IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

    Tерзиев то не остана нищо бре ?
    Индексните били хазарт ,акциите и там нищо ,какво остана ,ти пренаписа всичко ?
    Все още ли не осъзнаваш че от борсата няма по-голям хазарт

    Коментар


    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

      Как да няма данък, бре. Даже е по-висок, откалкото сам да купиш компаниите. Колко пъти ти обясних съвсем конкретно, че губиш сериозен доход с тези неефективни фондове.

      Вярно провокираш дискусии, ама си 1 към 1 с Ивелина. Питаш нещо и изобщо не четеш какво ти се отговяря.
      Tерзиев то не остана нищо бре ?
      Индексните били хазарт ,акциите и там нищо ,какво остана ,ти пренаписа всичко ?

      Коментар



      • Апропо тия блумбъргски глупости за дълбоката инверсия и високи лихви от 1 година не спряха Насдака да направи 40% а СП500 25%.


        Last edited by Andi11; 04.08.2023, 13:59.

        Коментар


        • https://www.investor.bg/a/539-banki-...ata-ni-sistema

          А като прочета и такова заглавие , буквално тръпки ме побиват.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от antani Разгледай мнение
            Колеги, моля спазвайте добрия тон. Това не е имотната тема, където всеки си изповядва какво е ял, е**л или и***л.

            Иначе, как я виждате US10Y? Защото на мен на графиката ми се виждат едни 6%, и в главата ми се разиграват едни неприятни сценарии... Само при мен ли е, или ми трябва почивка?
            Не знам как го гледаш но удряйте по един кръст,сутрин и вечер , да не се окаже че си познал.
            В този ред на мисли, на някой попадала ли му е информация каква е експозицията на банки по държави към 10г и 30г американски парещи книжа.
            Или някаква подобна справка.
            Защото американците хубаво ги приемат като обезпечение по номинал от своите , но какво става при чуждите ,аз не знам.
            Въобще проблема с банките до колко е решен , също не знам.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

              Какво съм написал ,за суровините , е все едно да си говорим за цената на златото последните 14-15 години ?!
              Суровините са за трейдинг не са инвестиция или трябва да живея колкото акулите или костенурките да ги купувам и да ги държа ,те са като батут ,нагоре надолу ,ей го петрола за месец и малко 10% ,виж графиките като в интензивното отделение са
              В момента активно проучвам какви ETF да взема ,подчертавам при добра корекция -
              1.Акумулиращ ETF на SP500 /Tова ми се струва добра идея ,въпреки че в евро няма данък дивиденти /
              2.ETF на NASDAQ -
              Как да няма данък, бре. Даже е по-висок, откалкото сам да купиш компаниите. Колко пъти ти обясних съвсем конкретно, че губиш сериозен доход с тези неефективни фондове.

              Вярно провокираш дискусии, ама си 1 към 1 с Ивелина. Питаш нещо и изобщо не четеш какво ти се отговяря.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                Ама нали САМ преди пет минути написа обратното. Егати майстора на диалектиката.
                Какво съм написал ,за суровините , е все едно да си говорим за цената на златото последните 14-15 години ?!
                Суровините са за трейдинг не са инвестиция или трябва да живея колкото акулите или костенурките да ги купувам и да ги държа ,те са като батут ,нагоре надолу ,ей го петрола за месец и малко 10% ,виж графиките като в интензивното отделение са
                В момента активно проучвам какви ETF да взема ,подчертавам при добра корекция -
                1.Акумулиращ ETF на SP500 /Tова ми се струва добра идея ,въпреки че в евро няма данък дивиденти /
                2.ETF на NASDAQ -

                Коментар


                • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                  Вижда се ясно - рев при пасивните "инвеститори". Яко бик за повечето суровини през водещите компании.
                  Много "активните" с детските акаунтчета и с "позиции" само във форума,но не и на истина, защо не обясните първо как да бие Бъфет ??
                  Нали такъв "съвет" му давате
                  Last edited by petrg5s; 04.08.2023, 12:50.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                    Цените на суровините са нестабилни ,това е причината ,тех сектора расте в песрпектива с по -големи темпове и обеми
                    Ама нали САМ преди пет минути написа обратното. Егати майстора на диалектиката.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от antani Разгледай мнение
                      Колеги, моля спазвайте добрия тон. Това не е имотната тема, където всеки си изповядва какво е ял, е**л или и***л.

