IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Спомен от 24.09.2023, 14:33

    Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
    Ай, да метна един бисер на закъснелите. Global Atomic. Ясно е защо изостава в цената, но все пак Канада си е малкото братче на САЩ. Едва ли ще посмеят.
    Посмяха. Има и относително ликвидни опции тука и ако има още един червен ден ще имаме добър кандидат за лотариен билет.

    Коментар


    • насдака ви нещо умре

      а как растеше само

      Коментар


      • Този PYPL има надежди. Хубав upside reversal след пропадането при earnings. Ама мноооого муден, не знам защо се мъчите с тази антика.
        Sunny, дръж APP, днес уникална сила показва, при възможност ще допълня, че ми е само 14%

        Коментар


        • Воновиата най-вече. Бях убеден, че ще минат 30.

          Не разбирам какъв ти е проблемът да скъсиш урана. https://zertifikate.morganstanley.co...y&p_s=10&p_n=1

          Всичко достъпно пред ibkr.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
            Аз пък съм пълен провал тази година. Петък излязох най-накрая на 0 спрямо декемврийския бум. Май абсолютно всеки от рисковите ми залози излезе греда. Добре че съм едно 70% в нафта и всякакви сродни добивачи, каруцари и златокопи.

            Най-големите разочарования обаче са нетолкова рисковите позиции pypl и rig, където очаквах много по-бързо развитие, влязох сериозно и не остара сухо, за да добавя златари или bats на дъното, където беше безрисково.

            Апропо, така и не разбрах защо ibkr не ми дава да купувам bats на Xetra.

            ...а да, че и пропуснах да продам Глобал атомик навреме. А Пандата излезе прав за колибите. Отчета оня деп пълен погром.
            Кои са колибите? Иначе иб ме дразнят че не ми дават да купувам Пинк шийтс и второ ниво опции като пултове. Не мога да шортя урана така
            destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

            Коментар


            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

              Koи имаш предвид? И аз смятам, че има за нагоре, но доста нисък е таванът, а и не бих казал, че неща като ADM или Bunge баш сега са на много добри нива. Даже ще разкарам agro, щом мине $12,5. И на cresy му се кумя >$10, че аржентинският паляк се оказа бая тъжен клоун. По-скоро торовете нещо. Ако ти стиска може даже Bayer, ама защо точно с тях да играеш хазарт, кога имаш разни тех фъшкии.

              Т.е. - не виждам нещо особено привлекателно в сектора. Само за диверсификация да има човек стават нивата сега.

              добавка - абе баш от пъмп анд дъмп схеми са чудни кинти. Инак да си играем на инвеститори не е за големи хора.
              DBA направи пробив, петролът също потвърждава комодитис нагоре. От компаниите по "консервативните" за инвестиция - CTVA задържа гапа, ADM също се измъкнаха след счетоводната драма. За трейд CF ама те имат още малко време и може би ще потвърдят до седмица две че са готови, а сигурно пак най-голям % ще са MOS.
              Bayer не ги закачам, както и тези в Южна Америка не ги следя.
              Last edited by dollarman; Вчера, 19:43.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                Аз пък съм пълен провал тази година. Петък излязох най-накрая на 0 спрямо декемврийския бум. Май абсолютно всеки от рисковите ми залози излезе греда. Добре че съм едно 70% в нафта и всякакви сродни добивачи, каруцари и златокопи.

                Най-големите разочарования обаче са нетолкова рисковите позиции pypl и rig, където очаквах много по-бързо развитие, влязох сериозно и не остара сухо, за да добавя златари или bats на дъното, където беше безрисково.

                Апропо, така и не разбрах защо ibkr не ми дава да купувам bats на Xetra.

                ...а да, че и пропуснах да продам Глобал атомик навреме. А Пандата излезе прав за колибите. Отчета оня деп пълен погром.
                Споко бе човек, ако правеше по 50-60% всяка година сега щеше да си по-богат от дъртия.
                Всички сме имали кофти периоди, ама минават и идват по-хубави!
                Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

                Коментар


                • Първоначално изпратено от dollarman Разгледай мнение
                  що се занимвате с някакви пъмп анд дъмп схеми

                  Аз успях да вляза в Конокото на един спайк, остана Фанга. Също писах, че аграрните компании са интересни.
                  Koи имаш предвид? И аз смятам, че има за нагоре, но доста нисък е таванът, а и не бих казал, че неща като ADM или Bunge баш сега са на много добри нива. Даже ще разкарам agro, щом мине $12,5. И на cresy му се кумя >$10, че аржентинският паляк се оказа бая тъжен клоун. По-скоро торовете нещо. Ако ти стиска може даже Bayer, ама защо точно с тях да играеш хазарт, кога имаш разни тех фъшкии.

