IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от gabarduk Разгледай мнение
    стига с тоя GILD кажете нещо за glencore.Чета различни коментари.Най - вероятно краткосрочно ще пада ,но има и оптимисти за нагоре.Аз купих на нива 125, 116 и 97 . сложил съм чакащи купи на 80 и после чак на 50 с по голям обем.
    Ако не беше купил още щях да ти кажа "не купувай". Каква е идеята ти? Да държиш в следващите 10г. ли?

    Този сектор не e просто цикличен, а е в т.нар. суперцикъл с огромен излишък на капацитет, като някои минни фирми продължават да инвестират в нов капацитет. Goldman очакват дълго и мъчително ре-балансиране:

    http://www.economist.com/news/financ...ngover-goodbye

    Малките в крайна сметка ще фалират, големите ще закрият по-ниско ефективните мини, предлагането ще намалее и... един ден минният бизнес отново ще е печеливш. Гленкор почти сигурно ще са сред победителите. Но колко време трябва да мине до тогава?

    Ако си с надеждата нещо да стане в рамките на няколко месеца или година, значи играеш опасна игра, според мене. Това, че Гленкор са преструктурирали дълговете си и постоянно режат разходите нищо не гарантира в краткосрочен план.
    Last edited by Misho ILIEV; 27.09.2015, 10:29.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
      Това червеното предполагаш или е някаква статистика. Ако го приемем за вярно, не знам как го изчисли 2% да са 20 милиона )) Ако пък са 20 милиона може да се предположи, че от тези 20 милиона не повече от 10% са от платежоспособните държави. Основната част вероятно са африканци и индийци от където пари не могат да се чакат Абе въобще сложни сметки и предположения стават. Чудно ми е как така предполагате и си мислите някакви предположения и на тази база откривате и закривате позиции. Костолани ли беше дето беше казал, че зад всяка покупка на акция, трябва да се вложи време в проучване поне колкото се отделя при покупка на кола на старо
      dddd аз не съм мечи настроен, просто предпочитам да не поемам излишни рискове. Отново да повторя, че въобще не ме е еня дали ще качат лихвите или не. Огромният проблем е че няма накъде да ги свалят. Те просто няма какво да направят в случай, че икономиката тръгне на зле. Уж печатат и свалят лихви а цените на суровините падат. Няма логика. Преди сваляха лихви за да оправят положението, но сега вече нямат накъде.
      http://cid.oxfordjournals.org/conten...ppl_1/S10.long

      An estimated 2%–3% of the world's population is living with hepatitis C virus (HCV) infection

      300 милиона в Сащ + 500 милиона в ес + канада и други развити държави и 1 милиард. 2% от един милиард 20 милиона

      Болните от хепатит С са адски много. Като всъщност тези 2-3% са тези които са диагностицирани. Реално може да са двойно на това тъй като доста от тях са реално от маргинални групи. Затворници, наркомани и така нататък. Но в развитите държави и за тях се грижат
      Last edited by ravnovesie; 27.09.2015, 02:33.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        да, ще се излекуват всичките. Но при 2% от населението на развития свят заразено - да кажем някъде там - това са 20 милиона души. по 20 000 долара печалба на човек - сега печалбата на гилиъд е много по-висока - по скоро удря към 40000 това са натрупани печалби за 400 милиарда долара. Да кажем че влезат и нови фирми и в крайна сметка пазарния дял на гилиъд да падне до 50% - това са 200 милиарда долара - всичко това при супер негативни очаквания и за цените на лекарството и за пазара на гилиъд. 200 милиарда да ги дисконтираш при 5% за 20 години - са настояща стойност на печалбите от 124 милиарда

        Сегашната пазарна капитализация на гилд е 146 милиарда. При положение че има 95% пазарен дял и прави по 40 000 долара печалба на лекарство.

