IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

    Явно и аз не те разбирам съвсем, защото не знам как евентуалната загуба я определи на 24 хил. точно. Иначе наистина е евтино, именно защото шансът за 8500 октомври e микроскопичен. Другият вариант е с фючърси, ама за тях друг да каже, че веднъж се поопарих от неразбиране.
    разликата между 7700 и 8500 е 800х30 паунда на точка са 24 000 паунда загуба

    Уловката е във Времето и в цената за която залагаш

    Шортейки FTSE аз не съм ограничен във времето просто тярбва да имам достатъчно пари за да не ми затворят позицията

    Ако хеджирам с колци съм ограничен във времето и ако в рамките на това време цената се балтави само ти прибират паричките

    на 8500 цената за колците е евтина но тази цена е на границата на невероятното тоест ще платиш безсмислени пари



    Коментар


    • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

      Ако приемем че става въпрос за 75 паунда а не 750 паунда премия, нещо не ми се връзва логиката да избегнеш загуба от 24 000 паунда плащайки само 75 паунда за колци на 8500

      Има нещо което пропускам
      Явно и аз не те разбирам съвсем, защото не знам как евентуалната загуба я определи на 24 хил. точно. Иначе наистина е евтино, именно защото шансът за 8500 октомври e микроскопичен. Другият вариант е с фючърси, ама за тях друг да каже, че веднъж се поопарих от неразбиране.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

        Ако остане под 44 ще загубиш целия залог. В случая си се хванал на бас, че вечерта на 1.9 цената ще е >44 и не си познал. Предния ден още има някаква остатъчна стойност, защото има шанс да навакса.



        Не забравяй, че в Лондон опциите са x1000, а не x100. Отделно няма нужда да хеджираш цялата позиция.

        Ако цената остане под 8500 на падеж си хеджирал напразно. Но в твоя случай ти залагаш на спад, а това е само застраховка за всеки случай.
        Ако приемем че става въпрос за 75 паунда а не 750 паунда премия, нещо не ми се връзва логиката да избегнеш загуба от 24 000 паунда плащайки само 75 паунда за колци на 8500

        Има нещо което пропускам

        Коментар


        • Terziev
          Предполагам че ще затворя колците над 44$ до 1 септември имаш бутилка уиски от мен за информацията.
          Даже и да загубя ще ти изпратя една за Коледа за полезната информация

          Коментар


          • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение
            Един въпрос и от мен имам кол опция 1 септември 44$ NEM цената примерно е 43,34$ какво ще загубя
            цената е примерна ден преди изтичане на контракта
            Ако остане под 44 ще загубиш целия залог. В случая си се хванал на бас, че вечерта на 1.9 цената ще е >44 и не си познал. Предния ден още има някаква остатъчна стойност, защото има шанс да навакса.

            Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

            Ако съм разбрал правилно имаме 30 контракта по 25 паунда трябва да се плати премия от 750 паунда ?

            Какво става ако цената е 8000 или 8500, когато идва датата на падеж?

            можеш ли да го сметнеш за двата случая?
            Не забравяй, че в Лондон опциите са x1000, а не x100. Отделно няма нужда да хеджираш цялата позиция.

            Ако цената остане под 8500 на падеж си хеджирал напразно. Но в твоя случай ти залагаш на спад, а това е само застраховка за всеки случай.
            Last edited by terziеv; 11.08.2023, 19:39.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

              Няма уловка заради високите лихви са им паднали продажбите и тая година ще я завършат на загуба

              В момента при около 0.49 паунда на акция капитализацията им е 200 милки - Ако съм чел правилно кеша който имат + земя за строителство + готова продукция е за около 150-160 милиона

              Тоест те в момента се търгуват много близо до себестойност

              За мен абсолютното дъно тук не би трябвало да е по ниско от 0.4 паунда
              Точно. Ще допълня, че в такива моменти по-малките са далеч по-уязвими. При една вълна от фалити е по-вероятно да останат прави големите. Вижда се от оценките на другите строители. Но най-паче тука играе идеята, че високите лихви са пагубни за имотите. Според мен не е точно така; вече съм обяснявал каква ми е идеята. Като цяло WJG имат резерви и не са непосредствено заплашени.

              Ама айде стига с тези, че още не съм си направил сериозна позицията там.

              Коментар


              • Един въпрос и от мен имам кол опция 1 септември 44$ NEM цената примерно е 43,34$ какво ще загубя
                цената е примерна ден преди изтичане на контракта

                Коментар


                • Първоначално изпратено от melon Разгледай мнение

                  Терзиев, каква е уловката при това нещо - Watkin Jones?
                  Изглежда доста интересно!
                  Няма уловка заради високите лихви са им паднали продажбите и тая година ще я завършат на загуба

                  В момента при около 0.49 паунда на акция капитализацията им е 200 милки - Ако съм чел правилно кеша който имат + земя за строителство + готова продукция е за около 150-160 милиона

                  Тоест те в момента се търгуват много близо до себестойност

                  За мен абсолютното дъно тук не би трябвало да е по ниско от 0.4 паунда

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение




                    Октомври 8500 ти е 2,5 пенса => 25 лири на контракт.
                    Ако съм разбрал правилно имаме 30 контракта по 25 паунда трябва да се плати премия от 750 паунда ?