                  Т.е. - не виждам нещо особено привлекателно в сектора. Само за диверсификация да има човек стават нивата сега.

                  добавка - абе баш от пъмп анд дъмп схеми са чудни кинти. Инак да си играем на инвеститори не е за големи хора.
                  Last edited by terziеv; 17.03.2024, 21:48.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Майстора233 Разгледай мнение

                    До колкото разбрах това искаш да го правиш за 60 процента. ,, гарантира,, доходност. Мисля че отношението че риск ,печалба не си заслужава. При силен мечешки тренд продължаващ по дълго лихвата може да се изтегли към мечките. Така че според мен това е стабилно при бичи тренд с не много големи корекции. В случая , ако кажем че сме в бичи тренд по - добре да се купи Етериум, който още не е пробил старият връх и предстои алткойн сезон.

                    Интересно ми е С опциите на крипто как Седят неща . Каза че си на борса където евентуално търгуваш опции.
                    При мечи пазар доходността пада доста, може наполовина, но пак си остава в полза на мечките. Това много ме озадачи и мене, когато започнах да следя лихвите по фъндинга. Разбира се трябва да се наглежда периодично какво се случва. Не мога да гарантирам, че някога няма тотално да се променят нещата, по незнайни причини.

                    Има много хора, които играят от 10+ години и доходност 60% (не броим че е безрискова), никога не са имали. Никого нищо не съм карал да прави, само споделих един начин за пасивен доход. Всеки си преценява дали да го прави.

                    Опциите са си супер, защото са само европейски тип и не могат да те изненадат да ти упражнят къса опция, плюс това пазара не затваря и винаги можеш да реагираш при нужда. Сетълмента е в кеш, не ти пришиват позиция на падежа ако опцията е в пари. Ако си искаш позицията, на самият падеж в 8:00 UTC трябва сам да си я отвориш.
                    Last edited by Д.Петков; 17.03.2024, 20:31.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Д.Петков Разгледай мнение

                      Опс.. оказва се че на Binance има подводен камък. Добре, че един познат ми прочел поста и ми се обади да ме предупреди. Оказва се, че там Cash&Carry (казано по нашенски "хеджиране с реален актив") се прави само с CM (Coin Margined) перпетуал контрактите. При другите със сетълмент и марджин в USDT не става, тъй като когато се купи реално токен, платформата не го брои за колатерал. За да се признава за колатерал, трябва да се превключи на Portfolio Margin, а за целта трябва да сме с ниво поне VIP1, за което обаче е нужен месечен оборот от поне $1 милион. Т.е. не е постижимо. Не съм го проверявал, но на човека му вярвам че знае какво говори и го е тествал.
                      Пак казвам: На Binance се прави само с CM (Coin Margined) контрактите в следният ред:
                      1. Купува се с USDT реално на спот-пазара токена (примерно) NEAR.
                      2. Веднага със същият обем се шорти перпетуала NEARUSD_CM_Perpetual, като колатерал за маржина се ползва самият прясно купен токен. Ако го нямаме, то няма и как да влезем в позиция, платформата ще каже че нямаме свободен марджин измерен в този токен. Лихвата почва да капе в същият токен (сетълмента си е в NEAR). Когато се посъберат токени от лихва, може да се долее към късият фючърс, така че пак да се изравнят експозициите, така се постига компоунд ефекта (сложната лихва) от реинвестирането.
                      3. При решаване да се излезе от пазара, късата позиция се затваря и всички токени веднага се продават за USDT, защото вече сме изложени на риска от колебанията в цените на пазара.