        Колкото повече конкуренцията се забавя или пък не успява да направи по-добро лекарство толкова повече стойността на Гилд се качва
        Това червеното предполагаш или е някаква статистика. Ако го приемем за вярно, не знам как го изчисли 2% да са 20 милиона )) Ако пък са 20 милиона може да се предположи, че от тези 20 милиона не повече от 10% са от платежоспособните държави. Основната част вероятно са африканци и индийци от където пари не могат да се чакат Абе въобще сложни сметки и предположения стават. Чудно ми е как така предполагате и си мислите някакви предположения и на тази база откривате и закривате позиции. Костолани ли беше дето беше казал, че зад всяка покупка на акция, трябва да се вложи време в проучване поне колкото се отделя при покупка на кола на старо
        dddd аз не съм мечи настроен, просто предпочитам да не поемам излишни рискове. Отново да повторя, че въобще не ме е еня дали ще качат лихвите или не. Огромният проблем е че няма накъде да ги свалят. Те просто няма какво да направят в случай, че икономиката тръгне на зле. Уж печатат и свалят лихви а цените на суровините падат. Няма логика. Преди сваляха лихви за да оправят положението, но сега вече нямат накъде.
        Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
          По отношение на предлагането считам, че има силно дефлационно влияние в следствие на технологиите. Все повече сектори стават "информационни", което означава експонениално намаляване на цената. От друга страна е търсенето. Йелън ясно каза, че ще остави временно да прегрее пазара на труда за да се появи някаква инфлация. За мен въпроса е къде е пресечната точка на двата процеса. До сега беше ниска инфлация и надуване на цената на активите. Да видим от тук нататък. Временното влияние на спада в суровините и силният долар е ясно. Ще бъде интересно да видим дали не се е появил нов структурен проблем в следствие на развитието на технологиите. В случай, че пазара на труда прегрее а нямаме инфлация, то и кривата на Филипс не би бачкала и ще сме в нова ситуация. За сега е малко вероятно, но ще гледам с интерес.
          Йелън засегна и кривата на Филипс. Съвсем директно си каза че въпреки че има противоречиви данни за това до колко е издържана чисто теоретично - което си е факт - никой не е успял да я докаже напълно - то практически си работи доста добре. Но че и ФЕД имат съмнения кога реално ще започне да действа.

          Личното ми мнение е че просто има лаг в отговора на инфлацията към безработицата. В САЩ има ниска безработица но има и относително ниска заетост. По някое време пазара на труда ще почне да прегрява с наличната заетост. То това си е неизбежно ако расте икономиката и в този момент е съвсем нормално едновременно да почне да се увеличава заетостта и съотвенто заплатите да почнат да растят брутално. И инфлацията е налице.

          Що се отнася до по-дълъг хоризонт - 3-5 години.

          Дефлационно влияние на технологиите винаги го е имало. Но това е влияние върху производство на продукти. Всяка развита икономика е 80% услуги. При услугите технологиите не влияят дефлационно, напротив влияят инфлационно, тъй като вдигат изискванията към пазара на труда и съответно диференцират много повече отделните длъжности, което пък води до намаляване на взаимозаменяемостта на пазара на труда. Колкото по-специализиран е даден труд толкова по-висок натиск оказва върху заплащането на труда, а от тук и върху последващата инфлация.

          В същото време вдигането на заплащането в Китай, пък и в други развиващи се пазари прави много по трудно масираното изнасяне на производства, а от тук и дефлационен натиск през ниските заплати в ЕМ. А отново по-високите заплати в ЕМ вдигат потреблението, а от тук и цените и там. А политиката на китай е насочена точно към това между другото.

          В крайна сметка инфлацията ще избие яко и ще избие зъбите на много народ които последните 20 години са вярвали че облигациите могат само да растят. Дали това ще доведе до срив и при акциите или пък напротив масирано навлизане на този пазар няма как да се каже. Предполагам че ще е според скоростта на пренасочване. И ФЕД точно това се опитва да направи - да спука балона при облигациите но постепенно с контролирано изпуксане на парата, а не взрив. Аз съм леко скептичен че ще успеят. Най-оптимистичното нещо което виждам е поредица от мини взривове. Ще видим как ще се държи пазара на акции като дойде първия такъв мини взрив. Би трябвало да е някъде между сега и вдигането на лихвите. Но наистина не мога да преценя дали това ще доведе до приток на огромни пари в акции или напротив тотално изтегляне от рискови активи. Или първо изтегляне и след това приток - което всъщностт ми се вижда най-реалистичен сценарии.

