IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
    Ами по принцип целта е да биеш индекса
    Ако индекса падне с 50% няма да съм много хепи че съм го бил и съм паднал "само" с 45%
    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
      Аз също съм много силно overweight финансовия сектор, който ми е 35% от портфейла, от тях половината са банки. Според мене банките са добър средносрочен залог, но в по-дълъг план не е ясно дали и този бизнес няма да го изяде софтуеърът. Не че банките ще изчезнат, но може да се превърнат в utilities с ниски печалби и цялата по-интересна дейност да се върши от технологични компании.

      Сега, банките не са глупави и по-динамичните от тях започват леко да заприличват на технологични/софтуеърни компании. Но не е ясно как точно ще се промени пейзажът. ВЧТ и дилърите-псиборги са само една малка част от тази тенденция. Сега се появяват софтуеърни финансови съветници, софтуеърни мениджъри на активи, секторът на плащанията е супер динамичен. Има един куп market entrants, които ядът от паницата, която едно време беше резервирана за банките.
      Няма как да го изяде защото става дума за преценка на риск и за наблюдаване на компаниите, на които си дал кредити. Аз обичам добрите стари лихвари не ме кефят инвестиционни банки. Ето го сега народа разпродаде европейски банки при положение че всъщност печалбите им растат и дивидентната им доходност е брутално добра. Банките дават по 0,и нещо си на клиентите си, но дават по 4-5% на акционерите си.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
        Ravnovesie a в тези сектори компании ли или etf и по колко компании евентуално
        Alonso аз съм забелязал че когато сектора расте повечето компании растът не само една а другите губещи
        Според зависи - ако си наясно със сектора и имаш достатъчно голям портфейл нищо не пречи и ти да си избираш - иначе и фондове вършат много добра работа.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
          Искаш да кажеш че ако смяташ, че биотехнологиите ще растат, и си отделил за това 100 лева ще си купиш топ 10 компаниите с равен дял по 10 лева всяка. Това не ми е по вкуса. Я си представи че 11-тата вземе че открие нещо и закопае предните 10. Дори и някоя от 10-те едва ли ще постигнеш кой знае каква възвръщаемост. В конкурентна среда когато един дърпа напред, обикновено конкурентите му страдат. Едно е да си купиш 2000-та гугъл, съвсем друго е да си купиш гугъл и още 20 други търсачки в равни количества Лидери в сектора казвш. Ми че то нокия, шарп, яхо, лемън бяха лидери в секторите си а виж докъде я докараха? Гледам сега пак са на мода хеджфондовете с 50% къси и 50% дълги. Правят някакви мижави доходности и ако акциите вземат че се качат с примерно 100% не казват че това си е реално 100% пропуснати ползи или реално са донесли 50% загуба на клиентите си.
          Не точно лидерите - по-скоро тези които има потенциал за солиден растеж с относително приемлив риск. За какво ми да се набутвам в Амген например - тези нямат нищо интересно в пайплайна, не са и чак толкова евтини. А и нищо не пречи на 70% човек да вземе етф и с 30% до си купи акции.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
            Platts (coal, steel, oil, lng gas, power), deutsche bank, barclays, s&p capital iq, moodys, bloomberg terminal,abonamenti: börsenzeitung, wsj,ft
            Мерси :-)

            Определено трябва да си разширя кръгозора.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
              Ами по принцип целта е да биеш индекса
              Да,това е висш пилотаж!!!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                В бизнеса, както и в природата обикновено бързият изяжда бавният а не големия малкия
                Пазарният лидер обикновенно е достатъчно бърз или пък има друго предимство, което другите не могат да репликират. Market-disrupter-ите кано Нетфликс или Амазон са друга работа. Но като видиш, че един пазар се "дисръптва" - продаваш incumbent-а и купуваш новия пазарен лидер. Вероятността да сгрешиш с пазарния лидер е малка. Вероятността да купиш някой дребен конкурент, който да сгъне на две пазарния лидер е много малка.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от kefala Разгледай мнение
                  Ми,купи си индекс!!!Ще разчиташ и на други сектори!!!
                  Ами по принцип целта е да биеш индекса

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                    С други думи, СНСБ си остава един не лош източник на текуща информация за това което става по пазарищата. И аз така, ако нещо ме заинтересува повече отварям отчетите или гледам други източници за да видя информацията директно от източника.

