IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Assen123 Разгледай мнение

    Пуснах билетчето за страйк 23 на колци. С путовете обаче ще пропусна за сега - че вчера блокирах капитал в Естее Лаудер.
    Квантовия анлизатор на Алфата дава риски за Естее Лаудер, червен уорнинг

    А относно рейтовете, тези двата ми изглеждат доста по-секси:
    Realty Income Corporation (O)
    Medical Properties Trust, Inc. (MPW)

    Коментар


    • Терзиев ти ли пусна жокер за тези или аз нещо се обърках?:

      EGY Vaalco Energy

      Понеже беше споменал че ти се върти идея за хотели - може би тези ще са ти интересни:

      https://www.bhrreit.com/portfolio.htm

      BHR
      Last edited by Assen123; 11.08.2023, 15:35.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

        1. Скъсяваш, както ти си го играеш.
        2. Купуваш кол върху индекса на 8500 например. / върху etf също става

        Октомврийските на тази цена не са никак скъпи.

        Т.е. ака стане лудница и отиде на 9000, колецът ще ти покрие загубите за всичко >8500.
        ако цената на кол опцията е добра (много високо) може да вземе значително повече (спряко обема на късата) та ако я бие макар и с малко да излезе на само сух, а и на плпюс,че да може да чака голямото мяу
        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
          Терзийка един лек въпрос,

          Къде гледаш /явно по списък/,кой книжа са паднали с най-много ?
          Приложение ли е ,сайт нещо,платформата за търговия may be ?

          Мерси
          Даже и в платформата на IB го имаш като инструмент ,но може да ползваш и този сайт.
          FINVIZ.COM

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
            Toй губещ ли е ?
            Какво е загубил ?
            Няколко фалита има шестака.Последния му бе зимата шортвайки UK100 с към 3к паунда акаутче
            Но иначе са "големи" инвеститори които много "разбират" и от имоти и от акции

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

              Не хеджвам поради следната причина

              Хеджа ти намалява печалбата ако тактиката ти е правилна - Или фалираш по бавно ако тактиката не ти е правилна

              Или иначе казано ако сметките са ми грешни хаджирайки ще фалирам просто малко по бавно - Какъв е смисълът???

              Другото е че не съм се опитвал да вникна в дълбочина на колците дето ползваш - Дай ми един пример как ти би го хеджирал
              1. Скъсяваш, както ти си го играеш.
              2. Купуваш кол върху индекса на 8500 например. / върху etf също става

              Октомврийските на тази цена не са никак скъпи.

              Т.е. ака стане лудница и отиде на 9000, колецът ще ти покрие загубите за всичко >8500.

              Коментар


              • Терзийка един лек въпрос,

                Къде гледаш /явно по списък/,кой книжа са паднали с най-много ?
                Приложение ли е ,сайт нещо,платформата за търговия may be ?

                Мерси

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Майстора233 Разгледай мнение

                  За сериозни шортене според мен е още рано , вероятно ще имаме консолидация или не много голяма корекция . След това пак на горе до нови върхове на индексите. Отношението Печалба риск не е оправдано.
                  Все пак ако се решил да шортиш по - добрият вариант. От CFD е покупка на VIX. Тъй като есента пазара вероятно ще почне да се движи рязко в двете посоки при покачваща се волатилност.
                  Напротив отношението печалба риск е повече от доволно - при този мижав риск какво и да закачиш е все кяр

                  Хубавото на FTSE100 е неговата предвидимост и почти нищожната възможност да направи дори 5% рязко над последният си връх

                  Докато VIX-а 10-20% за нищо ги няма и риска е безумно много по голям

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                    Не хеджвам поради следната причина

                    Хеджа ти намалява печалбата ако тактиката ти е правилна - Или фалираш по бавно ако тактиката не ти е правилна

                    Или иначе казано ако сметките са ми грешни хаджирайки ще фалирам просто малко по бавно - Какъв е смисълът???

