IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Парите са най-малкият проблем на българина, при цялото ни мрънкане стандарта на живот тук е в горните 20-30 % в световен мащаб. Проблемът е, че болшинството хора не са добре- не са щастливи, нямат цели в живота и като цяло са разглезени и посредствени. В третият свят поне не са разглезени, там все още се умира от глад и мързел. Иначе е ясно, че умните са добре, може би по-добре от всякога, но има големи маси от хора, които просто са жертви на средата- ако обществото ни беше различно и те щяха да бъдат различни и смислени хора.

    Коментар


    • Никой не може да избере

      Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
      А имаме и селски тарикати, които искат да си играят на геополитика и да си крадат на воля. Нещата са безкрайно елементарни- държавата ни е слаба, защото народът ни е прост, а народът ние прост, защото простотията е награждавана, а интелекта санкциониран от 70 години. Единственият начин тази държава да се засили е да бъде разрушена изоснови и оцелелите да я строят наново.
      Никой не може да избере:

      - В коя държава да се роди
      - Кои да са му родителите
      - И в какви времена ще мине живота му


      Умните,амбициозните и находчивите се нагаждат според средата в която попаднат.

      Останалите - намират оправдание.

      Времаната и в САЩ са били трудни някога. Но и тогава който е можел е правил пари.

      Навсякъде можеш да правиш пари. Начините и възможностите са различни но всичко зависи от човека.

      Винаги съм казвал...всеки трябва да гледа първо себе си - да направи така че е да е добре, за да може след като стане добре да направи така че и другите да са добре.

      Ако всички сме добре - и държавата ще е добре.

      Всичко останало са оправдания. Едно от нещата които ненавиждам в живота ми са оправданията. На всеки живота му зависи от самия него - само и единствено.

      Коментар


      • А имаме и селски тарикати, които искат да си играят на геополитика и да си крадат на воля. Нещата са безкрайно елементарни- държавата ни е слаба, защото народът ни е прост, а народът ние прост, защото простотията е награждавана, а интелекта санкциониран от 70 години. Единственият начин тази държава да се засили е да бъде разрушена изоснови и оцелелите да я строят наново.

        Коментар


        • Добре бе

          Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
          предпочитам да не губим, вместо да сме в играта, сещам се за нещо от един култов сериал
          The game is rigged, but you cannot lose if you don't play

          тая тръба може да е колко си иска стратегическа и сигурно украинците са си мислели така навремето ама в момента я използват за да им извиват ръцете с нея защото друг подава газта нали? споменаваш сащ и германия, но да се сещаш за някоя малка страна като бг да е намазала наскоро от голям проект? и за българия че няма нищо не съм съгласен - имаме страхотна земя. докато другите ресурси се изчерпват, плодородната земя си остава

          за газта за европа, отвори карта и ще видиш че ако ес искат да избегнат русия, най-добрия вариант е през испания. няма начин газта за европа да минава през бг защото пак ще е руска

          http://www.kslaw.com/imageserver/KSP...-In-Europe.pdf

          Recently the EU Commission has been considering the potential for Spain to reduce Europe’s dependency on Russian gas. Spain’s six operating LNG terminals have a regasification capacity of 60 bcm/year, compared to a natural gas demand of 36.75 bcm/year in 2012, which could be utilized for gas exports into Europe. This would require additional pipelinе infrastructure to be constructed between Spain and France.
          Добре бе къв е тоя зор да не си зависим от Русия.

          По кеф ли ще ти е да си зависим от Саудитска Арабия или от друга коя да е държава като е ясно че ще бъдеш зависим.

          Не се ли усещаш че тая просулувата ужасна зависимост от Русия на практика е външната политика на САЩ те питам.

          Това е икономика бе пич. Германия през северен поток от къде взима газ? Знаеш ли от къде...от където му е изгодно. Щото бизнеса си е бизнес.

          Наистина ли не се усещаш че практически Русия не е направила нищо на европа. Напротив Европа натиска Русия без причина. Не че без причина...заради политиката на САЩ да натиска Русия - щото за разлика от Европа не може да я контролира.

          Нима това не е безкрайно ясно?

          Добре...значи сега Турците ще са на загуба предполагам от тръбата, Ако тръбата минаваше през нас ние можеше да продаваме на Турците.А сега те ще ни продават.