                      Лихвата (Funding Rate) е плаваща и не е гарантирана. Парите идват от това че на МаркетМейкърите по ред причини им е изгодно да котират перпетуал-фючърса малко по-скъпо от спот пазара, това обаче води до негативна лихва за всички които са дълги и кредитиране на всички които са къси. Лихвата има за цел да държи цената на перпетуал-фючърса максимално близо до спот цената. Ако е много по-висока, негативната лихва за всички които са дълги скача много за да ги принуди да затварят и тези пари се разпределят към всички които са къси. Ако цената падне под тази на спота, нещата се обръщат и късите започват да плащат лихва на дългите. Но както вече писах, това се случва на практика много рядко. Никога не съм виждал негативна лихва за мечоците да трае повече от три дена непрекъснато. В 90% от времето, дългите плащат лихва на късите, борсите по принцип не взимат от тези пари, те се преливат само между участниците с позиции.

                      Не е съвет за инвестиции, дадох ви доста "теми за размисъл", но решенията всеки си ги взима сам след собствен анализ и тестове.
                      До колкото разбрах това искаш да го правиш за 60 процента. ,, гарантира,, доходност. Мисля че отношението че риск ,печалба не си заслужава. При силен мечешки тренд продължаващ по дълго лихвата може да се изтегли към мечките. Така че според мен това е стабилно при бичи тренд с не много големи корекции. В случая , ако кажем че сме в бичи тренд по - добре да се купи Етериум, който още не е пробил старият връх и предстои алткойн сезон.

                      Интересно ми е С опциите на крипто как Седят неща . Каза че си на борса където евентуално търгуваш опции.
                      Last edited by Майстора233; 17.03.2024, 19:36.

                      Коментар


                      • що се занимвате с някакви пъмп анд дъмп схеми

                        Аз успях да вляза в Конокото на един спайк, остана Фанга. Също писах, че аграрните компании са интересни.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                          Аз пък съм пълен провал тази година. Петък излязох най-накрая на 0 спрямо декемврийския бум. Май абсолютно всеки от рисковите ми залози излезе греда. Добре че съм едно 70% в нафта и всякакви сродни добивачи, каруцари и златокопи.

                          Най-големите разочарования обаче са нетолкова рисковите позиции pypl и rig, където очаквах много по-бързо развитие, влязох сериозно и не остара сухо, за да добавя златари или bats на дъното, където беше безрисково.

                          Апропо, така и не разбрах защо ibkr не ми дава да купувам bats на Xetra.

                          ...а да, че и пропуснах да продам Глобал атомик навреме. А Пандата излезе прав за колибите. Отчета оня деп пълен погром.
                          Никога няма "пълно щастие", всяко стадо си има мършата. От тия хартии дето съм ги обявявал, например LICY ми е тотал-щета, добре че позицията не е голяма. Въобще съм изтървал да ги разкарам навреме и то вече няма смисъл да се затваря. Има и други дето хич не са за хвалба нещата там.
                          Ко да прайш, нещата от живота са си така. Тя борбата продължава...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Д.Петков Разгледай мнение
                            EDIT: По принцип ако сама искаш да си направиш set-up, на Binance пак почти всичко ти е направено. Фючърсите които ги виждаш като COIN(S)-M са с колатерал и сетълмент в стейбълкойни, а COIN-М margined, са с колатерал и сетълмент в същия си токен (както е при Deribit примера с линка от преди). При COIN-M при излизане от пазара веднага трябва да обърнеш получените токени в USDT, иначе почваш да зависиш от движенията в цената на пазара. В името на самият контракт пише CM (Coin Margined), например NEARUSD_CM_Perpetual, не можеш да сбъркаш. Задължително трябва да си в Cross-Margin режим при всички случаи, за да може печалбата от едната позиция да елиминира загубата от другата, иначе се счита всяка сделка сама за себе си и губещата ще я затворят служебно ако хлътне яко.
                            Ето тука виждаш и двата варианта, Funding Rate Arbitrage = перпетуал/спот и Spread Arbitrage = (фючърс с падеж)/спот. Можеш да сортираш по APR да видиш при кои двойки е най-сочно:
                            https://www.binance.com/en/futures/f...arbitrage-data
                            С уговорката че нямам практически опит на Binance, аз съм си на ByBit, защото ми трябват и опциите, а на Binance могат да се пускат само дълги.
                            Опс.. оказва се че на Binance има подводен камък. Добре, че един познат ми прочел поста и ми се обади да ме предупреди. Оказва се, че там Cash&Carry (казано по нашенски "хеджиране с реален актив") се прави само с CM (Coin Margined) перпетуал контрактите. При другите със сетълмент и марджин в USDT не става, тъй като когато се купи реално токен, платформата не го брои за колатерал. За да се признава за колатерал, трябва да се превключи на Portfolio Margin, а за целта трябва да сме с ниво поне VIP1, за което обаче е нужен месечен оборот от поне $1 милион. Т.е. не е постижимо. Не съм го проверявал, но на човека му вярвам че знае какво говори и го е тествал.
                            Пак казвам: На Binance се прави само с CM (Coin Margined) контрактите в следният ред:
                            1. Купува се с USDT реално на спот-пазара токена (примерно) NEAR и трябва бързо да се премести във фючърс-акаунта с вътрешен трансфер.
                            2. Веднага със същият обем се шорти перпетуала NEARUSD_CM_Perpetual, като колатерал за маржина се ползва самият прясно купен токен. Ако го нямаме, то няма и как да влезем в позиция, платформата ще каже че нямаме свободен марджин измерен в този токен. Лихвата почва да капе в същият токен (сетълмента си е в NEAR). Когато се посъберат токени от лихва, може да се долее към късият фючърс, така че пак да се изравнят експозициите, така се постига компоунд ефекта (сложната лихва) от реинвестирането.
                            3. При решаване да се излезе от пазара, късата позиция се затваря и всички токени веднага се продават за USDT, защото вече сме изложени на риска от колебанията в цените на пазара.