                      Иначе, как я виждате US10Y? Защото на мен на графиката ми се виждат едни 6%, и в главата ми се разиграват едни неприятни сценарии... Само при мен ли е, или ми трябва почивка?
                      Вижда се ясно - рев при пасивните "инвеститори". Яко бик за повечето суровини през водещите компании.

                      ... изобщо търсиш неща с малко дълг в сектори с проблеми.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                        E, защо тогава ти играеш напук на собствените си виждания? Как написаното от самия теб го съчетаваш с идеята, че баш широк фонд, къде преобладават тех шитни, е по-добър вариант от суровини??? Лудост някаква.
                        Цените на суровините са нестабилни ,това е причината ,тех сектора расте в песрпектива с по -големи темпове и обеми

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                          Нещата са ясни като бял ден ,банките вдигат лихвите ,инфлацията уж за кратко се забавя ,следва вълна 2-инфлацията пак надига глава което в последните няколко месеца пак е налице ,банките продължават и чупят пазарите и иконмиката -инфлация не се сваля без скок ,и то стабилен на безработицата .Процес който вече 50-70-100 години е все един и същ !

                          Посланието на Централната банка на Австралия ,от тези дни/то е валидно навсякъде/
                          :
                          Банката предупреди, че „ако инфлационните очаквания се повишат, това ще доведе до още по-високи лихви, по-значително забавяне на икономиката и по-голямо увеличение на безработицата, за да се върне инфлацията към целта“.
                          E, защо тогава ти играеш напук на собствените си виждания? Как написаното от самия теб го съчетаваш с идеята, че баш широк фонд, къде преобладават тех шитни, е по-добър вариант от суровини??? Лудост някаква.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                            Точно така е,но ти защо купуваш точно преди да счупят икономиката?
                            Щото не издържах ,нов съм не съм свикнал да чакам ,както и да е ,свършило
                            Сумата е малка и целта беше тест ,да видя кое как работи в платформата ,движения на цените и така нататък ..от тук нататък вече ще внимавам

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                              Нещата са ясни като бял ден ,банките вдигат лихвите ,инфлацията уж за кратко се забавя ,следва вълна 2-инфлацията пак надига глава което в последните няколко месеца пак е налице ,банките продължават и чупят пазарите и иконмиката -инфлация не се сваля без скок ,и то стабилен на безработицата .Процес който вече 50-70-100 години е все един и същ !
                              Точно така е,но ти защо купуваш точно преди да счупят икономиката?

                              Първоначално изпратено от antani Разгледай мнение
                              Иначе, как я виждате US10Y? Защото на мен на графиката ми се виждат едни 6%, и в главата ми се разиграват едни неприятни сценарии... Само при мен ли е, или ми трябва почивка?
                              6.5% е Макс Пейн нагоре .И да,сценариите ще са неприятни за всички

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от antani Разгледай мнение
                                Колеги, моля спазвайте добрия тон. Това не е имотната тема, където всеки си изповядва какво е ял, е**л или и***л.

                                Иначе, как я виждате US10Y? Защото на мен на графиката ми се виждат едни 6%, и в главата ми се разиграват едни неприятни сценарии... Само при мен ли е, или ми трябва почивка?
                                Нещата са ясни като бял ден ,банките вдигат лихвите ,инфлацията уж за кратко се забавя ,следва вълна 2-инфлацията пак надига глава което в последните няколко месеца пак е налице ,банките продължават и чупят пазарите и иконмиката -инфлация не се сваля без скок ,и то стабилен на безработицата .Процес който вече 50-70-100 години е все един и същ !

                                Посланието на Централната банка на Австралия ,от тези дни/то е валидно навсякъде/
                                :
                                Банката предупреди, че „ако инфлационните очаквания се повишат, това ще доведе до още по-високи лихви, по-значително забавяне на икономиката и по-голямо увеличение на безработицата, за да се върне инфлацията към целта“.

                                Коментар

                                Working...
                                X