          Както АЕЦ. Значи Белене ще е на загуба...а в Турция 3 те нови близо 1.5 пъти по скъпи не са...и тая сега във Великобритания дето я строят която е 3 пъти по скъпа и тя е на загуба. Тея десетките във Франция пък направо са на пълна загуба.

          Имаме земя? )) Шегаджия. Колко земя имаме бе пич. Само в Украйна има 3 пъти повече и по плодородна. А Франция, Италия, Испания...няма земя?

          Като чуя колко природни ресурси сме имали...направо ми става лошо. Да България е хубава но само щото си е наша. Иначе и Италия и Франция и Германия и Испания и Швейцария и всички останали са по хубави...

          Има ли сме минерална вода...щото другъде няма...Имали сме море....бре...2 месеца сезон...Гърция има 100 пъти по голяма брегова ивица и 2-3 пъти по дълъг сезон. Турция също. Испания...Франция и т.н Голямо море имаме.

          Едно предимство - евтино е. И това не само че не е предимство...ами недостатък. Щото целия оборот на черноморието ни е по малък сигурно от този в Сен Тропе само.
          Щото в Сен Тропе за една вечер баровците изпукват 100 к евро само в шампанско. Което не се продава през 15 % надценка.

          А ние тука някой направи едно яхтено пристанище и всички...ревват природата..корупция и т.н Ама във Франция остават кинти а тука ние гоним германските бабички на олл инклузив за по 500 евро на седмица. Че не знам и толкова има ли.

          Нищо нямаме пич. Нищо.

          Само легенди за прослувитата българска природа. Да хубава е. Айде ела в Швейцария да те разведа из Алпите да видим къде е по хубава? Пък и в Австрия или Италия или Франция или Германия даже.

          Ама там има сто писти а тука на някой не му дават втора да построи. Що? Аааа щото било далавера. Как зависливия българин ще пусне далавера на някой друг.

          Не аз да съм добре а Вуте да е зле.
          Last edited by Iv_max; 13.10.2016, 00:59.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

            Ако през нас минава газта за европа...след години бая политика може да има от това.

            Това е що да инвестирам като мога да загубя. Естественно че можем да загубим.Ама сме в играта, Ама сме фактор. Ама нещо макар и малко зависи от нас. А сега - нищо.
            Като казваш че всичко е политкка седващия път мисли...кво казваш.
            предпочитам да не губим, вместо да сме в играта, сещам се за нещо от един култов сериал
            The game is rigged, but you cannot lose if you don't play

            тая тръба може да е колко си иска стратегическа и сигурно украинците са си мислели така навремето ама в момента я използват за да им извиват ръцете с нея защото друг подава газта нали? споменаваш сащ и германия, но да се сещаш за някоя малка страна като бг да е намазала наскоро от голям проект? и за българия че няма нищо не съм съгласен - имаме страхотна земя. докато другите ресурси се изчерпват, плодородната земя си остава

            за газта за европа, отвори карта и ще видиш че ако ес искат да избегнат русия, най-добрия вариант е през испания. няма начин газта за европа да минава през бг защото пак ще е руска

            http://www.kslaw.com/imageserver/KSP...-In-Europe.pdf

            Recently the EU Commission has been considering the potential for Spain to reduce Europe’s dependency on Russian gas. Spain’s six operating LNG terminals have a regasification capacity of 60 bcm/year, compared to a natural gas demand of 36.75 bcm/year in 2012, which could be utilized for gas exports into Europe. This would require additional pipelinе infrastructure to be constructed between Spain and France.
            destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

            Коментар


            • Не не мога

              Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение
              Ти можеш ли да крадеш от тоя проект?, защото той е само за определени хора. Един бивш собственик на Левски беше тръгнал да раздава от баницата.Ще е като КТБ и всичко в тая страна,а ти се надявай някой да ти даде нещо освен трохи
              Не не мога. Не съм в тоя бизнес.

              Ако можех щях и аз да крадна. Ама не съм в бизнеса.

              И след като не съм в бизнеса не ми пука кой ще крадне и дали ше крадне. Стратигически тоя проект е едно от малкото да не кажа единствено нещо което може да направи България важна. ( можеше )

              Много ми е интересно...като да кажем правителството в САЩ даде на Боинг или на който и да е контракт за 200 милиярда ( разбира се там няма корупция ) кво става?

