IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    Ако искаш дългосрочна експозиция към спад на петрола, няма нужда да го правиш през шортене на петрола. Съвсем спокойно можеш да вземеш дълга експозиция към зависими от петрола отрасли. Като авиокомпаниите например.
    Току виж авиото фалирало точно като пада петрола. Спада на петрола означава дефлация и спиране на печатането на пари. Спре ли печатането всичко е ..глум и дум...
    I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
      Хммм, интересна идея Равен, струва си да се проучи. Мерси за нея.
      Нещо по конкретно да се концентрирам...да не откривам америката ?

      Мъдро старо куче ми се струваш, следя ти с интерес мненията, макар и не 100%, но по болшинството въпроси споделям гледната ти точка.
      Аз лично избягвам всичко свързано с ресурси, включително и авиолинии. За мен в ресурсите нещата са прекалено непредвидими. Иначе евтините авиолинии Райън еър, изи джет изглеждат добре.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        Ако искаш дългосрочна експозиция към спад на петрола, няма нужда да го правиш през шортене на петрола. Съвсем спокойно можеш да вземеш дълга експозиция към зависими от петрола отрасли. Като авиокомпаниите например.
        Хммм, интересна идея Равен, струва си да се проучи. Мерси за нея.
        Нещо по конкретно да се концентрирам че не съм гледал авиоотрасъла...да не откривам америката ?

        Мъдро старо куче ми се струваш, следя ти с интерес мненията, макар и не 100%, но по болшинството въпроси споделям гледната ти точка.
        Last edited by pipbel; 30.08.2013, 11:38.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
          Благодаря за забележката снейки.
          Знам това че тези ЕТФ-и сериозно андъпърформат 2-та и особено 3-та година, но пък 1-та са сравнително точни, а аз нямам намерение дълго да го държа. Надявам се няма да отнеме повече от някой друг месец до малко над 100$ олио (сериозна вкл. и психологическа съпротива) когато би трябвало да ми кихне поне едно 15-16% и го разкарвам. Нагоре мога да преглътна бая загуби до около 119$ понеже компаниите ми са с 4.5пъти по голямо тегло и би трябвало да си се самохеджират в тая посока доста добре. Така че смятам да си го ползвам тоя ЕТФ в канала 100-120$.
          Не че няма вариант да иде и над 120$ цената, ма трябва да са някакви екстремални обстоятелства и не задълго, понеже никой няма да си позволи да си прецака икономиката и да рискува протести.
          Ако искаш дългосрочна експозиция към спад на петрола, няма нужда да го правиш през шортене на петрола. Съвсем спокойно можеш да вземеш дълга експозиция към зависими от петрола отрасли. Като авиокомпаниите например.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
            Този ЕТФ, който си харесал обаче, не ме кефи, както и всички останали от тип "шорт/ултрашорт... нещо си". Повечето от тях за подходящи за дейтрейдинг, но не особено полезни за по-дълго стискане. Не знам какъв ти е хоризонта, а едва ли и ти самия имаш някаква идея. По-елементарно и ефективно е просто да шортнеш дълъг ЕТФ, ако си решил, че ще ползваш ЕТФ за твоята стратегия.
            Благодаря за забележката снейки.
            Знам това че тези ЕТФ-и сериозно андъпърформат 2-та и особено 3-та година, но пък 1-та са сравнително точни, а аз нямам намерение дълго да го държа. Надявам се няма да отнеме повече от някой друг месец до малко над 100$ олио (сериозна вкл. и психологическа съпротива) когато би трябвало да ми кихне поне едно 15-16% и го разкарвам. Нагоре мога да преглътна бая загуби до около 119$ понеже компаниите ми са с 4.5пъти по голямо тегло и би трябвало да си се самохеджират в тая посока доста добре. Така че смятам да си го ползвам тоя ЕТФ в канала 100-120$.
            Не че няма вариант да иде и над 120$ цената, ма трябва да са някакви екстремални обстоятелства и не задълго, понеже никой няма да си позволи да си прецака икономиката и да рискува протести.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
              Еее, няма само да киризим и чоплим семки я.
              Речено сторено - гепах го олиото за шортите чрез SCO. Таман ще ми хеджира и 8-те нефтеняци като тръгнат да му падат цените. 24% от теглото им е.
              Бяха доскоро 9, ама още в началото на сесията продадох Петробраса и си увеличих BP. И без туй браса ми бе единствената артия де не даваше дивидент, а аз не ги тача такива. Ако пак се сурне до 12$ пак ще го лапна. Сега излязах почти на 0, бях го взел на 13.88, а днеска шитнах на 13.85.
              Пък и си имам и дъщерното му аржентинско от което съм много доволен.
              Среброто го дебна и него...ма няма да го гоня, се ще ми кацне на 24.50
              Не знам дали тайминга е подходящ, ама едва ли има кой да го каже това! Дано да имаш късмет. А, че по принцип си е за шортене, няма 2 мнения по въпроса. Аз бях къс през юли по едно време. Имаше файда.
              Този ЕТФ, който си харесал обаче, не ме кефи, както и всички останали от тип "шорт/ултрашорт... нещо си". Повечето от тях за подходящи за дейтрейдинг, но не особено полезни за по-дълго стискане. Не знам какъв ти е хоризонта, а едва ли и ти самия имаш някаква идея. По-елементарно и ефективно е просто да шортнеш дълъг ЕТФ, ако си решил, че ще ползваш ЕТФ за твоята стратегия.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
                седим и гледаме
                нега даде нишан кво ще става.
                Еее, няма само да киризим и чоплим семки я.
                Речено сторено - гепах го олиото за шортите чрез SCO. Таман ще ми хеджира и 8-те нефтеняци като тръгнат да му падат цените. 24% от теглото им е.
                Бяха доскоро 9, ама още в началото на сесията продадох Петробраса и си увеличих BP. И без туй браса ми бе единствената артия де не даваше дивидент, а аз не ги тача такива. Ако пак се сурне до 12$ пак ще го лапна. Сега излязах почти на 0, бях го взел на 13.88, а днеска шитнах на 13.85.
                Пък и си имам и дъщерното му аржентинско от което съм много доволен.
                Среброто го дебна и него...ма няма да го гоня, се ще ми кацне на 24.50

