IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

    Това е доста горещ стол .Мисля да изчакам поне 10% до 20% спад като цяло на индексите и после ще гледам кое ,какво ,набелязъл съм до 10 акции ,не повече ,и така
    Какъв горещ стол бе Каврък, ако го играш консервативно риска клони силно към НУЛА

    Ето ти пример имаш портфейл от 12 000лв шортиш го с 4000 (30% от портфейла) на 7700 това при моят трайдер ти дава 5лв на точка

    Нещата тръгват на зле и отива на абсолютен връх 8100 ти си на минус към този момент към 2000лв но можеш да издържиш до над 8700

    Кажи ми каква е вероятността при непрекъснато вдигащи се лихви FTSE да отиде на 8700??? 0.1%?

    Да приемем че все пак отиде и ти си принуден да допълниш за теб въобще не е проблем да добавиш още 10 000 и можеш да издържиш до безумните 11 000

    Моята тактика се основава на това да не могат да те принудят да затвориш на загуба, индекса рано или късно пада

    Горното не е препоръка за играене на борсата, а само за размисъл всеки си има глава на раменете
    Last edited by 6000; 11.08.2023, 11:31.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

      при германците си мисля, че ще има още по-вълнуващи моменти предвид на фактът, че при тях сега запчова веселбата, а са близо до исторически връх на дакса.
      Дакса също си заслужава както и повечето ЕУ индекси, но например италианският го няма за шортене

      При Дакса обаче има един малък риск ако обявят спиране на войната може рязко да скочи и да има изненади

      аз лично не очаквам войната да приключи до октомври така че ако се играе по консервативно няма как да те удави

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

        Абе те Февруари все ме бяха изненадали като направиха връх на 8000 та се наложи да допълвам - Риска си го има но ако играя по консервативно например само с 50% от портфейла (15 паунда на точка) тогава без да допълвам мога да издържа до близо 9000 което вече е в сферата на невероятното точно в този момент

        Но тогава и потенциалната печалба ще бъде на половината (5000-7000 паунда) но при почти никакъв риск
        Това е доста горещ стол .Мисля да изчакам поне 10% до 20% спад като цяло на индексите и после ще гледам кое ,какво ,набелязъл съм до 10 акции ,не повече ,и така

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

          Ми те още не са обявили май
          Не са но е много вероятно да изпаднат в рецесия до Март следващата година ако продължат да увеличават лихвите на всяко заседание на ЕЦБ

          Ако в последното тримесечие на тази година не запишат отрицателно тримесечие и спрът да увеличават лихвите може и да не изпаднат в рецесия

          Тогава пак ще е добър момент за влизане макар и с риск да се подрани малко

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

            Абе те Февруари все ме бяха изненадали като направиха връх на 8000 та се наложи да допълвам - Риска си го има но ако играя по консервативно например само с 50% от портфейла (15 паунда на точка) тогава без да допълвам мога да издържа до близо 9000 което вече е в сферата на невероятното точно в този момент

            Но тогава и потенциалната печалба ще бъде на половината (5000-7000 паунда) но при почти никакъв риск
            при германците си мисля, че ще има още по-вълнуващи моменти предвид на фактът, че при тях сега запчова веселбата, а са близо до исторически връх на дакса.
            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

              успех

              предвид на рецесията в която ще влязат едва ли имат много мегдан да те изненадат неприятно, а и може да по удължиш времето за къси, че не е ясно какво ще стане като тръгнат 'хубавите' фалити.
              Абе те Февруари все ме бяха изненадали като направиха връх на 8000 та се наложи да допълвам - Риска си го има но ако играя по консервативно например само с 50% от портфейла (15 паунда на точка) тогава без да допълвам мога да издържа до близо 9000 което вече е в сферата на невероятното точно в този момент

              Но тогава и потенциалната печалба ще бъде на половината (5000-7000 паунда) но при почти никакъв риск

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                Времето сме го сметнали Какрък то ще е дъждовно ама на тях си им харесва

                След известно време ще установиш че когато резултататите са на лице акцията вече е станала скъпа

                Не случайно ти казвам че най доброто време за покупка ще е бъде момента в който се обяви че УК са в рецесия а не когато обявят че са излезнали от рецесията тогава вече ще е късно
                Ми те още не са обявили май

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                  Не Берти шортя директно индекса FTSE100 погледни го 20 години как се балтави красиво между 7000 и 8000 не е като американските дето са все на горе

                  Тайм фрейма е очаквам до десетина дни да мога да влезна над 7700 с 30% от портфейла това прави по 10 паунда на всяка точка и в последствие ако отиде на горе влизам още два пъти с по 30% така че средната да бъде поне над 7800 и така мога да издържа без да допълвам до поне 8300 при положение че никога не е било повече от 8050

                  След това го чакам до към края на Септември началото на Октомври да падне до към 7250 което ако съм влезнал с всичка сила 30 паунда на точка ще ми докара около 15 000 пануда

                  После съм набелязал няколко акции които ще ги купя и ще ги чакам за коледа

                  Това е плана
                  успех

                  предвид на рецесията в която ще влязат едва ли имат много мегдан да те изненадат неприятно, а и може да по удължиш времето за къси, че не е ясно какво ще стане като тръгнат 'хубавите' фалити.
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                    Така. Идеята беше да се продадат путове на 20 - за премия или на 21,5 за купуване на акцията с по-малко риск/ на по-ниска цена. Вчера бяха доста по-скъпи, защото по обяд абсолютно всичко беше червено.

