IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
    Защо трябва човек който вече има пари, трябва да си губи времето да прави още пари вместо да харчи тези които вече има
    Нормално е да си ги харчи, но също и да иска парите му да правят още пари. Проблемът е, че го прави по начин, който му отнема голяма част от времето и енергията, а резултатът не е много обнадеждаващ. Един милион възвръщаемост (ако я задържи) върху 50 милиона са си 2%, както и да го погледнеш.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
      Ето за това разчитах на теб да кажеш, а ти пък мен питаш Ама няма ли да направи поне по 5 за 2-3 години изобщо не ме занимавай
      5? това само стартъпи го могат
      destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
        Има и друга полза до която ти никога няма да достигнеш, да взимат парите на останалите.

        Ликвиден пазар....ох господи.

        Мишо...когато човек му промият мозъка спасение няма.
        Принципно, маркетмейкъра и той душа носи, няма да поема риск за без пари. Ликвидността си има цена. Липсата на ликвидност има още по-голяма цена...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
          Има и друга полза до която ти никога няма да достигнеш, да взимат парите на останалите.

          Ликвиден пазар....ох господи.

          Мишо...когато човек му промият мозъка спасение няма.
          Някои от тях успяват да вземат, други не.

          Коментар


          • Има и друга полза до която ти никога няма да достигнеш

            Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
            Погледнато глобано, социалната полза от краткосрочните спекуланти е това, че поддържат пазара ликвиден
            Има и друга полза до която ти никога няма да достигнеш, да взимат парите на останалите.

            Ликвиден пазар....ох господи.

            Мишо...когато човек му промият мозъка спасение няма.

            Коментар


            • Мисля...

              Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              Е ти обясняваш какво ти си мислиш, а не това което се случва в действителност. Все пак човек е необходимо да има обратна връзка от реалността за собствените си мисли за тази реалност. Иначе просто не е здравословно и за сметката и за психическото здраве.
              Мисля бе...седя и си фантазирам.

              Няма начин...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                Айде сега пък , алгосите били маркетмейкъри.

                От има няма два месеца или по малко...брой ме и мен за маркетмейкър тогава...щото и аз ( обединен вече с други ) съм алгос.
                Погледнато глобано, социалната полза от краткосрочните спекуланти е това, че поддържат пазара ликвиден

                Коментар


                • кои ми са идолите?

                  Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                  Ив сега им погледнах портфейла на идолите ти. На мен ми разправяш че съм действал прекалено дефанзивно с моите петдесетина позиции, тези дето им се възхищаваш имат 3947 позиции . Най-голямата им позиция почти достига до 2% от активите им.

                  Това ли намираш за агресивна игра
                  кои са ми са идолите? Щото аз нямам идоли.

                  Ако имаш пред вид Цитадел...те са врагове...не идоли

                  Коментар


                  • Айде сега пък

                    Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                    Каква е тази информация? Алогсите са просто маркетмейкъри. Маркет мейкъри винаги е имало. Защо мислиш, че маркетмейкърството може да се вкара в един тъп алгоритъм?
                    Айде сега пък , алгосите били маркетмейкъри.

                    От има няма два месеца или по малко...брой ме и мен за маркетмейкър тогава...щото и аз ( обединен вече с други ) съм алгос.

                    Коментар


                    • Ами аз ако бях на вас

                      Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                      И дай сега като има информационна асиметрия да не правим нищо? Просто се съобразяваш с нея и не се опитваш да си Ив Макс, който печели десетки % постоянно. В сегашната ситуация аз поне съм доволен и на печалба/стандартно отклонение 1/3 на годишна база...
                      Ами аз ако бях на вас щях да правя - почти нищо.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                        преди месеци ти обяснявах...ти не разбра.

                        Повече в тоя филм няма да участвам...да обяснявам каквото и да е.
                        Е ти обясняваш какво ти си мислиш, а не това което се случва в действителност. Все пак човек е необходимо да има обратна връзка от реалността за собствените си мисли за тази реалност. Иначе просто не е здравословно и за сметката и за психическото здраве.

                        Коментар


                        • преди месеци ти обяснявах

                          Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          Що не ги видиш каква доходност правят цитадел като имат толкова много информация

                          Това че някой хедж фонд се фука колко е велик не значи че това му помага кой знае колко
                          преди месеци ти обяснявах...ти не разбра.

                          Повече в тоя филм няма да участвам...да обяснявам каквото и да е.

                          Коментар


                          • Ив сега им погледнах портфейла на идолите ти. На мен ми разправяш че съм действал прекалено дефанзивно с моите петдесетина позиции, тези дето им се възхищаваш имат 3947 позиции . Най-голямата им позиция почти достига до 2% от активите им.

                            Това ли намираш за агресивна игра

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                              ...... Алогсите са просто маркетмейкъри. .....
                              Ще си позволя да те поправя - алго-тата са всичко друго, но не и маркет-мейкъри.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                                информацията на хората зад алгоритмите - движи пазара.
                                Каква е тази информация? Алогсите са просто маркетмейкъри. Маркет мейкъри винаги е имало. Защо мислиш, че маркетмейкърството може да се вкара в един тъп алгоритъм?

                                Коментар

                                Working...
                                X