              Пич, не ми пука някой дали краде. На всяъкъде крадат...това не може да се спре. Утопия е да мислиш че пребориш корупцията. Щото така е устроена политиката навсякъде по света. За да можеш обаче ти да си добре в страната която живееш - трябва държавата да е силна...до колкото е възможно.

              Много е жалко когато някой е толкова тесногръд и не вижда слона а вижда мравката. Т.е не вижда какво означава в мащаб такъв проект за малка България а се концентрира в това кой ще открадне смешните в световен мащаб пари. След като не си ти...дали ше е Пешо или Гошо тоя който открадне - няма значение. Ако той не открадне със абсолютна сигурност ти няма да си по добре. Щото ще ги откраднат пак толкова по други проекти.

              Оня ден гледам по телевизията някой се упражнява на тема бизнес...и говори как 15 % била нормалната печалба на някоя фирма. 15 %...била нормалната печалба?

              Като отиде да си купи телефон- дали пита за колко го произвеждат? Ама за големите компании може...а за България някой не може да печели да кажем 50 %.

              Това е манталитет. Дребни души...с дребни амбиции и резултатат е дребни пари.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                от къде ти дойде тая истина?

                От това че някой ще крадне а ти не можеш ли?
                Ти можеш ли да крадеш от тоя проект?, защото той е само за определени хора. Един бивш собственик на Левски беше тръгнал да раздава от баницата.Ще е като КТБ и всичко в тая страна,а ти се надявай някой да ти даде нещо освен трохи. Олигарията и то енергиината източва всичко и затва дупката в НЕК и навсякаде е такава огромна милярдна
                Last edited by prectical; 13.10.2016, 00:24.

                Коментар


                • от къде ти дойде тая истина

                  Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение
                  Истаната е че от тая тръба народа нямаше да види и един ДОЛАР/ЛЕВ/РУБЛА/ЕВРО. Всичко е за енергиината олигархия. Дреме ми лично за тоя поток. Парите от разните потоци ги нагледахме през вискчите години. Овергаз и разни подобни компании обиращи народа. Р.Овч и приближените му също щяха да награбят солиден пай и в крайна сметка ние с нашите пари трябваше да построим потока а олигархята да лапа печалбата. Аз лично се радвам,че се провали тъй като аз не лапам порция от него и нямам и капка файда
                  от къде ти дойде тая истина?

                  От това че някой ще крадне а ти не можеш ли?


                  Ако така мислеха при социализма...щеше да имаш АЕЦ ама в шестък. И сега щеше да плащаш 3 пъти по висок ток от фотоволтаици.

                  Трябва да ти кажа че имам много близък приятел който е може би най големия фактор при фотоволтаиците в България, а и в Турция и Румъния.

                  Помня преди 8 или 9 години вече не знам с рушвет около 100 к издействаха в комисията на НС да им сключат договори с 10 години по големи.Ей така на майтап...на 0.74 ст. на киловат.
                  Last edited by Iv_max; 13.10.2016, 00:21.

                  Коментар


                  • Връщат ги...

                    Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                    Можем да се радваме поне, че част от парите които са ни измъкнали после ни ги връщат като туристи

                    Връщат ги...пари за семки.

                    Два месеца сезон - голям туризъм.

                    То това е в България.
                    Всичко ни е малко.
                    Земята, амбициите,бизнеса,заплатите,ъкъла,политката и т.н

                    Като имаш 1 милион те мислят за богаташ.

                    А за 1 милион един свестен апартамент не може да си купиш.

                    Коментар


                    • Ами очаквам да кажат че сме прости

                      Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                      Хитри са руснаците. Провалиха тръбопровода Набуко, за да могат да купуват евтинко газ от Азербайджан и после да ни го препродават на цена 3х - 4х. От там нататък какво да говорим.

                      Моите приятели руснаци какво да кажат. Казват, че трябва да си плащаме като попове щото сме малки Какво очакваш да кажат.
                      Ами очаквам да кажат че сме прости. Кво дръго да кажат.

                      Щото на мен са ми го казвали и не само руснаци.

                      Ама аз пък си го знам.

                      Коментар


                      • Ако

                        Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                        а ако тази тръба през турция така и не се построи? защото това са политически игри, а политиката може да се промени докато почнат тръбата. от друга страна ако минаваше през българия някой говори ли за въздействието върху природата или как ще се финансира строежа? нов заем или повече данъци? ами ако тази тръба после не се използва на пълен капацитет или просто решат да ни цакат като украинците? може много бързо такъв проект да се превърне в бял слон
                        Ако баба ми БОГ да я прости беше мъжка....