          Коментар


          • anon6706, според мен са си напълно реални хора. Имат систематичност в начина на мислене. Ив_макс се води от силно мечи емоции, които се опитва в последствие да облече във факти. Когато има несъответствие в тезата се вкарва теория на конспирацията как големите манипулират нещата и новините. За него новините се създават след събитията а не ги предизвикват. По този начин дори и да сбърка той няма да носи отговорност защото големите батковци са успели умишлено да го прецакат. Доста сходни разсъждения със феновете на кемтрейлс. Това е наблюдаваше ясно и при гръцката драма. Очакваше срив на еврото, но то така и не се случи. Всяко събитие се използва да да се докажат мечите нагласи. Плашещото е липсата на съмнение в собствените преценки. Усещането за непогрешимост води до големи загуби. Егото не е най-важното нещо на този свят. Понякога избутва човек на върха, но понякога го връща обратно. Равновесие има доста добри макроикономически познания, често си мени мнението за пазара, но начините на разсъждение остават индентични. За мен винаги е бил полезен, дори и когато сме на различни мнения. Алонсо пусна доста интересно мнение. Като се замисля е малко вероятно да се случи защото като излекуваме болните от развитият свят ще лекуваме и туземците. Очевидно логиката му е желязна, че колкото повече хора излекуваме, толкова по-малко нови ще се разболяват. От друга страна бизнеса ще е силно печеливш в началният стадий докато няма други конкуренти и генерици. Това, че след 30 години пазара ще започне да се свива не е проблем, защото тогава всички ще имат право да ползват формулата.
            Продължавам да считам, че не се случва нищо страшно и имаме просто преразпределяне на доходи между икономики и сектори. В момента след края на суперцикъла на суровините парите се връщат от производителите им към потребителите им. Това, че смешни икономики като Русия, Бразилия, Австралия, ЮАР, Саудитска Арабия ... и други подобни ще пострадат не вълнува никой. Кой нормален човек е инвестирал там през последните години? Отделно при покачване на лихвите ще пострадат най-много облигациите. За мен интересният момент е накъде ще се движат паричните потоци. Парите трябва да отидат някъде. Ще продължат да бягат от суровини, вероятно и облигации, от развиващите се пазари и в средносрочен план от благородни метали. В тези условия има две алтернативи. Или ще купуват акции или ще има деливъридж. Продължавам да не виждам някакъв сериозен риск за мечи пазар. Това, което поддържа цените е много голямата реална дивидентна доходност. В исторически план е много добра. Особено добра е в Европа. Дивидент от 3 до 5 процента при инфлация близка до нулата правят инвестиците в акции без алтернатива. Да предположим, че инфлацията се покачи това доведе до покачване на лихвите. Възможно ли е ускоряването на американската икономика и инфлацията да доведе до допълнително покачване на заплатите и малкото повишение на дисконтният фактор да доведе до продължителен застой на цените в този диапазон. За мен единственият риск е да имаме едновременно застой или спад на печалбите и покачване на лихвите, но това просто не виждам от къде ще се случи.
            Въпреки всичко се замислих сериозно в следствие на мненията на Алонсо. След като не очаквам някакво сериозно възходящо движение на американският пазар, то какво правя на него. Затова от известно време продавам това, което имам там. Понякога купувам спекулативно при спадове, но после пак ги продавам. Накрая ще остана само с ГИЛД и малко ИБМ. Като гледам какви обеми съм изкарал навън, това е с нищожен дял в портфейла ми. На практика не си струва. Освободеното ще отива в немски автомобилостроители и обратно в български акции. Тези дни си мислех сериозно, че колкото и да гледам навън не мога да намеря нищо, което да се сравнява с потенциала на 3-4 български компании, които харесвам. Явно ще връщам парите насам. Иначе внимателно пипам по немските автомобили, но съвкупните покупки за сега са само за 0,7% от портфейла. Оглеждам се внимателно. Наредил съм оферти в ниското и чакам. Ако мине, мине бърза работа нямам.
            Равновесие беше засегнал мотивацията на Йелън за лихвите. Продължавам да вярвам, че проблема може да бъде разглеждан от две посоки, търсене и предлагане. По отношение на предлагането считам, че има силно дефлационно влияние в следствие на технологиите. Все повече сектори стават "информационни", което означава експонениално намаляване на цената. От друга страна е търсенето. Йелън ясно каза, че ще остави временно да прегрее пазара на труда за да се появи някаква инфлация. За мен въпроса е къде е пресечната точка на двата процеса. До сега беше ниска инфлация и надуване на цената на активите. Да видим от тук нататък. Временното влияние на спада в суровините и силният долар е ясно. Ще бъде интересно да видим дали не се е появил нов структурен проблем в следствие на развитието на технологиите. В случай, че пазара на труда прегрее а нямаме инфлация, то и кривата на Филипс не би бачкала и ще сме в нова ситуация. За сега е малко вероятно, но ще гледам с интерес.
            Продължавам да твърдя, че нищо не разбирам от външни пазари и просто си разсъждавам по темата. Не препоръчвам нищо на никого. Пак стана леко хаотично ама няма как.
            Лека нощ.