                            Лихвата (Funding Rate) е плаваща и не е гарантирана. Парите идват от това че на МаркетМейкърите по ред причини им е изгодно да котират перпетуал-фючърса малко по-скъпо от спот пазара, това обаче води до негативна лихва за всички които са дълги и кредитиране на всички които са къси. Лихвата има за цел да държи цената на перпетуал-фючърса максимално близо до спот цената. Ако е много по-висока, негативната лихва за всички които са дълги скача много за да ги принуди да затварят и тези пари се разпределят към всички които са къси. Ако цената падне под тази на спота, нещата се обръщат и късите започват да плащат лихва на дългите. Но както вече писах, това се случва на практика много рядко. Никога не съм виждал негативна лихва за мечоците да трае повече от три дена непрекъснато. В 90% от времето, дългите плащат лихва на късите, борсите по принцип не взимат от тези пари, те се преливат само между участниците с позиции.
                            EDIT: Тука видях обяснения за Funding механизма https://learn.bybit.com/bybit-guide/...e-funding-fee/

                            Не е съвет за инвестиции, дадох ви доста "теми за размисъл", но решенията всеки си ги взима сам след собствен анализ и тестове.
                            Last edited by Д.Петков; 17.03.2024, 19:48.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                              Аз пък съм пълен провал тази година. Петък излязох най-накрая на 0 спрямо декемврийския бум. Май абсолютно всеки от рисковите ми залози излезе греда. Добре че съм едно 70% в нафта и всякакви сродни добивачи, каруцари и златокопи.

                              Най-големите разочарования обаче са нетолкова рисковите позиции pypl и rig, където очаквах много по-бързо развитие, влязох сериозно и не остара сухо, за да добавя златари или bats на дъното, където беше безрисково.

                              Апропо, така и не разбрах защо ibkr не ми дава да купувам bats на Xetra.

                              ...а да, че и пропуснах да продам Глобал атомик навреме. А Пандата излезе прав за колибите. Отчета оня деп пълен погром.
                              Помниш ли какво ти бях казал за лесните времена и евтините пари.
                              За съжаление вече идва трудното относно избора на наистина стабилни компании и бизнеси.
                              Дано имаш успех занапред !

                              Коментар


                              • Аз пък съм пълен провал тази година. Петък излязох най-накрая на 0 спрямо декемврийския бум. Май абсолютно всеки от рисковите ми залози излезе греда. Добре че съм едно 70% в нафта и всякакви сродни добивачи, каруцари и златокопи.

                                Най-големите разочарования обаче са нетолкова рисковите позиции pypl и rig, където очаквах много по-бързо развитие, влязох сериозно и не остара сухо, за да добавя златари или bats на дъното, където беше безрисково.

                                Апропо, така и не разбрах защо ibkr не ми дава да купувам bats на Xetra.

                                ...а да, че и пропуснах да продам Глобал атомик навреме. А Пандата излезе прав за колибите. Отчета оня деп пълен погром.
                                Last edited by terziеv; 17.03.2024, 10:42.

                                Коментар

                                Working...
                                X