IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
    Заачи....ти наистина смяташ че Йелън "съвсем коректно си каза какво гледат" и смяташ че тя наистина това гледа и всичко си е ок...и е съвсем нормално да гледат само това....и всъщност много правилно са постъпили и т.н.

    Ей затова не разбираш пазара....

    И аз гледах супер вниматено речта....и смятам наратко че Йелън е една умряла от страх марионетка.
    Не че нещо, но речта и бе ориентирана към хора с доста високо ниво на образование по икономикс. Няма как ако човек не учил достатъчно много да я оцени. Аз за това и не очаквам журналистите да схванат за какво точно говори. Но на тъпия анализатор това му е работата - той трябва да ляга и да става с макроикономика. И той да не може схване логиката зад нещата е рпосто непростимо.

    Коментар


    • Така е....

      Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      Не можеш да разбираш черна кутия в която са наблъскани ирационални страхове и емоции. Аз не разбирам напълно дори и самия себе си, какво остава да разбирам милиони непознати хора които се движат като стадо говеда напред назад. Мен ме интересува в дългосрочен план да му хващам логиката - а там смятам че ги разбирам нещата.
      .Така е......като не можеш...и пари не можеш да правиш....но да не задълбаваме.

      Коментар


      • умори ме....

        Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        различава се щото се водиш от СНБС

        Сега Йелън като приказваше в четвъртък например и слушах цялата реч. жената съвсем конкретно си каза какво гледат, защо така постъпват като дори даде логиката по която се движат - нещо изключително ценно

        А тъпия коментатор по Блумбърг - не журналиста - те са си идиоти по принцип, а някакъв идиот анализатор нарече това твърде теоретични глупости - абсолютен неграмотник.
        умори ме....

        Коментар


        • Заачи....

          Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          различава се щото се водиш от СНБС

          Сега Йелън като приказваше в четвъртък например и слушах цялата реч. жената съвсем конкретно си каза какво гледат, защо така постъпват като дори даде логиката по която се движат - нещо изключително ценно

          А тъпия коментатор по Блумбърг - не журналиста - те са си идиоти по принцип, а някакъв идиот анализатор нарече това твърде теоретични глупости - абсолютен неграмотник.
          Заачи....ти наистина смяташ че Йелън "съвсем коректно си каза какво гледат" и смяташ че тя наистина това гледа и всичко си е ок...и е съвсем нормално да гледат само това....и всъщност много правилно са постъпили и т.н.

          Ей затова не разбираш пазара....

          И аз гледах супер вниматено речта....и смятам наратко че Йелън е една умряла от страх марионетка.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
            Старай се обаче да го разбираш. Ако си такъв човек който иска да се развива. Току виж след достатъчно старания започнеш и да разбираш.
            Не можеш да разбираш черна кутия в която са наблъскани ирационални страхове и емоции. Аз не разбирам напълно дори и самия себе си, какво остава да разбирам милиони непознати хора които се движат като стадо говеда напред назад. Мен ме интересува в дългосрочен план да му хващам логиката - а там смятам че ги разбирам нещата.

            Коментар


            • Прав си

              Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              То работното им време е нечовешко кой нормален човек ще става в 3 през ноща че да ходи на работа от 4
              Прав си...само заради това няма да отида.

              ПС: Преди няколко месеца между другото,,,малко да се похавля....ми се обадиха от интерактив 0 явно съм направил впечетление няма да коментирам защо и ме питаха искам ли да ми дадат телефона на журналисти защото искали да говорят с мен.
              Аз отказах....сега като те слушам....що ли не се съгласих това щеше да ми е първата стъпка към СНБС може би....като не ставам за друго

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                Ок. Сега моето мнение се различава тотално по точна 1, 2 и 4 от изброените от теб.

                За лихвите съм съгласен но само в зависимост от темповете на вдигане и от различни други фактори но като цяло наистина смятам че ако има някакъв очакван по сериозен птоблем на пазара в Америка то той ще произтече от лихвите ,

                Ако си спомниш думите ми от преди много месеци а те са: Не е важна корекцията- тя е сигурна....важен е резултата от корекцията. За лихвите ще кажа същото.
                различава се щото се водиш от СНБС

                Сега Йелън като приказваше в четвъртък например и слушах цялата реч. жената съвсем конкретно си каза какво гледат, защо така постъпват като дори даде логиката по която се движат - нещо изключително ценно

                А тъпия коментатор по Блумбърг - не журналиста - те са си идиоти по принцип, а някакъв идиот анализатор нарече това твърде теоретични глупости - абсолютен неграмотник.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                  Гилд беше и 120 долара.
                  Между 11 и 24 юни съм си продал всички опции в/у гилд между 118 и 122 $ със 75% профит за няколко месеца. Дори и съм го писал тук в темата.
                  Но акциите не съм ги пипнал с пръстче и не възнамерявам, те са лоооонг търм.
                  И със сегашната порция опции ще стане така
                  Аз просто не мога да се сдържа като видя рси над 75 и ме сърби да продавам, няма значение колко съм булиш или не към дадена акция.
                  Същото важи и при рси под 30/20...харесва ли ми нивото - купувам.