            Коментар


            • По-скоро стига с този евтин театър, който ни разиграва човекът, представящ се за ravnovesie и iv_max.

              През 2 минути "двамата" си разменят обемисти постове, за които ти отнема 2 минути, за да ги прочетеш, а камо ли напишеш. Единият, докато чете 20 редовия пост на другия и вече му пише своя 20 редов пост-отговор и всичко това в рамките на 2 минути.

              Явно някои са се хванали на заплатка за увеличаване на импресиите....

              Живи и здрави да са, но не ни правете на глупаци.
              А и общо взето се дрънкат глупости.

              П.П. Явно има подготвен сценарий (равновесие разговаря/спори разгорещено с ив_макс), написан предварително, и всичко е копи-пейст през две минути от него.
              Last edited by anon6706; 26.09.2015, 23:34.

              Коментар


              • стига с тоя GILD кажете нещо за glencore.Чета различни коментари.Най - вероятно краткосрочно ще пада ,но има и оптимисти за нагоре.Аз купих на нива 125, 116 и 97 . сложил съм чакащи купи на 80 и после чак на 50 с по голям обем.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                  Шефе....забрави всички неща които си чел в учебниците и виж реалността.

                  1. Американската икономика е в чудесно състояние и безработицата го показва ясно - няма смисъл да се умува тук.

                  2. Инфлация няма как да има когато половината хеджфондове са шортнали петрола сурвините на невиждани нива. И натиска медиите може да го обясняват както си искат...но е чисто спекулативен на тези нива. Няма инфлация само заради това....

                  3. Вдигайки лихвите - облигациите ще си ебат майката - но не заради тези 0.25 % а заради това което предстои....ако си достигнат целите от 2-3 % лихви кой ненормален ще си държи облигации на 2 %. Балона ще избухне щото там левъриджа е едно към 100 а какво ще стане само един господ знае. ( Ето това може да е силно бичи на акциите и да е в противовест на негативите )

                  3. Вдигайки лихвите огромния дебит на компаниите ще повлече надолу бая от тях...а това може да създаде паника и покрай сухото да изгори и мокрото.

                  Не можеш да предивдиш какво точно ще се случи след вдигане на лихвите....освен първоначалната допълнителна корекция към момента.

                  Отивам в Бедроом....стига за тая вечер...)))
                  Да, прав си за всичко това. Но ти имаш свободата да бъдеш страничен наблюдател. А ФЕд нямат тази свобода - те са основен играч. И като основен играч не могат да си позволят да правят големи грешки. Не вдигането на лихвата няма как да е голяма грешка вдгането може и да е.

