо, а другото може още да си пада - пак неясно защо. Нали видя как NIO се срина с 11% след хубав отчет. XPEV - също. Грешката си е изцяло моя щото като имампари бързам даги сложа в квото и да е да не изпусна случайно растежа, но не съм се научила да продавам, което е част от играта. Ще си плащам солено докато се науча ако изобщо някога се случи. И май ще бъда принудена да изуча техническият анализ, защото явно не фундаменталният движи пазарите

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

                    Кажи какво ти харесва във фундамента, моля!
                    Дори не знам с какво се занимават.
                    Не мисля да влизам в полемики на високомерният ти тон.
                    Просто попитах дали някой се интересува от тази акция.
                    А щом като не си си направил и труда да разбереш с какво се занимават дискусията е излишна.

                    "църна му земя - невеста, тънка му пушка - зълвица, я чифт пищови - девери"

                    Коментар


                    • Защо спорите за стари сделки, пропуснати възможности, компании, които са отлетели докато гледаме в нещо друго, което е паднало. Гледайте напред.
                      Преди няколко дни Иветка кометира PSTH (Pershing square ......), гледахте ли го, какво ще кажете. Абсолютно не се повлия от вчерашния ръст на пазара от над 2%.
                      Така, че възможности има и ще има, няма място за униние. И честит празник утре.

                      Коментар


                      • АМД е шитня на 80, както и Интел не е за купуване над 60. Нищо не е паднало откак казах да се купуват финове, нафта и имотни. Постовете ми си седят;за Ексон поне три пъти ти отговарях. Каквото съм пляскал съм гледал да е вече обмислена от мен идея, а не просто копнато. И за Нио включително. Ще ти дам пет лева, ако ми покажеш някъде по нета подобна на моята обосновка от това време. За моя изненада се оказа, че 1/2 от позициите на така актуалния Бъри повтарят моите. Не съм гледал от него, едва ли той е гледал от мен. Има и бая по-добри варианти, даже са ги писали във форума, но и от моите неща съм супер доволен.

                        Как да е, от моя страна дискусията е дотук. Въртим се в някакъв кръг и чувството, че само един от двама ни чете внимателна постовете на другия е леко неприятно.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                          Intc сега е на 62 от ~45, ма ти АМД шитнята на 80+ гледаше.

                          за нио те светнах на 6!

                          Баси как те прецакаха гадовете.

                          Xom те чакаше на 30, ти не. Като стане 80, ще питаш дали да купуваш.

                          __

                          А отчетът на нио е невероятен. Натискат цената по този начин всеки път
                          Ама AMD шитнята растеше докато големият Интел падаше месеци наред. Изчака да продам за да тръгне нагоре. Ако не бях продала гарантирам ти още щеше да си е на 45 )))

                          За НИО хич не се ласкай, че ти си ме светнал. Много под 6 като беше четох за него и го пренебрегнах като китайски шит. След което многократно го купувах и продавах и всеки път съжалявах за продажбата. Затова сега не смея да пипам, въпреки че отдавна потъва, щото с моя карък пак ще уцеля дъното и ще литне.

                          Дойде редът и на нафтата и си имам от нея OMP. Не мога и не искам да изкупя всички нафтени акции. Ти блееше за нафта когато падаше. Тогава беше време да се купуват растящите активи, които бяха в изобилие.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bokogega Разгледай мнение

                            Разбрах те още първият път,но благодаря за пояснението.Гледам,че Мелвин са взели и кол опции,ако не греша

                            П.П.Мисълта ми беше,че въз основа на това,че Мелвин са сгрешили преди,не означава,че пак ще сгрешат.Но както и да е пазара има последен думата.
                            [ATTACH=CONFIG]n3725711[/ATTACH]
                            Кажи какво ти харесва във фундамента, моля!
                            Дори не знам с какво се занимават.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

                              Тезата ми е следната. Мелвин Капитал стана жертва на пазара защото беше заел прекалено агресивна и прекалено дълбока къса позиция спрямо GME. Към сегашния момент те може да са решили проблема с късата си позиция. Тя не ме интересува. Но аз не вярвам, че те са се променили и вече не са толкова агресивни. А щом са били агресивни в късите си позиции те вероятно са агресивни и в дългите си позиции. Затова позициите в които са дълги - в мен създават тревожност. Според 13f филинга им - те са вложили 4,37% процента от капитала си във FISV

                              След това проверявам друг фонд, който стана известен покрай събитието GME.
                              https://whalewisdom.com/filer/maplel...dings_tab_link
                              Каква изненада! FISV и там е четвърта позиция по концентация на капитал 3,55%. Вложили са и допълнително 2,24% процента в колове.
                              Отново правим асоциацията между агресивен фонд и FISV.

                              Тук вече започва да изкристализира тезата, че група хеджфондове мислят по един и същ начин....или, че си намерил 4-тата най-добра акция на американския пазар.
                              Това е!
                              Или си намерил 4-тата най-яка акция на пазара или се готвиш за храна на фондовете. 50/50 не ме устройва.
                              Стана ли долу горе ясно?
                              Разбрах те още първият път,но благодаря за пояснението.Гледам,че Мелвин са взели и кол опции,ако не греша

                              П.П.Мисълта ми беше,че въз основа на това,че Мелвин са сгрешили преди,не означава,че пак ще сгрешат.Но както и да е пазара има последен думата.
                              Click image for larger version

Name:	Screenshot_3.jpg
Views:	1
Size:	25.0 КБ
ID:	3725711
                              Last edited by bokogega; 02.03.2021, 01:27.
                              "църна му земя - невеста, тънка му пушка - зълвица, я чифт пищови - девери"

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bokogega Разгледай мнение
                                От Аматьорският състав
                                Тезата ми е следната. Мелвин Капитал стана жертва на пазара защото беше заел прекалено агресивна и прекалено дълбока къса позиция спрямо GME. Към сегашния момент те може да са решили проблема с късата си позиция. Тя не ме интересува. Но аз не вярвам, че те са се променили и вече не са толкова агресивни. А щом са били агресивни в късите си позиции те вероятно са агресивни и в дългите си позиции. Затова позициите в които са дълги - в мен създават тревожност. Според 13f филинга им - те са вложили 4,37% процента от капитала си във FISV

                                След това проверявам друг фонд, който стана известен покрай събитието GME.
                                https://whalewisdom.com/filer/maplel...dings_tab_link
                                Каква изненада! FISV и там е четвърта позиция по концентация на капитал 3,55%. Вложили са и допълнително 2,24% процента в колове.
                                Отново правим асоциацията между агресивен фонд и FISV.

                                Тук вече започва да изкристализира тезата, че група хеджфондове мислят по един и същ начин....или, че си намерил 4-тата най-добра акция на американския пазар.
                                Това е!
                                Или си намерил 4-тата най-яка акция на пазара или се готвиш за храна на фондовете. 50/50 не ме устройва.
                                Стана ли долу горе ясно?

                                Коментар

                                Working...
                                X