                    Другото е че не съм се опитвал да вникна в дълбочина на колците дето ползваш - Дай ми един пример как ти би го хеджирал
                    на това дето го шортиш не знам има ли опции или трябва опции на някой етф сходен

                    шортиш с идеята,че едикое си ниво е мишън импосибъл за таймфрейма ти - примерно до края на септември

                    ако купиш кол опция (обратното на твоето шортене) с падеж края на септември за текущо ниво - ще ти е мнооого скъпа, но ако избереш ниво малко под твоята точка на страдание вероятно ще я вземеш за ню-ню пари... ако случайно избие над това ниво преди септември може да я кешираш или оставиш до падежа.. предполагам нещо такова визира терзиев.
                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                      6000 хил., не купуваш ли барем някой колец като хедж. За част от позицията поне. Колкото и да споделям вангуването ти, не мога напълно да изключа рязък шип нагоре зарад край на войната, внезапно сваляне на лихвите... почти невероятни сценарии, ама все пак.
                      Не хеджвам поради следната причина

                      Хеджа ти намалява печалбата ако тактиката ти е правилна - Или фалираш по бавно ако тактиката не ти е правилна

                      Или иначе казано ако сметките са ми грешни хаджирайки ще фалирам просто малко по бавно - Какъв е смисълът???

                      Другото е че не съм се опитвал да вникна в дълбочина на колците дето ползваш - Дай ми един пример как ти би го хеджирал

                      Коментар


                      • 6000 хил., не купуваш ли барем някой колец като хедж. За част от позицията поне. Колкото и да споделям вангуването ти, не мога напълно да изключа рязък шип нагоре зарад край на войната, внезапно сваляне на лихвите... почти невероятни сценарии, ама все пак.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                          След известно време ще установиш че когато резултататите са на лице акцията вече е станала скъпа

                          Не случайно ти казвам че най доброто време за покупка ще е бъде момента в който се обяви че УК са в рецесия а не когато обявят че са излезнали от рецесията тогава вече ще е късно
                          Не го възприема грам. Не само Кавръков. Ако купуваш коги всичко е идеално, купуваш скъпо и не печелиш.

                          Според мен това е елементарна истина и едно пет годишно дете го разбира без проблем.

                          На мен борсовия ден ми започва с бърза проверка на хартиите, които са паднали най-много. Тези, които са подскочили резко доста по-малко ме интересуват.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                            Какъв горещ стол бе Каврък, ако го играш консервативно риска клони силно към НУЛА

                            Ето ти пример имаш портфейл от 12 000лв шортиш го с 4000 (30% от портфейла) на 7700 това при моят трайдер ти дава 5лв на точка

                            Нещата тръгват на зле и отива на абсолютен връх 8100 ти си на минус към този момент към 2000лв но можеш да издържиш до над 8700

                            Кажи ми каква е вероятността при непрекъснато вдигащи се лихви FTSE да отиде на 8700??? 0.1%?

                            Да приемем че все пак отиде и ти си принуден да допълниш за теб въобще не е проблем да добавиш още 10 000 и можеш да издържиш до безумните 11 000

                            Моята тактика се основава на това да не могат да те принудят да затвориш на загуба, индекса рано или късно пада

                            Горното не е препоръка за играене на борсата, а само за размисъл всеки си има глава на раменете
                            За сериозни шортене според мен е още рано , вероятно ще имаме консолидация или не много голяма корекция . След това пак на горе до нови върхове на индексите. Отношението Печалба риск не е оправдано.
                            Все пак ако се решил да шортиш по - добрият вариант. От CFD е покупка на VIX. Тъй като есента пазара вероятно ще почне да се движи рязко в двете посоки при покачваща се волатилност.
                            Last edited by Майстора233; 11.08.2023, 12:28.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                              Добре така звучи както го описваш ,дано да имаш успех
                              това си е меча позиция
                              ако не прекалява с лоста и търгува индкес наистина изненадите са малко

                              ако е конкретна акция там вече има възможности за 'избухване', лов на къси и тн и тн

                              не те навивам, а напротив - това ще е за теб след време.
                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                                Какъв горещ стол бе Каврък, ако го играш консервативно риска клони силно към НУЛА

                                Ето ти пример имаш портфейл от 12 000лв шортиш го с 4000 (30% от портфейла) на 7700 това при моят трайдер ти дава 5лв на точка

                                Нещата тръгват на зле и отива на абсолютен връх 8100 ти си на минус към този момент към 2000лв и но можеш да издържиш до над 8700

                                Кажи ми каква е вероятността при непрекъснато вдигащи се лихви FTSE да отиде на 8700??? 0.1%

                                Да приемем че все пак отиде и ти си принуден да допълниш за теб въобще не е проблем да добавиш още 10 000 и можеш да издържиш до безумните 10 000

                                Моята тактика се основава на това да не могат да те принудят да затвориш, индекса рано или късно пада

                                Горното не е препоръка за играене на борсата, а само за размисъл всеки си има глава на раменете
                                Добре така звучи както го описваш ,дано да имаш успех

                                Коментар

                                Working...
                                X