                  Коментар


                  • Шефе

                    Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    Бабата съвсем конкретно каза че основното за ФЕД е да не се допуска нестабилност на дългосрочните очаквания към инфлацията. което е всъщност истинската работата на всяка централна банка. Нестабилност както нагоре така и надолу. Към момента според нея дългосрочните очаквания на пазара са грешни. Значително по-ниски от това което би трябвало да бъде. Пазара на облигации - никой не го е еня за пазара на акции. Според нея пазара е включил в оценките си дългосрочна инфлация временни фактори, като горива и вносни стоки - чиито цени падат. И ако в такава ситуация те вдигнат лихвите то съществува риск очакванията да се забият още по-надолу. А това е вече опасно, защото води до вероятно създаване на дефлационни очаквания - нещо което ФЕД никога не трябва да допуска.

                    За това и бабата чака инфлацията породена от временни фактори да мине в другата посока че пазара на облигации да си коригира сам очакванията. А тя инфлацията ще тръгне нагоре поради простата причина че петрола почна да пада четвъртото тримечие на миналата година. - това не го е казала но е лесно човек да се сети. Та идиота анализатор можеше точно това да каже - че бабата чака данните за временното влияние на временни фактори пазара да го приеме точно като такова, а не да го вкарва в моделите си като дългосрочни очаквания.

                    Бабата обаче не е напълно сигурно в собствената си интепретация на ситуацията - нещо напълно разбираемо. за това и тя иска да се убеди че ФЕД разбира правилно какво точно движи инфлационните очаквания. защото ако бъркат - и се окаже че дългосрочните очаквания наистина са минали значително надолу, а те започнат да затягат политиката това може да доведе до дефлационни очаквания.

                    И в крайна сметка това което чакат е да мине преходното влияние върху инфлацията на спада на петрола и на вдигането на долара. Ако инфлацията след това почне да се вдига, значи пазара не е прав в оценката си на дългосрочната инфлация и ФЕД с чиста съвест може да почне да вдига лихвите. Ако обаче инфлацията не започне да се вдига следващите месеци то ФЕД може би бърка някъде в моделите си. та всичко е въпрос буквално на три четири месеца и ФЕД ще може с доста висока степен на увереност да почне да вдига лихвите.
                    Шефе....забрави всички неща които си чел в учебниците и виж реалността.

                    1. Американската икономика е в чудесно състояние и безработицата го показва ясно - няма смисъл да се умува тук.

                    2. Инфлация няма как да има когато половината хеджфондове са шортнали петрола сурвините на невиждани нива. И натиска медиите може да го обясняват както си искат...но е чисто спекулативен на тези нива. Няма инфлация само заради това....

                    3. Вдигайки лихвите - облигациите ще си ебат майката - но не заради тези 0.25 % а заради това което предстои....ако си достигнат целите от 2-3 % лихви кой ненормален ще си държи облигации на 2 %. Балона ще избухне щото там левъриджа е едно към 100 а какво ще стане само един господ знае. ( Ето това може да е силно бичи на акциите и да е в противовест на негативите )

                    3. Вдигайки лихвите огромния дебит на компаниите ще повлече надолу бая от тях...а това може да създаде паника и покрай сухото да изгори и мокрото.

                    Не можеш да предивдиш какво точно ще се случи след вдигане на лихвите....освен първоначалната допълнителна корекция към момента.

                    Отивам в Бедроом....стига за тая вечер...)))

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                      Или не разбираш за какво говоря по принцип, или се правиш че не разбираш за да може всячески да защитиш позицията си която не съм видял да е вярна в до момента .

                      Не можеш да ми слагаш думи в устата и мненията ти да установяват неща кото не са верни за мен.

                      Не мисля че мога да хвана краткосрочните движения и не искам. Но понякога това че те са на практика краткосрочни не ги прави краткосрочни като идея.

                      Април - на пазара предстоеше корекция заради заплахата от лихвите - това е фундаметално и причина независимо кога ще стане да заемеш защитна позиция. Това не е хващане на някакво случайно движение....а осъзнаването на пазара като цяло.

                      Септември - нямаше вдигане на ливхите - пазаара реагира така както ако бяха ги вдигнаи за да излезе играта. Смятам че сега трябва да си бичи....и ноември пак мечи.
                      Декември преди фед - бичи...а точно преди ФЕД - никакъв на кеш.