                    Също FastFT е много добро, но достъпа е само с абонамент за FT. И естествено самото FT. За разлика от СНСБ, ФТ имат доста добри средносрочни прогнози. Примерно в самото начало на 2014 имаха цяла страница анализ за това как петролът най-вероятно ще започне да пада. Преди няколко дни имаха готина статия за бъдещето на финансовата индустрия и т.н. Всичко си е вестникарска работа, т.е. не е много задълбочено, но те често пускат линкове към истински анализи.
                    Platts (coal, steel, oil, lng gas, power), deutsche bank, barclays, s&p capital iq, moodys, bloomberg terminal,abonamenti: börsenzeitung, wsj,ft

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
                      Ами гледам etf ibb и компаниите gild biib amgen celg regn сравнени с индекса сип500 като само gild расте значително но всички растат над индекса . ето сега примерно всички златодобивни компании растат значително над индексите. Но поради риска да се нацели точната компания ако се разделят в няколко компании пазарни лидери пак ще бият индекса ако сектора расте според мен
                      Ми,купи си индекс!!!Ще разчиташ и на други сектори!!!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                        Може ли дадеш пример?
                        Ами гледам etf ibb и компаниите gild biib amgen celg regn сравнени с индекса сип500 като само gild расте значително но всички растат над индекса . ето сега примерно всички златодобивни компании растат значително над индексите. Но поради риска да се нацели точната компания ако се разделят в няколко компании пазарни лидери пак ще бият индекса ако сектора расте според мен

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          Използвам всяка информация която мога да намеря включително и блумбърг и снбс но след това ако е нещо важно предпочитам да проверя източника. А не да слушам интерпретации на някакви хора. Все едно дали става дума централна банка или за отчет на някоя компания която ме интересува. По мое мнение интерпретациите са обикновено грешни. А ако са верни са насочени към времеви хоризонт който мен не ме интересува. В общи линии за супер кратък срок играя почти само с къси. Всичко друго го държа защото съм влезнал заради някакви събития които очаквам да се случат следващите две, три години. А не две три тримесечия какъвто е обикновено фокуса на интепретациите.

                          За себе си съм открил че ако всички почнат да говорят за нещо значи е време да се разкарвам от там. От тренд който е ясен за всички не се изкарват пари. Напротив правят се загуби. Например сега с ресурсите всички приказваха как всичко ще се срива как всички ще фалират - проучих си ги сам - разгледах отчети на доста компании, намерих една яко прецакана от пазара. И си взех малко от нея. Можеше да загубя всичко, но не ми се вярваше чак толкова да бъркам. За един месец направих 100% на инвестираната сума - без маржин. Тази седмица почнаха всички да приказват как най-лошото при ресурсите е свършило и как идват хубави времена - и я махнах - 100% са си 100% не ми трябва да се забивам при стадото.

                          P.s. аз и в нея влязох с хоризонт години но когато направи половината от движението което си мислех че ще направи за 2-3 години само за един месец си казах айде стига ми толкова. за другите 100% пак ще има шанс да вляза по някое време
                          С други думи, СНСБ си остава един не лош източник на текуща информация за това което става по пазарищата. И аз така, ако нещо ме заинтересува повече отварям отчетите или гледам други източници за да видя информацията директно от източника.

                          Също FastFT е много добро, но достъпа е само с абонамент за FT. И естествено самото FT. За разлика от СНСБ, ФТ имат доста добри средносрочни прогнози. Примерно в самото начало на 2014 имаха цяла страница анализ за това как петролът най-вероятно ще започне да пада. Преди няколко дни имаха готина статия за бъдещето на финансовата индустрия и т.н. Всичко си е вестникарска работа, т.е. не е много задълбочено, но те често пускат линкове към истински анализи.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                            Ако си сток пикър принципно трябва да купуваш пазарни лидери. Малките най-вероятно ще ги изядат големите. Чрез takeover имам предвид. А ако не - с други средства
                            В бизнеса, както и в природата обикновено бързият изяжда бавният а не големия малкия
                            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
                              Alonso аз съм забелязал че когато сектора расте повечето компании растът не само една а другите губещи
                              Може ли дадеш пример?
                              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                                Искаш да кажеш че ако смяташ, че биотехнологиите ще растат, и си отделил за това 100 лева ще си купиш топ 10 компаниите с равен дял по 10 лева всяка. Това не ми е по вкуса. Я си представи че 11-тата вземе че открие нещо и закопае предните 10. Дори и някоя от 10-те едва ли ще постигнеш кой знае каква възвръщаемост. В конкурентна среда когато един дърпа напред, обикновено конкурентите му страдат. Едно е да си купиш 2000-та гугъл, съвсем друго е да си купиш гугъл и още 20 други търсачки в равни количества Лидери в сектора казвш. Ми че то нокия, шарп, яхо, лемън бяха лидери в секторите си а виж докъде я докараха? Гледам сега пак са на мода хеджфондовете с 50% къси и 50% дълги. Правят някакви мижави доходности и ако акциите вземат че се качат с примерно 100% не казват че това си е реално 100% пропуснати ползи или реално са донесли 50% загуба на клиентите си.
                                Ако си сток пикър принципно трябва да купуваш пазарни лидери. Малките най-вероятно ще ги изядат големите. Чрез takeover имам предвид. А ако не - с други средства

                                Коментар

                                Working...
                                X