                    Какво става ако цената е 8000 или 8500, когато идва датата на падеж?

                    можеш ли да го сметнеш за двата случая?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                      Тука говорим за едно 200-300%. Пак ти повтарям, че имотите са супер перспективни в някои подсектори. Виж какво точно строят Watkin Jones. Не са къщички за айтита.

                      При все това приеми, че Англия не ми е много ясна и не съм сигурен колко е рискът. При немските колиби беше елементарно, ама ти не ме отрази и изпусна лесната пара.



                      Мисля си, че тука е доста ситуационно, много и политически риск. Независимо от баланса просто да държиш и да се радваш на дивидент е опасно.
                      Терзиев, каква е уловката при това нещо - Watkin Jones?
                      Изглежда доста интересно!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от sunny Разгледай мнение

                        ОКи, благодаря за отговора!
                        RITM и RC не съм ги гледала... ще ги погледна по-късно.
                        Всъщност MPW и О ги гледам като нискорискови и с история... стабилни при предишните кризи
                        О очевидно ще пребъде. Обаче на тази цена просто не е изгодно. За MPW обаче изобщо не е сигурно с този дълг. Едва ли е нужно да обяснявам, че това си е мое мнение. Още повече MPW играе бая и спокойно някой ден може да е +10%, а друг -20%. За ипотечните рейтове гледай внимателно обаче, това са предимно финансови шмекерии, а не чисто имотни и не стават за много дълго държане.

                        Първоначално изпратено от Assen123 Разгледай мнение
                        Терзиев ти ли пусна жокер за тези или аз нещо се обърках?:

                        EGY Vaalco Energy

                        Понеже беше споменал че ти се върти идея за хотели - може би тези ще са ти интересни:

                        https://www.bhrreit.com/portfolio.htm

                        BHR
                        https://forum.investor.bg/forum/%D1%...-nyse?q=vaalco

                        EGY го рекламирам още от времето на TGA (Trans Globe Energy). На тези цени също става, ама на мен ми е под 4 цената на вход и няма да добавям. Нищо не знам за BHR - защо тях.

                        Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                        ОК обаче дай някакаква ориентировъчна цена за колец на 8500 при обем 30 единици FTSE100 (1 точка разлика в индекса дава 30 паунда разлика в портфейла)

                        Подозирам че въобще няма да са толкова евтини
                        Октомври 8500 ти е 2,5 пенса => 25 лири на контракт.
                        Last edited by terziеv; 11.08.2023, 17:39.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                          Ако човек иска по-рисков залог, по добре в рейт с опотеки като RITM или RC.

                          Изобщо рейтовете не са много изгодни на тези цени. Моментът беше преди няколко месеца.
                          ОКи, благодаря за отговора!
                          RITM и RC не съм ги гледала... ще ги погледна по-късно.
                          Всъщност MPW и О ги гледам като нискорискови и с история... стабилни при предишните кризи

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от sunny Разгледай мнение

                            Квантовия анлизатор на Алфата дава риски за Естее Лаудер, червен уорнинг

                            А относно рейтовете, тези двата ми изглеждат доста по-секси:
                            Realty Income Corporation (O)
                            Medical Properties Trust, Inc. (MPW)
                            О - пълен абсурд на тази цена. Имаш 5% от ДЦК, където и данъчно ти е по-изгодно. Това постоянно се финансира с нови емисии обикновени акции. Казвам го като държач на пълна позиция, купена на бая друга цена обаче - 51.

                            MPW - лошо съотношение риск/печалба. Доста четох за тази шитня. Ръководството постоянно отказва да представи информация за договорите с наемателите, голяма част от които са на ръба на фалита. Ако човек иска по-рисков залог, по добре в рейт с опотеки като RITM или RC.

                            Изобщо рейтовете не са много изгодни на тези цени. Моментът беше преди няколко месеца.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                              1. Скъсяваш, както ти си го играеш.
                              2. Купуваш кол върху индекса на 8500 например. / върху etf също става

                              Октомврийските на тази цена не са никак скъпи.

                              Т.е. ака стане лудница и отиде на 9000, колецът ще ти покрие загубите за всичко >8500.
                              ОК обаче дай някакаква ориентировъчна цена за колец на 8500 при обем 30 единици FTSE100 (1 точка разлика в индекса дава 30 паунда разлика в портфейла)

                              Подозирам че въобще няма да са толкова евтини

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                                Няколко фалита има шестака.Последния му бе зимата шортвайки UK100 с към 3к паунда акаутче
                                Но иначе са "големи" инвеститори които много "разбират" и от имоти и от акции
                                Всъщност фалирам всеки месец ама в твоите фантазии

                                пак там Дрона лети а Алтерко пропада

                                добре че играеш само демо акаунти

                                Коментар

                                Working...
                                X