                Коментар


                • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
                  убаво ще я изчакаме,след туй,пак надоле
                  За мен дългите позиции в момента са загубена кауза....
                  Утре ще има бой на дългите...Никой няма да си остави позициите ако има въжможност за война в неделя...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 4ubaka Разгледай мнение
                    ръгва корективна В
                    убаво ще я изчакаме,след туй,пак надоле
                    Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                    Коментар


                    • ръгва корективна В
                      Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
                      седим и гледаме
                      нега даде нишан кво ще става.

                      Коментар


                      • седим и гледаме
                        нега даде нишан кво ще става.
                        Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Haho333 Разгледай мнение
                          Кво става?
                          Днес на къде сме?
                          Дълги или къси?
                          Има ли значение.
                          Накъдето тръгне и ний с него

                          Аз си чакам среброто на 24.5-25 да му набия чутурата, ма ми се изплъзва цял ден вчера. И днес май се спотайва нещо...ма ще го заклещя аз.

                          Чудя се дали не е сега момента да хвана за шортите и олиото.
                          Май шансовете да иде до 115-120 както очаквах намаляват

                          Коментар


                          • Кво става?
                            Днес на къде сме?
                            Дълги или къси?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 4ubaka Разгледай мнение
                              къс Дедо за 100 пунктя от 14819
                              tp 14808 +10

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bate Goiko Разгледай мнение
                                Как мислите ще повлияе удара по Сирия на фючърсите на природен газ?
                                не знам да имат газ там,ама определено ще се размърда всичко,кое повече,кое по-малко.
                                Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                                Коментар

                                Working...
                                X