                  Buy weekness/fear - sell the greed.

                  Коментар


                  • Старай се

                    Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    Изобщо не го разбирам - за това и написах "усещам".

                    Интепретациите обясняват постфактум действията. Самите новини са единственото което съвсем реално движи пазара. Айде ако съм прав за биотехноголиите ще видиш как ще почнат все повече и повече да плямпат за Хилъри, ценови контрол, срив на печалбите при фармацията и тем подобни апокалиптични глупости - точно за да обясняват постоянния спад на биотехнологиите следващите дни или седмици.
                    Старай се обаче да го разбираш. Ако си такъв човек който иска да се развива. Току виж след достатъчно старания започнеш и да разбираш.

                    Коментар


                    • ....

                      Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      Няколко примера за глупава интепретация на фактите от икономически медии само от последния месец.

                      Спукването на балона в Китай който бил повличал развитите индекси - тотален булшит. Борсата в китай и оценките на нея нямат никаква връзка с оценките на компаниите в Ес и САЩ.

                      Забавянето на китайската икономика щяло да вкара в рецесия и развитите държави - тотална глупост. Дори САЩ изобщо да не изнася за Китай икономическия му растеж пак ще е положителен. А 6% растеж на Китай върху 10 трилиона - колкото е в момента китайското БВП е 600 милиарда долара - много повече от 10% върху 2,7 трилиона колкото е било китайското БВП през 2007 да кажем.

                      Вдигането на лихвата с 0,25% щяло да доведе до краш на пазарите - пълна простотия. Цените на компаниите се определят от дългогодишно дисконтиране на свободни парични потоци. Месец или дори година напред или назад 0,25% пункта не водят до почти никаква реална промяна в стойността на компаниите.

                      Имало проблеми със световния растеж - тотална глупост. Средния растеж на световното БВП за 2015 година ще е към 3,5% най-високата му стойност от 2011 година насам. растежът на развитите икономики ще е 2,4% - най-високата му стойност от 2010 година насам.
                      Ок. Сега моето мнение се различава тотално по точна 1, 2 и 4 от изброените от теб.

                      За лихвите съм съгласен но само в зависимост от темповете на вдигане и от различни други фактори но като цяло наистина смятам че ако има някакъв очакван по сериозен птоблем на пазара в Америка то той ще произтече от лихвите ,

                      Ако си спомниш думите ми от преди много месеци а те са: Не е важна корекцията- тя е сигурна....важен е резултата от корекцията. За лихвите ще кажа същото.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                        Да отивам в СНБС тогава викаш....какво се занимавам с глупости.
                        То работното им време е нечовешко кой нормален човек ще става в 3 през ноща че да ходи на работа от 4

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                          Ако усещаш пазара....или по скоро го разбираш...ще установиш че новните в по голяма си част се създават за да оябснят игарата на играчите.
                          Изобщо не го разбирам - за това и написах "усещам".

                          Интепретациите обясняват постфактум действията. Самите новини са единственото което съвсем реално движи пазара. Айде ако съм прав за биотехноголиите ще видиш как ще почнат все повече и повече да плямпат за Хилъри, ценови контрол, срив на печалбите при фармацията и тем подобни апокалиптични глупости - точно за да обясняват постоянния спад на биотехнологиите следващите дни или седмици.

                          Коментар


                          • Да отивам в СНБС тогава викаш....

                            Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                            Ми от всичките емоции които ги изливаш в този форум Все едно че слушам коментаторите по СНБС когато са пред нервна криза - или поне така пишеш нещата.
                            Да отивам в СНБС тогава викаш....какво се занимавам с глупости.

                            Коментар


                            • Зависи

                              Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              Това бе абстрактен пример. Обикновено се казва че късите са опасни защото загубите от тях са неограничени - а това просто не е вярно ако човек шорти пазара.
                              Зависи с какво го шорти.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                                От кое видя че се водя по медиите бе брат,,,,,
                                Ми от всичките емоции които ги изливаш в този форум Все едно че слушам коментаторите по СНБС когато са пред нервна криза - или поне така пишеш нещата.

                                Коментар

                                Working...
                                X