                        Значи умирам като някой почне да прави бакалски сметки за стратегически важни инфраструктурни проекти.

                        Може ли да си представиш...например Германия преди да влезе в ЕС да почне да прави сметки...ами сега ние ще сме нетен донор на ЕС, ами ако не си върнем парите?....ами ако вземе че се разпадне съюча преди да можем да осребрим кинтите които дадем... и т.н

                        Или пък щатите...сега ще трябва да дадем Х милиярда за война в Ирак...ами ако не си ги избием? ами ако....загубим?, ами ако няма смисъл да ги даваме щото по добре да ги спестим на данъкопладците и да намалим дефицита и т.н.

                        Човек... България няма нищо и никой не я бръсне за слива.

                        Прав си че е политика. Всичко е политика.

                        Ако през нас минава газта за европа...след години бая политика може да има от това.

                        Това е що да инвестирам като мога да загубя. Естественно че можем да загубим.Ама сме в играта, Ама сме фактор. Ама нещо макар и малко зависи от нас. А сега - нищо.
                        Като казваш че всичко е политкка седващия път мисли...кво казваш.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                          а ако тази тръба през турция така и не се построи? защото това са политически игри, а политиката може да се промени докато почнат тръбата. от друга страна ако минаваше през българия някой говори ли за въздействието върху природата или как ще се финансира строежа? нов заем или повече данъци? ами ако тази тръба после не се използва на пълен капацитет или просто решат да ни цакат като украинците? може много бързо такъв проект да се превърне в бял слон
                          Истаната е че от тая тръба народа нямаше да види и един ДОЛАР/ЛЕВ/РУБЛА/ЕВРО. Всичко е за енергиината олигархия. Дреме ми лично за тоя поток. Парите от разните потоци ги нагледахме през вискчите години. Овергаз и разни подобни компании обиращи народа. Р.Овч и приближените му също щяха да награбят солиден пай и в крайна сметка ние с нашите пари трябваше да построим потока а олигархята да лапа печалбата. Аз лично се радвам,че се провали тъй като аз не лапам порция от него и нямам и капка файда

                          Коментар


                          • Да

                            Първоначално изпратено от kefala Разгледай мнение
                            А бе ти много отдалече я хвана политиката!Иди си тогава в другата тема!Четах едни тезиси за внедряване!Да не си от тия!
                            Да. От ДС съм.

                            Следя всичко...и теб те следя.

                            Така че прай сметка кво говориш. Всичко се записва...и после директно на Путин докладвам.

                            Плащат ми в петрол и газ.

                            Затова и ме вълнува как ще си взема газта като го спрат през България.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                              Хитри са руснаците. Провалиха тръбопровода Набуко, за да могат да купуват евтинко газ от Азербайджан и после да ни го препродават на цена 3х - 4х. От там нататък какво да говорим.

                              Моите приятели руснаци какво да кажат. Казват, че трябва да си плащаме като попове щото сме малки Какво очакваш да кажат.
                              Можем да се радваме поне, че част от парите които са ни измъкнали после ни ги връщат като туристи

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                                Сега да питам "запознатите" русофоби.

                                На фона на изграждането на Турски поток.

                                След като изтървахме заради ЕС и най вече Щатите тръбата да минава през България, и с оглед изграждането на същата през Турция, и с оглед на това че така или иначе ще бъде спряна настоящата през България ( съответно през Украйна ) трябва ли да обичаме повече ЕС и Щатите или не? Трябва ли да им се посърдим поне малко след като ни прецакват бъдещето?

                                Дали поне ще ни потупат по рамото...? Най бедната държава в Европа и най роболепна.
                                Дали на някой му дреме за нас като част от ЕС или си гледа собствените външнополитически интереси за наша сметка?


                                Незнам на Мишо руснаците приятели кво му говорят за Русия ама за нашта външна политика Швейцарците го разправят като виц.
                                Хитри са руснаците. Провалиха тръбопровода Набуко, за да могат да купуват евтинко газ от Азербайджан и после да ни го препродават на цена 3х - 4х. От там нататък какво да говорим.

                                Моите приятели руснаци какво да кажат. Казват, че трябва да си плащаме като попове щото сме малки Какво очакваш да кажат.

                                Коментар

                                Working...
                                X