IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от RInvestor Разгледай мнение

    Точно. Сега всички разправят за корекция, а пък есента и по Коледа пак ъп. Точно това няма да стане. Сега или продължаваме нагоре без корекция /днес ще стане ясно/. Или корекция ще има, но ще се задълбочи. Петря да стиска палци за 2-рия вариант -само така ще му излезе прогнозата за августовски срив
    Преди кризата от 2008 година е имало рали 1;1 със сегашното ,сега е малко по -голямо заради разликата в обема пари които се въртят заради инфлацията

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

      А,сега видях за данъците ,какви данъци като ETF e акумилращ /промерно/?Няма такива
      Четеш ли се какво пишеш? Или изобщо не си прочел и ред за това какво представлява etf. Ама дори да не си прочел, поне базова идея нямаш ли?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Assen123 Разгледай мнение
        Апропо тия блумбъргски глупости за дълбоката инверсия и високи лихви от 1 година не спряха Насдака да направи 40% а СП500 25%.

        Точно. Сега всички разправят за корекция, а пък есента и по Коледа пак ъп. Точно това няма да стане. Сега или продължаваме нагоре без корекция /днес ще стане ясно/. Или корекция ще има, но ще се задълбочи. Петря да стиска палци за 2-рия вариант -само така ще му излезе прогнозата за августовски срив

        Коментар


        • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

          Хазарт е ако си дейтрейдър като ватника,шестака и подобни.Статистически 95% от дейтрейдърите са губещи ! И аз съм сигурен,че са такива.

          Кавръка е друга бира.Той е дългосрочен инвеститор.Те пък в мнозинството си са печеливши ,стига да не са хванали някои връх като сега.
          Може ли тази статистика, моля!

          Естествено, че няма такова нещо като 95% губещи трейдъри. В гимназията по математика как си минал изобщо?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tetris12 Разгледай мнение

            И на върха да е купил просто доходността му ще е по-ниска.
            Абе те нека паднат на 100 долара ще купя веднага още ,ама няма ,средната е 189-195 ,аз гу купих на 189,най ниската е 140 и таргета до края на годината е 220-240 , не съм взел акции на бай Иван все пак

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

              Цените на суровините са нестабилни ,това е причината ,тех сектора расте в песрпектива с по -големи темпове и обеми
              Гледай какво стана с FTNT, 1% по-ниски приходи, понижиха прогнозата си за годината с 1-2% и цената падна с 16%. Така че волатилност има и при тех сектора, не са само суровините.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                Хазарт е ако си дейтрейдър като ватника,шестака и подобни.Статистически 95% от дейтрейдърите са губещи ! И аз съм сигурен,че са такива.

                Кавръка е друга бира.Той е дългосрочен инвеститор.Те пък в мнозинството си са печеливши ,стига да не са хванали някои връх като сега.
                И на върха да е купил просто доходността му ще е по-ниска.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение
                  Все още ли не осъзнаваш че от борсата няма по-голям хазарт
                  Хазарт е ако си дейтрейдър като ватника,шестака и подобни.Статистически 95% от дейтрейдърите са губещи ! И аз съм сигурен,че са такива.

                  Кавръка е друга бира.Той е дългосрочен инвеститор.Те пък в мнозинството си са печеливши ,стига да не са хванали някой връх като сега.
                  Last edited by petrg5s; 04.08.2023, 15:56.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                    Как да няма данък, бре. Даже е по-висок, откалкото сам да купиш компаниите. Колко пъти ти обясних съвсем конкретно, че губиш сериозен доход с тези неефективни фондове.

                    Вярно провокираш дискусии, ама си 1 към 1 с Ивелина. Питаш нещо и изобщо не четеш какво ти се отговяря.
                    А,сега видях за данъците ,какви данъци като ETF e акумилращ /промерно/?Няма такива

                    Last edited by nkavrakov1982; 04.08.2023, 14:23.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Assen123 Разгледай мнение
                      Апропо тия блумбъргски глупости за дълбоката инверсия и високи лихви от 1 година не спряха Насдака да направи 40% а СП500 25%.
                      Блумбърг е глупост ,а на асенчо безмислиците за 7600 СП500 са върха на сладоледа,така ли?
                      И ти ли се наши дълъг СП като ватника?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                        Викаш годишн. доходност вече не е 36%? - плува, плува, не е фиксирана/

                        п.п.
                        За червеничкото - те всички се заричат, ама... дано си сред малкото, дето го спазват.
                        Нека не бързаме със заключенията

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                          Щото не издържах ,нов съм не съм свикнал да чакам ,както и да е ,свършило
                          Сумата е малка и целта беше тест ,да видя кое как работи в платформата ,движения на цените и така нататък ..от тук нататък вече ще внимавам
                          Викаш годишн. доходност вече не е 36%? - плува, плува, не е фиксирана/

                          п.п.
                          За червеничкото - те всички се заричат, ама... дано си сред малкото, дето го спазват.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                            Tерзиев то не остана нищо бре ?
                            Индексните били хазарт ,акциите и там нищо ,какво остана ,ти пренаписа всичко ?
                            Все още ли не осъзнаваш че от борсата няма по-голям хазарт

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                              Как да няма данък, бре. Даже е по-висок, откалкото сам да купиш компаниите. Колко пъти ти обясних съвсем конкретно, че губиш сериозен доход с тези неефективни фондове.

                              Вярно провокираш дискусии, ама си 1 към 1 с Ивелина. Питаш нещо и изобщо не четеш какво ти се отговяря.
                              Tерзиев то не остана нищо бре ?
                              Индексните били хазарт ,акциите и там нищо ,какво остана ,ти пренаписа всичко ?

                              Коментар



                              • Апропо тия блумбъргски глупости за дълбоката инверсия и високи лихви от 1 година не спряха Насдака да направи 40% а СП500 25%.


                                Last edited by Andi11; 04.08.2023, 13:59.

                                Коментар

                                Working...
                                X