                      Това не е гадаене....а разбиране на пазара - така мисля в момента.
                      абсолютно гадаене е.

                      Имаш няколко допускания които по същността си са грешни. ти си мислиш че пазара ще пада ако вдигат лихвите - никаква дългосрочна статистика не показва подобна логика. Такава права връзка между двете просто не съществува. Също както не съществува и обратното. Или с други като вдигнат лихвите пазара може и да падне, но може и да се вдигне.

                      Септември пазара падна - но защо падна е доста трудно да се каже. Със сигурност не си прав че е заради лихвите просто защото на пазара на облигации и на валутните пазари и дори при златото нямаше движение което да подържа това.

                      Така че това което правиш е буквално гледане на боб.

                      Смяташ че като изчезне несигурността и пазара ще тръгне нагоре - това само по себе си е точно така. Въпросът е къде точно е несигурността - ти си мислиш че е при лихвите, но на мен например ми се струва че е в резултатите на компаниите. Източниците на несигурност може да са неизброим брой. Може дари да е високо ниво на ливъридж - което съществува в системата със сигурност, съчетано с волатилност над средната - т.е. източника на несигурност за движенията на пазара да са самите движения на пазара съчетани с деливъридж. А може и да с иправ и да е при лихвите - но всъщност несигурността да идва от това как ще се отрази на пазара на облигации и при срив там да почне срив и при акциите просто защото народа продава акции с цел да намали общия си риск.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                        Не коментирам мението на блумбърг даже не се сещам за кой от всичките коментари говориш аз говоря за моето мнение .

                        Супер високо интелкутален тряба да си и икономически образован за да разбереш очевадното че ако някой искаше яснота и спокоен пазар - нагоре или надолу и не го беше страх да не срине тотално пазара щеше да каже това което всички искат да чуят....а то е КОГА и С КОЛКО и ДАЛИ?. Но не....по добре е да шикалкавиш години...и да умираш от страх да не ти набият канчето играчите ако вземеш и изцепиш нещо от което те ще загубят.

                        Корупция и далавери нали не си мислиш че има само в България и Гърция?
                        Бабата съвсем конкретно каза че основното за ФЕД е да не се допуска нестабилност на дългосрочните очаквания към инфлацията. което е всъщност истинската работата на всяка централна банка. Нестабилност както нагоре така и надолу. Към момента според нея дългосрочните очаквания на пазара са грешни. Значително по-ниски от това което би трябвало да бъде. Пазара на облигации - никой не го е еня за пазара на акции. Според нея пазара е включил в оценките си дългосрочна инфлация временни фактори, като горива и вносни стоки - чиито цени падат. И ако в такава ситуация те вдигнат лихвите то съществува риск очакванията да се забият още по-надолу. А това е вече опасно, защото води до вероятно създаване на дефлационни очаквания - нещо което ФЕД никога не трябва да допуска.

                        За това и бабата чака инфлацията породена от временни фактори да мине в другата посока че пазара на облигации да си коригира сам очакванията. А тя инфлацията ще тръгне нагоре поради простата причина че петрола почна да пада четвъртото тримечие на миналата година. - това не го е казала но е лесно човек да се сети. Та идиота анализатор можеше точно това да каже - че бабата чака данните за временното влияние на временни фактори пазара да го приеме точно като такова, а не да го вкарва в моделите си като дългосрочни очаквания.

                        Бабата обаче не е напълно сигурно в собствената си интепретация на ситуацията - нещо напълно разбираемо. за това и тя иска да се убеди че ФЕД разбира правилно какво точно движи инфлационните очаквания. защото ако бъркат - и се окаже че дългосрочните очаквания наистина са минали значително надолу, а те започнат да затягат политиката това може да доведе до дефлационни очаквания.