                    С кол опции идеята е по-спекулативна - купуваш страйк 23 и се надяваш на добри резултати от данните септември. Днес обаче са бая по-скъпи от вчера и не е такава далавера.

                    Да купиш 5 контракта не означава, че трябва да имаш пари за 500 акции. Означава, че ако стойността на опциите влезе в парите можеш да избираш дали да продадеш самите опции на печалба или да купиш акциите. Аз много рядко купувам самите акции в такива случаи. Ако продаваш опции, тогава вече е хубаво да имаш парите.

                    Според мене, опитай двата варианта (продаваш путове / купуваш колци), но с по един два контракта. Рискът идва при продаване - не знаеш колко точно можеш да загубиш. При купуване на опции риск няма, единствено цената на придобиване.
                    Пуснах билетчето за страйк 23 на колци. С путовете обаче ще пропусна за сега - че вчера блокирах капитал в Естее Лаудер.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                      Tова дето не слагате в сметката е времето ,строителния сектор е много бавен и муден ,както трудно пада така и трудно ,мудно скача ако го налази някаква по сериозна криза,справка Китай и назад във времето ,та не знам ,тайминга дали смятате добре ,трудно ми е да преценя
                      Времето сме го сметнали Какрък то ще е дъждовно ама на тях си им харесва

                      След известно време ще установиш че когато резултататите са на лице акцията вече е станала скъпа

                      Не случайно ти казвам че най доброто време за покупка ще е бъде момента в който се обяви че УК са в рецесия а не когато обявят че са излезнали от рецесията тогава вече ще е късно

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                        за къси - шортиш акции директно или през опции ?

                        ПП ако имаш ясен таймфрейм шортенето през дълги пут опции ми се струва по-удачно като контрол на риска (стоповете са мяу при gap-up)
                        Не Берти шортя директно индекса FTSE100 погледни го 20 години как се балтави красиво между 7000 и 8000 не е като американските дето са все на горе

                        Тайм фрейма е очаквам до десетина дни да мога да влезна над 7700 с 30% от портфейла това прави по 10 паунда на всяка точка и в последствие ако отиде на горе влизам още два пъти с по 30% така че средната да бъде поне над 7800 и така мога да издържа без да допълвам до поне 8300 при положение че никога не е било повече от 8050

                        След това го чакам до към края на Септември началото на Октомври да падне до към 7250 което ако съм влезнал с всичка сила 30 паунда на точка ще ми докара около 15 000 пануда

                        После съм набелязал няколко акции които ще ги купя и ще ги чакам за коледа

                        Това е плана

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                          Даже няма значение какво строят - Въпроса е че строят

                          за PSN няма нищо ситуационно няма политически риск - имат яко кеш имат яко закупени земи върху които да строят за в бъдеще имат много готова продукция

                          Това което пречи в момента са високите лихви - Влезе ли УК в рецесия лихвите ще тръгнат на долу и всичките тези строители ще се изстрелят в орбита
                          Tова дето не слагате в сметката е времето ,строителния сектор е много бавен и муден ,както трудно пада така и трудно ,мудно скача ако го налази някаква по сериозна криза,справка Китай и назад във времето ,та не знам ,тайминга дали смятате добре ,трудно ми е да преценя

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                            Тука говорим за едно 200-300%. Пак ти повтарям, че имотите са супер перспективни в някои подсектори. Виж какво точно строят Watkin Jones. Не са къщички за айтита.

                            При все това приеми, че Англия не ми е много ясна и не съм сигурен колко е рискът. При немските колиби беше елементарно, ама ти не ме отрази и изпусна лесната пара.



                            Мисля си, че тука е доста ситуационно, много и политически риск. Независимо от баланса просто да държиш и да се радваш на дивидент е опасно.
                            Даже няма значение какво строят - Въпроса е че строят

                            за PSN няма нищо ситуационно няма политически риск - имат яко кеш имат яко закупени земи върху които да строят за в бъдеще имат много готова продукция

                            Това което пречи в момента са високите лихви - Влезе ли УК в рецесия лихвите ще тръгнат на долу и всичките тези строители ще се изстрелят в орбита

                            Коментар


                            • Public Storage ,тия изглеждат добре

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                                WJG вече 6% са върнали
                                Каврък тук става въпрос за х4 а на за 6%

                                Коментар

                                Working...
                                X