                        И в крайна сметка това което чакат е да мине преходното влияние върху инфлацията на спада на петрола и на вдигането на долара. Ако инфлацията след това почне да се вдига, значи пазара не е прав в оценката си на дългосрочната инфлация и ФЕД с чиста съвест може да почне да вдига лихвите. Ако обаче инфлацията не започне да се вдига следващите месеци то ФЕД може би бърка някъде в моделите си. та всичко е въпрос буквално на три четири месеца и ФЕД ще може с доста висока степен на увереност да почне да вдига лихвите.

                        Коментар


                        • Или не разбираш за какво говоря по принцип

                          Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          Ако някой ти каже че разбира крактосрочните движения на пазара значи е егоцентричен идиот, който няма никаква реална представа нито за собствените си ограничения нито дори за собствената си неграмотност.

                          това което описва пазара най-добре в крактосрочен план е случайно движение около тренд. И не случайно се нарича "случайно"
                          Или не разбираш за какво говоря по принцип, или се правиш че не разбираш за да може всячески да защитиш позицията си която не съм видял да е вярна в до момента .

                          Не можеш да ми слагаш думи в устата и мненията ти да установяват неща кото не са верни за мен.

                          Не мисля че мога да хвана краткосрочните движения и не искам. Но понякога това че те са на практика краткосрочни не ги прави краткосрочни като идея.

                          Април - на пазара предстоеше корекция заради заплахата от лихвите - това е фундаметално и причина независимо кога ще стане да заемеш защитна позиция. Това не е хващане на някакво случайно движение....а осъзнаването на пазара като цяло.

                          Септември - нямаше вдигане на ливхите - пазаара реагира така както ако бяха ги вдигнаи за да излезе играта. Смятам че сега трябва да си бичи....и ноември пак мечи.
                          Декември преди фед - бичи...а точно преди ФЕД - никакъв на кеш.

                          Това не е гадаене....а разбиране на пазара - така мисля в момента.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                            Не можеш да разбираш черна кутия в която са наблъскани ирационални страхове и емоции. Аз не разбирам напълно дори и самия себе си, какво остава да разбирам милиони непознати хора които се движат като стадо говеда напред назад. Мен ме интересува в дългосрочен план да му хващам логиката - а там смятам че ги разбирам нещата.
                            Ми, логиката е ясна, освен че дългосрочно всички сме мъртви (в буквален смисъл), важно е на пазара да има хора с къси пари и слаби нерви, които да са мъртви финансово средносрочно!
                            Иначе кой би позволил да се оперира с такъв нечовешки ливъридж, ако се играеше по правилата, които се изучават.. .
                            А пък, „новините“ просто обясняват, защо комповете са обрали дадени позиции краткосрочно..

                            Коментар


                            • Супер високо интелкутален тряба да си

                              Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              Не че нещо, но речта и бе ориентирана към хора с доста високо ниво на образование по икономикс. Няма как ако човек не учил достатъчно много да я оцени. Аз за това и не очаквам журналистите да схванат за какво точно говори. Но на тъпия анализатор това му е работата - той трябва да ляга и да става с макроикономика. И той да не може схване логиката зад нещата е рпосто непростимо.
                              Не коментирам мението на блумбърг даже не се сещам за кой от всичките коментари говориш аз говоря за моето мнение .

                              Супер високо интелкутален тряба да си и икономически образован за да разбереш очевадното че ако някой искаше яснота и спокоен пазар - нагоре или надолу и не го беше страх да не срине тотално пазара щеше да каже това което всички искат да чуят....а то е КОГА и С КОЛКО и ДАЛИ?. Но не....по добре е да шикалкавиш години...и да умираш от страх да не ти набият канчето играчите ако вземеш и изцепиш нещо от което те ще загубят.

                              Корупция и далавери нали не си мислиш че има само в България и Гърция?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                                .Така е......като не можеш...и пари не можеш да правиш....но да не задълбаваме.
                                Ако някой ти каже че разбира крактосрочните движения на пазара значи е егоцентричен идиот, който няма никаква реална представа нито за собствените си ограничения нито дори за собствената си неграмотност.

                                това което описва пазара най-добре в крактосрочен план е случайно движение около тренд. И не случайно се нарича "случайно"

                                Коментар

                                Working...
                                X